Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Homosexualita a Svědkové Jehovovi

04. 02. 2013 v 10:45Off-line Anonym
Jak známo některá křesťanská společenství homosexualitu zavrhují včetně Svědků Jehovových a drtivé většiny římských katolíků včetně papeže. Jste věřící??? A jaký je váš názor na odmítavý postoj některých křesťanů?
04. 02. 2013 v 11:12Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
To je úvaha na dlouhé probírání a rozebírání, ono dost záleží na překladu písma svatého a je jedno zda je to bible nebo i korán. V obou knihách jsou rozporuplné pasáže o homosexualitě které jsou o 360° proti sobě postavené. Já četl opakovaně několik svatých knih a poctivě takže vidím že ani samo náboženství nemá jasný postoj a záleží na jednotlivci jak si text vyloží. A o tom že sami nemají věřící a hlavně neměli svědčí plno faktů tak třeba.

Judaismus - V knize Leviticus jasně říkají že homosexualita je ohavnost a že pokud bude muž obcovat s mužem tak musejí zemřít. A důležité je právě to (Muž s mužem) protože v Tanachu je zakázaná pouze mužská homosexualita, a ta ženská byla zakázaná až o mnoho mnoho let později v jiném zákoně. Takže homosexualita jim vadila ale u žen ne? Tady lze nalíst ten fakt že jim evidentně homosexualita nevadila z principu že z homosexuality nemůže vzejít nový život.
Další věcí je proč jedna odnož Judaismu jde tvrdě proti homosexualitě a druhá (konzervativní judaismus) mezi sebe homosexuály přijímá a i jím umožňuje aby se stali rabínama ? Vždyť přece jejich názory vycházejí z těch stejných textů, chyba asi bude právě ve výkladu textů.

Další příklad z islámu
Homosexuální styk je brán jako chlípnost a přestupek proti Koránu, ovšem pouze opět mezi muži, pokud s*****í žena s ženou je to bráno asi jako cizoložnictví.
Ovšem Samotný Islám připouští ba přímo očekává že mezi muži může vzniknout láska, a stejnopohlavní přitažlivost bere jako přirozené puzení avšak nutná je zdrženlivost, čili milovat můžeme ale s*****it ne.

Těch rozporů se dá najít spousty a i v jiných náboženství, já to vidím tak že sex mezi ženami, heterosexuální muže vzrušuje takže jej tolerují narozdíl od sexu mezi muži. A že vesměs každý žije v jistém druhu přetvářky a řeči že homosexuální styk neplodí děti a tudíš nevytváří cíle své podstaty, jsou v podstatě pouze hloupé postoje protože lidé kteří toto hlásají ve skutečnosti žádné rozumné důvody sami najít nemohou.
04. 02. 2013 v 11:14Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
PS: Vím že otázka byla formulovaná na křesťanství tak se omlouvám že sem jako příklad uvedl judaismus a Islám ale pravda je že o Křesťanství toho vím podstatně méně protože sem odmítl paskvil jménem bible číst víc jak jednou :-)
04. 02. 2013 v 12:33Off-line igni  (36/192/130)
Ono to zas tak na dlouhy povidani neni. Konstituovane nabozenstvi jsou strasny paskvil, ktery dava male skupine lidi moznost uchopit moc pres danou organizaci. A v dane organizaci si nastavi jakakoliv chteji pravidla. Z tohoto duvodu pro me nema vyznam se zabyvat problematikou homosexuality v nabozenstvi, jelikoz dnesni nabozestvi jsou koncepcne zastaraly a prezity system. A opravdu vericim katolikum (protestatni jsou otevrenejsi) nikdy nevysvetlite, ze homosexualita byla normalni a spolecensky uznavane drive, nez vzniklo jejich nabozenstvi ;)
04. 02. 2013 v 14:29Off-line Tien213  (42/-/-)
Vseobecne nabozenstva nezakazuju homesexualitu ani ju nepopieraju. zakazany je len homosexualny sex. komentarom sa ani necudujem. vela veriacich homosexualov asi nieje. clovek si musi vybrat bud si vyberie sexualitu alebo duchovno. v kazdom pripade nikdy nebude kompletny.
04. 02. 2013 v 17:56On-line Richard33  (44/185/80)
U mě byli Jehovisti, fakt jsem zalitoval, že nemám kluka, klidně bych je už pro tu srandu pozval dál a neskrýval bych, co mezi námi je :-D
04. 02. 2013 v 19:00On-line Richard33  (44/185/80)
Je to krásně vidět v Polsku. Církev proti Vám nic nemá, ale měli by jste se léčit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 02. 2013 v 19:08On-line Richard33  (44/185/80)
Predator: římskokatolická církev = papež. Tečka.

To že někde v horní-dolní existuje nějaký liberální farář je sice hezké, ale....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 02. 2013 v 19:19On-line Richard33  (44/185/80)
Teď to odlehčím.... pokud jsou názory církve neměnné, proč se nepraktikuje například Leviticus (třetí kniha starého zákona) nebo další ... Genesis, Exodus ...?


Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1,9). Problémem jsou moji sousedé. Tvrdí, že je to nelibá vůně pro ně. Mám je odrovnat?

Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21,7). Jakou přiměřenou cenu bych dnes podle Vašeho názoru měl za ni chtít?

Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15, 19-24 ). Problém je v tom, jak se to o ni dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na dotaz podrážděně.

Za čtvrté: Leviticus 24,44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, získám-li si je ze sousedních národů. Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale na Kanaďany ne. Proč nesmím vlastnit Kanaďany?

Za páté: Mám souseda, který o sobotách vždycky pracuje. Exodus 35,2 jasně stanoví, že musí zemřít. Znamená to pro mě morální závazek, abych ho vlastnoručně usmrtil?

Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, že i když pojídání všeho, co nemá ploutve a šupiny, jako mušlí a humrů (Leviticus 11,10) je prezentováno jako hodné opovržení, je to ohavnost menší než homosexualita. Mně se to ale tak nejeví. Můžete mi to nějak víc objasnit?

Za sedmé: Leviticus 21,20 praví, že se nesmím přiblížit k hospodinovu oltáři, jsou-li mé oči stiženy nějakou nemocí. Přiznávám, že nosím brýle na čtení. Musí můj zrak být dokonalý, anebo se na tohle dá použít nějaká obezlička?

Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat vousy, přestože to Leviticus 19,27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejit?

Za deváté: Podle Leviticu 11,6-8 vím, že dotknu-li se kůže mrtvého vepře, budu nečistý. Smím doufám hrát kopanou míčem z vepřovice, když si navléknu rukavice?

Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu protože osívá totéž pole dvojím druhem semene. Navíc nosí jeho žena šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna + polyester). On nadto často zlořečí rouhá se. Je opravdu zapotřebí té námahy se svoláním celé vesnice, abychom je ukamenovali (viz Leviticus 24, 10-16 )? Nestačí, když je formou drobného rodinného obřadu upálíme, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20,14)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 02. 2013 v 19:29On-line Richard33  (44/185/80)
Četl jsem evangelium svatého Marka, nějak mě to tam uniklo :-)
04. 02. 2013 v 23:17Off-line SinnerX  (33/183/84)
A jaký je váš názor na odmítavý postoj některých křesťanů?
---
Kašlu na ně, je to jejich problém, né můj. A to se týká všech homofobů, nemá cenu si s něma kazit náladu.
04. 02. 2013 v 23:21Off-line SinnerX  (33/183/84)
Jinak, když jsi zmínil toho papeže, on je ukázkový příklad, že za nenávistí ke gayům je vlastní latentní homosexualita.
04. 02. 2013 v 23:45Off-line drednot  (65/175/90)
Richard33 Já jsem se zbavil Jehovistů jednoduše . Právě když zazvonili u dveří , zkoušel jsem nový závěs pro pistoli . Když jsem otevřel , vykulili oči , začali mluvit že hledají někoho jiného ( kdo tam nikdy nebydlel ) . A od té doby mám od nich klid !
06. 02. 2013 v 04:09Off-line somerone  (36/180/80)
Víra není o tom, jestli je někdo takový nebo makový. Tím bych to ukončil :D
27. 02. 2013 v 10:20Off-line Betonica  (39/191/93)
@somerone: Souhlasim. Vira neni o cirkvi, vira je o cloveku. Vira je dar, podobne jako hudebni sluch nebo sportovni nadani. Vire se nelze naucit, je ale mozne ji rozvijet. V tom nam bud muze pomoci cirkev prostrednictvim hodin katechizmu a bohosluzeb, nebo v sobe clovek najde svoji vlastni cestu.
27. 02. 2013 v 12:02Off-line Tien213  (42/-/-)
Muzi co lihaju z muzmi nezdedia bozie kralovstvo. ano je to bez sance. tak sa ani necudujem vadsine reakcii...
13. 03. 2013 v 23:01Off-line 13LETKLUK  (26/164/47)
Jsem na rozcestí...buh nebo gay život... je to hrozny
13. 03. 2013 v 23:18Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Já si myslím, že je to (opět jako se vším :)) hodně o individuálním přístupu. Ostatně můj partner je z Polska a tudíž je i praktikující katolík, takže chodí každou neděli do kostela. Zároveň je to výborný příklad toho, že se víra vůbec nemusí vylučovat s tím, že je gay. K tomu co hlásá církev je totiž třeba přistupovat k***icky. I pro mě je katolická církev včetně nejvyšších představitelů auto***ou, nicméně je potřeba nepřijímat nek***icky úplně všechno. Církev sice zastupuje Boha na zemi, nicméně je tvořena pouhými lidmi, kteří nejsou dokonalí a neomylní.

Důležité je to co člověk cítí uvnitř a ne to, jestli do posledního písmene dodržuje církevní přikázání. To ostatně z nikoho nedělá dobrého člověka a pochopitelně se může jednat o jednání ze zvyku nebo ještě hůře pokrytectví kvůli nějakým osobním výhodám. A právě přesně proto nemá můj partner žádný problém a rozpor mezi tím, že je věřící a zároveň spolu normálně sexuálně žijeme a absolutně nic si nedělá z prohlášení některých představitelů církve.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 08. 2015 v 17:46Off-line JoeKind  (30/168/58)
Alex kdyby si četl korán, tak zjistíš, že homosexuály upalujou, protože věří , že v nich je satan.
30. 08. 2015 v 17:46Off-line JoeKind  (30/168/58)
Žena dostane 100 ran bičem.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload