Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vlastní názory/rozhodování?

04. 04. 2015 v 10:31Off-line Anonym
Ahoj, zdá se mi to nebo 70% téhle komunity neumí použít vlastní mozek k rozhodnutí nebo vyhodnocení situace, ať už jde o rozhodování v čemkoliv. Zhodnotit vlastní názor bez toho, aniž by se řídili názory ostatních? Každý otřepaně píše jak se snaží být sám sebou a přitom mi přijde že drtivá většina gayů jsou stejní...
Když si projdu poradnu tak mám na tyhle otázky jasně zodpovězeno, ale co si o tom myslíte vy?
04. 04. 2015 v 10:53Off-line ThomPrag  (45/180/76)
To je dobře a výstižně napsané :-)
Jen těch 70% mi přijde málo. Já myslím, že je to víc. Ale taky bych řekl, že to neplatí jenom o gayích, taková je dnešní společnost celkově. Člověk je pak vždycky rád, když najde nějakou výjimku.
04. 04. 2015 v 11:01Off-line cenobite  (39/183/68)
Ahoj, tohle není náhodné. Nikdo z nás není vyjímkou. Vlástní názor nexistuje, je to mýtus.
04. 04. 2015 v 11:04Off-line Anonym
Určitě je to tak i v celkové společnosti, ale já mám pocit, že ze všech společností, které znám to tady lze pozorovat výrazněji než jinde. Lidi si neumí vytvořit vlastní názor bez toho, aby ho okoukali od někoho jiného, protože se jim jejich názor prostě zdá přijatelnější..
04. 04. 2015 v 11:30Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Anonym (Mozkomor): To je stejný problém jako s prezentací gayů - vidět jsou především ti, kteří by radši vidět moc být neměli. Gayové, kteří mají trochu vyšší úroveň myšlení, jsou většinou ve vztahu a nemají potřebu lézt na seznamky. Proto to dělá dojem, že gayové jsou jako ovce, všichni se snaží vypadat a chovat stejně, hlavně, aby nebyli moc odlišní, protože to by potom vybočovali z řady. Ale není to tak, je to jen optický klam. Teda aspoň já tomu věřím ;-)
04. 04. 2015 v 12:00Off-line marrinek  (27/206/109)
Opět bych řekl, že je to dané dobou. V dnešní době je velké množství lidí sugestitativních, jsou ovlivňováni z každého koutu, interenetem, médii, vládou, vedením, jinými názory, tudíž je pro ně obtížné vytvořit si o situaci vlastní obrázek
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 04. 2015 v 12:39Off-line Lollo  (29/-/-)
Uhmm.... takze podla teba stredoveky clovek, ktoremu bolo povedane, ze Zem je plocha a ked prides na jej okraj, tak sa zrutis do pekiel, mal podla teba viac moznosti vytvo*** si vlastny nazor? Ale to som zasiel pridaleko. Staci sa vratit v case o 30 rokov, kedy by si len raz v spolocnosti povedal, ze Džugašvili bol chory psychopat a sudruh Lenin slizky syfilitik. O par hodin by si si zahrieval svoj kus dlazky v nakladnom vozni smerom gulag.
Spolocnost ma vo vseobecnosti ovela vacsi pristup k informaciam, sloboda prejavu je tiez na vyssej urovni, aj ked nie je taka dokonala akoby sme chceli, atd... Toto je doba informacií, preto si nemyslim ze je spravne tvrdit, ze dnes nemas moznost vytvo*** si vlastny nazor, pretoze tych moznosti je nespocet. Je to vsak len znamkou intelektu ak dokazes spravne triedit jednotlive informacie.
Vlastny nazor neexistuje? Hehehe... takze nie sme slobodne mysliace a uvazujuce bytosti, ktore sa rozhoduju podla vlastnych pocitov, uvah a myslienok? No neviem, ja mam svoj nazor na mnoho veci, mozno nie je vzdy spravny, no je moj. Necitim sa zatial ako nejaky stroj alebo bezducha schranka, ktorou musi manipulovat nejaka vyssia bytost, aby aspon vykonala potrebu...
04. 04. 2015 v 13:11Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Lollo: Pozor - možnosti nikdo nezpochybňuje. Je pravda, že máme nesrovnatelný přístup k informacím, např. ve srovnání s minulou dobou. Ale neumíme tyto možnosti plně využívat. Typický příklad jsou hloupé otázky v této Poradně, na které by našel Google odpověď mnohem rychleji a nabídl i více odpovědí.
Ano, možná je problém v tom, že přijaté informace neumíme zpracovat. Od toho je rodina a škola, aby nás to naučily.
Je hezké, že se zatím necítíš jako nemyslící stroj, ale neboj, ono to jednou přijde :-)
04. 04. 2015 v 13:38Off-line Lollo  (29/-/-)
Ale ved o tom hovorim! Ja nemozem za to, ze svet je plny dusevnych kriplov a retardov, ktori nedokazu pouzivat google. Nemozes na par jedincoch, aj ked predstavuju vacsinu, posudzovat celu spolocnost. Je vsak pravdou, a za tymto si stojim a opakujem to, ze technologia je ludstvu v mnohom viac na skodu ako k uzitku. Ludia zleniveli, zabudli pouzivat rozum a ocakavaju, ze im mobil vsetko podhodi pod nos. Dovolim si tvrdit, ze bez kalkulacky bude robit 90% ludi problemy mala nasobilka. To vsak neznamena, ze ludia nemozu mat vlastny nazor, skor to znamena, ze su na vlastny nazor prilis lenivy a vlastne ho ani nechcu. :)
04. 04. 2015 v 13:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Anonym Mozkomrousk: 70% jaké TÉTO komunity? jako uživatelů TADY na klucích? A jinde je to 58,7 % a ještě jinde 89,2%? Jak se to počítá, to se chcu naučit... Ty jsi nepochybně v těch tvých 30ti % které mozek používat umějí, že? Ok, tak já su první z těch 70ti% co neumíme používat vlastní mozek, a teď se pěkně děcka rozpočítáme, každý kdo si nemyslí že umí používat vlastní mozek ať se přihlásí... vsadím boty že to 70% nebude...
04. 04. 2015 v 13:49Off-line Lollo  (29/-/-)
Myslim ze si zle polozil otazku. Kto by sa priznaval k tomu, ze nevie pouzivat rozum? Ale keby sme sa opytali, ze nech sa prihlasi kazdy, kto rozum pouzivat dokaze. Vtedy by sme hadam mohli dostat realnejsie cisla. Hlupak sa k rozumu neprizna. Kdeze... rozum predsa pouzivaju len knihomoli a intelektuali, a to nie je vhoda spolocnost pre hlupaka...
04. 04. 2015 v 13:53Off-line BussterX  (103/130/150)
Lolitko, howno, příhlásí se kdejakej ňouma že umí používat vlastní mozek (mít vlastní názory), ta čísla by neměla žádnou vypovídací hodnotu
04. 04. 2015 v 13:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Mít vlastní názor neznamená, že stejný názor nemůže mít dalších milion lidí, ale znamená to že musím k tomu názoru dospět sám na základě nějakýho myšlenkovýho procesu kterej dokážu vysvětlit, rozebrat a obhájit, čili ne někoho papouškovat ale sám k tomu dospět... že ke stejnému názoru dospěje zřejmě dalších milon lidí na planetě je celkem očekávatelné...
04. 04. 2015 v 14:36Off-line Anonym
Ani žádná statistika na základě jakéhokoliv výzkumu ti nedá nikdy žádné přesné číslo, kolik lidí se umí samo rozhodnout. Bereš to nadhozené číslo příliš vážně. Projeď si pár stránek poradny a hned uvidíš, kolik lidí se tady denodenně s něčím neví rozhodnout samo. Kolikrát to jsou otázky které by člověk s logickým myšlením si uměl zodpovědět sám. A s těmi názory je to kapitola sama pro sebe. Což je v dnešní době při našem přístupu k informacím zarážející.
04. 04. 2015 v 14:53Off-line sid_6  (36/182/66)
Tak já myslím, že mám vlastní názor, ale mám strach ho projevit nebo prosadit ve společnosti, protože mám obavy z reakce okolí a nebo si prostě nejsem jistej, že můj názor je ten nejlepší, takže si ho radši nechávám pro sebe.
04. 04. 2015 v 15:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Sid_6: to je mi sympatické, je to lepší než když nějakej hlupec přesvědčený o svém patentu na rozum cpe své názory širému okolí, jako třeba já : ))
04. 04. 2015 v 17:05Off-line comrade  (39/195/102)
Co to tu zase mudrujete? Ja bych vam hned rekl, kdo ma z nakluky nejlepsi nazory. :)
04. 04. 2015 v 17:25Off-line sid_6  (36/182/66)
BussterX : Já se na to teda dívám opačně. Nejsem schopnej stát si za svým, takže na to pak doplácím a nechávám sebou manipulovat. Je lepší když si věříš. Nechci říkat, že je dobrý s ostatníma jednat z pozice síly, ale spíš jako s rovnejma.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload