Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Průzkum: Vysněné auto je Škoda, nejčastěji nadávají mladí řidiči a sex v autě mužům nevadí

Záleží vám na barvě auta? Rozhodně nejste sami. Podle průzkumu, který si nechaly zpracovat společnosti ČSOB Pojišťovna a ČSOB Leasing, nemá vysněnou barvu vozidla pouze 23 % Čechů. Z výsledných dat rovněž plyne, že téměř polovina (45 %) Čechů za volantem telefonuje, nutno ale dodat, že naprostá většina tak činí s handsfree příslušenstvím.

Až 15 % dotázaných by si přálo auto černé barvy, 13 % by bylo spokojeno s červenou karosérií a o procento méně sní o modrém voze.

Barva ale samozřejmě není vše. Při dotazu na značku vysněného vozu odpovědělo až 11 % Čechů, že by si přáli vůz Škoda. Na druhém místě skončil Volkswagen (5 %), následován Fordem (4 %), Audi (3 %), BMW (3 %) a Mercedesem (3 %).

„Tato data jsou zajímavá. U aut se oblast snů a jejich uskutečnění výrazně přibližuje. Klasické automobilové ikony snů jako Ferrari, Porsche nebo Lamborghini se v odpovědích více méně neobjevily. Naopak pokud lidé měli uvést i model vozu, nejčastěji se objevoval Kodiaq a Karoq. Češi nedají na český mladoboleslavský podnik dopustit,“ říká Petr Neuvirth, ředitel týmu Strategie & Design z ČSOB Leasing.

Oblibu Škodovky potvrzují další data, podle kterých má 31 % Čechů vůz s okřídleným šípem ve své garáži. Nepřekvapí, že nejčastěji jsou to modely Fabia a Octavia.

Podle čeho Češi vybírají auta?

Převládá racionalita, užitečnost a ekonomičnost. Cena hraje hlavní roli při výběru nového vozu (55 % dotázaných). Další faktory jsou nízká spotřeba (38 %), bezporuchovost (37 %), zavazadlový prostor (28 %) a dostatek místa (25 %).

Celých 98 % Čechů souhlasilo s výrokem, že automobil je především praktickým prostředkem, jak se dostat z bodu A do bodu B.

Pro 87 % dotázaných je vůz nezbytným rodinným pomocníkem, pro více než polovinu Čechů (54 %) je automobil kamarád. Naopak „na parádu“ využívá svoje auto pouze 25 % respondentů.

Každý desátý Čech někdy nenahlásil způsobenou škodu na vozidle

Zajímavé je, že 9 % Čechů alespoň jednou v životě způsobilo škodu na cizím vozidle, ale nenahlásilo ji.

„Vzhledem k anonymitě průzkumu jsme očekávali, že se někteří řidiči k tomuto chování přiznají, ale výsledek, z něhož pramení, že téměř každý desátý řidič odjel od ním poškozeného vozidla, považujeme za poměrně překvapivý. Pokud dojde k poškození vozu, na který majitel nemá sjednané havarijní pojištění, je pak nucen zaplatit tuto škodu způsobenou cizí nezodpovědností ze své kapsy,“ upozorňuje Jaroslav Král, ředitel odboru pojištění vozidel z ČSOB Pojišťovny.

Češi se ale o svá vozidla příkladně starají, přičemž nejpečlivější jsou mladí lidé do 29 let. Každý druhý uklízí svůj vůz alespoň několikrát ročně.

Kdo bourá častěji?

Věčná otázka, kdo častěji bourá, má jednoduchou odpověď. Jsou to muži. Celých 46 % mužů uvedlo, že alespoň jednou v životě způsobili dopravní nehodu. U žen to bylo pouze 22 %.

„Je pravdou, že muži jsou častěji viníkem dopravní nehody, což je ale výrazně ovlivněno tím, že muži najezdí mnohem více kilometrů než jejich protějšky. V České republice policie šetří ročně přibližně 100 tisíc dopravních nehod, přičemž toto číslo v poslední letech stále roste,“ říká Tomáš Neřold, vedoucí Samostatného oddělení BESIP.

Příčin je celá řada a nedá se přesně určit, kterých chyb se více dopouštějí ženy.

„Nejčastější příčinou nehod zaviněných řidiči motorových vozidel je nepozornost při řízení, zároveň je to i druhá nejtragičtější příčina – jen vloni bylo díky nevěnování se řízení usmrceno 65 osob, tj. 13 % ze všech obětí nehod. „Díky“ mobilním telefonům se často z automobilu stává jakási pojízdná kancelář – kromě telefonování a posílání SMS se nezřídka setkáváme také s vyřizováním e-mailové korespondence, čtením médií a obrovský problém spatřujeme v sociálních sítích,“ dodává Neřold.

Neřesti v autě

Muži jsou mnohem tolerantnější k neřestem, které se dají ve voze provozovat. Až 14 % mužů je ochotných tolerovat ve vozidle sex (zatímco u žen jen 4 %) a 12 % toleruje alkoholické nápoje (ženy 5 %). Naopak ženy nemají problém s konzumací jídla v interiéru vozidla (ženy 51 %, muži 42 %) a s převozem živých zvířat (ženy 44 %, muži 30 %).

Češi mají také rádi, když jim vůz voní. Osvěžovače vzduchu využívají především řidiči menších aut (až 67 %), přičemž nepřekvapivě si na vůni více potrpí ženy.

Průzkum realizovala pro společnosti ČSOB Pojišťovna a ČSOB Leasing agentura STEM/MARK. Zúčastnilo se ho 3 805 řidičů z celé České republiky. Další data pocházejí z interních zdrojů skupiny ČSOB.

5 tipů na skvělá místa k milování

Titulní foto: skoda-storyboard.com, zdroj: TZ

Onload

5 názorů ke článku

12. 06. 2018 v 15:06Off-line colombo  (101/192/90)
Hmm, tak já po Škodě nikdy nesnil.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 06. 2018 v 19:51Off-line Lukino_Luk  (33/180/74)
Lidi hlasovali pro škodu hlavně proto, protože je to cenově nejdostupnější auto. Audi, BMW nebo Mercedes je úplně jiná cenová kategorie pro průměrného Čecha nedosažitelné. :-P
12. 06. 2018 v 22:55Off-line colombo  (101/192/90)
Lukino, dle tvých příspěvků obecně to vypadá, jakoby většina Čechů byla pod hranicí bídy, ale to zdaleka není pravda, čísla a fakta hovoří za vše. A pokud se podíváme na cenové nabídky vozů různých značek, nepřipadá mi, že by zn. Škoda byla cenově nejvýhodnější. P.S.: Kdo je to "průměrný Čech" ? :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 06. 2018 v 01:14Off-line colombo  (101/192/90)
chee... ono je jedno, ve kterém autě se v tomto věku zabije. I na auto musí člověk vyzrát.
20. 06. 2018 v 22:46On-line Betonica  (37/191/93)
Skoda, ze Skoda je snem tolika lidi. Nejlepe ojeta oktavka jedna devet tedeicko, mamko.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload