Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Australští anti-LGBT aktivisté opět bojují proti stejnopohlavním sňatkům

Část australských odpůrců LGBT+ rovnoprávnosti se nehodlá vzdát bez boje a navzdory kladnému výsledku poštovního hlasování přesvědčuje zákonodárce k zamítnutí připravované novely manželského zákona.

Na rozdíl od Irska, ve kterém před dvěma lety proběhlo závazné referendum o dvou ústavních novelách – jedna byla o redefinici manželství a prošla, druhá o snížení věku způsobilosti k prezidentské kandidatuře a neprošla – se v Austrálii nejednalo o klasické závazné referendum s povinnou volební účastí, nýbrž o nezávazný průzkum veřejného mínění.

Z výše uvedeného důvodu se australští zákonodárci nemusí výsledkem řídit. I kdyby se většina hlasujících Australanek a Australanů vyjádřila proti legalizaci manželství párů stejného pohlaví, svazový parlament by ho mohl stejně prosadit, a naopak. Australský premiér Malcolm Turnbull však zcela jasně slíbil, že se jeho vláda bude výsledkem řídit, ať bude jakýkoli. V případě záporného výsledku by aktivně blokovala jakékoli snahy nerespektovat přání australských občanů.

Přestože jsou premiér i ministři v otázce manželství pro všechny zajedno, existují v mimovládních řadách vládnoucí Liberální strany Austrálie rozpory o podobě nové manželské legislativy. Týkají se otázky náboženských svobod, včetně výhrady svědomí náboženských organizací, jakož i sňatkových agentur a i jednotlivců. Měla by mít věřící květinářka právo odmítnout navázat kytici na gay svatbu? Měl by mít věřící cukrář právo odmítnout připravit dort na lesbickou svatbu?

Kromě rozporů mezi liberálními politiky vyzývají organizace stojící za kampaní pro hlasování „Ne“ parlament k tomu, aby nerespektoval výsledek nezávazného šetření, a aby odmítl novou definici manželství.

Boj o rodičovská práva a náboženskou svobodu

Australská asociace rodin vyzývá poslance k odmítnutí návrhu novely zákona o stejnopohlavních sňatcích s tvrzením, že Australané určitě nehlasovali pro manželství založené na „genderové alchymii“. Skupina dále trvá na maximálním zachování náboženských svobod a ochraně práv anti-LGBT konzervativců.

Odpůrci legalizace stejnopohlavního manželství se obávají také ohrožení práv konzervativních rodičů tím, že se děti budou ve školách učit o sňatcích dvou mužů nebo dvou žen a dalšího posouvání hranic, včetně zavádění genderově-neutrálních toalet, sprch a šaten a zavádění institutu neurčitého pohlaví do úředních listin.

Na závěr je nutno uvést, že je manželství párů stejného pohlaví legální už ve 24 zemích, a ve většině z nich rozhodně nedošlo k zavádění třetího pohlaví nebo genderově-neutrálních toalet. Naopak k jejich zavedení došlo i v zemích, kde je homosexualita naopak trestná – například v Pákistánu či Indii.

Video: 26 států povolilo homosexuální sňatky. Podívejte se, jak šel čas

Titulní foto: © Depositphotos.com/coolfonk

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

1 názor ke článku

25. 11. 2017 v 17:41Off-line Fermin  (29/176/63)
Jaromi15 - My jsme aktivisté za ušlechtilou věc, protože nechceme nikomu nic sebrat, oni jsou aktivisté za zlo, protože nám chtějí upírat možnost uzavřít manželství v klasickém slova smyslu.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload