Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Panická porucha

08. 12. 2014 v 23:30Off-line Anonym
Né každý se tím chlubí, ale prozil si nekdo tímto, já se ted s tím lečim, priznal jsem se kamosovi a on mi rikal, ze to taky mel, tak mi vypravel jak z toho ven, chtel bych o tom co nejvic informaci :-)

http://ales-kalina.cz/…jeji-reseni/
09. 12. 2014 v 14:53Off-line Iago837  (27/-/-)
Viem, o čom hovoríš... napíš mi správu :)
09. 12. 2014 v 15:17Off-line klucinek  (33/176/75)
Sory, ale článek srovnávající mozek s počítačem bych nepovažoval za důvěryhodný a relevantní....zrovna z takovýchto článků nečerpej, informace hledej v angličtině, němčině, ruštině...
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 12. 2014 v 15:56Off-line vegantronic  (38/186/77)
Tak slušné informace jsou i na českých webevh. Například: http://www.spektrumzdravi.cz/…zdy-souviset Ale tedy opravdu babské rady nefungují. Pokud někdo pociťuje tyto příznaky, pak je třeba zlomit stud a zajít k psychologovi nebo psychiatrovi.
09. 12. 2014 v 16:13Off-line klucinek  (33/176/75)
Asi bych spíše volil psychiatra...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 12. 2014 v 17:12Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jj, úpkud tam jsou ty panický ataka tak 100%. Zároveň je ale vždy nutné pracovat terapiemi na příčinách či zmírnění... Já vždy klientům říkám ať mají problémy s čímkoliv (alkohol, drogy, deprese, fobie...) že není ostuda si s tím někam zajít ale je ostuda to dusit v sobě a tvářit se, že je vše v pohodě. Pak trpí on i lidi okolo. Nejhorší jsou ty co maj problém a ještě se ostatním vysmívají, že jsou magoři... Ale o je už o něčem jiném.
09. 12. 2014 v 19:29Off-line Anonym
Psychiatr me nepomohl, psycholog me pomohl :-) psychiatr me napsal neuron 0.25mg a ten zabira až pri stavu, psycholog me napsal prasky, ktery ten stav zastaví, tudiz se citim normalne dokud je beru, pozdeji i bez prasku, tedka nevim co tim psychiatr chtel resit :-) Ales je profík a ma to napsany pekne laicky pro kazdeho, takze klucinku, ty vís hovno, zase mas akorad rejpavou :-*
Až na červenani jsem mel asi vsechny Variace co jsou v clanku :-(
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 12. 2014 v 19:54Off-line vegantronic  (38/186/77)
Hm. Je fajn, ze to resis. Neuron skutecne zabira az na ataka, ale i to je potreba pokud dojde k nejhorsimu, tedy ataku. Ale urcite bych ted resil s psychologwm proc k tomu dichazi pokud to ma nejaky psychisomaticky puvod. Taky muze jit o spatnou funkci mozku. To by zas meli zjistit neurologicka vysetrenu. Osobne mam jednoho klienta co se na tuto poruchu leci. Klidne muzes napsat zpravz a pokecat o tom, ale mam jen nejake kurzy psychologie a tak bych vic veril profikum. Pokud si z Prahy muzu doporucit pae dibrych psychiatru jestlu mas pocit, ze ten tvuj je na prd.
09. 12. 2014 v 20:03Off-line Anonym
Abych to neresil z prace me odvezla sanitka, protoze jsem si mslel, ze umnru :D tutiz praci ted nemam a doslo to az tak daleko, ze jsem se bal vychazet z domu
09. 12. 2014 v 20:29Off-line vegantronic  (38/186/77)
Hm, to ti fakt nezavidim. Mel jsem problemy s depresemi ale tohle je jeste horsi snad. :-( A mas poneti proc k tem zachvatum dochazelo nebo to st**tovalo z niceho nic? Na neurologii si uz byl? Podle me je nutne odhalit pricinu, protoze pochopitelne cpat do sebe jen prasky je na prd. Ale samo je to nutnost v tehle situaci.
09. 12. 2014 v 23:15Off-line Anonym
Kamos to mel taky a rikal, ze to muze byt i z lasky, treba jak jsem byl 4 roky nestastne zamilovanej a nebo proste z niceho nic, matu***a byl stres, nevim. :-) No depresi, teda zalezi na jaky urovni, ale mel bych ji porad radsi :-)
10. 12. 2014 v 02:32Off-line Betonica  (39/191/93)
Pises, ze trpis panickou poruchou, ale nepises, co ji doprovazi. Mivas uzkosti nebo panicke ataky? Priznaku je cela rada.

Panicka porucha byva nejcasteji provazena prave uzkostmi. Cloveku se najednou zda, ze se deje neco, co ho ohrozuje, neco, co by melo vsechno zmenit. Nedovedu slovy presne popsat, co mam na mysli. Panika je volne prelozena hromadny strach. Tak nejak to myslim. Uzkost je na rozdil od paniky docela prirozena vec. Uzkost je ve sve podstate strach. Zesileny strach. A strach je prirozena emoce. Strach plni ochrannou a pohotovostni funkci. Pri strachu se telo pripravuje k boji, k zachrane vlastniho zivota. Pri strachu se zvysi tepova frekvence, rozsiri zornicky, aby do oka dopadlo co nejvic svetla. Svaly se napnou, hrudnik se rozsiri, aby plice mohly prenest do krve vic kysliku. A tak dale.

Nasi predci meli mnohdy jiste strach o zivot opravneny, neb na kazdem kroku cihala smrt. V dnesni dobe uz se o zivot bat tolik nemusime. Avsak na rozdil od pokroku civilizacniho, emocni pokrok nebyl tolik pruzny. Strachy nam zustaly a deje se pri nich totez, co se delo nasim predkum.

Uzkosti se da tezko predchazet a kdyz prijde, obtizne se s ni pracuje. Parkrat jsem uzkostny stav mel. Zprvnu jsem nemohl ani myslet. Pak jsem si nekde precetl, ze kdyz prijde, je dobre zkusit nechat ji projit. Jak prijde, tak take odejde. A kdyz clovek citi, ze prichazi uzkost, je dobre zkusit vnimat jeji prubeh. Zkus se zame*** na to, kde ji citis - u srdce, v brichu, v hlave, kde? Stan se doslova pozorovatelem sve uzkosti. Zni to p***azene za vlasy a tezko se to uci, ale neni to nemozne. Prave lokalizace mista v tele by ti mohla pomoct objevit pricinnou souvilost mezi uzkosti a tim, co se deje v podvedomi. Muze to byt mraky pricin - davne trauma, odmitnuti matkou, sexualni zneuziti, vnitrni konflikt, strach z neuspechu nebo odmitnuti a tak daaaale. Jdi po pricinach jak pes po stope.

Dve dulezite veci na zaver:

a) uzkost prichazi a odchazi, nekdy casteji, jinde mene. Ale vzdy odchazi...

b) leky na potlaceni uzkosti (Neurol, Lexaurin, Xanax a dalsi, tzv. anxiolytika, jsou super navykove!!! Nesedej za volant a bacha na ne.
12. 05. 2015 v 21:35Off-line CORTEX1  (34/175/74)
Pozri si stranku cestabrandonbays.cz kedze si z cz
10. 11. 2015 v 18:52Off-line Anonym
Betonika
Pokud clovek trpí PP, tak ma vsechny priznaky co tu pises a jejich jeste mnohem vic, ted jsi napsal jen zlomek toho, co clovek s PP proziva :-)
Pokud proziva jen uzkost, tak to jeste neznamena, ze trpí PP
Navykove sice jsou, ale musel bys je brat mesic tak 3 denne a ne jako bezny uzivatel 3x za tyden nebo ani to ne :-)
Ja ted beru Neurol v prumeru 2x/měsíc
11. 11. 2015 v 05:55Off-line Betonica  (39/191/93)
@Anonym: jestli mas PP, tak vis, ze popsat ji nelze na par radcich. Opakuji, ze vsechna anxiolytika jsou navykova, nektera dokonce i po par davkach. Uzivat je bud vubec nebo jen pri atace.
12. 11. 2015 v 12:14Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Také jí mám, beru citalec, občas neurol, když mám ataku a zatím to zvládám a žiju..je to boj na celý život, ale člověk musí hlavně chtít..zavřít se doma a bát se toho nikam nevede.. ;-)
12. 11. 2015 v 12:24Off-line Anonym
Betonica
A komu to cpes furt?
Tak jsou navykova a co jako l...az budu zavislej..mam dat vedet?
Fr.Ha
Co to meles ty vole...?
12. 11. 2015 v 16:29Off-line david1055  (30/168/55)
Tomu se říká zachovejte paniku
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload