Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Návrat Československa

01. 05. 2015 v 13:24Off-line Drakogram  (15/-/-)
Čo si myslíte o návratu Československa?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
01. 05. 2015 v 13:32Off-line otomar  (25/-/-)
Proč?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
01. 05. 2015 v 13:41Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
A co by České republice mohlo Slovensko nabídnout? Jsou ve všem pozadu, zaostalí v názorech, nesnášenliví ještě víc než Češi a to už je co říct, jsou urážliví, vztahovační...

Samozřejmě ne všichni Slováci, věřím, že zrovna Drakogram je světlá vyjímka, ale ty výše popsané atributy slovenská společnost má ve veliké míře. :-P
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 22  Nahlásit
01. 05. 2015 v 13:50Off-line colombo  (95/192/90)
Československo nepamatujete ani jeden z vás, tak nemůžete dělat soudy :-)
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
01. 05. 2015 v 13:51Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Ale Slovensko známe, takže můžeme dělat ty nejlepší soudy. :-P
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
02. 05. 2015 v 01:12Off-line Lollo  (21/-/-)
Česi sú lakomí komunisti, za dvě koruny si dajú aj koleno prevŕtať... :)
Souhlasím - 13   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
02. 05. 2015 v 02:59Off-line Alk  (18/-/-)
Nikdy viac.
Keď sa Česko a Slovensko delili tak nás okradli.
Ak sa zlúči zas, tak to bude tak isto.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
02. 05. 2015 v 06:36Off-line novcert  (36/181/78)
Alk,prosím třeba,aby jsi si uvědomil,že to byli zrovna Češi co umožnili Slovákům vytvoření samostatného státu a vymanit se s područí Maďarů, Pro mě je Slovensko furt bratrský stát i národ a podle věku...k tomuto tématu tady opravdu můžete pouze spekulovat...např. veškerá infrastruktura a průmysl byl na Slovensku vybudován za společného státu...asi tak
02. 05. 2015 v 06:46Off-line filip.2580  (47/174/73)
Cesta by vedla vzájemným poznáním, měl jsem krásný Slovensko-Český vztah. Ani jednou u nás toto téma nepadlo, a dokonce vím, že ani jednoho z nás toto téma nenapadlo....jinak řečeno, potřebu toto rozebírat zpravidla mají Ti kteří o tom zase až tak moc nevědí...
02. 05. 2015 v 06:53Off-line novcert  (36/181/78)
Jenom bych ještě podotkl,že v rámci EU je to už docela zbytečná otázka
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 05. 2015 v 08:58Off-line comrade  (32/195/102)
Čechši a Slováci se jenom ženou za penězi a snaží se co nejvíc podobat té lúze z televize. Morava se vcelku ještě drží až na mladou generaci.

Takže je to úplně zbytečná otázka, dokud se morálně nepovznesou, tak se nic dávat dohromady nebude.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 05. 2015 v 09:32Off-line Sonicboom  (53/173/-)
Jsem rad, ze nejsme se Slovenskem v jednom statu..Nevim, kde se vzala milna domenka, ze sme bratrsky narod..Teda vim, ale nedava to absolutne zadny smysl..Colombo mas zas zatemneno, jako skoro vzdycky..Podle jeho logiky by asi historici mohli jit zametat..Ale co se zas rozciluju..
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
02. 05. 2015 v 09:33Off-line ozvien  (66/-/-)
Pamatuji Československo v praxi. Pokud vím, tak se na Slovensko doplácelo v rozpočtu. Hlavní problém je v tom, že slováci by s námi nikdy nebyli spokojeni, pořád by se čítili odstrčení , takové soužití nemá cenu.Teď mají svůj stát a jak vidíte kolik jich tady žije. Je to bratský stát podle toho jak to funguje v praxi a je to dobře že se osamostatnili.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 05. 2015 v 09:37Off-line SN210  (41/191/87)
Slováci jsou prachobyčejní roztahovači .. Cpou se nám do naší krásné země a berou lidem práci .
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
02. 05. 2015 v 10:00Off-line khaelei  (22/185/65)
SN210: keď sme šikovnejší, a vyberú si na pozíciu nás...tak za to môžu zamestnávatelia
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
02. 05. 2015 v 10:00Off-line BussterX  (95/130/150)
Já osobně si nemyslím že by někdy došlo k opětovnému spojení obou zemí do jednoho státu, mimoto rozdělili jsme se ze společné vůle českých i slovenských politiků když se nedokázali shodnout na tom jestli bude uspořádání státu federativní nebo spolkové, a rozdělili jsme se tak kultivovaně že nás dávali ve světě za vzor, stačí vzpomenout že v té době začal konflikt na balkáně který se pak vlekl roky... mrkněte na sestřih z jedné dokumentární fikce, bude vás mrazit - https://www.youtube.com/watch?…
02. 05. 2015 v 10:09Off-line Imperfect  (95/-/-)
Tolko negativnych emocii kvoli tak zbytocnej otazke..ach. Ak by taka anketa prebiehala po revolucii vacsina slovakov a aj cechov by bola za zachovanie spolocneho statu ale v sucastnosti uz nie....takto mame vzdy ku sebe blizsko a predsa sme samostatny a vdaka spolocnej integracii v EU a v NATO je nejake dalsie prepajanie uplne zbytocne. A co sa tyka tych vzajomnych obvineni...rozdiely tu boli vzdy hlavne pocas prvej republiky. Otazka toho ze sa mnohe veci u nas tj na slovensku postavili az za spolocneho statu neznamena ze to postavili cesi len ze sa taka vystavba dovolila kedze uhorsko vzdy chcelo aby slovensko zostalo zaostalou polnohospodarskou krajinou..a tie rozne dalsie akoze historicke rozdiely ..niekto by mohol povedat ze komunisti vyhrali len vdaka cechom....kedze na slovensku s velkym rozdielom vyhrala vo volbach demokraticka strana...nadava niekto nato? nie..ak uz tak nadava sa na komunistov...tym chcem povedat naco sa trapit niecim co sa stalo strasne davno za vseliakych okolnosti a hlavne v dobe ktoru si nikto z nas nepamata....dolezite je kde sme teraz...ale ak sa niekto nudi a ch ce si zvysit ego nech si nadava
02. 05. 2015 v 10:28Off-line novcert  (36/181/78)
Imperfect- plně s tebou souhlasím. Maďar,Polák,Němec atd. nejsou dnes hrozbou,na rozdíl o opětovné vytvoření nárazníkové zóny savětskovo ruska,to bych bral v rámci upadající pozice USA jako možnou potíž
02. 05. 2015 v 10:44Off-line TwojTatko  (95/230/40)
V dnešnej dobe celkom scestná otázka...nemyslím si,že spojiť sa je dobrý nápad z jedného dôvodu,paradoxne po rozdelení máme lepšie vzťahy ako sme mali počas spoločného štátu. Ale aj v dnešnej dobe sa nájde dosť malicherných ľudí a niektorí v tejto diskusii sú toho príkladom. Na strane druhej veľa ľudí považuje za krivdu to,že pri rozdelení nebolo referendum a v podstate to rozhodli dvaja najväčší zlodeji z oboch štátov. A myslím,že je na zamyslenie,prečo vtedy referendum neprebehlo :)
02. 05. 2015 v 10:51Off-line novcert  (36/181/78)
Já bych měl dotaz,má tady někdo mezi cca 20-30 lety představu proč Masaryk a Štefánik v roce 1918 vytvořili tento stát a proč jej Klaus a Mečiar rozdělili...Vaše názory budou vítány
02. 05. 2015 v 12:10Off-line BussterX  (95/130/150)
Já bych měl dotaz, kolik lidí mezi 20ti a 30ti něco takovýho vůbec zajímá : ))
02. 05. 2015 v 12:15Off-line BussterX  (95/130/150)
Příčiny rozdělení česko - slovenska: http://www.vodicka.net/historcas2.pdf

dělení majetku: http://www.ceskatelevize.cz/…ly-sedm-let/
02. 05. 2015 v 13:08Off-line vegantronic  (30/186/77)
Rozdělení byla blbost, ale už bych to nevracel... Ale Slovensko beru furt jako bratrskou zem. Nepřipadám si tam jako v cihině a nikdy jsem se nesetkal s žádnými narážky a tak.
02. 05. 2015 v 14:54On-line onlip  (53/182/72)
Je to jako po rozvodu manželství, když se podaří zachovat přátelské vztahy. Není důvod k opětnému slučování, stačí nadstandardní spolupráce. Jezdím na Slovensko často a rád, vnímám, že tam českou kulturu přijímají daleko silněji než my jejich (čehož lituju). Jinak si všímám i toho, že nejmíň posledních deset let od Slováků opisujeme - podle jejich zákonů lze odhadnout, kudy se budou vyvíjet naše.
02. 05. 2015 v 15:53Off-line esthetique  (33/-/-)
Já myslím, že to nepůjde, protože Slovensko už je DÁVNO VELKÝ KUS PŘED ČESKEM, protože Slováci mákli a šli do sebe, zatímco blbí češi furt jen volili modrobolševické straky a spolu s Němcovou jen hledali "třídního nepřítele", tu nezaměstnané, tu bezdomovce, tu etnické menšiny, tu sexuální menšiny (za K***u Němcovou zaskočil Z**d Klaus- velká písmena, protože velká k***a, velký z**d) a za rohem kradli a tunelovali po miliardách....
takže možná česko jednou Slováky dožene. mohlo by začít tím, že se kvalifikuje pro Euro. ne, nemyslím fotbal...
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 05. 2015 v 16:31Off-line loid1  (15/-/-)
Toto je velmi zaujimave čitanie,neviem ako vy ale občas som aj v česku a nepocitil som žiadnu nenavist voči čechom a citim že ani česi su neni nejak nenavistny voči slovakom,mam aj vela priatelov čechov a nikdy sa mi nezdalo že ich v niečom nenavidel,prave naopak velmi sa mi pači čeština ako jazyk aj ako štat,je tam krasne,hlavne moravske dediny su oproti našim nadherne,ja len tolko
02. 05. 2015 v 17:32Off-line zvedavko  (36/175/72)
No k tomuto sa zapojim :-) bolo by to super
02. 05. 2015 v 18:05Off-line BussterX  (95/130/150)
Já jsem byl půl roku ve Zvolenu na vojně, jezdíval jsem každoročně na Malou Fatru a do Pienin na dovolenou a na víkendy do Malých a Bielých Karpat což bylo z Brna kousek, ale ty odstředivé tendence v části Slovenských nacionalistů chvíli po sametu jsem vnímal... měl jsem na Slovensku dost dobrých přátel ale to rozdělení tehdy jsme uvítali všichni, cítili jsme že by se to mohlo škaredě zvrtnout kdyby jsme spolu zůstali dál, v tom linku co jsem sem dal výš jsou jasně popsaný rozdíly mezi českem a slovenskem a voličskými náladami, to budilo velký pnutí, je dobře že Slováci mají samostatnost a můžou o sobě rozhodovat sami a že nemůžou mít pocit že jim vychcaní Čehůni něco z Prahy nařizují (ne že by se dřív na rozhodování nepodíleli, normalizační prezident po dobu 20ti let Husák byl Slovák, že... : ))
02. 05. 2015 v 18:18Off-line ehrweis  (31/158/53)
Slovensko i Česká republika by si měli jít svou vlastní cestou. V něčem je na tom Slovensko lépe, a v něčem je na tom lépe zase Česká republika. Žili jsme spolu v jednom státě, s 6ti letou přestávkou, dost dlouho na to, abychom věděli, že ty vztahy nebyly vždy tak úpllně supr. Apropo, když by tady někdo chtěl spojit zpátky ČR a Slovensko, co takhle připojit zpátky i Zakarpatskou Rus (dříve Podkarpatskou Rus), ta byla taky součástí Československé republiky, než ji jeden nejmenovaný prezident předal jen tak Sovětům.
02. 05. 2015 v 18:36Off-line macin1  (51/176/95)
Já jsem napůl Slovák po tátovi . Slovensky nemluvím ale nikde jsem necítil zášť vůči Čechům . Měli jsme velkou smůlu na obou stranách , že před rozdělením vládli největší k****ni v politické historii obou republik a nemohli se domluvit vůbec na ničem . Proto k rozdělení došlo . Nikdy jsem se nedokázal smířit s tím , že k babičce musíme jezdit přes hranice a nechat se prohlížet celníky jako zločinci . Kdyby u nás nebyl ten č***k a tunelář Klaus a u nich nacionalista ujo Mečiár nevěřím tomu , že by k rozdělení někdy došlo . Jako ČESKOSLOVENSKO jsme ve světě hodně znamenali a svět nás znal . Všechno bylo provázané a fungovalo . Z obyčejných lidí TOTO nikdo nechtěl . Jen pár pitomců z toho má radost a mladší generaci už je to jedno . Jednak proto , že už se do toho narodili nebo jim vymývali hlavy , že to jedna nebo druhá strana chtěla . Dnes jsou Slováci dál v politice i v ekonomice . Protože tam nekradli modří ptáci , TOP 09 a jiní z**di jako u nás , kteří náš vývoj jen brzdili . Byl jsem rád , že komanči šli od válu , ale za takové zlodějiny by je věšeli nebo v lepším případě doživotí . V Číně se s tím nepářou a dnes jsou na tom ekonomicky líp jak byrokratická EU . Jo a v přijetí eura ten pokrok není . Když to člověk sleduje , nejlepší ekonomicky ale i politicky jsou severské státy a Británie . Je to ve slušnosti a reformách , které jsou dělané pro lidi a ne jen pro podnikatele a zloděje co z toho jen těží .
02. 05. 2015 v 18:42Off-line macin1  (51/176/95)
Ehrweis . Zakarpatskou Rus dostalo SSSR za naše osvobození jako válečnou reparaci v rámci poválečného uspořádání Evropy . Tenkrát se posunuly i hranice Polska směrem na západ na území bývalé Německé demokratické republiky, protože východní část rovněž zabral SSSR .
02. 05. 2015 v 18:51Off-line ehrweis  (31/158/53)
Macin1: ano máš pravdu. Na druhou strany je to asi dobře, že jsme jim to dali.
02. 05. 2015 v 18:58Off-line BussterX  (95/130/150)
Macine, prostuduj si napřed tento článek, než nazveš pitomcem někoho, komu spadl kámen ze srdce že nám nehrozí občanská válka kdykoliv na Slovensku začne pár nácků řvát že jim Češi nemají co nařizovat a nebo kdykoliv kdy v Česku začně pár d***lů řvát že Češi Slovensko živí jako to bylo před rozdělením...
http://www.vodicka.net/historcas2.pdf
02. 05. 2015 v 19:03Off-line macin1  (51/176/95)
Ehrweis . No ono nám nic jiného ani nezbylo. Jedno je jisté , kdyby to bylo naše určitě aspoň na tom kousku by nebyla válka , kterou lidi zažívají o párset kilometrů na východ , kvůli roztažitosti cara Putina . Takže nakonec buďme rádi , že nám zůstala aspoň ta malá placka, na které můžeme žít . Mohli to dopadnout i hůř . Když se budou politici ale i obyčejní lidé chovat slušně bude nám dobře i na tom malém plácku .
02. 05. 2015 v 19:26Off-line macin1  (51/176/95)
BussterX . Článek je to zajímavý. Byls na slovensku na vojně jak jsi psal . Ty bys šel proti nim bojovat ? Já teda ne . A že pár nácků na Slovensku řve , že jim Češi nemají co nařizovat ? Toto z normálních lidí nemůže brát vážně . Slovensko bylo na mnohem horší ekonomické úrovni než Česko . Vždycky si vzpomenu jak jsme jeli k babičce ,a když jsme přejeli tu pomyslnou hranici jak máma řekla : Je vidět , že už jsme na Slovensku . Už se auto netřese po špatných silnicích . Takže na Slovensko se fakt lily peníze do silnic do fabrik atd .Tady lidi domy opravovali , u nich stavěli zrovna v novotě . Ale nevěřím tomu , že by k nějaké občanské válce došlo . Naše národy jsou totiž moc líné na to , aby si dávaly přes hubu . A víš jak by se měly řešit všechny války a neshody ? Jako v Šíleně smutné princezně . Ty dva generály nechali ať se pobijí v blátě sami . Válku vždycky vyvolá nějaký fanatik a jeho nohsledi . Obyčejný člověk chce mít klid ať může normálně žít . Já na vojně byl taky a od té doby už jsem zbraň v ruce nedržel a už ji nikdy ani do ruky nevezmu !
02. 05. 2015 v 20:31Off-line BussterX  (95/130/150)
Macine napadlo by někoho v Jugoslávii v roce 89 že za několik let bude masakrovat soused souseda kteří spolu dřív sedávali v hospodě a chodili na fotbal?
02. 05. 2015 v 20:45Off-line macin1  (51/176/95)
Bussterx . Máš pravdu . Souhlasím . ALE to je právě o tom fanatismu , že někdo dokáže tak vyburcovat lidi , aby byli schopni se vraždit . Vždycky je to o fanatismu a pár b***ch , kteří ale bohužel strhnou davy . Věřím ale , že naše národy jsou natolik kulturně na výši , že by to neudělaly.
02. 05. 2015 v 20:51Off-line BussterX  (95/130/150)
Macine násilí funguje jako lavina, stačí prvních pár mrtvol zabitých u nás těmi "z druhé strany hranice" a prvních pár lidí který se budou za ty mrtvoly chtít pomstít a zabijou dalších pár lidí na druhé straně hranice a ty zas někdo bude chtít pomstít a už to jede, spirála násilí se roztáčí... nedělej si iluze o "kulturní výši", civilizace je jen tenká slupka... kruci fakt jsi tak naivní? (nic ve zlým)
02. 05. 2015 v 21:03Off-line Titan24  (21/170/-)
Já hlavně nevím, proč Masaryka a Štefánika napadlo připojovat k ČSR Ukrajinu (tedy Zakarpatskou Rus). Co měli Rusíni společného s Čechy a Slováky. Že by snahy vytvořit menší formu R-U, jako mnohonárodnostního státu?
02. 05. 2015 v 21:03Off-line macin1  (51/176/95)
BussterX . Možná jsem naivní , ale věřím i Čechům i Slovákům.
03. 05. 2015 v 02:59Off-line JirkaJAWA  (32/175/70)
Měla by se vrátit totalita bylo by líp.... hlavně by byla práce pro všechny a bylo byméně kriminality
03. 05. 2015 v 03:10Off-line BussterX  (95/130/150)
Správně, hloupé ovce patří do ohrady.. ale běžte si tam beze mně jo...
03. 05. 2015 v 09:23Off-line comrade  (32/195/102)
Busster: Nedělej ze sebe chytráka, ty tam taky patříš .... ;)
03. 05. 2015 v 11:21Off-line novcert  (36/181/78)
BusterrX...nemyslíš,že je tento demokratický systém,taky jistým typem ohrady? Jde jen o to,jak"vysoko"jsou nastaveny "klády". Nejsem zastánce jakékoliv totality,ale taky jsem docela často překvapen,co je možné v této rádoby demokracii,kde se jednotlivec nedovolá práva...
03. 05. 2015 v 11:29Off-line BussterX  (95/130/150)
Comrade: Romane, lituju tě že si neuvědomuješ co je to svoboda a co byla ta komunistická totalitní sračka za kriminál fízlovskej ... ne nepatřím tam Romane, ne mentalitou...
03. 05. 2015 v 11:31Off-line BussterX  (95/130/150)
Novcerte můžeš tadey kňučet veřejně že chceš komunisty a že tento systém stojí za hovno? jo můůžeš... za komunistů lidi zavírali za to že mluvili proti režimu... to si neuvědomuješ?
03. 05. 2015 v 11:37Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Zato dneska nejde do vězení ani ten, kdo vystřelí na prezidenta. Z jednoho extrému jsem vešli do jiného. :-P
03. 05. 2015 v 11:39Off-line BussterX  (95/130/150)
Rači toto než dráty na hranicích a domovní důvěrnice : ))
03. 05. 2015 v 11:45Off-line TwojTatko  (95/230/40)
BussterX: máš pravdu,za komunistov zatvárali za protisystémové názory,dneska ťa síce nezatvoria ale prídeš o prácu a zničia ťa ekonomicky :D Sloboda prejavu áno,pokiaľ máš taký názor ako väčšina :D
03. 05. 2015 v 11:50Off-line BussterX  (95/130/150)
Svoboda projevu pokud nehlásáš že Hitler byl fajn chlapík : )) takže se necháte zavřít zas za ostnatý dráty totalitního systému výměnou za to že vám dají práci... my jsme fakt národ ovcí
03. 05. 2015 v 11:51Off-line comrade  (32/195/102)
Busster: Já to vidím, ta nasranost lidí je určitě mnohonásobně vyšší dneska než tehdy. Teď si sice můžeš říkat, co chceš, ale je ti to stejně prd platné. A agresivita s nasraností roste a roste, tehdy aspoň věděls, z které strany to může přijít, teď to může přijít kdykoliv odkudkoliv.
03. 05. 2015 v 11:58Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Ale jak si představujete tu totalitu v praxi? Všude okolo nás pojede kapitalismus a my, malá zemička, středisková, budeme odříznutí a pojedeme si svojí vlastní malou totalitu? Jak by to fungovalo v praxi? To by musela být celá Evropa totalitní, aby to tu mohlo "fungovat".

I když bude vládnout KSČM, nic se na našem systému nezmění, furt pojedeme kapitalismus, protože nám nic jiného nezbývá. Nehledě na skutečnost, že KSČM už asi těžko bude vládnout, když s ní nikdo nesloží koalici, ani ČSSD o to už nestojí.
03. 05. 2015 v 11:58Off-line macin1  (51/176/95)
Tenkrát , když se člověku nelíbilo něco v práci aspoň se mohl ozvat a šel maximálně na kobereček k řediteli . Dnes ? Stačí když na delší dobu (třeba kvůli operaci , nemoci ) omarodíš , tak tě propustí . Stalo se to spolužačce , sousedce a znám spoustu jiných . Tak co je to za svobodu . Mému dědečkovi sebrali komanči živnost a celý život je neměl rád . Ale vždycky říkal : Dělej si svoji práci , nestav se jim do cesty a bude ti dobře . Jo nemohli jsme tenkrát k moři , na západ a nikde . Dnes můžeme do kdekteré tramtárie , ale nakonec zjistíš , že svýho platu si dopřeješ tak akorát Mušov u Mikulova , ale s tím , že se budeš stravovat sám , protože na každodenní jídlo v restauraci prostě nemáš . Za komárů lidi chodili po práci denně na pivo . Dnes jdou 1x za týden . Prostě i já za sebe říkám , že za komančů bylo líp a 89 rok zničil kvůli pár křiklounům v Praze , kteří strhli davy všecko co lidi 50 let budovali . A nakonec skončilo kvůli těm křiklounům i ČESKOSLOVENSKO .
03. 05. 2015 v 11:59Off-line BussterX  (95/130/150)
Comrade, Romčo já vím že sou lidi nasraní, u moci je banda zkorumpovaných hovad kteří si píšou zákony na míru, udělují si imunitu a kradou z našich peněz, zneužili demokracii a udělali si z republiky Česko s.r.o ... systém demokratickej je OK, ovšem ve všech politických stranách ve vedení sedí ten největší bezcharakterní póvl... demokracie je OK, jen je u nás trochu vytunelovaná
03. 05. 2015 v 12:02Off-line BussterX  (95/130/150)
Lukino: to máš pravdu, totalita rudá tak jak tu byla se vrátit nemůže... když vyhrajou komunisti svobodný volby a získají většinu, nestane se vůbec nic.... a pokud by tu proběhl ultralevicový převrat, bez SSSR se Stalinem za zadkem by to tu rychlo skončilo
03. 05. 2015 v 12:35Off-line novcert  (36/181/78)
BusterrX: nevěř,že brečím za bolševikem,ale schválně bych rád tvůj názor,koho zvolit,aby nežral i to koryto,ke kterému se dostane.Pravdu díš,že demokracie je ok,ale tady v tomto státě je poněkud pokroucená...Kelner,Bakala,Koláček,Babiš....atd. všechno většinou bývalá bolševická verbež...dnes miliardáři a ty abys měl tak na nájem a žrádlo,nezávidím jim to,ale nesměli by skoro veřejně krást a nikdo nic na to...
03. 05. 2015 v 12:43Off-line BussterX  (95/130/150)
Novcert: dívej budeš se divit, ale mně by se líbilo kdyby vyhráli volby komunisti, beze srandy... sice si neumím teď představit KDO by s nima sestavil koalici, každý by teď z tech politických stran řval že do koalice z komunistama by nešli... ale nakonec by se nědko našel a koalici by sestavili... chtělo by to změnu a přál bych si docela aby komanči vyhráli ve volbách, ty současný strany si moc zvykly na to že sou furt u koryt... kdyby komunisti vyhráli volby, neznamenalo by to totalitu automaticky... itálie je členským a demokratickým státem státem NATO a komunisti tam byli ve vládě ix let v době kdy tady byla totalita a itálie byla v NATO
03. 05. 2015 v 12:54Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
Však nebýt Babiše a té jeho srando strany, tak by se ty hlasy rozmělnily především do ČSSD a KSČM a kdoví, jestli by v takovém případě ČSSD nesložila jednobarevnou vládu s KSČM. Babiš to pok***il. :-)
03. 05. 2015 v 12:55Off-line BussterX  (95/130/150)
Luk: bože ale průměrní lidi jsou prostě trošku hloupí luku, to přece vidíme i tady... kdo asi volí Babiše?
03. 05. 2015 v 12:56Off-line novcert  (36/181/78)
BusterrX:taky si nemyslím,že dnešní komanči by měli tolik moci,aby tady zavedli totalitu.Ono by to ostatně nebylo ani v jejich zájmu.Dle mne,by se měl tak trochu zavést podobný model první republiky.Poslanec by měl brát kulové,ne že si jen z náhrad ušetří miliony a do sněmovny v podstatě beztrestně nemusí ani páchnout,jak dlouho se mu chce.Koalice to je kapitola sama o sobě v tomto státě...když se nezdaří,tak se sepíše na oko opoziční smlouva....tak o čem to je..
03. 05. 2015 v 13:08Off-line BussterX  (95/130/150)
Novcert: no řadovej poslanec nemá nějak extra vysokej plat... jde o ty další věci... ta obrovská imunita která nemá ve světě asi obdobu která je myslím doživotní pokud jde o činy spáchané během mandátu, o zaměstnávání asistentů z řad rodiny a známých a ty jejich odměny, o lobing a další věci... kdejakej pojišťovák nebo podomní prodavač kastrolů si dokáže vydělat víc než je základní plat poslance... ale jde právě o ty další věci
03. 05. 2015 v 15:43Off-line Betonica  (32/-/-)
Vznik Ceskoslovenska byl tak trochu z nouze ctnost model po I. svetove valce. Rozdily mezi obema zememi byly polozeny davno predtim, nez spolecny stat vznikl. A tyto rozdily, byt jsou daleko mensi, existuji do dnes. Nemyslim si, ze by Slovensko bylo horsi nez Cesko nebo obracene. Ackoli ale mame podobny styl zivota i mentalitu, nejsme stejni. A to byla pricina rozpadu federace. A ted, po skoro 25 letech, coz je doba minimalne jedne generace, si nemyslim, ze by bylo pro jednu ci druhou zemi vyhodne znovu tvorit jeden stat. K takovemu spojeni nejsou zadne duvody, ekonomicke, strategicke, politicke nebo jine. Navic, Cesi i Slovaci mohou volne cestovat v ramci cele EU, mohli i pred EU...
03. 05. 2015 v 21:31Off-line esthetique  (33/-/-)
Titan24: vysvětlím ti proč, protože v jejich pozici brali cokoliv. pro NOVÝ stát potřebovali podporu a tudíž aby byl co největší, co nejvýznamnější...atd...
třeba i co nejdelší, jestli ti jde i o to, HA HA HA HA
03. 05. 2015 v 22:28Off-line comrade  (32/195/102)
S komunistama nikdo koalici sestavovat nemusí, stačí, když budou mít nadpoloviční většinu ve sněmovně (líp ústavní) a to teprve uvidíte, jak nám bude dobře. Žádné schodky, pozávírá se to všecko ti kriminálníci, co tu doteď kradli a zabaví se jim majetek, rozjedou se státní podniky, vězni budou muset pracovat .....
03. 05. 2015 v 22:37Off-line BussterX  (95/130/150)
Comrade: proto právě bych si přál aby komunisti vyhráli.... ne proto že bych si myslel že se toto stane o čem mluvíš, ale aby lidi pochopili že se únor 48 bez SSSR za p***lí prostě opakovat nemůže, jestli někdo čeká návrat totality kdyby bolševici vyhráli volby tak by se spletl
03. 05. 2015 v 22:39Off-line comrade  (32/195/102)
Busster: K tomu není potřeba totalita, jenom dodržování stávajících zákonů.
03. 05. 2015 v 22:46Off-line BussterX  (95/130/150)
Comrade: Romane, komunista chce dosáhnout komunismu, socializmus je cesta, ne cíl, a už i ten blbý socializmus je odstranění tříd ve společnosti a společné vlastnictví výrobních prostředků a centrální plánování a řízení ekonomiky... a tento model nefunguje... pokud komanči vyhrají volby, nečekej žádný zázraky, nečekej znárodňování a práci pro všechny a byty zadarmo.... protože pokud by chtěli docílit to o čem jsem psal, totiž beztřídní společnost, tak tu vypukne občanská válka a komunisti dostanou přes tlamu páč jsme členským státem NATO a toto by bylo braný jako nástup totalitní diktatury popírající soukromé vlastnictví a demokracii, SSSR jako záštita neexistuje puso :*
04. 05. 2015 v 16:25Off-line Dominic  (19/175/70)
Nechápem prečo niekdo chce aby sa česko a slovensko spojilo sme dva mentalitne odlišné národy spolu žiť nemôžeme.
04. 05. 2015 v 19:55Off-line BussterX  (95/130/150)
Domonic: já myslím že nikdo rozumnej to nechce, ten kdo založil toto vlákno spíše sonduje jaké jsou na toto názory čistě teoreticky... naše dva národy byli jako 2 bráchové... nějakou dobu když jsm byli mladí jsme žili ve společné domácnosti, ale teď jsme dospělí a musíme se každej starat sám o sebe, občas kouknem jak se daří domu druhému a možná si někdy trošku pomáháme a jindy zas trochu závidíme, ale v zásadě se máme rádi... no ale v jednom domě už spolu žít nemůžem, jsme dospělí a každej si chcem rozhodovat o svým životě po svém....
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload