Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Anální sex - rizika, hygiena, s/bez kondomu...

03. 02. 2013 v 17:48Off-line Anonym
Zdravíčko, zajímalo by mě, když vím že s partnerem nemáme žádnou nemoc, oba se před análním sexem umejeme tak je riziko onemocnění? A co si myslíte o sexu s kondomem a bez kondomu? Doporučíte konkrétní gely? :)
03. 02. 2013 v 18:08Off-line somerone  (36/180/80)
Vždy s kondomem i s partnerem. Zvlášť v Praze. V Domě světla ti řeknou, že nejvíce HIV se přenáší mezi partnery, kde začne jeden podvádět. Důvěra má i druhou stranu mince. Každý svého štěstí strůjce;)
Jinak hygiena při sexu je snad samozřejmostí.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 02. 2013 v 18:23Off-line Tien213  (42/-/-)
Tak neviem ci to moze pomoct somerone. pri orale ochranu predsa nikto nepouziva a stopove mnoztvo aids sa moze cez dasna preniest.
03. 02. 2013 v 19:05Off-line Anonym
Ano, ale když ani jeden z partnerů DOOPRAVDY nemá žádnou nemoc, sex bez kondomu je v pořádku ne?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 02. 2013 v 19:20Off-line Tien213  (42/-/-)
Samozrejme, to je vyhoda vzajomnej dovery.
03. 02. 2013 v 19:35Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Pokud si s partnerem věříte, kondom není potřeba. Tím, že spolu budete mít sex, přenesete maximálně jen ty nemoci, které se přenášejí i jinak (např. chřipka). Samozřejmě gel je vždy dobrý, protože jinak to obvykle bolí a dochází k narušení sliznice. Pominu-li samotnou bolest, je zde riziko infekce, dlouhá doba hojení, atd. Takže rozhodně mazat ;-)
03. 02. 2013 v 19:37Off-line Anonym
Ano :) šlo mi jen o to že pokud ani on a ani já nemám žádnou pohlavní nemoc tak jestli mužeme mít sex bez kondomu :) protože jsem četl že i sex bez kondomu je riskatní a ikdyž nemáme tu nemoc ani jeden tak se muže něak "vytvořit" tak mě to zarazilo trochu ;)
03. 02. 2013 v 19:41Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Žádná nemoc se nemůže sama "vytvořit", to je nesmysl. Nemoci se přenášejí. Když ji nemáš od koho dostat, těžko ji dostaneš. Na mysli mám běžné nemoci samozřejmě (když budeš kouřit, dostaneš rakovinu tak jako tak, nemusíš se stýkat s někým, kdo ji má).
03. 02. 2013 v 21:48Off-line somerone  (36/180/80)
Tien213: riziko orálního sexu bez ochrany je 3,5%, v análním sexu pak min70%, tak si vyber s ejakulátem se toto riziko zvyšuje tak o 20% v obou případech.

Jistě, nemoci se nevytvářejí, ale přenášejí, pokud se jedná o ty infekční.
Já bych s nikým nespal bez ochrany, nikdy nevíš. Ale tak záleží pro koho je prio***ní zdraví. Ale jisté je jen jedno - zdravý má tisíc přání, nemocný jenom jedno. Já mám kamaráda s HIV a když mi ukázal ve Friends jeho kamarády, který potkává na odběrech a jsou pozitivní, rázem jich přibylo 10 i s ním. Na čele to nepsáno nemaj a byli to mladí kluci. To je alarmující!
03. 02. 2013 v 22:04Off-line Tien213  (42/-/-)
Existuje test na aids dostupny v lekarniach? ako dlho musi byt dany clovek nakazeny aby u neho test odhalil aids?
03. 02. 2013 v 22:52Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Ano, test, který si může každý udělat sám doma, se prodává v lékárnách. Jmenuje se INSTI HIV test, stával něco kolem 500,- Kč. Stejně jako u normálních testů je potřeba dodržet lhůtu min. 2 měsíců od nákazy. Je-li test pozitivní, je nutno ho potvrdit v laboratoři.
04. 02. 2013 v 03:34Off-line somerone  (36/180/80)
Lidi si myslí, že jsou asi nesmrtelní s virem HIV, ale jen do 50. roku života, kdy slábne imunita a prášky zabírat nebudou, propukne jim AIDS a do pěti let budou hnojit kytičkám.), tzn, že se ožebračí o čtvrtinu života, asi spoléhaj na to, že se na to najde nějaký zázračný elixír
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
04. 02. 2013 v 14:17Off-line Tien213  (42/-/-)
Tak na druhu stranu bez pohlavnych chorob by sa ludia masovo hemzili na namestiach.
04. 02. 2013 v 18:01Off-line Anonym
A proč by nebyl někdy lék na aids ;) ... veřím že v budoucnu a s medicínských pokrokem bychom se jej mohli dočkat
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 02. 2013 v 23:01Off-line Tien213  (42/-/-)
To by dopadlo :D
06. 02. 2013 v 04:34Off-line somerone  (36/180/80)
Doufám, že nebude lék a nebudou pomáhat ani dnešní léčiva a vir zmutuje. Jinak se můžeme těšit na šukando o 106.
06. 02. 2013 v 13:29Off-line somerone  (36/180/80)
Tak se lidi nemaj opíjet;) a znásilňovat :D jak chlap může znásilnit chlapa fakt nechápu :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
06. 02. 2013 v 19:03Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Jo, Durex 2v1 je dobrej a je normálně dostupný v obchodech.
06. 02. 2013 v 21:57Off-line Anonym
Somerone: nechápu moc co tí manznačuješ... ale myslím že všichni nakažení by si přáli ten lék mít :) ... nepřeji ti nic špatného ale asi by si mluvil jinak kdyby jsi nakažený byl... a jak muže být znasilněný ? .. lehce ;) vyjdi si v noci v něaké čtvrti a třeba budeš mít to "štěstí" a něakej hodnej strejda si tě chytne a znásilní si tě ;) pěkný den :)
07. 02. 2013 v 05:03Off-line somerone  (36/180/80)
Já se nenakazím. Jsem až příliš opatrnej! ;) A mluvit budu stejně, hold nemoc je trest za naše neřesti (drogy, sex apod.)
07. 02. 2013 v 09:55Off-line Betonica  (39/191/93)
@Tien213: Proboha! Test na AIDS neexistuje, AIDS se dokonce neda ani prenest!!!! Pletes si HIV a AIDS. HIV (Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je virus jako kterýkoli jiný a tedy ho lze přenést. AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome, syndrom získaného selhání imunity) se nedá přenést!!! AIDS je důsledkem HIV, stejně jako třeba bolesti kloubů a horečka jsou důsledkem viru chřipky!

K tomu dotazu. Dodrží li se zásady věrnosti u obou partnerů, kteří nejsou virem HIV nakaženi, není možné HIV přenést. To je jako by ses ptal, když někdo NEMÁ chřipku, jestli tě může nakazit. Nemůže. Existuje ale celá řada jiných pohlavních chorob, o kterých ani nemusíte vědět... Pohlavní opar, bradavičky, chlamýdie... etc. Obecně bych řekl, že absolutní věrnost a patřičná hygiena jsou dostačující prostředky pro zamezení nákazy. Jak ale řeklo hodně lidí výše, jistota věrnosti je relativní...
07. 02. 2013 v 10:19Off-line Betonica  (39/191/93)
@Anonym: Proč není a patrně ještě dlouho nebude lék na HIV/AIDS? Hm. Existuje lék na chřipku??? Neexistuje. Očkování je vždy jen proti specifickým kmenům chřipky, takže když zrovna řádí jiný kmen, je očkování neúčinné. Viry mají totiž jednu vlastnost - velice rychle mutují. Jinými slovy, pokud dnes vymyslíme lék na HIV typ. 123456, tak zítra už ten vir bude třeba 654321. A ten lék samozřejmě bude méně účinný nebo neúčinný. Existují ale širokospektrální léky, tzv. virostatika nebo antivirotika. Ty první zastaví nebo zpomalí množení viru a jeho mutaci, antivirotika zabíjí viry. HIV je ale chytrý vir a umí mutovat opravdu velmi rychle, proto je třeba při léčbě HIV kombinovat několik léků (účinných látek) a neustále sledovat množství bílých krvinek v krvi tak, aby se dosáhlo maximálního účinku.
07. 02. 2013 v 10:24Off-line Betonica  (39/191/93)
@somerone: Po padesátce slábne imunita??? Jaks na to přišel??? Hele, ty jsi vážně "co slovo - to perla". Co by pak dělali lidi v 60, 70, ...??? Když člověk neví, měl by mlčet! Chjo.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 02. 2013 v 13:30Off-line somerone  (36/180/80)
Betonica: U starších lidí je slabší imunita, tělo stárne, ty k***t!
07. 02. 2013 v 13:33Off-line Jim  (43/180/92)
Betonica: dík za věcné a rozumné komentáře!
07. 02. 2013 v 13:48Off-line Betonica  (39/191/93)
@somerone: Asi by sis mel neco nastudovat o imunitnim systemu cloveka :) Doporucuju starou dobrou wikipedii, maj tam k imunite i hezky obrazky, takovy kulicky, to se ti bude libit :D

Starsi lide jsou nachylnejsi k nemocem, to je pravda. Jiste za to ale nemuze "stara a slaba" imunita, nybrz celkove opotrebeni tkani - to je duvod, proc imunita sama o sobe nemuze zestarnout (neni to totiz organ ani sval). Je tedy pak logicke, ze imunitni system starsiho cloveka musi byt daleko agresivnejsi, aby nemocnou plici pred jejim zapalem. Rozumis tomu? Je to jinak. Stari lide jsou nemocni, protoze jejich telo je stare a potrebuje chranit vic, nez imunita zdraveho mladeho cloveka dokaze. S vyjimkou onemocneni organu, ktere imunitu zajistuji, to je pak pruser... A pruser pro stare stejne jako pro mlade :(
07. 02. 2013 v 13:50Off-line somerone  (36/180/80)
Nemusíš mě brát hned za slovo, pane Doktore;)
07. 02. 2013 v 13:53Off-line Betonica  (39/191/93)
@somerone: to jiste nemusim. ale presne takhle vznikaji famy typu: "cetl jsem na webu..." Pak tyjo pisou kancleri z Hradu blaboly o homodeviantech a tak dale. Zacit u sebe bychom meli a pokud mozno vystrihat se polopravd... Ale to zas patri jinam. No, jsem rad, ze mas konecne v imunitnim systemu cloveka jasno pane Doktore :)
07. 02. 2013 v 14:21Off-line Tien213  (42/-/-)
Hiv aids. nieje to jedno? ked mas to prve druhe je len otazka casu nie? tak som bol zvedavy ako sa easy otestovat priamo z novym partnerom aby bola vadsia dovera do noveho vztahu.
07. 02. 2013 v 14:24Off-line Betonica  (39/191/93)
@Tien213: Neni to jedno a totez. A vubec neni pravda, ze HIV musi propuknout v AIDS. Jak uz jsem psal, existuji virostatika, ktery umeji velmi slusne fixovat HIV vir a tim dlouhodobe zamezit vzniku AIDS. Osobne znam cloveka, ktery je HIV+ pres 15 let a zije, aniz by mel AIDS.
07. 02. 2013 v 14:38Off-line Jim  (43/180/92)
Jak se otestovat s novým partnerem? Zajít si na test protilátek HIV s tím, že od posledního rizikového chování musí uplynout 2-3 měsíce, přitom ovšem věřit partnerovi, že se v té době 2-3 měsíců rizikově nechoval. Pokud je test po této době negativní, pak s co možná největší pravděpodobností HIV+ nejste.

AIDS je syndrom získaného selhání imunity se "společným jmenovatelem", virem HIV- AIDS je pak poslední fází HIV infekce. Kombinace léků, které se užívají na "zbrždění" HIV viru, je relativně "mladý" postup. Takže u některých léčených ještě AIDS ani po třeba 10-15 letech nepropukl a je teoreticky možné, že ani nepropukne.

"Testy na AIDS" jsou věcně nesmysl, testuje se HIV. Pro stanovení syndromu AIDS je třeba hlavně propuknutí chorob typických pro pokročilou HIV infekci, zjišťuje se stav imunity, virová nálož atd.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload