Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Z dokonalosti zrazu peklo...

23. 05. 2015 v 00:12Off-line Anonym
Zdravím všetkých dobrých ľudí, môj priateľ ( 16 ) si želal, aby som sem napísal ( ja 23 ), tak to skúsim a verím, že sa dozvieme niečo, čo by nám mohlo pomôcť. V našom vzťahu ako takom nemáme žiadne problémy, milujeme sa, zniesol by som preňho aj modré z neba, problémom však je jeho rodina, hlavne jeho mama. Povedal jej pravdu o nás po 2 a pol mesiaci, čo sme spolu a od vtedy to naozaj preháňa ako koná. Jednoducho, snaží sa nás oddeliť, došlo k rôznym vyhrážkam, donútila ho dať jej heslá od všetkého (Facebook, Skype, Mobil), aby na mňa hľadala hocičo, čo môže použiť atď. Môj priateľ má aj brata, ale nespráva sa vždy ako brat a vie ho aj u mami "utopiť" a povedať jej niekedy aj čo nemusí. Kontaktuje ma, snaží sa, naozaj ho milujem z celého srdiečka, aj o mňa, nikdy oňho nechcem prísť, ani on o mňa, ale zažívame peklo. Som rád, že aspoň mňa drží rodina nad vodou a zo všetkých síl sa snažím držať pri ňom a moja rodina tiež. Je to však niekedy ťažké, keď jeho mama robí naozaj všetko preto, aby sme nekomunikovali, nestretávali sa. Potrebujem radu, čo má urobiť, alebo čo by ste urobili vy na jeho, či mojom mieste, aby sa to vyriešilo, aby to aspoň rešpektovala. Samozrejme porozprávať som sa s ňou snažil, on tiež, ale bez výsledku. Hlavne by som bol rád, ak by ste sa vyjadrili aj násťročný, či by ste vy dali v takejto situácii mame všetky heslá od účtov a ako by ste sa zachovali, čo by ste robili. Môj priateľ žije s matkou a má naňho vplyv aj babka. Avšak má aj otca, ktorý oňho moc záujem nemá, ale zato vraj je mu skôr všetko jedno. Poteší ma odpoveď aj od profesionálov. Jeho rodina sa ho naozaj snaží tlačiť do režimu dieťaťa 10 - 12 rokov. Neprichádza do úvahy anilen cesta do vedľajšieho mesta, vychádzky ledva hodinu - dve. Viac menej ho tlačia k tomu, aby šiel len na dve hodiny na ulicu pred dom. Prípadne maximum s jeden-dvoma kamarátmi v jeho veku v okolí domova na dve-tri hodinky s presne nahláseným menom s kým ide, aj to je už zázrak. Proste jeho rodina je jak z hororu, živá katastrofa. Na škole bude mať tiež problémy ak sa dozvedia v akom živote to vlastne žije. Väčšina chalanov v jeho veku už dávno takéto problémy nerieši, naozaj je pre mňa situácia veľmi ťažká, veľmi ťažko ju beriem a nevládzem už, ale milujem ho... Veľmi... Pomôžte mu, mne, nám, prosím... Za každý názor sme úprimne vďačný...

Každému prajem, aby nič podobné nikdy nezažil...

Uprednosťňujem verejnú diskusiu, ale ak napíšete koment, aby som sa ozval, napíšem ja, alebo priateľ určite. Ešte raz Ďakujem...
23. 05. 2015 v 00:55Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Těžko radit. To jsou ty nevýhody, když dospělý chodí s nezletilcem, který ještě musí poslouchat rodiče. Možná jeho matka jen potřebuje čas, aby vstřebala, že má synáčka gaye. Asi bych být tebou teď o nějaké zlepšení vztahů mezi tebou a jeho matkou nesnažil, ale na čas bych se z toho "bitevního" pole stáhnul. Je totiž možný, že až to vstřebá, že už Vám bránit nebude. A jestli bude, tak to dva roky zkrátka vydržet a scházet se tajně. Až bude mít osmnáct, může prchnout k tobě a jeho máma ať se třeba zblázní, ale nic s tím nenadělá.
23. 05. 2015 v 01:39Off-line AEE707  (28/172/55)
Stalo sa mi niečo podobné :( rodičia môjho bývalého priatela prišli na to že je somnou. A bola to katastrofa...... skoro ma udali že zneužívam ich syna, vyhrážali sa že mi spravia v škole cirkus, že prídu ku mne domov a povedia to mojej rodine ........ Naoko sme s rozišli a boli sme spolu tajne, no potom to už so silami nevydržal a vzdal sa svojim rodičom a odvtedy už somnou nekomunikuje. Je tomu už rok. Neviem vám poradiť čo by ste mali spraviť ......... jedine ak dať dajako rodičom najavo že už nevládnu nad jeho životom. Nám sa to nepodarilo tak snáď to víjde Vám :) Vela šťastia prajem :) Keby si chcete o tom popísať pokojne napíšte, presne viem čím prechádzate a že to nieje ľahké :(
23. 05. 2015 v 06:15Off-line sirEragon  (58/182/82)
Anonym - pokud mu nebude 18 let neudelate nic. Pořad ho živí rodiče. Někteří lidé jsou u nás ještě 100 let za opicema. A když se dva milujou nic na světě je nerozděli. Takže vydržet 2 roky a pokud tohle zvladnete jste za vodou. Á pak se jeho rodiče můžou postavit třeba na hlavu. Čeká vás velmi těžká zkouška..
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 05. 2015 v 07:25Off-line Cobr  (102/-/-)
Ahoj,je to typická reakcia,matky,ktorá zisti,že jej syn je niečo "iné".Sú tam tlaky aj zo strany st.mami,ktorá je ešte o generaciu ďalej.Blokovanie hesiel,je prvá reakcia,ako syna zmeniť.Ak sa máte radi,tak len vydržať(láska aj hory prenáša).Možno matka potrebuje sa z novej skutočnosti spamätať.Nech sa priateľ pokúša ,správaním a konaním jej a celej svojej rodine ,dokázať ,že aj po zistený ,že je gay ,nie je to nik iný a stále ten istý syn.Prípadne poukázať ,koľko významných ludí je takto orientovaných (P.I.Čajkovský, Michelangello , Sir Lenon, atď).
Ešte raz to chce čas.Držím palce.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 05. 2015 v 09:30Off-line vegantronic  (38/186/77)
Já si nemyslím, že tohle je o věku těch dvou. Jak píše Cobr, připadá mi to spíše, že se matka neumí smířit s homosexualitou svého dítěte a tak to dává nejevo. Možná dle chování si ani neuvědomuje, že jejich dítě je už skoro dospělé a má ho za ditě, který si není vědomo svých činů a možná si myslí, že to (homosexualita) časem zmizne. Tahle reakce je určitě nenormální. Druhá věc je, že ten kluk asi podléhá tlaku rodiny. Určitě říct hesla neměl. Rodičům je prd do jeho soukromí. Maximálně tak do 18-ti let můžou na routeru blokovat stránky s erotickým obsahem a to je tak vše. Určitě by bylo dobré se obrátit na nějakou organizaci hájící práva, ombudsmana atd.. Ne, že by rodiče žalovali, to ne, ale třeba se mohli snažit pomocí nějaké psychologa vysvětlit, že to, že jejich syn má přítele je normální atd.. Jinak nevím jak na Slovensku, ale v Čechách od 15-ti let nesmí rodiče zasahovat do partnerských vztahů kromě případného otěhotnění.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 05. 2015 v 17:02Off-line Projekt  (48/177/74)
Ať si ta p**a pustí film modlitby za Bobbyho
23. 05. 2015 v 17:43Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Anonym (User): Chce to, aby mladej s matkou, nebo rovnou vy 3, nebo nejdřív mladej s matkou a pak vy 3, aby se nic neuspěchalo jste šli k psychologovi, kterej by jí to všechno vysvětlil, popř. ju poslal na psych. vyšetření a léčení

AEE707: Pro vás to platí taky...pokud se máte opravdu rádi

mulit: Tvoje psaní mě poněkud uráží, ale chápu tvůj předsukek. Páč já v 16-ti už dávno byl připravenej na vztah (Tajně su děsně milovaj jednoho kluka a přál su si bejt jenom s nim, ale myslel su si, že je hetero. Pozdějc v 19-ti su zjistil, že je to bungieboy d***a, což byla ještě větší rána) a trpěl su právě tim, jak většina mýho okolí ne...

...jsou tací jako já, kteří bolestně toužili po vztahu, ale byl to pro ně jen na hony vzdálenej sen ... mít to co vy, tak se o to rvu jako lev a klidně bych šel na partnerovy rodiče se železnou tyčí, puškou atd. ... :'-(
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 05. 2015 v 15:57Off-line Anonym
S ňou nieje absolútna reč a on ju poslúcha a vracia sa do života 10 ročného, teda ostáva v ňom. Ukončil som to, pretože ma nechal 5 hodín cestovať, aby sme sa mohli vidieť a potom mi zahlásil, že musí dať kamarátku k telefónu tej vyššie menovanej a ani nevie kedy príde a podobne. Toto naozaj sedí tak na 10 a nie 16. Karma jej to strašné trápenie čo tu na zemi s plačom zažívam vráti, určite a aj jeho bratovi. Môj priateľ ma prosil, ozval sa, snažil, ale aj tak vlastne neurobil nič pre vyriešenie problému. Má čo chcela, nech zhnije v pekle... Hyena.. Ona si na mňa ešte spomenie... Bude neskoro...
24. 05. 2015 v 19:04Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Anonym (User): Měls jí říct, že na ní podáš trestní oznámení za týrání dětí jestli si nezajde k psychiatrovi
24. 05. 2015 v 19:46Off-line Anonym
Také niečo musí prejaviť jej syn, nie ja. Čo sa týka trestného oznámenia, veci by sa nazbierali... Vyhrážanie, obťažovanie, už chýba len napadnutie... Inak sa aj bojí, že ho zbije. Stále hlasno plače a hodí sa mi okolo krku a ja cítim jeho dobré srdiečko plné lásky, povedal mi, že nechce koniec. Chce sa s ňou porozprávať, ale neviem ako to dopadnr, skúste mu poradiť, číta to tu... Ja som so silami naozaj na dne. A jeho brat sa mu furt vyhráža všetkým možným, p***om on absolútne nieje svätý a keď mu bolo zle som mu vždy pomohol... Nechápem, prečo sa snaží mu tiež ubližovať, má to už aj tak veľmi ťažké... Ja neviem... Ak tu je niekto, kto mu vie poradiť, neignorujte diskusiu prosím...
24. 05. 2015 v 20:09Off-line Cobr  (102/-/-)
Ahoj,podľa toho či píšeš,už a ty nevieš co a čí si.Nevieš,či ho chceš a vytrvaš vo vsťahu a alebo si už dal spiatočku?Ujasni si to.Si starší zrelejši ako tvoj priateľ(teraz je ako decko).Ja by som volil vyčkávaciu taktiku.NRHROTI TO.Jeden nový mobil z iným číslom vás priblíži aj na diaľku.Su vsťahy aj dlhodejšie dočsne oddelené.
24. 05. 2015 v 20:20Off-line Anonym
Ja to mám ujasnené a aj on, milujeme sa, nikdy v živote som nemiloval nikoho viac. Je to môj Ňuni... Len tie problemy s jeho rodinou sú veľká prekážka...
24. 05. 2015 v 20:24Off-line Anonym
Tu píše priateľ je všetko ok. Tak čakám na ďalšie rady. A všetkým ďakujem.
24. 05. 2015 v 20:25Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pokud ho miluješ není co řešit... On si asi neumí dupnout, protože se bojí reakce matky a bratra. Takže se obávám je to na tobě. Kontaktuj rodiče, že se chystáš podat trestní oznámení, když nebudou reagovat, tak jdi na policii a podej ho. Tyhle věci taky můžou skončit špatně...
24. 05. 2015 v 20:28Off-line vegantronic  (38/186/77)
V prvé řadě z toho co píšeš se jedná o trestné činy omezování osobní svobody, 16-ti letému dítěti fakt nemohou bránit rodiče chodit ven atd.., domácí násilí - i psychické násilí je násilí a možná stalking a nebezpečné vyhrožování tobě.
24. 05. 2015 v 20:39Off-line Cobr  (102/-/-)
Je to všetko pravda,ale poznáme našu policiu(aj povie ,že je gay),matka sa taktiež môže ohradiť ohrozovaním mravnej výchovy syna zo strany p***eľa.Zas na dlhé lakte.
24. 05. 2015 v 20:42Off-line Anonym
Milujem, ale vždy to je na oboch. Ja som skúšal komunikovať s jeho matkou slušne a aj moja rodina, ktorá stojí pri nás a vyčarila mu úsmev na tvári, ale s ňou sa nedá, vyhrazala sa mi, ze ma dolame, ze na mna poda trestne oznamenie, ze jej je zle a neviem co vsetko. Ja som im znicil rodinu, brata a neviem co vsetko a ja si nedam pokoj a furt ma komandovala sms, kym sa do toho nezapojila aj moja rodina ked som bol na dne. Proste bola smiesna a mysli si, ze na mna ma neviem co, ale nema. Doma som opravil telefon, alebo predal na inzerat nieco a vyhraza sa ze ci som z toho odviedol dane, proste listovala co sme si pisali a snazi sa najst kazdu spinku, ona nieje normalna. Jej syn a ja sme naozaj dosť zničený, aj dnes mi plakal v objatí hlasno, aj ja, fakt nevieme čo ďalej a na psychiatriu posielala minule ona jeho. A aby som nezabudol for na zaver : Ona vraj chape, ze je aky je, ale ide mu najst frajerku a moze si ju zobrat domov a bozkavat a neviem co xD
24. 05. 2015 v 20:44Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ne. To by neměla. Jak v ČR tak na Slovensku si od 15-ti může každý relativně co partnerského života dělat co chce. Vyjímka samozřejmě je případné těhotenství a třeba BDSM, ale... Homosexuální vztah aj na Slovensku je vztah jako každý jiný dle zákona a policie se musí řídit zákony. To, že se třeba na nějaké fízlárně někomu moc nebude chtít do toho jít je možné, ale tak může jít na jinou nebo dát oznámení na státní zastupitelství (prokuraturu) a to si veme dohled nad danou věcí, aby byla prošetřena.
24. 05. 2015 v 20:49Off-line vegantronic  (38/186/77)
Anonym: právě proto je to třeba řešit přes policii. Není to o tom, že by někdo chtěl, aby mámu zavřeli do kriminálu, ale je to o tom, že třeba soud může nařídit ústavní léčbu pro matku atd.. Jinak nevím jak na Slovensku, ale v Čechách existuje též množnost soudního zplnoletění. O to by musel požádat tvůj přítel...
24. 05. 2015 v 20:52Off-line vegantronic  (38/186/77)
Lecter: soud může nařídit i předběžné opatření, pokud by soud trval dlouho. Běžně se to používá třeba na psychiatriích. Když nějaký psychicky nemocný je převezen do léčebny proti své vůli, soud dá tzv. předběžné opatření v kterém nařídí ústavní léčbu. Až pak zasedne soud. Domoct práva jde relativně rychle.
24. 05. 2015 v 21:10Off-line vegantronic  (38/186/77)
Lecter17: ano. zrovna domácí násilí atd. jsem řešil dost často a v třeba v tomto případě by v ČR šlo požádat o zplnoletnění nebo třeba, že by soud odebral jen matce rodičovská práva, popřípadně nařídil i matce třeba ambulatní nebo i ústávní léčbu pokud by se prokázala nějaká porucha atd... Podle toho co píše Anonym se jedná o jasné domácí násilí.
24. 05. 2015 v 21:13Off-line sirEragon  (58/182/82)
Přesně když to nejde normálně tak hned se dozadujete spravedlnosti soudní cestou. A ti chytrolini co tady se ohaneji předběžným opatřením prostudujte si právo. A navíc kdyby oba dva chytili soudce homofoba kterej by to měl rozhodnout tak jsou oba dva v p***li. A kdyby to dostala soudkyně tak bude chápat matku.
24. 05. 2015 v 21:17Off-line vegantronic  (38/186/77)
Soudce se musí řídit zákonem a ne svými pocity či názory na homosexualitu. To se možná dělo za totáče, dnes ne. Nevím jak na Slovensku, ale v Čechá zrovna na tyhle věci jako stalking, domácí násilí atd. jsou soudy dost hákliví a musím zaklepat na dřevco - jednají fakt rychle. Osobní zkušenost. Ze tří případů kdy jsem se obrátil na soud u všech do měsíce od podání TO na státní zastupitelství padlo předběžné opatření.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 05. 2015 v 21:25Off-line sirEragon  (58/182/82)
Vegantronic - kolik máš děti? Kolik si jich vychoval?
24. 05. 2015 v 21:25Off-line vegantronic  (38/186/77)
Lecter17: dle nového občanského zákoníku už v případě domácího násilí netřeba souhlas rodičů. V tomto případě by bylo trestní stíhání jen podpůrný materiál pro civilní soud, že tam dochází k domácímu násilí. Zmiňoval jsem to jako jedno řešení. Ale to by asi trvalo dlouho. Ale ono to je o tom udělat i na danou osobu tlak, že je stíhána atd.. Třeba pak by ustoupila. A myslím, že se soudů fakt bojíte. Nikdy jsem nezažil případ kdyby soudce jednal podle svých pocitů.
24. 05. 2015 v 21:28Off-line vegantronic  (38/186/77)
SirEragon: absolutně bezpředmětný. Organizace, v které jsem působil měla nesčetně zkušeností s domácím násilím a to je v této věci podstatné.
24. 05. 2015 v 21:31Off-line sirEragon  (58/182/82)
Vegantronic - od kdy když děcko normálně chodí do školy a ma zaracha jít ven se tomu říká domácí násilí?
24. 05. 2015 v 21:33Off-line vegantronic  (38/186/77)
Anonym: abych jen neplácal. Tady je několik linků kam bych se obrátil s žádostí o konzultaci a právní pomoc: https://www.facebook.com/helcom.sk , http://www.peopleinneed.sk http://ckkism.miesto.sk https://www.facebook.com/inakost a http://www.qlf.sk
24. 05. 2015 v 21:36Off-line vegantronic  (38/186/77)
SirEragon: asi bude problém v tom, že v 16-ti není už děcko a dle práva si může jít kam chce a mít vztah s kým chce.
24. 05. 2015 v 21:40Off-line sirEragon  (58/182/82)
Vegantronic - až vypiplas děcko od plenky tak potom mudruj. A podle tebe 16 ti letej dacan je chlap?
24. 05. 2015 v 21:42Off-line vegantronic  (38/186/77)
Lecter17: ano. svěřit ho do péče někomu jinému by bylo taky řešení. Tak zplnoletění by čistě teoreticky mohlo pomoct tomu, že by mohl odejít z domova, samozřejmě i stát požádat případně o nějakou pomoct třeba na bydlení atd.. Já osobně jsem toto řešil u dítěte ze sociálně nepřízpůsobivé rodiny kdy mu rodiče zakazovali se vzdělávat. Zplnoletnění v ten moment pomohlo právě k tomu, že pak mohl požádat třeba o stipendium na vzdělání atd..
24. 05. 2015 v 21:49Off-line Anonym
To píšem ja 16 ročný čo mám robiť nechcem isť s tým na súd ani na policiu nebolo by to divne syn nahlasil matku ? Ale potrebujem normálnu radu čo mam robiť doma.
24. 05. 2015 v 22:13Off-line vegantronic  (38/186/77)
Anonym: pokud je to jediné řešení tak ano. Nejde o to, aby matku nějak trestali, ale o to, aby si uvědomila, že to co dělá je zlé. Pokud rodiče přítele jsou na tvé straně, co se je pokus zeptat zda-li by neposkytli doma pro tebe azyl dokud se daná věc nevyřeší, tedy odejít z domu? V ten moment by ovšem bylo asi potřeba též TS, protože jde předpokládat, že matka bude chtít tvůj návrat domů...
24. 05. 2015 v 23:04Off-line Anonym
Napíšem niečo k tejto rozsiahlej téme opäť ja ( 23 ročný ) ... Trošku sa to tu strhlo do domáceho násilia, súdov, polície a pod. Podľa môjho názoru môjho priateľa matka miluje, riadne sa oňho stará, nebije ho, chodí do školy, naposledy vďaka našej téme ho vraj iba jemne zbila. Ale nikdy som na ňom nevidel žiadnu známku násilia fyzického. Skôr mu to veľmi ubližuje po psychickej stránke, je mi ťažko ak spolu v objatí plačeme, milujem ho, pozerať ako jeho krásne očká plačú ma ničí, pozerať ako ho to trápi a ako moc sa snaží ma tiež ničí a hlavne to, že mu neviem pomôcť, lebo podľa mňa to práve na ňom je, aby si vyriešil vzťah s matkou. Ona podľa mňa nie je úplne zmierená, že je zamilovaný do chalana a hlavne nieje zmierená s tým, že som starší. Svoju zlosť si vybíja hlavne na mne a v jej očiach som jak keby ja iniciátorom a tým, čo si nedá pokoj. Ona mi z jeho profilu napísala, že je koniec zaňho a zároveň sa on ozval cez kamarátov a nový facebook, že to písala ona a že ma miluje a nieje koniec. Proste ona vidí mňa ako úhlavného nepriateľa a nenávidí ma, nechce ma spoznať a proste ho komanduje, kontroluje, ničí psychicky. Daj mi k telefónu kamarátku, môžeš ísť von iba s bratom atď. Proste problémom je to, že ona ho tlačí do systému 10 ročného decka, čo on rozhodne nieje. 16 ročný chalan nieje dieťa a podľa mňa by mal mať aspoň trochu voľnosti, môcť ísť von, normálne, alebo aj do iného mesta a nie na hodinu, dve a presne mu zariadiť život a deň, aj predtým ako sa jej priznal to bola hotová katastrofa, proste ten jeho život v akom žije. On je veľmi inteligentný a zodpovedný chalan, len je moc dobrák a má dobré srdiečko, chce vyhovieť všetkým a nechce zle. Tak proste sa stále snaží poslúchať a to fakt až chorobne... Fakt nemám žiadne pochopenie nato, aby 16 ročný chalan chodil von na hodinu - dve do 17 tej , do 18 tej ledva a aj to ak si zrazu niekto zmyslí, že ho chce doma, tak mu zavolá a musí utekať. To bolo ešte predtým ako jej to povedal, proste 16 ročný iní cestujú, nakupujú, chodia von aj po nociach, disco , bary atď. a on je obmedzovaný ako 10 ročný. Proste choré... A za tým si stojím... Ja nie som párty typ, ale rád by som bol, aby mohol ísť normálne von, normálne na výlet a dostal sa z režimu 10 ročného decka doma. Prosím pomôžte mu ako to skončilo u vás a ako ste si tým prešli vy u rodičov a v akom veku. 16 je hodina dvanásta podľa mňa... O nič iné nám tu nejde, prípadne o rady, čo má robiť, ako sa správať, aby to aspoň rešpektovala, že má priateľa a nevyvádzala jak šialená. Nechceme súdy, políciu a takéto extrémy. Chcem s ním ísť von na viac ako 15 minút, chcem sa s ním prejsť do mesta a chcem si s ním napísať , zavolať, prípadne spraviť si výlet vlakom, môže u nás bývať, aj spoločné bývanie by nebol problém, ale je to strašne skoro a bol by som rád, ak si nepokazí vzťah s matkou, nech normálne dokončí školu, doma, ale nech jeho matka má trochu pochopenie a chová sa k nemu ako k 16 ročnému a nie 10. Snáď som to trochu spresnil. Ona je podľa mňa v amoku a záchvate zlosti, nevie sa vyrovnať s tým, že má staršieho priateľa, to je celé, nehovorím, že je zlá matka. No áno, toto je obrovská chyba, že preňho nemá pochopenie, odvracia si ho od seba a strašne ho psychicky trápi, hlavne jeho. Čo ja môžem spraviť ? Nič... On si ma podľa mňa musí obhájiť u nej a dokázať jej, že nemá 10 a naozaj ma miluje a možno si trochu dupnúť a neustupovať systému 10 ročného decka. Ja v jeho veku som už nemusel hlásiť mame nič, normálne som cestoval, chodil von aj do večera, nemal takéto problémy. Nikdy som nepil, nefajčil, bol zodpovedný, do večera som chodil von, alebo ku kamarátom, čo sme hrali nejakú hru, alebo sa venovali niečomu elektrotechnickému. Nie za účelom výtržností ani párty, moja mama je super a milujem ju. Som rád, že mala pre mňa vždy pochopenie. Aj keď moju orientáciu mala problém pochopiť a aj mala problém pochopiť vekový rozdiel a tak mladého priateľa. Bála sa, že mi ublíži, lebo nevie čo chce, ale on nie, on ma krásne miluje a dáva mi pocítiť lásku z celého jeho srdiečka, nič a nikoho úžasnejšieho som za celých 8 rokov nežažil a nemal. Milujem ho najviac na svete, modlím sa, aby sa to nejako vyriešilo a bolo už po tom, je mi celé dni príšerne a trápi ma to... Tá žena je nevyspytateľná, bohvie čo od nej čakať.... Vopred ďakujem za ďalšie rady....
25. 05. 2015 v 00:28Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Takže tě prostě tvoje tchýně nesnese...to se děje aj heterákům. Máš pravdu musí si dupnout začít rebelovat, odejít ven kdy bude chtít a tu krávu seřvat, když mu bude bránit a bratra taky, možná bych doporučil aj menší domácí násilí - tj. matinku propleskou a seřvat jak psa a na bráchu železnou tyč ... musí se stát pánem domu a on začít dělat dusno a zle jim, vím je to hodně těžký, sám su dobrák od kosti, ale prostě musí začít bejt zlej!
Ať zkusí si předem nabudit bojovou náladu třeba hudbou.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2015 v 00:30Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Mě třeba tohle docela zvedá adrenalin...vcítit se do toho predátora https://www.youtube.com/watch?…
25. 05. 2015 v 08:58Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ale domácí násilí přece není jen fyzické. Zákon pamatuje na dva druhy násilí a to fyzické a psychické. Pokud sre kvůli tomu trápí, způsobuje to deprese atd. tak bezesporu domácí násilí je. Ale jako mladiství má nárok chodit si kam chce atd.. Tudíž jak píše Ligerisek, tak by měl prostě jen matce oznámit, že jde ven, že bude tam a tam a vrátí se tehdy a tehdy a to je tak jediné co může jí jako matku v mladistvém věku nárok. Určitě v tomto věku už nemá právo nikomu zakazovat chodit ven. Pokud se on nepostaví nebo se to nebude řešit jinak, tak je naivní, že třeba za rok za dva se to z trazu změní...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2015 v 10:21Off-line Anonym
Presne tak ako píšete, on si to nesmie nechať, ja by som ich už dávno niekam poslal... Proste oznámiť, že ide von a hotovo, a na vyhrážky typu "poviem to babke, otcovi" , alebo vyhrážky brata ignorovať, prípadne si s nimi narobiť poriadky, veď má 16 rokov preboha. Kým bude ustupovať NIKDY sa to nezmení. Treba tresnúť konečne dvermi, inak to nepôjde... Kým by to pochopili, chvíľu by to potrvalo, ale potom by bol už pokoj. Nemal by sa nechať vydierať a nemal by chcieť vyhovieť každému, ale mal by robiť to, čo chce on.
25. 05. 2015 v 13:07Off-line esthetique  (40/-/-)
Vegantronic: smiř se s tím, že do těch 18-i dotyčný klučík "patří" rodičům a nikdo s tím nic neudělá.... dokonce ani přestěhování ke staršímu příteli nic neřeší, spíš naopak (možná obvinění z sexuálního zneužívání nezletilých, atd. - to je třeba i jen vystavování sexuálním tématům - ohrožování mravního vývoje mladistvých nebo jak se to jmenuje ta blbost, apod.) prostě dokud jim oběma nebude aspoň 18 mají dost smůlu....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2015 v 13:31Off-line paul86  (103/-/-)
Vegantronic : "v Čechách existuje též množnost soudního zplnoletění. O to by musel požádat tvůj přítel..."
To sice existuje (přiznání svéprávnosti, §37 OZ) ale je k tomu třeba souhlas zákonného zástupce a musí k tomu být opravdu pádné důvody. Celkem důkladně se zjišťuje, jestli je dotyčný se schopen sám živit, zda je dostatečně vyspělý atd. Soudy to dělají jen výjimečně a to, že někoho sere doma matka, k tomu fakt nestačí.
Nehledě k tomu, že taková "plnoletost" není absolutní.

"Ale jako mladiství má nárok chodit si kam chce atd.. " - ne, nemá.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2015 v 14:14Off-line Anonym
Ja myslím, že sme vysvetlili, že situáciu nechceme hrotiť, ani naťahovať sa touto cestou, môj priateľ potrebuje vedieť, čo má doma spraviť, aby sa dostal zo života 10 ročného decka. Také rady potrebuje, nikto predsa nechce, aby sa ku mne sťahoval a pod. Jediné, čo hľadáme je pochopenie jeho matky a to, aby hlavne pochopila, že nemá 10. Pochybujem, že je vhodné to, čo ona robí. Možno by sa mohli vyjadriť aj chalani v jeho veku, aké to majú a čo by robili. Nechápem načo táto diskusia hneď nabrala smer súdov, paragrafov a neviem čo.
25. 05. 2015 v 16:37Off-line vegantronic  (38/186/77)
Paul86: Kecáš: "V ostatních případech soud vyhoví návrhu, je-li to z vážných důvodů v zájmu nezletilého." Já si tím procesem už jednou prošel s klientem kvůli domácímu násilí tak asi tak.

Anonym: tak pokud existuje nějaká šance domluvit se s matkou na tom, že ho bude pouštět ven bez problému atd. tak není důvod řešit nic právně. Z toho co si popsal ovšem to rozhodně tak nevyznělo. Pokud si psal, že zakazuje s tebou kontakt i přes facebook a kdo ví co, myslíš, že ho najednou začne pouštět když si dupne? Co by udělat doma? Prostě až bude mít hotové všechny úkoly atd. říct jdu ven a vrátím se tehdy a tehdy. Pokud to není schopná matka přijmout, jedná se o nenormální reakci. Promiň, ale těžko se domluvíš s psychicky nemocným člověkem. Jde o to, aby do svých problémů a předsudků nezatahovala ostatní lidi a nekazila jim tak život.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 05. 2015 v 17:41Off-line paul86  (103/-/-)
Vegantronic:
Ty vážné důvody musí jednak napřed existovat a hlavně musí být prokázány. Což jistě uznáš, nebývá zrovna jednoduché - pokud se to vůbec podaří.

Já myslím, že bysme neměli dělat rychlé soudy, protože oba víme prd o tom, jak je to doopravdy. To co píše anonym, je jedna věc, realita může být jiná.

Jen tak pro zajímavost: Když už píšeš, že sis tím prošel, tak můžeš ještě prosím dodat, jaký byl výsledek?
25. 05. 2015 v 17:51Off-line paul86  (103/-/-)
Vegantronic: Mimochodem, nedalo mi to a trochu zapátral ve slovenské legislativě. Slovenský OZ umožňuje předčasnou plnoletost jen v případě uzavření manželství, takže další debata na toto téma je asi zbytečná.
25. 05. 2015 v 17:55Off-line vegantronic  (38/186/77)
Paul86: prošel pozitivně. Podle mě soudy v ČR umožní všem jež prokazetelné prochází domácím násilím zplnoletění a za b kdyby sis přečetl můj příspěvek od začátku, tak tam byla řeč hned, že zákony v ČR úplně neznám... Proto jsem taky dával odkazy na nevládní organizace jež se lidskými právy zabívaj a nabízí bezzplatné konzultace. Myslím, že tohle je offtopic takže tím bych to ukončil taky. :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload