Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Portugalsko chce sňatky homosexuálů, bez adopce dětí

Portugalsko dnes schválilo zákon o uzavírání manželství osob stejného pohlaví, akorát bez možnosti adoptovat děti. Návrh zákona prošel v prvním čtení, přišla s ním socialistická vláda. Podpořili jej všechny levicové a středolevé strany, které dohromady dávají většinu, informuje ihned.cz.

Pravicové strany se zákonem nesouhlasili. Hlasovali proti zákonu, protože požadovali, aby o možnosti sňatků homosexuálních párů rozhodli lidé v referendu. Extrémní levice naopak požadovala, aby byla možná i adopce dětí.

Nyní se čeká na projednání parlamentního výboru, po kterém zákon opět půjde do parlamentu. Po jeho schválení už jen bude čekat na podpis prezidenta.

Portugalsko ve dnech 11. až 14. května 2010 poctí svojí návštěvou papež Benedikt XVI., vláda chce mít proto do té doby otázku okolo homosexuálních sňatků uzavřenou. Papež Benedikt XVI. ze zákona asi příliš nadšený nebude. Měl by si vzít ale příklad ze Švédské církve, o které jsme již psali.

Foto: gpaumier, Flickr, Creative Commons

Onload

2 názory ke článku

30. 05. 2013 v 18:56Off-line Cool.my  (33/187/-)
Prosím vás... "Pravicové strany se zákonem nesouhlasily. Hlasovaly proti zákonu, protože požadovaly, ..." Opravte si to a zopakujte si shodu podmětu s přísudkem. Děkuji, hezký den :)
30. 05. 2013 v 18:58Off-line Cool.my  (33/187/-)
A před tím ve větě "Podpořily jej všechny levicové a středolevicové strany, ..." si to opravte taktéž...
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload