Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Soud legalizoval homosexualitu v osmi karibských zemích

Osm karibských zemí by mělo po rozhodnutí Meziamerického soudu pro lidská práva v dohledné době zrušit zákony proti homosexualitě: Antigua a Barbuda, Barbados, Grenada, Jamajka, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincent a Trinidad a Tobago.

Příslušnou kampaň za zrušení koloniálních zákonů proti sodomii stál LGBT+ aktivista Jason Jones z Trinidadu a Tobaga, který také podal příslušnou žalobu.

Podle současných trestních zákonů hrozí mužům usvědčeným z análního styku s jinými muži až 25 let odnětí svobody. Za pohlavní styk mezi ženami nebo neanální pohlavní styk mezi muži hrozí pět let vězení.

Podle Jonese jsou homosexuálové a bisexuálové občany druhé kategorie. „Jsem považován za kriminálníka jenom proto, že jsem gay,“ sdělil Jones médiím.

Zákony proti homosexualitě pocházejí z dob britské kolonizace. Jejich původní znění trestalo pouze pohlavní styk mezi muži jako akt hrubé obscénnosti. Po získání nezávislosti došlo k jejich zpřísnění, aby se podle nich dal trestat i lesbický pohlavní styk.

Poté, co dal Jones příslušnou žalobu, stal se terčem nenávisti na sociálních sítích a výhružek smrtí.

„Žiji ve strachu o svou bezpečnost a kvůli ochraně svých přátel a rodiny jsem byl nucen s nimi přerušit veškeré styky. Lidé mi vyhrožují upálením,“ řekl Jones pro Washington Blade

Stejný soud nedávno podpořil legalizaci manželství gayů a leseb v téměř celé Latinské Americe.

V Karibském moři existuje také několik francouzských departmentů, nizozemských speciálních municipalit a britských zámořských území. Na všech je stejnopohlavní sexuální aktivita legální, ale jen některé legalizovaly sňatky gayů a leseb.

Například Karibské Nizozemsko (Bonaire, Svatý Eustach a Saba) umožňuje gayům a lesbám uzavřít manželství podobně jako evropské Nizozemsko. Speciální municipality (Aruba, Curacao a Svatý Martin) povolují pouze registrované partnerství. Francouzské departmenty umožňují gay a lesbické sňatky podobně jako Metropolitní Francie

Titulní foto: © Depositphotos.com/nito103

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

3 názory ke článku

26. 01. 2018 v 19:18On-line i8051  (51/184/97)
Super, na St. Lucii budu na podzim, pokud nas neutopi Neptun v puli Atlantiku .. muzem se tam teda muchlovat vo106 :-))
27. 01. 2018 v 00:51Off-line Fermin  (28/176/63)
i8051 - Ony se ty zákony zpravidla na cizincích a leckdy i na místních neuplatňují. :))) Hezkou dovolenou. My s Tomášem máme naplánovanou Vídeň na pár dní, v létě bych ho ale rád vytáhl do Izraaele. :) :)
29. 01. 2018 v 09:30On-line i8051  (51/184/97)
Jenze vy v Izraeli budete aspon tyden a poletite tam den .. my tam 3-4 tydny poplujem, abysme tam 3 dny byli :-)
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload