Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Otevřený dopis Koalice za manželství pro prezidentského kandidáta Pavla Fischera reaguje na výroky o homosexuálech

Neziskové organizace sdružené v Koalici za manželství poslaly otevřený dopis kandidátovi na prezidenta Pavlovi Fischerovi reagující na jeho výroky z besedy v Blansku. Ty se týkaly gayů a leseb, adopcí dětí stejnopohlavními páry, genderové ideologie atd. 

Vážený pane Fischere,

píšeme Vám, protože se nás hluboce dotkly výroky, které jste pronesl na setkání v Katolickém domě v Blansku. Tam jste vyjádřil přesvědčení, že gayové, lesby, bisexuálové a transgender lidé by neměli požívat stejné důstojnosti a rovnosti v právech jako zbytek společnosti.

Následně jste některé své výroky označil za “nelogické” a řekl jste, že Vám “zpětně nedávají smysl”. Jste katolík a tyto výroky jste pronesl v katolickém domě. Prezentujete se jako zkušený diplomat a na veřejná vystoupení jste zvyklý. Proto některé z Vašich názorů, viz níže, nelze vnímat jako pouhá zaškobrtnutí či momentální zmatení mysli z důvodu překvapivé otázky, ale pouze tak, že vychází z hluboce zakořeněného přesvědčení.

  • Použil jste ohranou floskuli a postavil jste na roveň homosexuály a pedofily. Pro budoucnost našich a Vašich dětí - gayové, lesby a bisexuálové nejsou pedofilové. Odborníci Vám potvrdí, že přes 90 % sexuálních útoků na děti páchají heterosexuální muži.
  • Odmítl jste účast na debatě o lidských právech v okamžiku, kdy jste zjistil, že ji pořádáme my a týkala by se, mimo jiné, i práv gayů, leseb a bisexuálů. Jejich práva jsou také lidskými právy.
  • To, že lidé s jinou než heterosexuální orientací pracují ve státních úřadech zabývajících se sociální prací s rodinami a dětmi, jste přirovnal k tomu, jako by pyromanovi bylo svěřeno hašení domu. Znamená to, že by např. věřící neměli hlasovat v Parlamentu o církevních restitucích? Naprostá většina odborníků se shoduje, že výchova dítěte dvěma matkami nebo dvěma tatínky na něj nemá vůbec žádný negativní vliv.
  • Završil jste to tvrzením, že do funkce ústavního soudce byste nejmenoval gaye nebo lesbu. Následně jste to upřesnil, že je to proto, že v tom vidíte střet zájmů. Opět, viděno Vaší logikou, ani Vy byste nemohl kandidovat na prezidenta, jelikož také reprezentujete určitou zájmovou skupinu a zároveň náboženskou menšinu, která silně ovlivňuje to, jak se v naší zemi žije.

Píšeme Vám, protože jste tyto výroky pronesl v rámci kampaně, ve které kandidujete na prezidenta naší země, hlavu našeho státu. Mnoho voličů zejména v těchto volbách hledá kandidáta, který je kultivovaný, řídí se rozumem a fakty, lidi spojuje a umí vést dialog. Aspoň dosud jste takovým kandidátem jistě pro některé občany byl.

Píšeme Vám, protože Vaše slova ovlivňují veřejné mínění a vnímání gayů, leseb, bisexuálů a transgender lidí - lidí z masa a kostí, občanů této země, Vašich voličů. Představte si, jak se asi po těch slovech musí cítit právnička, která žije v milujícím a dlouhodobém vztahu se ženou a která má odbornost, zkušenost a ambici stát se jednou ústavní soudkyní? Představte si, jak se cítí tisíce mladých lidí, kteří nyní prožívají své první lásky, a člověk, který aspiruje na to být morální autoritou země, jim vzkazuje, že jsou pedofilové a pyromani, kteří hasí dům? Ti všichni začnou mít strach, strach být sami sebou. Pokud otevřeně řeknou, kým jsou, nikdy nenaplní své ambice, i kdyby byli nejlepší ve svém oboru. Paradoxně přispíváním k nepřátelskému prostředí vůči jiným než heterosexuálním občanům se stáváte součástí systému a rétoriky, proti které veřejně vystupujete. Systému, který lidi rozděluje a vyčleňuje naši zemi z demokratického světa.

Pane Fischere, podporujete naše úzké vztahy se západními zeměmi EU. Téměř celá západní Evropa uznává manželství gay a lesbických párů včetně možností adopce. V západní demokratické společnosti by kandidát na jakoukoliv veřejnou funkci po výrocích podobných těm Vašim okamžitě rezignoval. Pokud byste nemluvil o homosexuálech, ale židech, nebo katolících, nejspíš byste své výroky neustál a musel byste na svoji kandidaturu rezignovat i u nás.

Byli bychom rádi, kdybyste své výroky reflektoval hlouběji než jen nicneříkajícím vysvětlením na sociálních sítích nebo smetením ze stolu tak, že svým vlastním výrokům zpětně nerozumíte. My jsme otevřeni dialogu, ostatně jsme Vás zvali na debatu k lidským právům, které jste se odmítl zúčastnit. Je naprosto běžné, a my to vítáme, že se lidé ve svých názorech posouvají, jakmile se seznámí s reálnými lidskými příběhy a vědeckými fakty. Rádi se s Vámi potkáme a vysvětlíme, v jakých podmínkách musí žít gayové, lesby a jejich rodiny v České republice a zprostředkujeme Vám s nimi setkání. Zajděte mezi věřící gaye a lesby, možná poznáte i jinou stranu Vaší komunity. A pokud opravdu máte mezi svými přáteli homosexuály, jak píšete (snad mezi nimi není žádný soudce), omluvte se jim. Teď je míč na Vaší straně, ukažte, že svá slova o důstojnosti člověka, každého člověka, myslíte vážně. 

Se srdečným pozdravem,

Adéla Horáková, Stanislav Kostiha, Aleš Rumpel, Žaneta Sladká, Czeslaw Walek, zastupující Koalici za manželství

V Praze dne 18. prosince 2017

„Homosexuála bych ústavním soudcem nejmenoval,“ zaskočil své voliče kandidát na prezidenta Pavel Fischer

Titulní foto: pavelfischer.cz

Onload

7 názorů ke článku

18. 12. 2017 v 12:24Off-line Vlado2  (61/180/80)
Samozvaná "Koalice pro manželství" se zase jednou potřebovala zviditelnit - tentokrát to odnesl Pavel Fišer, který si drze dovolil mít jiný názor. Typická ukázka "aktivistické" demokracie v praxi.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 22  Nahlásit
18. 12. 2017 v 14:24Off-line Iberit  (43/186/100)
Je to magor na zbavení svéprávnosti rovnat pedofilii=zneužívání dětí k homosexualitě mezi dospělými.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 12. 2017 v 14:40Off-line Vlado2  (61/180/80)
Ibe***e, ale ono to opravdu bylo vyřčeno v trochu jiném kontextu. Já ty lži a nenávist vidím spíše ve výše uvedeném blábolu oné "koalice".
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 13  Nahlásit
18. 12. 2017 v 17:46Off-line Tornajs  (25/181/70)
Budete zase dělat ''Koho volit?'' a psaly tam o tom jak se daný kandidát staví k homosexualitě?
18. 12. 2017 v 20:29Off-line NaKluky.cz  
tornajs: “Budete zase dělat ''Koho volit?'' a psaly tam o tom jak se daný kandidát staví k homosexualitě?”

Ano, budeme :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 12. 2017 v 23:17Off-line Agelic2  (27/187/65)
nikdy nikdo gay lesby a i ostatní nikdo nepochopí pokud se neumí do lidí vžít !!!!! jo věčina žíje ještě sto let před opicemi ale i v 12 a 13 století to bylo lepší než je tedkom protože nikdy nikdo nikoho tak neocuzoval jak tedkom !!!!!!
18. 12. 2017 v 23:17Off-line I8051  (52/184/97)
No je nekde u 4%, takze nezajimavy misto .. spis se bojim toho prvniho mista :)
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload