Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Gay film: Pasolini

Poslední den velké osobnosti italské kultury a veřejného života, básníka, romanopisce, režiséra a herce Piera Paola Pasoliniho, jehož barbarské zavraždění 2. listopadu 1975 nebylo nikdy plně objasněno. Ve filmu „Pasolini“ Abela Ferrary, představeném na festivalu v Benátkách 2014, ztělesnil titulní postavu Willem Dafoe.

Na sklonku noci 2. listopadu 1975 byl v Ostii nalezen mrtev Pier Paolo Pasolini. Záhada smrti italského básníka, romanopisce, režiséra a herce, barbarsky zavražděného v jeho třiapadesáti letech, nikdy nebyla objasněna a postava muže, který za svého života přitahoval i dráždil svými názory na společnost a její budoucnost, nepřestává budit zájem filmařů. Jedním z nich je Abel Ferrara, který představil v roce 2014 na festivalu v Benátkách film Pasolini, v němž titulní postavu vytvořil Willem Dafoe.

Film sleduje poslední den Pasoliniho, jeho rozhovory s matkou a přáteli, až do chvíle, kdy se vydává se svou Alfou Romeo na okraj města hledat dobrodružství. Záznam všedního dne a rekonstrukce jeho vyvrcholení s úvahou o možném pozadí vraždy se prolínají s fantaskními vizemi, inspirovanými nedokončeným románem Petrolej, vydaným několik let po smrti osobnosti, za niž v italském veřejném životě a kultuře dodnes chybí náhrada.

Francie / Belgie / Itálie, 2014, 86 min, režie: Abel Ferrara, scénář: Maurizio Braucci, hrají: Willem Dafoe, Ninetto Davoli, Riccardo Scamarcio, Valerio Mastandrea, Adriana Asti, Maria de Medeiros

Promítání na MFF Karlovy Vary 2016

Sekce: Zvláštní uvedení
219 Sobota 2. 7. 22:30 Velký sál

Titulní foto: Film Europe

Autor článku je bývalý gay aktivista (Nadace Sokrates, SOHO v ČR, Gay iniciativa v ČR) a oficiální správce statistiky o registrovaném partnerství v České republice.
Onload

2 názory ke článku

27. 09. 2016 v 22:10Off-line Milafiala  (55/186/90)
A kde se dána filmy podívat???
11. 08. 2018 v 21:02Off-line akri  (53/177/71)
Všechno zlé je na něco dobré, protože potom, co ho zabili už nemohl "obohatit" světovou kinematografii dalším úchylným škvárem.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2019 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload