Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Amerika

06. 05. 2015 v 15:18Off-line Anonym
Mají se v Americe líp než tady? Co se týká výplat a sociálního života? (Je mi 17)
06. 05. 2015 v 15:39Off-line comrade  (39/195/102)
Nemají, to by nebydleli v chalúpkách z klestí. Kdysi jsem se díval na dokument, jak nějaká Američanka bydlí v karavanu a jak je spokojená ....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 05. 2015 v 15:47On-line BussterX  (103/130/150)
https://pbs.twimg.com/…IEAEg5iv.png

nejlepší místo pro život je Šcýcarsko, nejhorší Nigerie, USA jsou na 16. místě žebříčku, Česko na místě 28 (P.S. Rusko je na krásném místě 72 )
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 05. 2015 v 15:49Off-line Pippin  (103/-/-)
Však Amerika je mrtě velká. Záleží na lokaci. Prodavačka obuvi v NY má zcela jistě větší plat jak prodavačka obuvi v černošském ghetu.
06. 05. 2015 v 15:59Off-line comrade  (39/195/102)
Busster: To je jakási ekonomická inteligence. Dyť oni tam nemají žádný pořádný sociální systém.
06. 05. 2015 v 16:02On-line BussterX  (103/130/150)
Comrade, no to já vím, a vím o tom dost, a vím i o tom jak to tam vypadá s tolik deklarovanou svobodou, žádná sláva to není... jako země jsou gigantem politicky, hospodářsky i vojensky, ale žít bych tam nechtěl a nemohl
06. 05. 2015 v 19:05Off-line colombo  (103/192/90)
Mají se lépe, rozhodně. Mí přátelé, emigranti, mě před lety pozvali k sobě do Portlandu, kde jsem pobyl celý měsíc. I za onen pouhý měsíc jsem měl dost času poznat život obyčejných američanů. Skutečnost je ta, že tam i např. člověk s dělnickým platem si můžu dovolit to, o čem se českému dělníkovi může leda zdát, ve všech směrech. Myslím, že nemá smysl srovnávat jakkoliv životní úroveň mezi ČR a Amerikou.
06. 05. 2015 v 19:28On-line BussterX  (103/130/150)
To jo, jenže tam neexistuje třeba povinný zdravotní pojistění jako u nás, takže je na každým jestli si platí pojištění nebo ne, což je ošidný. Obdobně z důchodama kde defakto neexistuje žádnej ze systémů používaných v Evropě a USA mají takřka nejnižší státní důchod ze zemí OECD ale zase jsou tam důchody zdaněný o hodně míň než mzdy... V podstatě jak zdravotní péče tak důchody jsou tam víc braný jako soukromá věc každýho občana o které se musí sám postarat což by ne každýmu muselo vyhovovat kdo je zvyklý na evropský model sociálního zabezpečení. Nejsu expert a klidně je možný mně někdo v něčem opraví ale v zásadě mám myslím pravdu. Pokud jde o občanský svobody, tak se to liší v jednotlivých státech USA, ale nehrozí že by si třeba ženská na pláži v leže na břiše rozepla pásek podprsenky aby neměla na zádech bílej pásek, USA jsou pu***ánská země. Nelíbilo by se mi tam, ale zas jako v Rusku by se mi líbilo ještě míň. : )
06. 05. 2015 v 19:49Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jak kdo. Průměrný plat je tam mnohonásobně vyšší... I střední třída se má lépe než u nás. Ale na druhé straně je tam vyšší chudoba, placenné zdravotnictví...
06. 05. 2015 v 20:08On-line BussterX  (103/130/150)
Vegan: jo jak říkáš, jsou tam samozřejmě vyšší průměrné mzdy a životní úroveň ale na druhou stranu je to jako u nás kdy na tu půměrnou mzdu většina populace nedosáhne, a vylepšují si mnohdy životní úroveň šetřením na pojištění a když pak mají úraz tak je problém... ty nůžky mezi nízko a středně a vysokopříjmovými skupinami jsou tam rozevřeny daleko víc než u nás... btw tebe jako experta na výživu by mohlo zajímat že američani sežerou fakt všechno páč jejich normy nedosahují standardu EU pokud jde o konzervanty, geneticky modifikovaný potraviny, růstový hormony v krmných směsích zvířat atd... zisk především
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload