Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Youtuber Kovy bojuje proti fake news. „Každému se to ale nelíbí. Někteří se strefují do toho, že jsem gay,“ říká

Karel Kovář už není pouze youtuber Kovy, ale také moderuje a bojuje proti dezinformačním zprávám. Ve spolupráci s Člověkem v tísni natočil pětidílný seriál Kovyho mediální ring, kde dětem vysvětluje, jak se bránit proti fake news.

To se pochopitelně nesetkalo jen s podporou. Někteří to přirovnávají k akci Přemluv bábu, jiní se strefují do jeho homosexuality. „Byly tam i narážky na moji sexualitu, tedy věci, které už snad ani mladí lidé nepoužívají, když chtějí někoho kritizovat, ale očividně mezi staršími tyto věci silně rezonují,“ říká Kovář.

Dále ho děsí, že často i lidé s vysokoškolským vzděláním jsou schopni být absolutně iracionální. „V řadě věcí navíc podpásoví, zlí a krutí,“ dodává s tím, že to ale nebere zcela vážně, protože si na to už zvykl.

Titulní foto: video.aktualne.cz

Onload

10 názorů ke článku

01. 04. 2019 v 18:36Off-line troll  (94/-/-)
Kovyyyyyyyyyyyyyyyyy
01. 04. 2019 v 19:05Off-line shiroReloded  (27/178/85)
Týpek překvapenej, že i lidi se vzděláním dokážou být iracionální a zlí? Je vidět že být youtuber není moc práce s lidma :D
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 17  Nahlásit
01. 04. 2019 v 21:54Off-line beowafle  (26/180/92)
Já ten pojem "fake news" nemám rád. Zpopularizoval ho Trump a pak ho z nějakýho důvodu převzala mainstream média a dala mu úplně jinej význam.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
02. 04. 2019 v 07:34Off-line Lofwyr  (36/180/85)
Fuj, to je teda ošklivá tlustá ženská. Ke všemu s dojmem, že sežrala Šalamounovo hovno.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 19  Nahlásit
02. 04. 2019 v 08:57Off-line troll  (94/-/-)
Ono by hlavně bylo nejlepší, kdyby se věnoval spíš vlastní tvorbě a neřešil p**oviny okolo, což se mu zalíbilo. Pokud chce dělat politiku či jiné aktivistické nesmysly, tak od toho jsou jiné stránky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 16  Nahlásit
02. 04. 2019 v 10:32Off-line FreudToldYou  (25/179/65)
Podpásovost, zlost a krutost jsou nedílnou součástí racionálního člověka. Schopnost udělat něco "špatného" aby vzniklo něco dobrého je schopnost racionálního člověka. To že je podpásovost, zlost a krutost jsou hanlivé označení vytvořená právě iracionálními lidmi. Racionalita je o uvědomění né o slabosti.
Příklad: skupina dvaceti poutníků má před sebou 320km chůze do nejbližšího útočiště. Zásoby jídla i vody jsou dostatečné pokud se dá předpokládat že do útočiště dorazí za tři dny. Avšak dva z poutníků jsou nemocní a zdá se že už jim moc času nezbývá, a svou nemocí a neschopností se o sebe tak nějak postarat zpomalují celou skupinu a navíc rychle plýtvají pitnou vodou když se snaží uhasit svou žízeň z horečky. Takže jsou tu dvě jasné možnosti, buďto bude celá skupina pomáhat dvěma nemocným i přes velkou pravděpodobnost že jim buďto dojdou zásoby a nebo že nemocní stejně nemoci dřív nebo později podlehnou a tak to bude zbytečné a nebo je tu možnost nechat nemocné za sebou, nechat je jejich osudu a starat se o ty kteří mají větší šanci na přežití a nebo také nemocného šetrně usmrtit a tak mu ulehčit zbytečnou dlouhou bolestivou smrt. Je jasně vidět že ty nejracionálnější závěry jsou často ty nejkrutější.
A příkladů by bylo spousta... Racionální člověk v nouzi nakrmí sebe i své blízké lidským masem donutí-li ho k tomu okolnosti. Slabý iracionální humanista raději bude sledovat své děti umírat v křečích než aby pro přežití udělal něco kontroverzního. Už mi opravdu vadí jak dělají slaboši ze silných ty špatné a ještě to dokoření tím že jsou ti silní iracionální :D tolik tisíců let jsme dokázali žít v souladu s přírodou jako racionální silní lidé, ti slabí končili tam kde je příroda chtěla mít a to jako hnojivo. A dnes tyhle iracionální slaboši určují co je správné a co ne. Nevadí jim přemnožení, zničené ekosystémy, výfukové plyny, problémy ve společnosti, přežívání jednoho na úkor druhých, hromadné vraždění zvířat aby se nakrmil kdo - no zase slaboši co by si ani králíka z králíkarny nedokázali ulovit.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
03. 04. 2019 v 14:43Off-line miloslav9  (29/171/60)
Tak to si treba veľmi vážiť aktivity tohoto Youtubera. Kráčať proti prúdu, kráčať proti nenávistnej agresívnej dezinformačnej kampani to chce veľkú psychickú silu a odvahu.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 04. 2019 v 10:45Off-line vxt  (39/-/-)
Pratele,zadarmo to nedela a spojil se s Clovek v Tisni ,ktera pracuje s propagandistickou CT a nikdo neni tak blbej aby nerozeznal lez od pravdy,Kovy,venuj se zas tomu co ti slo.Co se tyka s tvou sexualni orientaci,tva osobni vec jako kazdeho a ty s tim budes zit az do konce zivota jako kazdy z nas.
22. 05. 2019 v 10:33Off-line luck1  (32/182/80)
Nenávist nelze zakázat, stejně jako nelze nařídit lásku. Každý jsme iný, každý má své zájmy a snaží se je prosazovat.
03. 11. 2019 v 01:02Off-line ozvien  (70/-/-)
Na mladé generaci je velmi vidět jak jí chybí zkušenost s reálným socialismem a žijí v jiném světě a nemají potřebný odstup starší generace.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload