Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Gay osobnost: Radim Špaček, režisér, herec a scénárista

Radim Špaček byl jako dítě členem Dismanova rozhlasového dětského souboru. Za střední školu si zvolil Pražskou konzervatoř, obor herectví, kterou zakončil maturitou. Pomalu začal tvořit menší role v televizi, dabingu a rozhlase.

Povolání: Režisér, herec, scénárista
Datum narození: 13. 10. 1973, Ostrava, Česká republika
Znamení: Váhy
Web: www.spacek.info

Radim Špaček je synem PhDr. Ladislava Špačka, českého spisovatele, televizního novináře, moderátora a odborníka na etiketu.

Radima v patnácti letech obsadil Karel Kachyňa do tragikomedie „Blázni a děvčátka“, která vypráví o dospívajícím chlapci a jeho prvních milostných zkušenostech.

Radim Špaček na cestách

V roce 1995 natočil kontroverzní autoportrét „Špaček podle Špačka“. Ten pocházel z televizního cyklu „Ego“. Roku 1998 absolvoval režii na FAMU filmem „Rychlé pohyby očí“, za něhož dostal anticenu kritiků Plyšový lev, za nejhorší film roku. Před dokončením studií na FAMU si dal roční přerušení, kdy odjel do Sarajeva.

V Sarajevu natočil svůj první celovečerní film „Mladí muži poznávají svět“. Poté v roce 1995 získal Cenu Mezinárodní federace filmových klubů a Cenu Ekumenické poroty na MFF v Karlových Varech.

Měl na starosti režii magazínu „Artróza“ o výtvarném umění, multikulturní magazín „Velký vůz“ a v letech 1996–1997 pořad o alternativní hudbě „60“. To vše pro Českou televizi.

Od roku 2003 každoročně spoluorganizuje Festival bollywoodského filmu.

Radim v roce 2004 režíroval pořad „Etiketa“ o společenském chování. O dva roky později režijně spolupracoval na některých dílech queer magazínuQ“, vysílaného Českou televizí. Mezi roky 2006–2007 režíroval seriál „Letiště“ na TV Prima.

Věnoval se i tvorbě dokumentárního filmu „Bystander Effect“ (Efekt přihlížejícího), který natočil v roce 2008 s Miroslavem Bambuškem. V roce 2009 produkoval film „Jan Hus – mše za tři mrtvé muže“.

Podle původního scénáře Ondřeje Štindla režíroval film „Pouta“. Celovečerní film „Pouta“ měl premiéru 4. února 2010 a získal pět Cen české filmové kritiky a také byl oceněn pěti Českými lvy.

Na začátku dubna byl Radim Špaček v Show Jana Krause:

Foto: trip.eq.cz, youtube.com

Onload

2 názory ke článku

04. 02. 2019 v 18:29Off-line P.marecek  (35/-/-)
S panem režisérem jsem točil a výborná spolupráce
09. 02. 2021 v 09:30Off-line Mikaela  (49/176/60)
měla bych pro něj novou akční komediální verzi Most ale stálo by to za to kde jde pozvednout i Hollywoodský styl jenže aktérka bude o něco drsnější ale i ženštější i když bude LGBT
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload