Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Tanečník Karel Jech: Cesta za snem a veřejný coming out

Karel Jech (kareldancer) je 18letý vášnivý tanečník, který si jde za svým snem. Bydlí kousek od Písku, chce být úspěšný, má za sebou taneční vystoupení a neustále na sobě pracuje. Důležitý milník v jeho životě nastal nedávno, když veřejně přiznal, že je gay.

Pokud Karla neznáte, určitě si přečtěte první polovinu tohoto rozhovoru. Prozradil, co dělá, co chce v životě dokázat a jak se mu to daří. V druhé polovině (od třinácté otázky) jsme se ptali na jeho coming out a jaké rady by dal klukům, kteří se ke svému coming outu ještě neodhodlali.

1. Často píšeš o tom, že si plníš svůj sen – co je tvým snem?

Karel: Už pár let mě drží sen se proslavit. On ten sen vlastně není nijak specificky určený, přesně ten cíl. Ale určitě bych chtěl mít okolo sebe lidi, které bych mohl nazývat fanoušky a které by měli radost z mojí tvorby.

Jinak, abych to upřesnil – dělám grafiku, stříhám videa a vlastně všechno si dělám sám, ale to hlavní, co mě baví a čemu bych se chtěl hlavně věnovat, je tanec.

Karel Jech

2. Zkus se stručně charakterizovat a představit, jak vlastně trávíš svůj čas?

Karel: Dřív, když jsem s tancem začínal, jsem ještě žil ve městě, v Příbrami, kde jsem se narodil a díky tomu jsem vlastně tomu koníčku nevěnoval takovou pozornost, protože jsem neustále někde běhal venku s přáteli.

Ale pak přišlo přestěhování na vesnici, kde je cca dvacet obyvatel, není tu ani sámoška, takže tak trochu konec světa. Tím pro mě začalo důkladnější věnování se tomu mému koníčku. A jelikož tu nemám přátele a v podstatě nikoho, není den, co bych se nevěnoval mému koníčku a snu.

A popis mého dne? Většinu roku vstávám okolo šesté ráno, vydám se do školy, chodím na střední výtvarnou v Písku, po škole se složitě dostanu domů, do té mojí vesničky, a pak je to individuální. Buď dělám na dalších videích a projektech, nebo se válím, nebo se válím s učebnicí a snažím se aspoň předstírat učení (smích).

3. Baví tě škola? Vyměnil bys ji za jinou?

Karel: Původně jsem tam šel (střední výtvarná škola v Písku, pozn. red.) s tím, že se to bude točit hlavně kolem počítačové grafiky. Ale tak nějak se to spíš točí okolo kreslení a malování, takže až v prváku jsem se dostal k tomuhle. Nikdy předtím jsem nějak moc nekreslil a „nevýtvarničil“.

Ale baví mě to. Hlavně jsem od přírody takový umělecky založený člověk, nemohl bych být třeba na automechanikovi, to bych asi fakt nedal. Takže tohle je pro mě ta správná volba.

Ukázky prací

Ukázky prací

4. Kde nejčastěji „trénuješ“ tanec? Chtěl bys mít v budoucnu vlastní taneční studio?

Karel: No, ne nejčastěji, ale vlastně pořád ho trénuju u sebe doma v pokoji. Mám poměrně malý pokoj, nemám tu ani žádná zrcadla, ve kterých bych svoje pohyby viděl a korigoval, takže výsledek vidím až natočený na kameru.

Jinak, vlastní taneční studio asi ne, i když zase na druhou stranu, je to zajímavá myšlenka, takže kdo ví. Nebudu moct tancovat věčně a je dobrý myslet na budoucnost, tak uvidíme.

5. Jak ses dostal ke svému prvnímu vystoupení v klubu M1?

Karlovo úplně první veřejné vystoupení bylo 9. července 2011 v pražském klubu M1.

Karel: Asi nejspíš díky osudu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Dostal jsem se ke skupince lidí, kteří pořádají akce v Praze a začal jsem pro ně nejenom pracovat jako grafik, ale zároveň se naskytla i šance mého prvního vystoupení. Bylo to jako sen.

Ke všemu ta akce nesla moje jméno a já měl vážně nejhřejivější pocit u srdce, že jeden den v mým životě budu vystupovat na mojí vlastní akci s vlastní show.

Připravoval jsem se důkladně, ale člověk poprvé stejně neví, co ho čeká. Takže třeba na trému jsem se připravovat moc nemohl, to muselo vyplynout. Nakonec to vyplynulo tak, že jsem byl při vystoupení strnulý a neuvolněný. Bylo to náročné, ale byla to skvělá zkušenost a jsem za ni hrozně rád. A lidem, co mi tohle umožnili, těm můj vděk patří taky! 

6. Co chystáš na příští rok? Dáváš si novoroční předsevzetí?

Karel: Na příští rok plánuju určitě se víc věnovat osobnímu životu, který jsem do teď moc neprožíval, myšleno třeba ve vztazích. Určitě to budu brát jako překročení prahu dospělosti tak nějak už úplně, přeci jenom už mi bylo osmnáct.

Jinak novoroční předsevzetí si dávám asi tak vážně, jako když na obloze padá hvězda. Vždy si něco přeju, ale nikdy to nemyslím tak moc striktně, abych vážně trval na tom, aby se to splnilo. Protože mám v povaze vždy dostat to, po čem toužím. Takže padající hvězdy, ani novoroční předsevzetí mi nějak starost nedělají (smích).

7. Kritici občas říkají, že „poslední“ videa jsou spíše o střihu a efektech, než o tanci. Jak to vnímáš?

Karel: Na každém názoru je nějaká pravda. Ale s tímhle nesouhlasím. Spíš je to tím, že se v dělání efektů zlepšuju rychleji než v tanci, ale to neznamená, že bych se snažil krýt tanec efekty. Právě naopak.

Tanec byl dřív hodně maskovaný příběhem, scénami a efekty okolo. Teď ale točím hlavně cca minutová taneční videa u bílé zdi, kde je to prostě jenom o mně, hudbě a tanci. Takže si s tím hlavu nelámu a řídím se tím, co si myslím, že je správně.

Karel: Neříkám a nikdy jsem neříkal, že jsem dobrej...

8. Jak se vypořádáváš s lidmi, kteří jsou soustavně kritičtí a závistiví?

Karel: Zjistil jsem, že se na mě v poslední době kromě lidí, co mě podporují, nalepili i takoví, co mají asi jenom jedno poslání v životě – a to je sezení doma na zadku, kynutí před monitorem a buzerování ostatních, kteří se o něco snaží.

Neříkám a nikdy jsem neříkal, že jsem dobrej. Mám před sebou dlouhou cestu, než to budu moct říct. Ale to neznamená, že bych neměl právo natáčet a dělat to, co mě baví.

A někdy mi přijde, že lidé tady v Česku ustavičně nadávají na to, že tu jsou pořád ti samí talenti. Místo toho, aby to změnili a podpořili nové, mladé talentované lidi, tak je potápějí a „hejtujou“ je. A to je samozřejmě špatně.

Každopádně dřív jsem si to bral docela osobně, ale v poslední době mě to už opravdu netrápí. Pokud má se mnou někdo problém, ať za mnou přijde a řekne to do očí. Ale ťukat do klávesnice a hrát si na „bad boye“ umí vážně každej.

9. Patříš mezi kluky, kteří na sobě pracují a snaží se zlepšovat, co je pro tebe hlavní motivace?

Karel: Rozhodně lidé. Kdyby nebylo lidí, tak možná ani netočím videa a tancuju si jenom pro sebe. Chci lidem dát ze sebe to nejlepší a chci jim ukazovat, že na sobě opravdu makám a nelením. Takže moje motivace jsou lidé – moje podpora a kritika v jednom.

10. Kde získáváš inspiraci pro tanec a videa?

Karel: V životě. Když dělám taneční video s příběhem, většinou je v tom vždycky pravdivý děj z mého života nebo ze života někoho z mého okolí. A co se týče jenom tanečních videí, tak to se inspiruji hlavně v zahraničních klipech a ve stylech, co zrovna hýbou hudební scénou.

11. Čeho bys chtěl v životě dosáhnout? Kdo je tvůj vzor?

Karel: Až takhle do budoucna nepřemýšlím, ale rozhodně chci být šťastný a udělat věci, za kterými bych se pak mohl ohlédnout a říct si, že jsem tu nežil zbytečně, že jsem zanechal stopy v lidských srdcích a moje snaha nebyla zbytečná.

A můj vzor jsou jednak moji kamarádi, máme podobné až stejné sny. Hodně mě motivují v tom, jak se také snaží a makají na sobě. Hrozně rád je podporuju. Takový ten platonický idol je pro mě Nicki Minaj. Její životní příběh mě fascinuje a jednou se s ní chci setkat, obejmout ji a pošeptat jí do ucha, že... 

12. Jak relaxuješ a jakým způsobem dobíjíš energii?

Karel: Určitě hudbou, ale já vlastně nejsem moc relaxační typ. Já se válím furt (smích). Ne, ale vážně teď. Já asi nejsem moc typ, co by si dělal třeba vany s horkou vodou a bublinkami, nebo si dával klapky na oči a poslouchal na cédéčku zvuky s názvem „Šum moře“. Pro mě je vlastně relax točení videí a hlavně tancování.

Karel: Jsem gay a nestydím se za to

Karel v neděli 18. prosince 2011 na svém blogu oznámil, že je gay. Následující část rozhovoru se proto točí o jeho veřejném coming outu, o tom jak vnímá gay komunitu a co by vzkázal všem homofobům.

13. Kdy sis poprvé uvědomil, že jsi na kluky?

Karel: U mě je to takové zvláštní, že já si to nemusel uvědomovat, já to o sobě věděl od doby, kdy je člověk v pubertě a objevuje se, takže já se ani objevovat nemusel.

Ani jsem se nemusel sám se sebou smiřovat. Já to bral prostě od začátku tak nějak přirozeně. A když pak přišly od okolí náznaky toho, že to „není správný“ a tak, stejně jsem o sobě nikdy nepochyboval a vnitřně si stál za tím, co jsem.

14. Co tě přimělo jít s „pravdou ven“?

Karel: Všechno se seběhlo neskutečně rychle. Našel jsem si první vztah, láska jako trám a díky tomu vztahu jsem v sobě našel sílu to vypustit do světa. Mně záleželo a záleží jenom na rodičích a pár dalších lidech z rodiny, jak to přijmou.

Napsat si to třeba na Facebook (Karlova fan page, pozn. red.), na blog, že tohle jsem já, to mi problém nedělalo. Lidé, co to berou a mají mě rádi, zůstanou. A ti, co ne, těm s radostí zamávám a zavřu za nimi vrátka do mého života :)

15. Pro rodinu, kamarády a okolí to musel být šok, jak to přijali?

Karel: Kamarádi, ti blízcí to věděli už dlouho, takže v tom nijak změna nebyla. Ale u rodiny to byl šok. Rozhodl jsem se jim to sdělit formou dopisu. Napsal jsem dopis a odjel na víkend do Prahy za přítelem.

Věděl jsem, že kdybych o tom měl mluvit z fleku z očí do očí, tak bych to nedal, a že by si stejně v tom šoku jenom opakovali: „On je gay“, a nic víc, co bych říkal, by nevnímali.

Tak proto jsem napsal 4 stránky dopisu a vše podrobně rozepsal a dal důraz na to, že mají čas na to se s tím srovnat. Každopádně všechno bude chtít svůj čas, ale pevně věřím, že mě rodina přijme. Pokud ne, tak mě to bude mrzet, ale nedá se nic dělat, to už pak není rodina. Rodina má držet při sobě a tohle není nějaký zločin, aby se k sobě lidé obraceli zády.

16. Ač to je zatím krátká doba, pozoruješ nějaké změny?

Karel: No, nějaké jo. Třeba, že už na veřejnosti (ve škole) bez ostychu o sobě mluvím, neskrývám, kdo jsem.

17. Ulevilo se ti? Jsi na sebe hrdý?

Karel: Ulevilo, a moc, což je i ta největší změna. Ale pořád to chce čas, abych byl opravdu šťastný s výsledkem toho, co je právě za mnou, za tím přiznáním. Pořád je za mnou jenom ten nejhlavnější, první krok. Ale ten je nejtěžší a pak už to půjde lehčeji.

A nejsem hrdý na sebe, ale jsem hrdý na moje kamarády, kteří mě v tom nenechali a podporovali mě a hlavně na mého přítele, který byl moje největší opora.

Karel: Chce to odvahu, ale ten pocit úlevy a oddechnutí po přiznání je oprošťující natolik, že to za to stojí. Nevyplatí se to tajit...

18. Co bys poradil klukům, kteří jsou ve stejné situaci, jako jsi byl ty?

Karel: Je fakt těžké ostatním klukům radit, protože opravdu každý to bude mít dost individuální a rozdílné, ale každopádně jedna rada platí pro všechny případy – být silný a poznat chvíli, když je člověk připravený na velké změny ve svém životě a připravený na tlak a ne moc pozitivní chvíle.

Chce to odvahu, ale ten pocit úlevy a oddechnutí po přiznání je oprošťující natolik, že to za to stojí. Nevyplatí se to tajit. Takže kluci, hlavně odvahu a hlavu vzhůru. Každý jsme se nějak narodili a je jenom na nás, jak v životě podtrhneme to, jací jsme. Tak to neschovávejme a nestyďme se za to, čím jsme.

19. Koho považuješ za gay ikonu?

Karel: Já ani nevím, zase nejsem takový ten typický gay, co by se nějak aktivně zapojoval do gay světa, gay myšlení a tak. Nebudu říkat Lady Gaga, Kylie Minogue a další. Z hodně velké části jsou to často hlavně pózy, ale tím zase neberu fakt, že je super, že takovéhle osobnosti jsou na straně gayů.

Ale podle mě by gay ikona měl být kdokoliv, kdo je v našem okolí a něčím nás inspiruje. Třeba obyčejný kamarád, co je taky gay a inspiroval nás v jeho životním příběhu. Podle mě, obyčejní lidé jsou nejhezčí a nejupřímnější ikony. Opravdové příběhy inspirují.

20. Jak vnímáš českou/slovenskou gay scénu?

Karel: No, jelikož, jak už jsem říkal, nedávám ji nějak hodně pozornosti, takže mám na ní takový neutrální pohled. Ale každopádně si myslím, že určitý věci, co dřív byly negativní, se pomalu začínají vytracet.

Lidé si snad už konečně uvědomují, že úlety náš život štěstím nenaplní, že je to spíš o lásce a vztazích – zarytý romantik se už ve mně projevuje (smích). Takže to je určitě jedině plus.

21. Ovlivňuje tě při tanci či malování gay komunita?

Karel: Nemyslím si, že gay komunita, ale spíš přímo to, že jsem gay. Je to prostě poznat v tom myšlení, cítění věcí a pohledu na věci.

Karel: ...aby se některým lidem rozsvítilo a uvědomili si, že nenávistí nikdy nic nevyřeší a nezlepší...

22. Co bys vzkázal lidem, kteří nemají rádi gaye?

Karel: Tak za prvé bych se jich zeptal, proč si tedy oni vybrali být heterosexuály? Jestli si myslí, že je třeba „být gay“ nějaká volba. A jinak by si lidé měli uvědomit, že kdo s kým co má je každého věc. Důležité je milovat a je jedno, jestli holka holku, kluk kluka nebo kluk holku.

Láska není zločin. Každý na ní má právo stejně tak jako právo na výběr, koho bude milovat. Nikdo nemá právo tomu druhému nařizovat, co a jak má ve svém životě mít. Lidé by měli být tolerantní a v první řadě se starat hlavně o svoje životy, protože kolikrát lidé, co soudí ostatní, mají na prahu nejvíce špíny :)

23. Kdybys teď mohl změnit tři věci (jakékoliv), které by to byly?

Karel: Chtěl bych změnit čas. Je 2.41 a já vstávám opět v šest, a pak směr škola. Takže určitě budu ráno „plný energie“ (smích). Druhá věc, kterou bych změnil, aby se některým lidem rozsvítilo a uvědomili si, že nenávistí nikdy nic nevyřeší a nezlepší.

A třetí věc mě tak nějak nenapadá, a to je možná dobře. Protože to je možná znak toho, že jsem v životě šťastný :)

Karlův profil: kareldancer

Onload

32 názorů ke článku

21. 12. 2011 v 00:55Off-line kareldancer  (23/-/-)
Děkuju za skvělou příležitost rozhovoru, bylo mi ctí!!! :)
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 12. 2011 v 03:35Off-line Shelm  (22/181/67)
Některý kreace sou tam dooost krutý... ale zdá se mi že na styl písní a tanec malo nápadů na videoclip :)) mě by třeba bavilo vytvařet scénář videoclipům ale zase ikdyž umím tancovat tak nemam dostatek lidí na clipi xD
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 12. 2011 v 15:24Off-line MMT  (28/-/-)
Přesně kvůli těmhle lidem se občas stydím, že jsem gay
Souhlasím - 31   •  Nesouhlasím - 19  Nahlásit
22. 12. 2011 v 10:34Off-line lm1984  (33/184/68)
co se tiče tance tak nic moc vidim porad dokola stejne pohyby a tanecni kreace.Moc mu to nejde.Znam spoustu jinych kluku kteri tanci lepe a clovek se u toho nenudi kdyz se na ne diva.Tady je to pravi opak nudáááááááááááá
Souhlasím - 21   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
22. 12. 2011 v 12:34Off-line xdancerx  (27/175/64)
Být tanečníkem je nekonečná cesta, na které je mnoho překážek. Má tam chyby, ale má taky odhodlání a cíl, což bohatě stačí. Až začne se tomu věnovat trochu více a profesionálně, dá tomu čas, peníze, tak s ambicíc a odhodláním to pujde snadněji.. :)
Za druhé, ano kreace se opakují videoclipy taky, ale kteří z vás tu má něco takého?
Nevím proč MMT se stydí, že je gay. Kvůli tomu, že se nestydí říct kdo je? Že se to neskrývá v projevování? není lepší být šťastný a v pohodě? než se skrývat a trápit? Kolikrát denně "takéto lidi" potkáš aby ti ovlivnili den?
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
22. 12. 2011 v 12:59Off-line kareldancer  (23/-/-)
MMT: můžu vědět proč přesně? Přijde mi vtipný, že člověk, kterej tu ani nemá fotku a silně tušim, že to o sobě v životě tají tady bude rejpat do mladýho kluka, kterej byl ochotnej to světu říct ... ted o sobě mluvim sice tak, že to vyznívá namyšleně, ale tak to prostě je. Nemusí se ti líbit, co dělám, ale upřímně já se stydim za takový anonymní chytrouše jako jsi ty, opravdu. Těšim se na rozhovor s tebou, co chytrýho nám tam povíš. Jestli teda bude :))
Souhlasím - 18   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
27. 12. 2011 v 00:31Off-line radecek7  (21/165/55)
ahoj Karle, libi se mi jak tancujes, hlavne na me oblibene songy, jako je trosku starsi Halo a pak novejsi Schoolin' Life od Beyoncé. Ta je taky mou oblibenou zpevackou. A pokazde od zverejneni tveho tance na Schoolin' Life, vzdy kdyz neco noveho vydas si kladu otazku jak by si zvladl zatancit tanec co Beyoncé na Run The World (Girls), který je inspirovan Afrikou (hlavne ten zacatek). Vím, ze by to nebyla origos choreografie ale presto by me to v tvem podani zajimalo. Pokud bys neco kratkeho zatancil a vytvoril byl bych rad a pokud ne, tak bych se aspon zeptal, jestli si tu choreografii od ni zkousel doma? :P diky, radek :-)
27. 12. 2011 v 23:15Off-line thn159  (23/172/65)
zajimavy otazky a zajimavejsi odpovedi :P, zase o neco chytrejsi :-)
27. 12. 2011 v 23:41Off-line kareldancer  (23/-/-)
Děkuju za hezký a milý komentáře!! :) Udělaly mi radost!
07. 01. 2012 v 20:13Off-line MMT  (28/-/-)
kareldancer: Chlapče, pokud jsem správě četl, to, co o tobě jiní píšou UŽ neřešíš a posouváš se dál? Tak proč máš potřebu se k tomu vyjadřovat.
Pokud chceš vědět proč, tak ti to povím..
Jsi vykroucená holčička. Tvůj charakter nehodnotim, neznám tě a ani nemám v plánu tě poznávat. Spadáš přesně do stereotypního vnímání gayů většinový společnosti.
Ve svym životě opravdu netajim, že jsem gay, ale ani nemám potřebu to "KŘIČET DO SVĚTA" (opravdu zbožňuju tyhle chytrý vzletný výroky, který si někdo přečte v hloupý knize nebo spíš časopise a potom je používá v běžný konverzaci, aby to působilo důležitě)
A nevidim důvod, proč veřejně umisťovat svojí fotku.

PS: Pokud si dobře vzpomínám, před pár lety si na stream.cz měl otřesná videa, kde jsi byl označován za homosexuala, na čež si reagoval slovy.. nejsem žádná zkurvená buzna :))

Hezkej den
Souhlasím - 22   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 01. 2012 v 13:36Off-line a.barton  (27/-/-)
neviem ako som sa dostal k tomuto clanku, ale kedze som videl tanecnik, pozrel som si videa.Co to precital. Na jednej strane mi to pride trochu amaterske,(tancujem viac ako 7 rokov,tak som toho trosku pobehal a videl):Na druhej strane mi pride fajn nieco taketo robit a ukazat sa stym x)Len uz ked tak nech to stoji za to :)
18. 10. 2012 v 21:07Off-line SN210  (42/191/87)
qwert : seš
jinak autorovi přeju hdně štěstí do života, Já ještě odvahu neměl říct že jsem gay,ale snad to brzy přiznám .Jinak videa máš fajn ,tak neřeš tady nějaký rýpálky co ti záviděj že nemají kousek talentu
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2012 v 13:41Off-line eldiablo  (38/-/-)
zajímavý videa...takhle sem "pařil",když mě bylo kolem dvaceti a vůbec by mě nenapadlo,že bych s tim moh' udělat díru do světa-holt byla jiná doba! :D
ale trochu vážnejc-pohybuju se v uměnách,takže mam možnost skoro denně vidět práci tanečníků v baletu...dá se rozeznat už jen z držení těla,kdo má talent od pánaboha a kdo jen "pracuje"...bohužel,talentem je "postiženo" jen malý procento populace,takže pokud chce někdo bez něho něčeho dosáhnout,tak musí hrozně makat,ale ve výsledku stejně nedosáhne kýženýho výsledku,jako "vyvolení"...to by sme pak všichni mohli vyhrávat olympiády,zpívat,jako pavarotti,nebo tančit,jako nurejev...
autorovi přeju,aby přesto,že nemá (bohužel)talent,vydržel,a dál na sobě makal,protože největším štěstím je dělat práci,která ho baví,bez ohledu na to,co říkaj ostatní...bez nás průměrných,by totiž ti vyvolení těžko mohli existovat!
05. 11. 2012 v 11:14Off-line Xavi  (28/175/68)
jako ono tanec dobrý....jen netechnický a jde prostě vidět, že ho nikdo nevede, malinko mam problém s rozpoznáním techniky...jedná-li se o vogue, wacking nebo ladies?....čert ví příjde mi to jako neskutečnej mix!
18. 01. 2013 v 16:38Off-line colombo  (96/192/90)
No nevím, ale to, co předvedl na videu, umí i dost kluků na dýzách.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 02. 2013 v 23:13Off-line chimicho  (21/174/54)
Předchozí foto na hlavní stránce na pozadí bylo mnohem lepší - nemyslím že je dobrej nápad, aby tam byl konkrétní člověk - nehledě na to, že máme každý jiný vkus.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 02. 2013 v 01:21Off-line NaKluky.cz  
chimicho: Neboj, původní obrázek zase vrátíme :) Tímto chceme pouze upozornit na zajímavé články :)
17. 02. 2013 v 23:27Off-line chimicho  (21/174/54)
Ok :-) díky :-)
18. 02. 2013 v 16:01Off-line kamarati14  (23/-/-)
MMT: Na začiatku si písal, že ho nebudeš súdiť, ale aj tak si to urobil. Ten chlapec Ťa musí riadne trápiť, keď ho podkopávaš :sP Nerieš ho !!!! A to, čo bolo v minulosti sa vôbec nerieši. Prečo radšej neriešiť prítomnosť a budúcnosť. A prečo vlastne riešiť tieto dve podstatné veci ??? Po 1 : Prítomnosť nás pripravuje na budúcnosť a budúcnosť nám donesie niečo nové, krásne a nejaké skúšky žitvota, ktoré nás posúvajú vyššie a vyššie :) . Prečo sa podkopávať, keď sme že vraj najinteligentnejšie bytosti na tejto Zeme ??? Iba jednu vetu spomeniem !!! Všetci sme iný, ale rovní :)
Myslím si, že to je všetko. Keď sa niekomu niečo nepáči, môže mi to napísať do správy !!! Ja toho človeka hneď dám na správnu cestu :sP
01. 05. 2013 v 22:49Off-line Andy6  (20/-/-)
Má můj obdiv!!!Jeden z mých snů je,že bych se snim chtěl setkat,poznat ho,popovídat si s nim,jít s nim na kafe :)
29. 05. 2013 v 16:31Off-line OndeBoby  (20/188/-)
je krásnej, sympatickej a tancuje to si já jako tanečník mohu jen přát :P ale možná víc tance a méně střihů a předvádění se ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 06. 2013 v 21:11Off-line Ryen  (27/173/67)
Najedu na úvodní stránku a najednou koukám - Karel :D Docela nečekaný, tak jsem si to hned šel přečíst... a myslím, že na otázky odpovídal vážně upřímně. Je to super člověk a jsem rád, že jsem ho mohl poznat. ;)
09. 06. 2013 v 12:49Off-line maggie  (24/169/57)
Já si nechci hrát na chytrolína nebo rejpala, ale přesto mi nedá to nenapsat, byť jsem se delší dobu ukecával, abych nepsal nic... Dle mého názoru (a jak jsem zběžně pročítal komentáře, tak se mnou asi pár lidí bude souhlasit) ten tanec je dobrej, ovšem (když to řeknu hnusně) tak bez nových nápadů. Tancoval jsem taky, podle mě by bylo fajn udělat si novou sestavu z kreací, které ještě Karel nedělal nebo zřídka kdy předtím. Určitě to bud stát za to a myslim si, že i to by mohl být jistym způsobem posun (že to bude trvat déle je asi jasné) .. Pak bych chtěl ovšem ještě říct, že na začátku rozhovoru z Karla cítim jistou dávku vyššího sebevědomí, nechci řikat, že je namyšlenej, ale začátkem rozhovoru se zdálo, že skromnej chlapec to zrovna neni. Osobně ho neznám, nevím jak se normálně chová ani nic jiného, ale je pravda, že ikdyž si o Karlovi nemyslim, že by to byla namyšlená buznička, tak mám dojem, že je tohle celé nějaké moc přehnané, myslim tim, že každý z nás si tím prošel, ať už u sebe samotného nebo i před ostatníma, kdyby ne, tak tu pravděpodobně nebude, prostě si myslim, že je to obyčejnej mladej kluk, co chodí do školy a odpoledne si doma tancuje, občas to natočí, poupraví a vyvěsí na netu, neřekl bych, že se (až na poslední bod) nějak zvlášť liší od jiných - každý máme přece něco, v čem se cvičíme nebo co na sobě vylepšujeme. Jen je asi fakt, že tanec je leckdy viditelnější. Zkrátka - nechci urazit, neznám ho, ale zdá se mi to jako moc velkej povyk pro ne tak velkou akci.. (Urazil jsem-li, pak se omlouvám...)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 07. 2013 v 04:19Off-line Dj_Ferry_07  (23/178/63)
Myslí že tenhle člověk to á v sobě....Kájo. Nekoukej se na lidi kteří tu píšou že se stydí za to že jsou gayem když vidí tvá videa jak tancuješ......máš to v krvi a já ti fandim....hlavně na sobě nepřestaň pracovat......držim palce ať ti to jde pořád tak skvěle a čím dál líp :)
02. 07. 2013 v 04:19Off-line Dj_Ferry_07  (23/178/63)
Prostě si jdi za svým snem a za tím co tě baví...
23. 07. 2013 v 16:26Off-line pether  (21/-/-)
nádherně tančíš a maluješ jsi dokonalost sama :)
07. 08. 2013 v 09:04Off-line gaspar  (55/-/-)
Být tanečníkem je moc těžké ale jak vidím tak tady je každý něčím čemu sám nerozumí a hlavně chybí talent to nemá každý.je to děs
14. 08. 2013 v 22:43Off-line martan088  (28/195/80)
Myslím že je to super rozhovor, líbí se mi moc. Přeji hodně úspěchu.)
23. 11. 2013 v 12:52Off-line plemenik  (44/183/98)
Z nevábného tance je naprosto jasné, že je gay, takže to budí smíšené pocity. K tomu ty kruhy pod očima z neustálého ponocování, zkrátka zhýralý teplouš.
11. 03. 2014 v 12:24Off-line martin987321  (18/-/-)
Skvělý rozhovor, moc pěkně se to četlo:) Já bych taky nikdy našim nedokázal říct do očí že jsem gay.moc ti to přeju chlape, hodně štěstí v životě:)
07. 07. 2014 v 02:09Off-line Papiii  (22/165/62)
Má můj obdiv! jde za svým snem a kašle na keci druhých lidí! :-)
27. 09. 2016 v 13:45Off-line r.k.legacy  (26/170/57)
Ty videa jsou hrozne.. sorry. Nejsem ten zavistivej a malo kdy neco kritizuju. ale tohle je hrozny, zadnej styl, žádná technika, hlavně mi to připadá tak laciné. Další kluk, který si mysli ze je hvězda... přitom je to spatnej vtip
Sorry.
Přihlaš se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload