Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Trailer k filmu: Valerian a město tisíce planet. Od režiséra Pátého elementu, hraje v něm i zpěvačka Rihanna!

V červenci 2017 představí režisér Luc Besson svůj nový film „Valerian a město tisíce planet“, který má mezinárodní hvězdné obsazení. Hrají v něm mimo jiné Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk.

Velkolepou adaptaci ikonického komiksového románu začal Luc Besson natáčet v lednu letošního roku a jde o jeden z nejdražších projektů francouzské kinematografie od dob Pátého elementu

V roce 2740 jsou Valerian a Laureline zvláštní agenti, které vláda pověřila úkolem udržovat ve vesmíru pořádek. Jejich nadřízený jim nařídí, aby se společně vydali na misi do dechberoucího intergalaktického města Alfa, což je stále se rozšiřující metropole složená z tisíců různých národů ze všech koutů galaxie.

Na toto skvostné historické město útočí neznámý nepřítel. Valerian a Laureline svádí boj s časem, aby našli zdroj zla a zastavili ho dříve, než zničí úhelný kámen našeho vesmíru.

Režisérův dětský sen

Když bylo Bessonovi deset let, zamiloval se do komiksového příběhu o Valerianovi a Laureline. O více než 45 let později konečně může svůj sen z dětství realizovat. Režisér takových děl jako je Léon, Pátý element a Lucy uvedl: „Tento film jsem chtěl zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost. Jean-Claude Mézières, tvůrce komiksu Valerian, se mnou spolupracoval na filmu Pátý element a celou dobu se mě ptal, proč nezfilmuji příběh komiksu Valerian? Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané. Když jsem viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“

Původně komiksový seriál

Komiksový seriál, který vytvořili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières,  debutoval ve výběru časopisu Pilote v roce 1967. Východiskem komiksu je galaktické impérium, které ve 28. století ochraňuje veškerý čas i prostor. Dvě hlavní postavy, Valerian a Laureline, jsou vesmírní agenti, kteří cestují časem a společně brání vesmír.

V průběhu svých dobrodružství se setkají s mnoha mimozemskýmí národy a musí čelit mnoha nebezpečím, přičemž veškerou ilustraci obstaral J.-C. Mézières. Seriál Valerian vycházel 43 let a je celý sebrán do jednadvaceti svazků. Příští rok oslaví padesáté výročí.

Film Valerian a město tisíce planet přijde do českých kin 20. 7. 2017.

Titulní foto, zdroj: Bioscop

Onload

2 názory ke článku

11. 11. 2016 v 16:49Off-line vasek698  (24/188/70)
To vypadá jako divná kopie Jaba-haty :D
27. 06. 2021 v 08:30Off-line mikaela  (48/176/60)
No nedivím se fantazii se hranice nekladou
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload