Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Sbírka Červená stužka v ulicích českých a moravských měst

V těchto dnech je zahájena sbírka České společnosti AIDS pomoc pod názvem Červená stužka. Studenti a žáci středních škol v celém Česku vyrazí do ulic prodávat symbol boje proti HIV/AIDS, tedy Červenou stužku. Výtěžek sbírky je věnován na prevenci HIV/AIDS u nás v ČR a také na provoz Domu světla. Do sbírky se zapojila stovka škol a hlavní část bude probíhat 1. prosince, tedy v Den boje proti AIDS. Více informací na cervenastuzka.cz nebo aids-pomoc.cz.

Co znamená Červená stužka?

Projekt Červená stužka byl zahájen v roce 1991 zásluhou Visual AIDS, charitativní skupiny umělců se sídlem v New Yorku, která se snaží respektovat, uznávat a chovat v úctě přátele a kolegy, kteří umírají nebo zemřeli na AIDS. Visual AIDS povzbuzuje umělecké organizace, muzea, komerční galerie a různé skupiny lidí na podporu boje proti AIDS, aby si stále připomínaly ty, kteří podlehli onemocnění AIDS, aby šířily osvětu o přenosu AIDS/HIV, aby informovaly veřejnost o potřebách lidí žijících s AIDS a dovolávaly se větší finanční podpory v oblastech služeb a výzkumu. Forma stužky byla inspirována žlutou stužkou na počest amerických vojáků z války v Perském zálivu.

Stužka zaznamenala svůj první veřejný debut v roce 1991, kdy se s ní objevil hostitel Jeremy Irons na slavnostním udílení cen Tony Awards, a brzy se tak stala populárním a politicky schvalovaným módním postojem mnoha slavných osobností a ozdobou kulturních ceremonií. Stužka je vlivnou silou při šíření vědomostí o AIDS a při zdůrazňování potřeby pokračovat ve výzkumu této nemoci.

Zájem a účast

Červenou stužku nosí stále více lidí na celém světě, aby tak demonstrovali svůj zájem o problematiku HIV/AIDS – svou účast s těmi, kteří žijí s HIV, kteří jsou nemocní, kteří již této chorobě podlehli, a také se všemi, kdo se starají a pečují o ty, kteří to potřebují.

Naděje

Červená stužka má být symbolem naděje – naděje, že se objeví účinná vakcína a způsob léčby, která zastaví utrpení, a že se zlepší životní podmínky lidí HIV pozitivních.

Podpora

Červená stužka nabízí symbolickou podporu lidem žijícím s HIV, pracovníkům v oblasti osvěty a lékařského výzkumu a také těm, které tato choroba postihla ztrátou přátel, rodinných příslušníků a blízkých.

Červená stužka sama o sobě nestačí, je užitečným symbolem pouze tehdy, je-li spojena se slovy a činy, prostřednictvím, kterých se teprve může něco doopravdy změnit.

Nabídne-li vám někdo Červenou stužku, vyzývá vás, abyste ji přijali, nosili a podpořili tak milióny lidí na celém světě žijících s HIV/AIDS nebo postižených přítomností viru ve svém okolí. Červenou stužku může nosit kdokoli. Nemusí být gay, ani HIV pozitivní nebo postižený AIDS. Prokazuje tím, že problematiku HIV chápe.

Těmito způsoby se HIV opravdu nepřenáší!

Čeho se nebát: 9 mýtů o HIV/AIDS

Titulní foto: © Depositphotos.com/belchonock

Autorem článku je Česká společnost AIDS pomoc, z. s., která vybudovala Dům světla. Nabízí praktickou pomoc HIV pozitivních občanům a bezplatné anonymní testování na HIV.
Onload

Názory ke článku

Přihlaš se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2018 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload