Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jsou podle Vás bratři Mašínové vrazi nebo hrdinové?

25. 04. 2015 v 04:17Off-line Anonym
Jsou podle Vás bratři Mašínové vrazi nebo hrdinové?
25. 04. 2015 v 07:22Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jednoznačně vrazi. Zavraždili neozbrojené lidi. K takovým činnům není žádné ospravedlnění.
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 08:02Off-line Radek1951  (72/175/75)
Jsou to jednoznačně vrazi. Zabíjeli nevinné a bezmocné!
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 09:26Off-line Anonym
Já teda nevím ...
Jen se ptám ...
Ve škole nás učí,že jsou to hrdinové :) že cela rodina Mašínů jsou největší Češi posledních dvou set let. Protože dokázali sami sebe zvednout a bojovat proti systému na který ostatní akorát nadávali,ale nic pro jeho změnu neudělali... a že je škoda,že je takových lidí hodně málo ...
Na druhou stranu doma mi říkají,že jsou to jen obyčejní vrazi,kteří pro svou svobodu vraždili nevinné lidi a že jediným hrdinem v pravém slova smyslu byl jejich otec ....
Tak já nevím, zajímalo by mne, kde je pravda ...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 10:19Off-line Anonym
To jsou teda zajímavé názory ...
25. 04. 2015 v 10:39Off-line Anonym
Uzvazne: Jo,to máš pravdu,ale musím si dávat pozor na pusu...kdybych ve škole řekl,že to byli vrazi tak skončím s 5 jak hrom :)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 12:39Off-line onlip  (60/180/84)
Vím, jak hrůzný režim to byl. Ale stejně jsou pro mě vrazi. Nebojovali za demokracii, prostě utekli.
Jak psal uzvazne, ano, děda měl větší historickou zkušenost, komáři ho jako prvorepublikového vojáka dohnali k nejnižší profesi. Neutekl. Rozhodně se nepodvolil. Pro mě byl a dodnes je velkou auto***ou.
Pokud tě ve škole někdo nutí zaujímat jediné možné stanovisko, musí to být značně neujasněná, zakomplexovaná osobnost. Jak psáno jinde, s názorem jsem se ani za komárů netajil, ale mí profesoři byli tak dobří, že to v sobě přefiltrovali, neposílali hlášení. Malému omezení jsem byl vystaven, když jsme se rozhodli udělat na škole Mikuláše. Klasická trojice. Ředitel si nás předvolal, bylo jasné, že se bojí víc než my. Otevřeně řekl, že do hodiny o tom budou vědět na okresním výboru KSČ. Nezničil nás. O trochu později se zabil sám.
25. 04. 2015 v 12:42Off-line colombo  (102/192/90)
Anonym: Ve škole vám mohou říkat, co chtějí, i dnes může být historie vykládána dle politické objednávky. Dle známých faktů jsou to jednoznačně vrazi.
25. 04. 2015 v 12:45Off-line Anonym
Vegatronic: Kdybych to co jsi napsal,řekl profesorovi na gymnáziu,řekl by,že tehdejší režim byl daleko horší a padli sta tisíce nevinných obětí ...a že jejich oběti padly proto aby v tomto státe zavládla demokracie a že jen díky velikánům a statečným hrdinům jako jsou bratři Mašínové jsme dnes demokratickým státem, protože se nebáli a protože bojovali ...
A co mi přijde nejhorší ?
Jak mám věř**i rodičům,že to bylo tak,když ve škole nás to učí přesně naopak a dokonce i učebnici dějepisu schválené ministerstvem školství stojí že bratří Mašínové jsou hrdinové komunistické doby....
Je to knížka z roku 2008 ...
25. 04. 2015 v 15:26Off-line Radek1951  (72/175/75)
Anonym (:p) Ptáš se, jak máš věřit rodičům, když vás ve škole učí něco jiného? Zkus položit otázku opačně : jak mám věřit tomu, co nás učí ve škole, když rodiče tvrdí něco jiného? A radím ti, věř rodičům, ti to s tebou myslí dobře.
25. 04. 2015 v 15:42Off-line Dejvidek  (32/176/77)
Je to dost složité říct jestli byli vrazi,nebo hrdinové ...
Myslím,že je hloupost že vás učitel rozdává 5 za to,že máte třeba jiný názor,než on a než se píše v učebnicích ...
Ne vždy to,co je v knížce musí být i pravda:)
Ale rozhodně je ani já nenazývám vrahy,protože jejich oběti v porovnáním s obětmi doby jsou téměř nulové a navíc dělali něco,čímž nakonec zachránili nás všechny...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
25. 04. 2015 v 15:50Off-line comrade  (39/195/102)
Koho by tak asi mohli vyznamenávat ti, kteří vyžírají republiku 26 a zřejmě i víc let. Jedině zase kriminálníky.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 16:21Off-line Titan24  (30/168/56)
Učitel dějepisu, který žákům nutí své názory na historii, je špatný učitel a neměl by vůbec učit.
25. 04. 2015 v 16:23Off-line onlip  (60/180/84)
Ležáky mám v hluboké paměti. Nevím, jestli je cokoli srovnatelné. V každém případě musel mít mlynář a další, znalí situace, takovou odvahu, že ji těžko překonat.
25. 04. 2015 v 16:26Off-line Anonym
Titan24: On nám nenutím jen své názory,ale přesně to,co je v učebnici ...
25. 04. 2015 v 16:28Off-line colombo  (102/192/90)
Učitel prostě musí "jít s dobou", nic jiného mu nezbývá (pokud chce učit).
25. 04. 2015 v 16:29Off-line BussterX  (103/130/150)
@Titan: asi by měl učitel vyložit látku a oficiální výklad který je v učebnici a založit debatu, měl by dát prostor i jiným názorům než je v učebnici, protože v učebnici je oficiální ideologie se kterou se nemusí každý ztotožnit, je na učiteli aby vysvětlil PROČ je to správně ten oficiální text... Ale těžko může dát jedničku žákovi za to že řekne že mašínové byli vrazi když jsou nositeli státního vyznamenání a oficiální text praví něco jiného... pro vyjádření svýho odlišnýho názoru by měl žák - student dostat prostor v debatě, ale ne každej učitel je Amos Komenský a má na to čas a chuť, bohužel známkována je znalost toho co je v učebnici a to by měl student mít na paměti...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 17:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Pánové za komunistů v předmětu občanská nauka jsme se učili sračky ze kterých jsme byli známkovaní, deska se žáci učí v dějepise mnohé, co z jejich pohledu můžou být taky sračky... jenže za komunistů třeba v roce 88 kdybych řek, že se v občanské nauce děti učí sračky tak mně konunisti zavřou nebo minimálně zmastí pendrekem a udělají zápis v posudku kádrovém... dneska si můžete klidně a SVOBODNĚ říct, že se děcka učí sračky... a to je to, za co bojovali bratři Mašínové a Milan Paumer, čest jejich památce
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:32Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pokud boj za demokracii vypadá tak, že umlátíš tyčí neozbrojeného policistu nebo dýkou podřežu svázaného polistu tak potěš p***l. Tyhle metody přesně dnes používaj islamistický fundamentalističtí teroristi a podobní šmejdi... Takže jejich chování by se v klidu šlo nazvat terorismem. Byly to extremisti.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Byli to vojáci v týlu nepřítele... z tvýho úhlu pohledu byli b***ští commandos zbabělci vegane, že? Mno, to nemá cenu vás přesvědčovat, máte nárok na svoje vidění věcí, já svoje řekl o kus výše k tomuto.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:43Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pokud vím tak komanda se soustředili na nacistické vojáky, esesáky, gestapáky atd. a ne na lidi převážející peníze nebo řadové neozbrojené policisty.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Vegane, každej řadovej policista dostal svou zbraň od komunistů a byl jimi placen a v jejich službách (a každej policajt byl v KSČ defakto povinně od určité doby) i kdyby třeba jen řídil dopravu na křižovatce, pomáhal udržovat u moci bolševiky tím že dbal na pořádek v jejich zločineckým systému... co by se asi stalo, kdybys řekl před dopravákem "sp**ení zasraní komunisti"?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 19:58Off-line vegantronic  (38/186/77)
Busstere. Řeč tu je o 50. letech kdy KSČ nepovyházela všechny četníky z první republiky. Hlavně na malinké služebny byli převedeni politicky nepohodlní lidé.
25. 04. 2015 v 20:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Komunisti vyhlásili po únoru 48 válku vlastnímu národu v rámci třídní nenávisti, a byla to válka totální, Mašínové odpověděli stejně... komunistickej režim zavíral do lágrů a ničil kariéry a rodiny lidem, kteří ve válce bojovali na západní frontě, komunistickej režim zabavoval majetky a znárodńoval firmy, obral farmáře o jejich půdu kde celé generace dřeli a založil JZD - násilná kolektiviziace, komunisti špiclovali a zavírali občany vlastní země za politickej názor... komunisti první se postavili proti lidem vlastní země ve jménu ideologie, Mašínové prostě vstoupili do totální války proti systému ale tu válku začali komunisti... celej zbytek národa držel tlamu a časem vstupovali lidi do KSČ aby získali lepší místo v pořadníku na byt a do ROH aby dostali poukaz na rekreaci, celej národ se nechal zkorumpovat a teď ještě kydá na Mašíny sračky protože je vidí optikou ovcí které se měli v komunistické ohradě dobře... víc už k tomu asi nebudu nic říkat, je to zbytečný, lidská hloupost se nedá léčit ani přesvědčit argumenty nicméně máte na to nárok, vivat demokracie : )
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
25. 04. 2015 v 20:14Off-line megatron  (32/189/80)
Pravdu se jednou dozví jiná generace.... tedko je to brzo protože by se to nehodilo někomu do krámu.....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2015 v 20:17Off-line comrade  (39/195/102)
Busster potřebuje mínusy. Každý ví, že Mašíni zabíjeli spořádané občany Československa. Že si nešli pro zbraně a peníze k estébákom .... aha to by došli k Bussterovi domů a zabili by mu tatu, takže by se ani nenarodil. :)
25. 04. 2015 v 20:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Megatron: jo jiná generace se dozví tu tvou pravdu kterou máš asi na mysli až tady zas budou u moci komunisti, protože pravda není nikdy jen jedna, pravd je několik a záleží na tom z jakýho úhlu pohledu se člověk dívá... zprava vypadají věci jinak než zleva a podle toho se mění pravda
25. 04. 2015 v 20:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Comrade: v tý době už tata nebyl myslím estébák, to už dřel v dolech v Ostravě : ))
25. 04. 2015 v 20:25Off-line comrade  (39/195/102)
Busster: Šak oni utěkali už v padesátých létech, ne? To eště nemohl být v dolech, když ti stihl dát po hubě za ten vtip o komunistech.
25. 04. 2015 v 20:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Comrade: blbče v tý době sem eště nebyl na světě když byl v Ostravě, zas tak starej nejsu : ))) měl mně až ve dvaačtyřiceti letech, asi odkládal soulož se ženou co nejdýl to šlo : ))
25. 04. 2015 v 20:30Off-line comrade  (39/195/102)
Busster: A to ho ještě pustili, v takovém zločinném režimu měl dostat doživotí. Tak on ti dal po hubě až už nebyl estébák? Asi už tam podruhé nechtěl. :)
25. 04. 2015 v 20:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Comrade: bál se, bál se jak sviňa, komunistů, asi věděl proč, znal to zevnitř... proto mně seřezal když jsem přitáhl domů vtip o konunistech ze školy... taková to byla doba, to nikdy nezapoměńte, když se rodiče bojí před vlastními dětmi říct co si fakt myslí a mají strach že děcka něco řeknou ve škole a zničí tím rodinu, a když se rodiče snaží ten svůj strach přenést na děcko, aby se bálo těch co jsou u moci a neříkalo věci nahlas... s***ě sviňský komunistický
25. 04. 2015 v 21:35Off-line manicboyyy  (33/176/79)
Jsou to vrazi i hrdinové současně
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
25. 04. 2015 v 21:46Off-line onlip  (60/180/84)
Colombo, Anonym (:p): nemusí. Nikdy jsem neučil podle knížek, je mi dost jedno, co v nich je, píšu si vlastní - a stejně vždycky nechávám lidem prostor pro vlastní názor. Jak psáno jinde, i za totálu byli kantoři, se kterými bylo možno mluvit otevřeně, kterým jsem mohl oponovat, to oni chudáci byli v nebezpečí.
25. 04. 2015 v 22:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Manicboyyy: no i tak se to dá říct tak jak jsi to vyjádřil, v podstatě je to lepší formulace než to co jsem napsal já kousek nad tebou: "Ani vrazi ani hrdinové," ale ten zbytek co jsem napsal, ten tam pasuje :" byli to chlapi kteří byli od dětství vychovávaní k tomu že nejcennějším statkem je svoboda a demokracie"
25. 04. 2015 v 22:40Off-line esthetique  (40/-/-)
Těch lidí tady, co je považuje JEDNOZNAČNĚ za vrahy, to je neskutečné...
napřed vám tam 40let srali na hlavy bolševici, teď už ČTVRTSTOLETÍ MODROS***Ě A ARCITUNELÁŘI a někteří jedinci toho ještě furt nemaj dost a rádi by si DÁL NECHALI SRÁT NA HLAVU. dnes jsem z kamionu vyhodil 20 nelegálních utečenců, co se snažili dostat přes kanál do UK. přijela naprosto IMPOTENTNÍ FRANCOUZSKÁ POLICIE, PUSTILA JE, ZAPSALA SI JEJICH POČET....
a to bylo všechno!!!! a já jim říkám: to je jasný TRESSPASING, oni bez mého vědomí vnikli do mého kamiónu, K***A DĚLEJTE NĚCO!!! a oni, my nic dělat nemůžeme, oni nemaj doklady, nemůžem je legitimovat
a já: bejt to v USA tak je všechny postřílím a není soud ve vesmíru (a v jurisdikci USA, ha ha ha ha), který by mě na to odsoudil....
jen krčili rameny
většina tady, co má Mašíny za vrahy, mi připomíná tyhle frantícké policejní impotenty....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
25. 04. 2015 v 22:44Off-line BussterX  (103/130/150)
Estetik: no policajt může dělat těžko něco víc než co mu umožňuje bezzubej zákon aniž by se tím sám nedostal do konfliktu s jiným zákonem, a zákony píšou impotentní politikařící chytrolíni... jinak souhlasím s tebou beze zbytku
25. 04. 2015 v 22:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Svoboda není něco co je samozřejmé nebo něco co je dané jednou provždy, vždycky tady bude někdo kdo nás o tu svobodu bude chtít připravit ve jménu jím prosazovaných ideálů a vidění světa, dokud se nenaučíme že svobodu je třeba bránit se zbraní v ruce tvrdě a bezohledně, budeme pořád něčí otroci... když ke mně do bytu veleze banda násilníků a zabydlí se mně v obýváku, soused kterej jim bude nosit jídlo a živit je místo toho aby mi je pomohl vyhnat je mým nepřítelem úplně stejně jako ta banda.
25. 04. 2015 v 22:56Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A už bych se hádal, ale dneska jsem nějaký pomlácený, tak máte štěstí. Doufám, že do zítra tohle téma zapadne, abych se nemusel vracet. :-P
25. 04. 2015 v 23:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: neva, pohádáme se v pedofilech nebo v marečkovi, to se nám osvědčilo : ))
26. 04. 2015 v 08:59Off-line Radek1951  (72/175/75)
Víte, nemohu souhlasit s tím, co tady píše BussterX. Jeho názor, že to byli bojovníci a svobodu a demokracii je scestný. Jako skuteční bojovníci za svobodu by šli po větších rybách, než jsou řadoví policisté. Skutečný hrdina by šel po Gottwaldovi a ostatních pohlavárech režimu. Tihle zvolili terorismus, zabíjení těch nejobyčejnějších, zapalování stohů slámy, tak, jako to dělají teroristé i dneska.
Co takhle srovnat je s parašutisty, kteří zabili Heidricha? To byli hrdinové.
Bratři Mašínové jsou jen ubozí vrazi a teroristé.
26. 04. 2015 v 09:57Off-line galileolevi  (51/187/82)
Chtěli jít za svobodou a někdo jim bránil.
Postavil bych otázku jinak.
Má člověk právo na svobodu a smí své právo hájit?
Já bych řekl, že ano!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 11:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Nebyli to nevinní, myslíš že pokladníka kterýmu bolševici svěřili zbraň dělal v padesátých letech někdo jinej než komunistickej patolízal? žádní nevinní, aji ten z******j dělník kterej plnil normu na 125% pro komunisty by zasloužil zastřelit notabene jestli byl v ROH nebo LM : ))
26. 04. 2015 v 11:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Jste směšní, na jedné straně máte plnou hubu demokracie když je kluk ve škole známkován ze znalosti látky která je v učebnici a na druhou stranu odsuzujete ilegální antikomunistickou bojůvku škodící bolševickýmu totalitnímu systému se zbraní v ruce... BTW zdůraňuju to, že když se tato skupinka prostřílela na svobodu poté co pochopila že u nás není žádný protikomunistický odboj ale že jsou tady sami, tak nezůstali sedět na zadku ale vstoupili do US Army a ve jménu svých ideálů bojovali v americké armádě proti komunistům v Indočíně, šli do války a bojovali v ní v US Army proti bolševikům, chápete to?... toto ukáže i b***i že jim nešlo apriori o to dostat se na západ ale o to aktivně bojovat proti komunistům... těžko může ovce pochopit mentalitu vlka, že...
26. 04. 2015 v 11:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: jak jistě chápeš, mluvil jsem o mentalitě Mašínů a pana Paumera a byl to příměr ... na jedné straně vy, muži středního věku zvyklí přijímat kompromisy a zvažovat řešení vyrostlí v blahobytu a svobodě, na druhé straně tehdy mladí Mašínové vychovaní za války v rodině důstojníka a hrdiny odboje proti nacistům kteří prostě věděli že je nacistická diktatura vystřídaná diktaturou jinou, a tak jak partyzáni za války popravovali spolupracovníky a přisluhovače němců potažmo nacistů, tak oni zacházeli se spolupracovníky totality rudé.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 11:58Off-line BussterX  (103/130/150)
A tím jsi chtěl říct co jako ? o_O
26. 04. 2015 v 13:02Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: jak toto souvisí s bojem Mašínů a pana Paumera proti bolševické diktatuře , drahý kolego? : )) BW ten "dopis" na nějž link jsem sem dal s tím souvisí velmi :P
26. 04. 2015 v 13:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: si gay? ano, jsi... já taky... jsi můj teplý kolega? ano, jsi, pane koplego:P jakej boj za svobodu? omfg jakej boj za svobodu kruci, nikdy nebyla euroatlantická civilizace svobodnější než je teď... chceš srovnávat levičácký aktivisty vystupující s transparenty proti eu a globalizaci a kdoví proti čemu ještě s protikomunistickým odbojem omfg? : ))
26. 04. 2015 v 13:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty si levičák že?
26. 04. 2015 v 13:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: duchaplná odpověď na mou otázku, mám-li kontrovat : ) jde o to, že já se na věci dívám z prava, a ty zřejmě z leva, proto jsem se ptal jsi-li levičák, je-li to tak, nemůžeme se nikdy shodnout
26. 04. 2015 v 13:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: dost alibistické, čekal jsem podobnou nicneříkající "vychytralou" odpověď... nicméně se svojí zdviženou hlavou hledíš přes levé rameno řekl bych...
26. 04. 2015 v 13:36Off-line BussterX  (103/130/150)
26. 04. 2015 v 13:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: dívej, německo rozpoutalo druhou světovou válku a uvrhlo svět do pekla a vyhladilo miliony židů a dalších "méněcenných", zapálilo celej svět válečným požárem... když skončila válka, USA neopakovaly chybu s uvalením válečných reparací tak jako se to stalo po první světové, neboť právě bída způsobená těmi reparacemi byla jedním z faktorů které pomohly Hitlerovi dostat se k moci... naopak nasypaly do Německa - tedy do té části která byla v jejich okupační zóně hromady peněz a materiálu - Marshallův plán... samozřejmě že potřebovali záruku, že německo které rozpoutalo 2 světové války defakto zůstane pod americkým vlivem, stejně tak jako sovětský svaz diktoval celé východní evropě její zahraniční politiku a i ekonomická a hospodářská rozhodnutí.... nevím co tě na tom KA tak udivuje....
26. 04. 2015 v 14:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: tak jako kdo o věcech přemýšlí tak musel tušit že něco takovýho existuje... a kdoví jaké KA poutají českou republiku ke spojeným státům.... nedělejme si iluze... jenže svoboda občanů existuje, za komunistů to bylo trošku víc osekané, že.... to, že byla smlouva KA zveřejněna po odtajnění znamená to, že je tu opravdu jistá svoboda, ne? : )

minichodem v 90 letech chtěla Česká republika prodat masivní zakázku radiolokátorů Tamara jisté zemi, intervenovalo velvyslanectví spojených států v ČR a Česko tu zakázku neuskutečnilo, couvlo z toho... a spojené státy pak té jisté zemi dodaly svoje pasivní radiolokátory....
26. 04. 2015 v 14:44Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Jako to bylo v tej písničce?: "K nohám ti dám mrtvý rudý, nebo se vůbec nerátím...", nebo "Mrtvej komunista, dobrej komunista."
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 04. 2015 v 14:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak pánové, a kdo se hlásí dobrovolně vrhnout se s granátem v zubech pod pásy putinovskýho tanku na ukrajině? pojmenujem po vás ulici im memoriam... pokud se přihlásí deviant inteligentní_lvíček, pojmenujem po něm školku... : ))
26. 04. 2015 v 14:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Dombas - Rusko = Sudetenland - GrossDeutschland
26. 04. 2015 v 14:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne... LOL ... na Napolu jsem sem sám dával už několikrát odkaz, miluju ten film už dlouho... zejména toho jednoho herce který hrál i v trilogii Unsere Mutter, Unsere Vater
26. 04. 2015 v 15:04Off-line BussterX  (103/130/150)
Uzvazne: я не знаю, але ви мені це говорите, так? :P hele německy jsem se učil sedum let jako dítě kromně ruštiny ale jsa barbarem hodlám na českým serveru komunikovat česky :P jo kdyžtak to nervi do tlumočníka z ruštiny, je to ukrajinsky : ))
26. 04. 2015 v 15:10Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Může mi někdo vysvětlit, proč vyšichni dycky stojej a čuměj jak banda i***tů a když už se někdo iniciativní ukáže, tak místo toho, aby ten granát co nejrychlejc sebral a zahodil, tak ho zalehne?!?!
26. 04. 2015 v 15:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Ligeris: protože chcou filmaři ukázat ideál sebeobětování a hrdinství a vypadá to efektně, kdyby to bylo ve filmu John Rambo tak Honza Rambousek granát uchopí ručně jsa svlečen do půli pasu a na sto metrů ho hodí do nepřátelskýho vrtulníku který nasledně po výbuchu spadne na nepřátelský generální štáb... záleží dycky co je to za film, puso... btw tys tady chyběl v této debatě : ))

https://www.youtube.com/watch?…
26. 04. 2015 v 19:22Off-line esthetique  (40/-/-)
Radek1951: TY JSI MAGOR PŘECE!!! jak seš starej, tak seš blbej.
komunismem vymytej mozek do takový míry, že pojem svoboda pohybu mu neříká zhola nic... MĚLI PŘI ÚTĚKU ZASTŘELIT I TEBE A MOŽNÁ BY KOMUNISMUS V ČESKU PADNUL O PÁR MINUT DŘÍV A BYLO BY TO TAK DOBŘE.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
26. 04. 2015 v 19:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Šak tady za konunistů byla svoboda pohybu - z domu do práce, z práce na schůzi, ze schůze do hospody, z hospody domů, o víkendu na chatu nebo na akci Z : )) BTW asi před 4 roky ( !!!!) mně zastavil cca ve 2 ráno když jsem bydlel trvale v Brně policajt kousek od gaybaru Kings (teda Depo, Kings je starší název) a velice ho zajímalo co dělám tak strašně daleko od místa bydliště, to jsem bydlel ve čtvrti vzdálené asi 15 minut šalinou (tramvajkou) od toho místa... guma zelená vymatlaná, furt se mně vyptával jak to že jsu někde jinde než bydlím ve 2 ráno a na moje vysvětlení že jsem byl v baru ho zajímalo proč nechodím do baru někde blíž k místu mého bydliště... tak mně to pobavilo a zároveń připomnělo komunistickej režim že jsem na toho mladýho fízlíka byl velmi kousavý : )) někdo má prostě potřebu lidi buzerovat, omezovat, kontrolovat a šmírovat jakmile k tomu dostane pravomoc
26. 04. 2015 v 23:36Off-line Sonicboom  (61/173/-)
BussterX: Kdyz kluk napise tramvajka, tak mu padam do internetove naruce..Jinak do naruce :))
27. 04. 2015 v 03:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Sonicboom: jj, tramvajka je hezký slovo, hezčí než šalina nebo šmirgl : )
27. 04. 2015 v 13:11Off-line Radek1951  (72/175/75)
To Esthetique: tvůj příspěvek o mně je typická ukázka toho, že když dojdou argumenty, nastupuje hrubost a urážky. Navíc mimo zadané téma. Otázka zněla, zda bratři Mašínové byli hrdinové nebo vrazi. Podle mne to byli vrazi a ani ty s tím nic nenaděláš.
A k tomu vymytí mozku - narodil jsem se v roce 1951 do lidově demokratické republiky, prožil jsem i republiku socialistickou, ale opravdu si nepamatuji, že by tato republika byla někdy komunistickou. Komunismus tady opravdu nikdy nebyl, maximálně socialismus to dokonce i v bývalém SSSR.
Takže zkus trochu přemýšlet, třeba o tom, zda tím magorem nejsi náhodou ty?
27. 04. 2015 v 14:28Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Busster: Ačkoli nesouhlasím, tak souhlasím. :-)
27. 04. 2015 v 14:44Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Pro mě to byli vrazi..Zavraždit bezbranného člověka.. Jinak k těm posledním příspěvkům, největším neštěstím je, jak tu KSČ změnila myšlení lidí, natolik, že nedokážou pochopit, že vše, co měli za komunismu bylo dražší jak nyní nebo bylo na dluh, o životní úrovni nemluvit...Vemte si, kolik lidí si myslí, jak na tom byla ekonomika dobře a že to rozkradli nějácí Klausové..Nevim, jestli je to ubohost lidí, nebo práce režimu..možná obojí?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 14:47Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: dík, asi chápu : )
27. 04. 2015 v 14:52Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Sonic: Jako je pravda, že například elektrospotřebiče byly, ve srovnání v poměru cena výrobku a plat, dražší než dnes. Jenomže už si málo kdo, kteří toto tvrdí, neuvědomují, či snad nechtějí uvědomit, že telka koupená za komančů funguje lidem ještě dnes, zatímco ta dnešní spotřební elektronika je strašně nekvalitní (chápej netrvanlivá), že jsi rád, když se dožije konce záruky. Když si tohle člověk uvědomí, dojde k závěru, že za komančů byla minimálně ta elektrotechnika kvalitnější a trvanlivější = ve výsledku levnější. :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 14:55Off-line BussterX  (103/130/150)
Pánové, řeč je o etice, ne o ekonomice : )
27. 04. 2015 v 15:10Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No dobře, ale je nutné to tu připomenout, protože ač nejsem komunistický fanda, nemám rád, když se všude úmyslně zapomíná i na to dobré, co ta doba měla a jen se připomíná to špatné. Mimo jiné jsme tu měli suprovou kvalitu sportu (umělo se pracovat s mládeží), která šla po revoluci řádně do perdele, viz fotbal a hokej. To samé kultura. Uřvaní umělci chtěli svobodu, aby nemuseli točit jen ideologické filmy, tak ji dostali a výsledek? Točí se jedna odporná srágora za druhou, takže se z dobré české kinematografie stal odpad s velkým O. Stejně tak dabing, kdy v dobách dávno minulých měl úroveň, zatímco dnes jsou dialogy odříkávané strašně plitce a hloupě. Podporovali se učňovské obory, lidé dostávali firemní byty...

Teď máme svobodu, jenže v Čechách dostal pojem svoboda význam v podobě ojebávání lidí, které je podporované zákony. A když někdo naivní, nebo chcete-li hloupí, je ojebáván, tak se z pravé strany argumentuje tím, že je to chyba ojebávaného, že se nemá dát. Ale takhle to fungovat nesmí. A to je ta etika, Busstere. :-)
27. 04. 2015 v 15:12Off-line BussterX  (103/130/150)
A debata o mašínech a etice boje je v ř**i : )
27. 04. 2015 v 15:39Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Checht, však ono to spolu souvisí. Z toho mého výplodu mělo vyznít to, že se Mašíni MOŽNÁ zasloužili o svobodu, což je sice chvályhodné, avšak Čecháčkové si ji vyložili a zneužili po svém. :-P
27. 04. 2015 v 15:51Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jeden takový příklad té naší svobody.

Sousedi dělají bordel v bytě nademnou. Dupou, furt něčím mlátí... prostě se díky nim nedá v mém bytě normálně fungovat. Když je jdu požádat o ztišení, pošlou mě do p***le, že si ve svém bytě budou dělat co chtějí. Úřady nepomohou, protože přeci není po desáté hodině a myslí si, že člověk klid ve dne nepotřebuje, tedy mě pošlou do p***le. Z toho tedy vyplývá, že obtěžující soused může svobodně dělat bordel a omezovat druhé, zatímco ten hodný a ohleduplný se může jen svobodně nechat obtěžovat nebo se svobodně, ačkoli nedobrovolně, odstěhovat. A takhle to tady chodí prakticky všude a ve všem. Dobrák narazí na svini a sviňě těží z jeho svobody, aby ji měla ještě větší.¨
Mělo by však platit, že svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda jiného. Teprve potom tady bude opravdová svoboda a ne ten bordel, jaký je tu teď.
27. 04. 2015 v 16:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: no kouzlo je že se můžeš klidně sebrat a odejít legálně a svobodně do Polynézie nebo na Madagaskar nebo na Aljašku hledat lepší sousedy a nikdo ti to nezakáže tady u nás, a nemusíš odejít ilegálně a na hranicích tě nezastřelí kluk dvacetiletej kterýho komunisti odvedli do armády a vysvětlili mu že přes hranice zdrhají zaprodanci imperialismu, gauneři a špioni : )) a klidně si můžeš založit soukromou firmu a vydělat kapitál na cestu :* : )) lidi jsou různí a sousedi který popisuješ jsou asociální hovada, ty jsou všude a za každýho režimu

P.S.: za komunistů bys šel na národní výbor nebo bys napsal anonymní udání tamtéž, že tvý sousedi poslouchají závadnou západní hudbu a vykládají si vtipy proti komunistům a vedou hlučný a zhýralý život nehodný socialistického člověka a mají buržoazní manýry, a už by měli flek v posudku a už by je soudruzi řešili... nebyla by to krása? :*
27. 04. 2015 v 16:22Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Lukino Luk: Ja nevím, asi mám štěstí, ale měl sem vícero mobilu, nejstarší, co mám doma, nechal jsem si ho je z roku 2005 a světe div se funguje!Co teprv televize, ta funguje 12 let, tedy je pravda, že jsem ji nedavno zapojil a fungovala, byt koukam na jinou..pokrok nezastavíš..Ono se dobře říká, když se něco rozbije, že dřív věci vydržely, možná jo, možná ne..Jenom o věcech, co fungují, tak se lidé nebaví..ne tak často..Vem si auta, kdoby dneska chtěl, krom fandů, atmosféru?..Nikdo by si ji nekoupil..

Napsal jsi: "Teď máme svobodu, jenže v Čechách dostal pojem svoboda význam v podobě ojebávání lidí,"
Kdepak, to ojebavání tu vzniklo právě za komačů, stejně jako všichni Mrázkové, Krejčířové apod..
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 04. 2015 v 16:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Sonic: jj, to si myslím taky, těch 40 let socializmu a přetvářky a korumpování se na nás podepsalo strašně, a předtím německá okupace... jako národu nám to zlomilo vaz
27. 04. 2015 v 16:30Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No jasně, že by tohle bylo třeba i za komančů, ale dal jsem to prostě jako příklad toho, že i když je tady svoboda, tak stejně není v tom pravém slova smyslu pro všechny, protože tady vždycky někdo z láskou a chutí rád parazituje na svobodě toho druhého.

Nebo druhý příklad - Šmejdi
Šmejdi využili svobodu k tomu, aby svými manipulátorskými manýry vymejvali mozky důchodcům a pod pohrůžkou agresivní nadřazenosti jim svobodně prodali předražené krámy. Důchodci je nekoupili svobodně, nebo respektive koupili, ale jejich svobodné myšlení bylo ovládáno s***ěmi. Co z toho vyplývá? Že Svobodný šmejd je svobodně okradl a svobodně si za jejich peníze jeden na HAwai. Zatímco důchodce si může jen svobodně dřepět doma, protože na Hawai už nemá peníze.

Přesně tohle se v jiném smyslu dělo za komančů. Okrádali lidi a brali jim majetky. Teď se ale dělá skoro to samé, akorát se to dělá svobodně.


Takže ano, máme svobodu, můžeme cestovat, můžeme studovat, ale zároveň se mi nelíbí, že se tu může i svobodně krást a ojebávat a zákony to vesměs neřeší. A když někdo navrhne opatření (omezení), viz šmejdi, hned se tu poplašeně vykřikují hesla jako omezování svobody, totalitní praktiky apod.
27. 04. 2015 v 16:32Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Sonic: To je jistě pravda, tak právě proto ale neříkejme, že tu máme svobodu v pravém slova smyslu. Nemáme! Mají ji jen někteří.
27. 04. 2015 v 16:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Luku, holt když je důchodce pitcha a nechá se oškubat tak je to jeho problém, pokud je senilní tak by na něj měla dát pozor jeho děcka... jestli důchodce usoudí že potřebuje nutně papiňák z nerezu za 68 tisíc tak se rozhodl sám, a pokud ho k tomu rozhodnutí přiměl dáreček ta 50 korun a večeře zadarmo tak je prostě hloupý... od čeho má děti aby za něj řešili žaloby a reklamace a trochu na něj dohlídli... upe náhodou jsem kdysi pracoval v budově kde měla mimo jiných i taková kastrolová firma (btw patřila rodičům jedné popové rychlokvašky) sídlo a viděl jsem že když tam někdy vlítli děcka těch důchodců zejména když byly vzdělaní a měli určité postavení tak se docela děly zajímavý věci : ))
27. 04. 2015 v 16:43Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ale to je právě ono. Když je někdo, kdo není finančně gramotný nebo odolný vůči tlakům z venčí a neodolá šmejdovi, který má psychologický kurz na manipulaci, je spoustou Čechů takový člověk považován za někoho, kdo si ojeb zasloužil. Tahle pokřivená morálka se mi prostě nelíbí a nemělo by to tady takhle fungovat.

Prostě se mi nelíbí česká svoboda, která v sobě obsahuje tahle svinstva. Pakliže je obsahuje každá svoboda v každé zemi, tak se mi asi zkrátka nelíbí vůbec význam slova SVOBODA. Asi půjdu bydlet na opuštěný ostrov, který nespadá pod žádnou zemi a jako Columbus žít dle svým vlastních ideálů a pravidel. :-P
27. 04. 2015 v 16:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: finančně gramotný? na to abych věděl že papiňák za 70 tisíc prostě nechcu a že když mně prodejce dá zadarmo večeři tak to dělá aby mně oblbnul nemusím být finančně gramotný, stačí nebýt hloupý... z tohoto pohledu ano, hlupákům se žije lépe v totalitě... debata o etice guerillového boje proti totalitě se zvrhla v debatu o etice podnikání
27. 04. 2015 v 16:53Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: P.S.: Columbus byl poddaným a ve službách království jehož jménem činil objevy nových území vhodných ke kolonizaci : )) Možná jsi měl na mysli Robinsona Crusoe s jeho hulibrkem Pátkem : ))
27. 04. 2015 v 16:58Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Chytrost vs chytrost. Někdo je chytrý, že ví jak oblbnout někoho méně chytřejšího (nevím, jak nazvat tuhle inteligenci), ale potom jsou i jiné chytrosti, jako třeba sociální inteligence nebo empatická inteligence. A mě se nelíbí, že první případ inteligence má v tomto státě mnohem silnější "slovo" než ty ostatní, které se považují za slabost. :-P

P.S.: Ano, Crusoe, jsem si popletl jména.:-)
27. 04. 2015 v 17:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: a proto aby hlupáci nenaletěli chytrákům bylo špatně bojovat proti komunistické totalitě nebo co tím vlastně chceš říct? za komunistů chytráci vstupovali do KSČ, papouškovali fráze kterým se v duchu smáli a udávali spousedy kteří byli natolik hloupí že říkali co si myslí doopravdy... ti stejní chytráci po "sametu" v roce 89 začali jako první podnikat a odírat lidi a vykořisťovat svý zaměstnance protože měli kontakty, styky a informace získané za komunistů když byli u koryt a plavali s proudem, toto byla podnikatelská elita 90ých let a nedělám si iluze že je to jiné teď, je ještě brzo
27. 04. 2015 v 17:22Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No však jo, s tímhle s vámi souhlasím. Proto taky říkám, že tu není taková svoboda, jakou bych si jí představoval, že ji v tom pravém slova smyslu mají ti, mimo jiné, o kterých jsi psal. :-P
27. 04. 2015 v 17:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Luku mně se tu nelíbí spoustu věcí, a spoustu toho jak se námi zvolení politici chovají a co dělají, a jaké přijímají zákony a jaké prostředí vytvářejí, nejsem žádnej modroptáčník nek***ickej, máloco se mi tu líbí v tom jak to tu vypadá a funguje... dívej, nadával jsi na svoje hulvátské sousedy... hele a podívej se CO sedí na hradě a jak TO mluví do rozhlasu, jako neotesaný prase, to taky vytváří atmosféru ve společnosti... jedno k druhýmu, ale zvolili si to lidi svobodně, žádný volební divadlo jak za komunistů v době socializmu
27. 04. 2015 v 18:26Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Lukino Luk: Jasne, je tu hodne veci, co se mi nelibej, ale furt to beru vsema deseti proti totalite..O to jde a jde o to, jak totalita nektere lidi poznamenala..Jasny byla tu lepsi vychova sportovcu, ale toho co bylo spatne resp. toho se takrikajic proziralo bylo mnohem vic..
16. 09. 2017 v 14:28Off-line ozvien  (73/-/-)
Jakkoliv byla STB dokonalá tak v dnešní době je špehování na velmi vysoké úrvoni a lidé tomu ještě napomáhají viz karty při placení, kamery všude,Facebook atd. Policie to má dnes snadné.
16. 09. 2017 v 14:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Koupím ti k vánocům krásné vidle, aby ses mohl těmi starými tématy lépěji prohrabovat :D a ještě jednomu je koupím... :D
16. 09. 2017 v 17:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Správně, kubiš a a gabčík byli taky obyčejní teroristi a česko by mělo platit odškodné německu za to že mu tito zlotřilci zabili heydricha 8)
https://img00.deviant**t.net/…-dbjqn9v.jpg
16. 09. 2017 v 18:31Off-line Titan24  (30/168/56)
Jejich otec byl hrdina, protože bojoval proti nacistům v odbojov skupině Tří králů, ale oni nejsou hrdinové. Byli by hrdinov, kdyby zabili Gottwalda, nebo jiného vysokého pohlavára, prostě kdyby vyděsili režim tak, jako členov Antropoidu nácky atentátem na Heydricha. To mělo svůj smysl. Vraždy Mašínů, včetně činů loupeže k vlastnímu obohacení a žhářství fakt nejsou hrdinské činy.
16. 09. 2017 v 18:56Off-line ozvien  (73/-/-)
Buřtíku, volil jsem toho vznešeného kandidáta na hrad a dneska jsem rád, že tam máme člověka který říká co si myslí. A zase ho bude spodních několik milionů volit.
16. 09. 2017 v 21:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Když partyzáni vyhodili do vzduchu koleje na kterých jel zrovna vlak plnej němců, je statisticky velmi nízká pravděpodobnost že zabili dozorce z koncentráku nebo člena sonderkomanda ... spíš zabili nějakýho odvedence z tayrolska kterej psal po večerech ženě dopisy jestli už se otelila kráva... ale nikdo nepochybuje o tom že partyzáni bojovali proti nacizmu zabíjením sedláků v uniformě...zajímavé
16. 09. 2017 v 22:01Off-line KuBiCeQ  (26/181/77)
Ti co to měli v hlavě v pořádku.
16. 09. 2017 v 22:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Já jsem maloval na jaře obraz 3.6x2.4 m k diorámatu o čs parašutistech do expozice muzea věnované odbojové činnosti druhého odboje a pak slyším průvodce jak mele turistům že odboj byl zbytečnej a že kvůli tomu němci spálili lidice, sem myslel že mi jebne ... stejně tak mě sere zpochybńování mašínů kteří naháněli komančům strach už tím že se jich nebáli v době kdy se bolševici cítili neomezení a všemocní a lidi z nich byli posraní.. víte kdo vychoval bratry mašíny? víte...a toto jim napsal před svou popravou...je tam jasnej odkaz a oni ho plnili... "Bojoval jsem za naši drahou vlast a národ proti odvěkým našim nepřátelům – Němcům, kteří naši vlast a národ chtěli porobit a zničit. Nechtěl jsem připustit, abyste jednou i Vy byly porobenými otroky, nýbrž abyste zůstaly svobodnými a volnými občany. Pamatujte si, že hájit svobodu své vlasti a národa jest povinností každého uvědomělého Čecha. I Vy jednou takto musíte postupovat."
16. 09. 2017 v 22:14Off-line KuBiCeQ  (26/181/77)
Stalin, hlavní vývojce tohoto režimu, zabil 40 milionů lidí, nemýlím-li se. Ikdyby bráchové Mašíni zabili 10 nevinných lidí a vychcali se jim do huby, pořád jsou v pohode naproti jemu a toho režimu.
16. 09. 2017 v 22:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Hm... někdy v roce 44 zabili partyzáni ze skupiny jozefa serynka četníky, byla to trestná výprava,zabili je za smrt generála luži... přepadli je a zabili je...a ne že by to mašínové stejně jako celej národ nevěděli... a svůj boj vedli mašíni pár let poválce...měřítka byla jiná tehdy než dnes ...vy se na to díváte dnešníma očima... a bohužel argumentujete stejně jako tehdy komunisti
16. 09. 2017 v 22:42Off-line BussterX  (103/130/150)
Tos mu teda nandal tyvoe...seš tady jeden z nejchytřejších a do kluka kterej ti neudělal nic než že je trošku telecí se pustíš jak kdyby ti vojel babičku,,, šetři si to naz**dy jinýho kalibru, třeba na mě... a ne nechcu ho vojet, a tebe taky ne
16. 09. 2017 v 22:45Off-line BussterX  (103/130/150)
To sou fakta... když je někdo cocot tak to neznamená, že mu neřeknu že je chytrej když si to myslím...seš chytrej cocot...
16. 09. 2017 v 23:18Off-line KuBiCeQ  (26/181/77)
Dsiv: přesně to říkám a nevidím na tom nic špatného
17. 09. 2017 v 00:15Off-line ozvien  (73/-/-)
Buřtíku ty jsi umělec, teda když jsi maloval ten obraz a tak velikej. Já jsem si namaloval obraz 182x120 jenom, jenže já jsem hudebník. A ještě k tomu jsi tady nejchytřejší, přímo vznešená nádoba moudrosti. Jo, to naše EGO, to je ten problém.
17. 09. 2017 v 00:19Off-line BussterX  (103/130/150)
Akri a víš že mě ani nepřekvapuje co si myslíš:D fakt nemám ambice zrovna tebe přesvědčit že píchnout na černo prase a po válce si to hlásit jako odbojovou činnost jak tokdekdo dělal jaxi zvuk národa ve světě neudělá na rozdíl od popravy heydricha (tím myslím tehdy, dneska nám dělá zvuk kdejaká hokejová primadona s milionovým platem:D) :D hodně lidí to má jak ty...začalo to benešem, a přes protektorát se ty sračky táhly až do devadesátek...a vlastně doteď... nesnažím se tebe a tobě podobný přesvědčit,ale spíš povzbudit lidi kteří to maj jak já
17. 09. 2017 v 00:23Off-line BussterX  (103/130/150)
No ozviene, tak to jsi dost malý umělec, velký umělec dělá velký plátna...meřeno v centimetrech :D sranda, kdyby někdo nepochopil :D
17. 09. 2017 v 01:12Off-line BussterX  (103/130/150)
Znáš datum 17. listopad? ne 99 ale 39 ... nacisti nás začali zabíjet a jako národ dehonestovat dlouho před heydrichem... kromně teda té nepodstatné maličkosti že nás obsadili... kdyby nás beneš bez boje neprodal tak by v každé rodině bylo mrtvých daleko víc, takže je samozřejmě dle tebe OK že jsme se nebránili že? ...až vleze k tvé matce do baráku nějakej magor tak kdyby ti náhodou volala zvpomeń na mnichov a nehni ani prstem...útočník se třeba spokojí s matkou a tebe nechá na pokoji, přece nebudeš riskovat konflikt... :D
17. 09. 2017 v 01:49Off-line BussterX  (103/130/150)
No takovej k****n jak su já pochopí, že dle tvé logiky by naši kluci kteří šli bojovat do RAF a pomohli vyhrát bitvu o anglii měli zůstat sedět doma protože mnohým z nich se mstili na rodinách... su abstinent a drogy nemusím a momentálně už nežeru ani maso...ano před 4 roky sem hulil trávu asi tejden a před čtvrtstoletím + 5 let k tomu sem se ožral a při sexu sem si nechal posrat břicho, souvisí to nějak s tím že neumíš argumentovat? :D jsi schopnej pochopit, že zahraniční velmoci uznaly mnichovskou dohodu za platnou,a že by naše republika po válce zřejmě neexistovala v předválečných hranicích nebýt atentátu na heydricha a našich zahraničních vojáků? none, to jsem si nevymyslel, na to su moc velkej k****n, mám to z přednášky phdr. jana břečky
17. 09. 2017 v 02:05Off-line BussterX  (103/130/150)
No v tom případě jsou blbý jako troky ti pánové kteří mě jaxi bokem očkují historii, dělám letos grafiku pro společnost která se tím zabývá a mohu teda dochtorům historie vzkázat že jim pán akrylát vzkazuje že sou k****ni a kážou howna, že to ví líp :D:D:D jakříkám, nemám ambice tě přesvědčit, ale tato debata je nádherná platforma jak to pustit mezi lidi:D
17. 09. 2017 v 10:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Na jednu misku vah dám záchranu pár set životů hospodyněk od plotny a pivních strejců a na druhou stranu dám zájmy celýho národa ... a je jasný co si zvolím.... přesně proto bylo pražský povstání.. pražský povstání bylo taky zbytečný, z vojenskýho hlediska skoro jistě... ale mělo velkej význam z mnoha důvodů... zajímavý je že nedržkuješ na pražský povstání a na chudinky lidičky co tam esesáci postříleli a nejen na barikádách... .. drž pysk omezenče :P
17. 09. 2017 v 17:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Mohl by mi pan docent akrylát osvětlit V ČEM se liší obě dvě významné události čs. odboje? SNP ponechme stranou zatím...
http://www.ceskatelevize.cz/…o-mnohem-vic
18. 09. 2017 v 10:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Nějak to zvadlo... pan docent Akryl odjel zřejmě na konferenci Historického ústavu KSČ nabo tag něco... jeho brilantní vědeckou tezi podpořenou razantním slovníkem již známe... podívejme se tedy na názory někoho jiného než pivního strejce ve fuseklích... jsou tam názory pro i proti atentátu na heydricha,povšimněme si, že nepříznivě atentát hodnotí bolševik dolejš (kdyby parašutisti nepřiletěli z londýna ale z moskvy, asi by hýkal nadšením...)... stejně jako asi by bolševik nebyl nadšen z ozbrojené eskapády (to slovo jsem použil záměrně) bří mašínů (ergo je pan docent Akryl bolševik?):

Libor Vykoupil, Historický ústav Masarykovy univerzity v Brně:
Budeme-li jen trošku cyničtí, zavraždění zastupujícího říšského protektora splnilo svůj účel, totiž probudilo zájem o československý odboj a podpořilo jeho uznání. Že onu pozornost nevzbudil jen sám atentát, ale hlavně následující nacistické represe, je z tohoto pohledu druhotné. Smutné by bylo, kdyby ta krev byla prolita zbytečně, ale to nebyla.

František Stárek "Čuňas", někdejší vězněný disident, dnes historik Ústavu pro studium totalitních režimů:
Kdyby je (fašisty, gestapáky, komunisty, estébáky...) nechali bejt, tak jim to neudělali (nezabili, nezavřeli, nevyhodili z práce...). Variace na toto téma jsou v Česku až nebezpečně hluboko zakotveny, ale ve skutečnosti stojí příčinná souvislost jinak: zlí dělají zlé věci ze své podstaty, protože jsou zlí. A nedělat proti nim nic znamená dávat jim prostor a čas k tomu, aby vládu zla etablovali.

Jiří Dolejš, poslanec (KSČM):
Atentát spustil vlnu represí a byly popraveny tisíce nevinných. Smrt Heydricha určitě nacisty nezastavila, ale naopak významně přitvrdila podmínky v protektorátu. Kdyby mělo jít jen o politické gesto, které mělo zvýšit zahraniční prestiž Čechů, byla by to cena nepřiměřená. Platí ale, že atentát přesáhl rozměr protektorátu a byl zlikvidován třetí muž v nacistické hierarchii.

Historický ústav AV v Praze:
Teprve po atentátu a vyhlazení Lidic a Ležáků Velká B***ánie a Francie odvolaly podpis pod mnichovskou dohodou.

Jaromír Štětina, senátor a publicista:
Přenášet vinu za zavraždění československých občanů z německých nacionálních socialistů na parašutisty by znamenalo snižovat význam obětí nacistického teroru. Parašutisté i zastřelení byli hrdinové.

Jiří Hruška, pedagog, publicista a zakladatel portálu pro učitele Moderní dějiny:
Těžko dnes diskutovat, zda odplata nacistů za hrdinský čin parašutistů dopadla na jiné hlavy než na ty, pro které chystal gilotinu Heydrich. Dějiny nelze plánovat a jedinou šancí svobodomyslných lidí, jak se jimi nenechat rozdrtit, je nepřijmout se svěšenou hlavou roli obětí.


John Bok, Spolek Šalamoun:
I při vědomí toho, čeho se nacisté po atentátu na Heydricha dopustili na civilním obyvatelstvu, byl to čin nutný, nezbytný a smysluplný, neboť i přes hrozný teror ze strany nacistů si nemalá část národa uvědomila, že jsou nacisté zranitelní a smrtelní jako každý jiný.

Michal Mocek, publicista:
Atentát na Heydricha vyvolával spory ještě předtím, než byl spáchán, a vyvolává je dodnes. Domácí odboj se předem a právem obával kruté reakce nacistů, která pak přišla, a je pochopitelné, že nevinné oběti teroru za heydrichiády atentát odsuzují. Přijmout jejich postoj ale znamená říci, že jednotlivý lidský život je důležitější než cokoli jiného - a to i v době, která si lidských životů necenila.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 09. 2017 v 11:41Off-line pauxi  (49/178/79)
Nevím , proč se tu hádáte, těžko se najde víc kontroverznější otázka, než je tato. Říct, že kdo pracoval pro režim byl s nim je hovadina, lidé pracují aby uživily rodinu,sebe, kdo pracoval za okupace , taky hned nebyl přece s okupanty. Policajt ano , to je představitel režimu , ale pošták ? Chápu potřebovali prostředky pro odboj, únik ze země, na druhou stranu to byl otec od dětí , který dělal jen svou práci, policajt asi taky, ale na druhou stranu si do takové funkce dosadili soudruzi jen loajálního člověka v jejich prospěch, jak říkám, to nemá konce , záleží na úhlu pohledu . Můj názor je, že by to dnes třeba udělali trochu jinak. Ale to je zas co by kdyby to je bezvýznamné
18. 09. 2017 v 11:59Off-line BussterX  (103/130/150)
No,dneska by to udělali mašínové jinak...založili by skupinu na fejsbůku ... vlastně ne, komunistickej režim takovej jakej byl v 50. letech by fejsbůk zakázal... jako je třeba zakázanej v komunistickým skanzenu KLDR - v severní Korei :D btw nebyl to pošták, ale pokladník kterej měl u sebe nabitou pistoli na ochranu komunistického majetku - peněz, a komunisti dali pistoli zas jen komunistovi - otci pionýra :D

a takhle se smrt nebohého poštáka seběhla:

datum, místo:2.8. 1952, mezi Čáslaví a Hedvíkovem
oběť: pokladník Kovolisu Josef Rošický
akce: přepad vozu vezoucí výplaty do Hedvíkova za účelem získání většího finančního obnosu na úplatky pro akci na osvobození Ctirada Mašína, který byl toho času ve věznici v Jýchymově
plán: zastavit vůz převážející hotovost v stejnokroji lidových milicí, předstírat vyšetřování, posádku vylákat z auta, omámit a svázat
provedení: V autě cestovaly čtyři osoby - řidič, bezpečák, pokladní a vedoucí závodní kuchyně, která zde byla shodou okolností (požádala kolegy o svezení). Proti nim stáli Josef Mašín a Václav Švéda. Václav zastavil vůz, vyzval řidiče aby se legitimoval, když bezpečák protestoval, přistoupil z druhé strany Josef Mašín a s namířenou pistolí jim oběma přikázal vydat zbraně a vystoupit, což se také stalo. Josef Mašín si sedl za volant, zatímco Václav vedl oba zajatce pěšky. Josef s autem odbočil k lesíku, když se pokladník pokusil zezadu zasáhnout do řízení. Josef zastavil a přikázal oběma vystoupit, aby je odvedl k lesíku, kde je chtěli svázat, taktéž pěšky. Během cesty pokladník vytáhl pistoli, kterou měl dosud ukrytou, a namířil na Josefa. Ten zjistil, že jeho vlastní pistole mu vypadla v autě, a tak se chladnokrevně vrhl na pokladníka, který stál asi 2m od něj, sebral mu pistoli a, poněvadž pokladník stále kladl odpor, během potyčky ho zastřelil jeho vlastní zbraní. Zbylí tři byli zavedeni do lesíka a tam ponecháni.
výsledek: Přepad byl úspěšný, peníze byly získány.
18. 09. 2017 v 12:06Off-line pauxi  (49/178/79)
Busstere, měl by si číst všechno , ne jen to co se ti hodí , chápu pro tvou osobu jsou hrdinové a tečka , ale pochop zas ty , že lidi každý tvůj názor prostě nezajímá i kdyby ses stavěl třeba na hlavu a urážel je sebevíc. Lidi mají vlastní mozek a je jim dáno , udělat si na cokoliv vlastní názor s tim prostě nic nenaděláš
18. 09. 2017 v 12:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Já vím pauxi, ale to co jsem sem dal jsou holá fakta potvrzená i z protokolů... to není názor ale faktografie skutkové podstaty té události
18. 09. 2017 v 12:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Akri, pochop zas ty , že lidi každý tvůj názor prostě nezajímá i kdyby ses stavěl třeba na hlavu a urážel je sebevíc. lidi mají vlastní mozek a je jim dáno , udělat si na cokoliv vlastní názor s tim prostě nic nenaděláš... to reaguju na toto:

Před 22 hodinamiOff-line akri (51/177/65)
Podruhé ti říkám, že srovnáváš jabka s hruškama, proto běž do p**e s těma svýma žvástama, které ti navíc ještě musel někdo nalít do tvého vybrakovaného mozku, protože nejsi ani schopný sám za sebe uvažovat, ty i***tská, odporná kreaturo.
18. 09. 2017 v 15:43Off-line pauxi  (49/178/79)
Akri minimálně tam byly zajetý pracující , kteří podle Busstera stejně sloužili KSČ
18. 09. 2017 v 20:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Tedybero nečekám že bys to pochopila, ne ze tří vět co ti sugestivně naservírovali zde... jako když někdo řekne že je líný si to přečíst celý a chce stručný výcuc a ze tří vět si udělá názor ...no na to ani nemám co říct...
18. 09. 2017 v 20:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Přečti si ten dopis, co mladejm mašínům napsal jejich otec před svou popravou...napsal to jako moták a rok poválce to lidi našli v cele věznice za futrama a dali to rodině... je to nahoře v debatě, nebudu to furt dokola kopírovat pro každýcho lenocha
18. 09. 2017 v 20:21Off-line pauxi  (49/178/79)
Busstere neboj , až si to Tedyber konečně přečte a zjistí , že si dovolila mít na věc odlišný názor než ty , ještě to přehodnotí
18. 09. 2017 v 20:36Off-line pauxi  (49/178/79)
No být tebou , tak bych si to rači přečetl, dalo mu to dost práce , kopírovat sem na prosazení své pravdy celé stránky z knih jeho rozsáhlé knihovny
18. 09. 2017 v 20:38Off-line pauxi  (49/178/79)
Na Bussterovi se mi líbí, že jeho názor na cokoliv je už někde dávno napsaný , jemu stačí najít , zkopírovat a má to bez práce, my o tom musíme zbytečně přemýšlet
18. 09. 2017 v 20:40Off-line pauxi  (49/178/79)
Tebe už manžel moc nebere vid ?
18. 09. 2017 v 22:19Off-line BussterX  (103/130/150)
"Ze železa stal se potom sliz..." zpívá Landa ... není náhoda že mi to blesklo hlavou zrovna v týto debatě ... lva ve znaku bysme měli vyměnit za bloba
19. 09. 2017 v 08:22Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
S Mašínama je to podobný jako s Palachem. Jelikož je v postkomunistické společnosti IN hejtovat minulý režim a vše s ním spojené, tak je logický, že kdokoli se v té době nějakým výrazným způsobem vymezil vůči režimu, tak si ho současná generace ráda idealizuje a už je jí jedno, že si spolu s nimi idealizuje i magory a pomatence. Byli přeci proti režimu a to je nadevše. :-P
19. 09. 2017 v 12:22Off-line BussterX  (103/130/150)
No, a naopak... když někomu něčí čin vadí tak ho označí za magora... to právě dělali už bolševici
22. 09. 2017 v 16:39Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Busster: Správně. A právě proto teď ty a celá Evropa označujete za magory snědé mladé muže, kteří ve jménu Alláha najíždějí kamionama do lidí, ale za dvě stě let, až Evropa zhnědne, tak tyhle stejné mladé muže bude Evropa považovat za hrdiny, protože svými činy bojovali proti konzumnímu a nevěřícímu západu. A přesně o tomhle jsem mluvil výše - Kdo je v jednom režimu označený za teroristu, tak je v jiném režimu označený za hrdinu. Stejně jako Mašíni. :-P
22. 09. 2017 v 17:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Ano, samozřejmě je to o úhlu pohledu, nějaká levicová sluníčková zhulená stvoření nikdy neuznají že mašíni byli hrdnové pročež si sem do evropy pozvou islamistický mašíny a klidně si nechají podřezat krk :D komunismus byla diktatura a mašíni se stavěli do role bojovníku proti diktatuře,teroristi ve jménu alláha prostě chcou abys věřil v nadpřirozenou bytost a šukal ovce... takže ano,pro šukače ovcí budou islámští teroristi
hrdinové :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload