Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Martin: Chci nalomit představu o tom, jak vypadá typický gay

Dvacetiletý Martin Morong (JarodShadowsong) je sebevědomý, ambiciózní, kritický, má rád ironii a sarkasmus, a ačkoli teď vypadá jako škarohlíd, je přitom velmi veselý a myslí si, že i energický člověk. S rozhovorem souhlasil hlavně proto, že chce nalomit představu o „typickém obrazu gaye“. Jsou dle něj i tací, které nakupování nebaví.

1. Jaký jsi?

Rád si dělám srandu ze svého jezevčíka. Svůj volný čas rád trávím poslechem hudby, vzděláváním se mimo svou oblast studia, sportem, v létě výlety do hor. Rád nosím outdoorové oblečení. Mám také kolem sebe několik velmi dobrých přátel, kterým se rád věnuji, a samozřejmě na prvním místě je přítel.

Moji nejlepší přátelé jsou heterosexuální kluci a čas trávím raději s nimi, než v gay komunitě. Myslím, že mi to pomáhá udržovat si, kým chci být. Narodil jsem se před dvaceti lety v Jeseníku.

2. Kdy sis poprvé uvědomil, že jsi na kluky?

Ačkoli jsem to asi tušil až dříve, zabývat jsem se touto myšlenkou začal asi až v 15 letech. Svěřil jsem se svému nejbližšímu kamarádovi, jakmile jsem o tom začal přemýšlet. Podporoval mě a řešili jsme to spolu.

Asi 2 roky na to jsem si byl jistý, že mě přitahují jen kluci, tak jsem to přestal řešit. Později jsem zjistil, že je prostě pohodlnější, když to ostatní vědí a tak jsem se tím nijak netajil, ale ani to netroubím do světa. Jelikož to začalo spekulací, netrvalo ani týden a už jsem se o to podělil se svým nejlepším kamarádem.

3. Rodina to o tobě ví?

Jelikož mojí sestře je teprve 12 let, tak si nejspíše ještě názor tvoří. Máma popravdě nijak nadšená nebyla, ale nestavila se k tomu negativně a řekla, že se s tím nějak srovná. Nějakou dobu to trvalo, ale už si na mého přítele zvykla a bere věci tak, jak jsou.

Myslím, že je jí v tomto oporou i její přítel. Táta to přijal paradoxně pozitivněji i rychleji než mamka a je to dle mého názoru zásluhou jeho přítelkyně, která mu s tím velmi pomohla. Jen mu bylo líto, že nebudou vnoučata.

Moji rodiče jsou rozvedení, ovšem mám s oběma velmi dobrý vztah, stejně tak s jejich protějšky. V širším rodinném kruhu jsem to nešířil. Myslím, že zejména u prarodičů bych se nesetkal s pochopením.

4. Kdy jsi to o sobě řekl, ulevilo se ti? Jsi na sebe hrdý?

Ano, ulevilo se mi. Už jsem nemusel vymýšlet vyhýbavé odpovědi, což je po určité době unavující. Hrdý na sebe jsem, ale ne proto, že jsem gay (tak jsem se narodil a nevybral jsem si to), ale spíše proto, jaký jsem celkově, a čeho jsem zatím dosáhl.

To, že spím s klukem, s tím podle mě nesouvisí a není to důvod být na sebe hrdý, nebo si naopak připadat méněcenný.

5. Měl jsi nějaké problémy po coming outu?

Asi s rodiči. Chvíli jsme nevěděli, na čem jsme, než si všichni udělali v hlavě pořádek.

6. Setkal ses s odporem od nábožensky založených lidí?

Naopak spíše s podporou.

7. Co bys poradil klukům, kteří jsou ve stejné situaci, jako jsi byl ty?

V první řadě nikdo na tom asi není úplně stejně. Nicméně podle mě je lepší udělat si prvně pořádek ve vlastní hlavě, pobavit se o tom s někým, komu důvěřují a teprve potom to sdělit rodičům, pakliže rodič není zrovna ona důvěřovaná osoba. Když lidem ukážete, že máte jiné hodnoty, přestanou řešit, koho máte v posteli.

8. Koho považuješ za gay ikonu?

Uvedu hned dvě osoby: Guido Westerwelle (německý ministr zahraničí) a Jóhanna Sigurðardóttir (předsedkyně vlády na Islandu). Jsou na vysokých pozicích a svou orientaci netají.

9. Co bys vzkázal lidem, kteří nemají rádi gaye?

Popravdě – asi nic. Pokud někdo gaye vyloženě nemá rád, tak si nemyslím, že jejich názor dokáže něco změnit. Je spousta úspěšných homosexuálů a spousta neúspěšných heterosexuálů. Lidé by se měli naučit řešit svůj vlastní život, ale to je problém asi všude.

10. Jací kluci se ti líbí?

Mužní! Mám rád svaly, ale ne úplně vyrýsované. Velké ruce, velká hruď. A nejlépe aby měli strniště a chlupatý hrudník a břicho. Mám rád nordické typy lidí, takže se mi líbí blonďáci a zrzci se zelenýma, šedýma a modrýma očima. Není to samozřejmě podmínka, ale mám rád geneticky zajímavé a variabilní jedince.

11. Jakou nejvíc gay věc jsi kdy dostal?

Všichni moji přátelé vědí, že kdyby mi dali třeba vibrátor, tak bych jim ho omlátil o hlavu (což je docela vtipná představa), takže jsem asi žádnou gay věc nedostal.

12. V čem tě tvoje orientace omezuje?

Nemůžu představit svého přítele babičce.

13. Myslíš, že ti tvoje orientace přináší nějaké výhody?

Mám-li být povrchní, heterosexuální přátelé se stále diví, jak mi holky důvěřují a když mi kamarádi představí novou přítelkyni a sdělí ji, že jsem gay, automaticky se těším jejich oblibě! Ale jinak si nemyslím, že homosexualita přináší nějaké výhody.

14. Jak vnímáš internetové seznamování?

Jelikož nemám rád diskotéky, tak nechodím ani do gay barů, tudíž jediná možnost jak se seznámit s podobně smýšlejícími jedinci, jako jsem já, je internet.

15. Čeho bys chtěl v životě dosáhnout? Kdo je tvůj vzor a inspirací?

V první řadě bych rád dokončil vysokou školu. Dále bych se chtěl věnovat výzkumu v oblasti medicínské biochemie. Když neztratím své ideály, chtěl bych po magisterském studiu pokračovat dále v doktorském programu.

A teď budu trochu infantilní – mou inspirací je Dr. Walter Bishop ze seriálu Fringe.

16. Jak relaxuješ a jakým způsobem dobíjíš energii?

Relaxuji konverzací s přáteli, nic neděláním, sledováním seriálů a hlavně poslechem hudby. Hudba je pro mě obrovským zdrojem energie a vyrovnává moji aktuální náladu. Poslouchám převážně metal a rock, jelikož jsem na tom vyrostl a tak nějak v rámci rodiny to mám v krvi po obou rodičích.

17. Co si myslíš o registrovaném partnerství a adopci dětí?

Registrované partnerství vnímám pozitivně, jelikož to právně zaštiťuje partnery v těžkých chvílích. To vnímám jako hlavní přínos. Myslím si, že homosexuální pár je schopen vychovat šťastné děti se skvělou péčí a rodinným zázemím.

Ale také si myslím, že doba na to ještě není připravena a takové dítě by mohlo být frustrováno, že nemá maminku/tatínka jako ostatní děti a nevím, jak bych takovou situaci zvládl. Ovšem já po dětech moc netoužím a chtěl bych spíše budovat kariéru.

18. Jak vnímáš českou/slovenskou gay scénu?

Spíše negativně.

19. Zaujal tě druhý Prague Pride?

Tato akce zcela jistě svůj přínos má minimálně v rozpoutání veřejné diskuze a jak jsem se nedávno dozvěděl, má i ekonomický přínos. Nicméně způsob prezentace LGBT menšiny touto cestou mi připadá extrémní a může mít spíše opačný efekt, než ten požadovaný. Jsme přeci lidé, jako ostatní – máme rodiny, přátele a životní cíle. I bez barevných obleků.

20. Kdybys teď mohl změnit tři věci, které by to byly?

Jsem spokojený se svým životem. K vyšší spokojenosti už mi chybí snad jen zákaz KSČM. Dále, aby si lidé (hlavně vláda) více vážili vědeckých a zdravotnických profesí a také učitelů. A do třetice bych si přál, aby lidé nesmýšleli extrémně – ať už v jakémkoli směru.

Martinův profil: JarodShadowsong

Onload

12 názorů ke článku

16. 06. 2013 v 10:15Off-line Dell  (22/183/61)
Lidé co nikdy nezažili komunismus, by zakazovali KSČM .. to mě vždycky dojímá.

Je spousta úspěšných homosexuálů a spousta neúspěšných heterosexuálů.
:DDDDDDDDDDD Tak todle mě brutálně pobavilo.
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 13  Nahlásit
16. 06. 2013 v 12:12Off-line Alexts  (47/173/68)
Já komunismus zažil a dnešní generace má o něm jen zkreslené informace, ale tím nechci omlouvat to, co někomu provedli.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 06. 2013 v 12:40Off-line Sonicboom  (55/173/-)
Ty rozhovory (ne všechny) jsou víc a víc mimo.. Nějácí lidé, kteří nic nedokázali a nemají zkušenosti tady dávají rady a vymýšlí přiblblé úvahy o tom, jak by se měli lidé změnit, atd... Směšné
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
18. 06. 2013 v 10:54Off-line JarodShadowsong  (17/-/-)
Docela mě mrzí, že KSČM se těší největší pozornosti... A není tam přece ani čárka o tom, že bych soudil komunistický režim. Odsuzuji jen současnou KSČM, jelikož je to podle mě strana zbytečná, demagogická a nic nedělající.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
18. 06. 2013 v 17:21Off-line adam.dubsik  (30/200/100)
No povím ti upřímně, že pokud chceš nalomit představu, jak vypadá typický gay, radši budu sám sebou než aby mě někdo srovnával s tebou....
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 06. 2013 v 11:50Off-line ep2012  (33/174/84)
To je trapnej vůl.
Podle tebe je teda typický gay normální chlap a ty to nalomíš, že budeš vypadat jako buzerant?!? Bravo. Slinty na politiku si nech, o tom mají mluvit jen lidi co mají mozek...
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 01. 2014 v 12:40Off-line D0m1n  (20/185/77)
Tak ten je zlatý :)
02. 04. 2014 v 03:06Off-line Betonica  (33/191/-)
Vytrzeno z kontextu tohle pusobi velmi extremisticky: "...ale mám rád geneticky zajímavé a variabilní jedince". I v kontextu nord**kych lidi to na me ale neudelalo dobry dojem :(

Jinak za me palec nahoru :) Zajimavy clovek s plany, sny! Jen tak dal :)
27. 05. 2014 v 10:57Off-line JarodShadowsong  (17/-/-)
Na mou obhajobu: Asi jsem se v ten moment nedokázal vyjádřit lépe. Zkusím to jinak... Existuje spousta hnědovlasých a hnědookých lidí. A jednoduše tím, že je jich (nás) hodně, tak to přestává být zajímavé. A mně se proto hrozně líbí blonďáci a zrzci a něco mezi nimi. Jsou barevní, pro mě zajímaví, připadají mi krásní. A je to ryze estetická záležitost. :)
Samozřejmě to nemá vůbec žádný vliv na lidskou hodnotu. Stejně tak se mi nelíbí většina černochů, hispanců, indů a arabů, ale že mi připadají nepěkní neznamená, že jsou méněcenní. :)
21. 09. 2014 v 18:39Off-line BussterX  (97/130/150)
ano ano, zrci jsou prostě úžasní... ačkoliv modrovlasí jedinci taky nejsou nezajímaví... :P
31. 08. 2016 v 03:47Off-line david.danik  (44/186/98)
JarodShadowsong A co takhle gay komunita která typicky preferuje hubené vyzáblé jedince nejlépe z porna kde se hemží spousty hubených kluků s velkou kaldou a tito gayové jsou poblázněni natolit že už jiné kluky nechtí v reálu než ty preferovaný z porna ! to je mýtus perfeknosti číšící ze všech porno časopisů a videí a tito klucí hltají tyto kluky a chtějí tyto kluky takže když nejseš vybaven nářadím tedy máš malý penis a třeba jsu mužnější typ maskulinní a třeba nemáš vlasy které ti vypadaly a jseš holohlavý tak už nemusíš zaujmout!jako moje maličkost ale co se dá dělat,to raději budu sám než se někomu vnucovat =)
31. 08. 2016 v 03:58Off-line BussterX  (97/130/150)
davide, hodně vyzáblých zajíců hledá svalnatý chlapi od 30ti nahoru jestli tě to uklidní, hodně jich hledá protiklad sebe, tedy maskulinní typy... střejně tak hodně i chlapáků tvýho věku hledá maskulinní typy jako sešty, ale musí s tebe sálat mužnost, což skuhrání a sebelítost celkem zabije :D věř si a vyzařuj suverenitu, to patří k sexapealu
Přihlaš se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2018 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload