Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Co dělat s atakou?

22. 12. 2014 v 23:39Off-line Anonym (Tonysek)
Panicko úzkostná ataka - má někdo s tímhle problém? Pokud ano, tak raďte, co s tím nejlépe dělat.

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
22. 12. 2014 v 23:51Off-line Gliese581c  (49/188/81)
Kamaradovi predepsali Zoloft a pochvaluje si...
22. 12. 2014 v 23:54Off-line Anonym (Tonysek)
Me napsali estan, ale myslimmsi že honit to prasky taky neni moc dobre, aby jsi se nestal pote zavyslim...
22. 12. 2014 v 23:56Off-line Gliese581c  (49/188/81)
Sertralin nevyvolava zavislost...
22. 12. 2014 v 23:57Off-line Anonym (Tonysek)
Dobre diky poptam se v lékárně
23. 12. 2014 v 00:06Off-line Gliese581c  (49/188/81)
....sertralin je pouze na predpis.......takze se ptej radeji sveho lekare....
23. 12. 2014 v 09:44Off-line vegantronic  (30/186/77)
Určitě si dojdi k psychIatrovi. Na netu existují weby s recenzemi, kteří jsou dobří... Pokud máš ataka, běžně dostupnými léky to nevyřešíš. Není ostuda jít někam se svým problémem, ostuda je vědět o něm a neřešit ho. Ale ty léky ti pomohou z neejhoršího. Tedy reaitivně normálně fungovat. Pak je nutné začít pracovat na příčinách těch stavů, tak abys ty léky nepotřeboval.
23. 12. 2014 v 11:26Off-line FrancoXPERIA  (29/171/75)
Bojuji s ní úspěšně několik let. Je to problém v hlavě a je nutné to tak i brát. Sám jsem vyzkoušel různá AD (antidepresiva), nejvíce mi však sedl citalopram (Citalec), který je tuším nejnovější co se týká objevení + nasazení a má také minimum vedlejších účinků. Nyní jsem asi 4 měsíce bez prášků a zkouším to vydržet co nejdéle. Hodně mi pomáhá přítel...nemám pak čas myslet na nic jiného, než na něj :-P :-D
23. 12. 2014 v 13:27Off-line Anonym (Tonysek)
Děkuji za Vaše názory
23. 12. 2014 v 13:38Off-line colombo  (95/192/90)
Každý lék buď vyvolává závislost nebo má vedlejší účinky. Pokud ti někdo říká opak, lže.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2014 v 13:40Off-line Anonym (Tonysek)
Mě byl predepsan estan a ten ma velke nezadouci ucinky ptal sem se lekare ze prvni týden az 3 tydny....
23. 12. 2014 v 14:09Off-line vegantronic  (30/186/77)
Hlavně nevím myslíš tím lékař. Já osobně bych to na obvoďákoci rozhodně nenechal už jen proto, že existují tři typy panických poruch a každá se lékuje i léčí jinak.
24. 12. 2014 v 20:30Off-line Anonym (Tonysek)
Chci se zeptat existuje i prirodni lecba teto nemoci, prášky moc uzivat nechci...
24. 12. 2014 v 22:48Off-line vegantronic  (30/186/77)
Na někoho pomáhaj Bachovy esence. To jsou jen bylinky. Pak samo stavy může zlepšit změna životního stylu (více pohybu, více činností které tě nějak naplňují), změna jídelníčku (vyhýbej se lepku, koffeinu, cukru, alkoholu).

No a pak hlavně řešit příčiny vzniku... Nevím co ti dělá blbě... Prostředí, stres, blbé rodinné podmínky, přepracovanost, vztahové problémy, alkohol, drogy, kombinace... Ale pokud máš silné ataky tak bych si vzal léky a toto řešil jako bod b.
24. 12. 2014 v 23:53Off-line Betonica  (32/-/-)
Leky jsou jen docasne reseni, po jejich vysazeni realne hrozi riziko navratu. Panicka ataka ma nejakou pricinu a tu psychofarmaky nejde odstranit.

Uz jsem tu to psal, klidne jeste jednou. Uzkost je eskalovany strach. A strach je prirozena emoce. Strach ma primarni ucel chranit nas. Strach je obvykle provazen celou radu telesnych symptomu. Zrychleny dech, rozsirene zornice, zvyseny svalovy tonus, cela rada hormonalnich zmen, atd... Strach nas ma pripravit k boji. Driv jsme tohle potrebovali k preziti, vsude okolo cloveka byly selmy a nebezpeci cihalo doslova na kazdem kroku. Dnes je tomu daleko jinak, presto se vsak strach a jeho telesne doprovodne priznaky prilis nezmenily. Panika je pak zesileny strach. Ataka je zachvat paniky, ktera zdanlive nema pricinu. Respektive, pricina neni zjevna, na prvni pohled viditelna.

Proc to tak rozebiram... Abych nazorne predvedl, proc jsou leky neucinne dlouhodobe. Strach totiz leky jen zmirni, na chvili prinuti mozek citit se fajn. Ovsem pricina uzkosti a paniky zustava v nas. Kdyz ten stav prichazi, je treba prodychat to. Takzvane rozdejchat. Jedno pravidlo rika, ze ataka prichazi a taky odchazi, je dobre na to myslet. Kdyz je clovek atakovan, lze treninkem naucit se vnimat, odkud ten strach vychazi. Lze lokalizovat misto, treba hrud nebo bedra... A podle toho se da snazeji dopidit pricine. Tech muze byt cela rada: vnitrni konflikt, potlacena krivda, odmitnuti rodicem, zneuziti, sokovy zazitek a tak daaaale. Vetsina z takto silnych podnetu je mozkem prirozene potlacena do nevedomi tak, aby nas na vedome urovni neohrozovaly primo. V nevedomi ale stale jsou a casto jsou spoustecem stresove nebo uzkostne emoce. Je nasnade, ze dokud neni objevena pricina/priciny, jsou vsechny leky jen docasnym resenim...

Na objeveni pricin existuje vic metod, regresivni terapie, hlubinna psychoterapie, NLP a dalsi. Na nekoho funguje lepe jedna na jineho jina, dulezite je najit vhodneho a zkuseneho terapeuta.

Napis mi klidne do zprav, mohu doporucit.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload