Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jan Zelenka: Také si občas říkáte „stále to není ono“?

Nevím, jak vy, ale já považuji za úspěch ve své tvorbě spíš oblíbenost, než zisk. Znáte ten moment, kdy například píšete článek, nebo třeba referát do školy, dostanete úžasnou myšlenku, téměř bušíte do klávesnice, a celý text se píše skoro sám? Nebo když řeknete svému nadřízenému svůj inovativní nápad na prodej výrobku, který kompletně změní výdělek celé firmy? Nebo jako třeba v mém případě, kdy zkoušíte nahrát novou nahrávku, a najednou ta poslední zní přímo dokonale?

To, co tvoří takové magické momenty, nejsou vlastně ani ty úspěchy. Před a po každém takovém momentu přichází věta „stále to není ono!

Nikdo totiž ani nepřemýšlí nad tím, kolikrát autor ten text musel přepsat, nebo kolikrát předtím ten člověk přemýšlel, než svůj nápad svému nadřízenému řekl, nebo kolik nepovedených nahrávek vzniklo. Takže ten největší motivátor k nějakému takovému progresu, je ono „stále to není ono!“ Nutí nás to nevzdávat se, a pokračovat. Možná to z nás dělá jistým způsobem perfekcionisty.

Ony jsou totiž dva způsoby, jak proplout životem. Buď věci můžeme vzdávat a mít určité jistoty, anebo se můžeme vydat cestou, kde budeme riskovat, budeme ve stresu, budeme perfekcionisti, a uslyšíme sami od sebe tu frázi ještě mnohokrát, ale to je daň za ten magický moment úspěchu.

Kdybych se měl řídit pokaždé tím, co mi doporučí ostatní lidé, nikdy bych nebyl tam, kde jsem teď.

Ono to vše s sebou nese jistou melancholii, a sebekritiku. Než abychom si užívali ten moment úspěchu, tak spíš my sami až příliš přemýšlíme nad tím, kolikrát jsme si tu frázi řekli, a že i tohle možná šlo udělat lépe. Ale to je úděl všech umělců.

Zpověď Jana Zelenky: Proč už nenatáčím videa?

Jan Zelenka: Moje texty písní skrývají skutečný příběh

Jan Zelenka: Pamatuje si někdo ještě na Martina Hranáče? Odkud se vzal a co je s ním dnes?

Jan Zelenka: Vztah s blbcem je to nejhorší, co vás může potkat

Titulní foto: instagram.com

Onload

7 názorů ke článku

15. 07. 2017 v 11:05Off-line sloth  (101/-/-)
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 07. 2017 v 13:17Off-line HardMode.Vesporax  (27/170/60)
Červenka se zakuklil, a vylezl z teho Zelenka.

Náhoda...?

Nemyslím si.
15. 07. 2017 v 16:01Off-line Vlado2  (60/180/80)
Zjevně nerozumím umění, když se naopak domnívám, že některá témata, uchopená panem Zelenkou, se již nedala zpracovat o moc horším způsobem a jeho duševní invence v onen tvůrčí den zrovna byla poněkud v krizi.
16. 07. 2017 v 16:02Off-line i8051  (51/184/97)
"Kdybych se měl řídit pokaždé tím, co mi doporučí ostatní lidé, nikdy bych nebyl tam, kde jsem teď."

No prave, skoda ze sis nejaka ta doporuceni nevzal k srdci ... :-)
17. 07. 2017 v 03:10Off-line Mr.Anonym  (26/-/60)
V dnešní době si každý myslí, že psát o svých pocitech rovná se psát hlubokou filozofickou reflexi. Bohužel se z toho pak vyklube něco jako tento článek, tedy "nejde mi o zisk, jsem melancholický introspektivní umělec a měřítko mého úspěchu je popula***a." (seriously?!) Přínos autorovy tvorby bych srovnal s akvarijní rybou - s tím rozdílem, že akvarijní ryba má pro někoho alespoň estetickou hodnotu...
19. 07. 2017 v 18:51Off-line jam  (29/170/64)
Tak neni to uplne zle a spatne ... Problem je v tom, ze je tam cast Zelenky, kterou uplne nemusim a hlavne autor to nebere vazne... Vse co napsal neni z jeho hlavy a ani to tak nemysli.. I ten clanek je na Zelenku obsahove kratky a autor toho malo vysvetluje. Posledni ma poznamka, Zelenka a filozofie ... Never more....
09. 12. 2018 v 09:05Off-line yperit  (90/186/68)
Mám Zelenku rád-je to typická Česká povrchní buznička-ale naštěstí to o sobě ví a, na nic si nehraje. A píše tak, jak cítí a vnímá svět okolo-svoji zelenkovskou optikou-a proto ho tu moc lidí nemusí - já ho mám za tu bezděčnou upřímnost rád.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload