Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Fero Joke vzpomíná na gaye, kteří zemřeli v koncentračních táborech. „Nedovolme, aby se k moci vrátila nenávist,“ vyzývá

„Dnes jsme nezapomněli na ty, kteří byli potrestáni za svou orientaci. Růžový trojúhelník sloužil v koncentračních táborech jako označení pro homosexuály. Nedovolme, aby se k moci vrátila nenávist a extrémismus,“ napsal na svůj Facebook slovenský gay umělec Fero Joke ve spolupráci s deníkem SME. Příspěvek vydal právě dnes na Den vítězství, kdy si připomínáme ukončení druhé světové války.

Historička holokaustu: Odpor k homosexuálům byl v koncentračních táborech brutální

Fero Joke vzpomíná na gaye, kteří zemřeli v koncentračních táborech. „Nedovolme, aby se k moci vrátila nenávist,“ vyzývá

Titulní foto: © Depositphotos.com/Leukocheat

Onload

7 názorů ke článku

08. 05. 2019 v 18:42Off-line FreudToldYou  (26/179/67)
A jako vždy - homosexuál myslí jen na homosexuály :)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 05. 2019 v 20:56Off-line Steve.D  (48/185/129)
Za to heterosexuál myslí vždy i na homosexuály. :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 05. 2019 v 21:22Off-line FemmeFragile  (25/-/-)
FreudToldYou: Jak jste na to přišel? ;) To, že se zmiňuje v tomto příspěvku o homosexuálech, neznamená, že nemyslí i na ostatní. Skutečnost je ale taková, že navzdory tomu, že v koncentračních táborech zemřeli i statisíce nežidovských obyvatel, tak se v největším procentu připomínají právě jen ti Židé, proto je dobře, když se někdo snaží poukázat i na jiné skupiny vězňů. Byl jste někdy v Osvětimi? Většina prohlídky hovoří o životě Židů v táboře. Že v koncentráku zemřeli i jiní, to se dozvíte prakticky jen z tabule, která zobrazuje barevná označení různých "typů" vězňů. Takže si myslím, že je potřeba zviditelnit i tyto skupiny - pochopitelně nejen gaye a lesby, ale i politické vězně, tělesně a mentálně postižené, emigranty nebo příslušníky nelegálních sekt a náboženství. Nevidím nic špatného na tom, že člověk sympatizuje především s lidmi, kteří jsou stejní jako on. Židé také dodnes truchlí za své mrtvé, a je proto zcela normální, že i homosexuál si připomíná hlavně smrt lidí, se kterými sdílí stejné životní zkušenosti. Uctívá jejich památku a statečnost, že zemřeli za to, aby mohli žít takový život, pro jaký se narodily, a zároveň vzdává i svůj vděk za to, že žije v době, kdy se nemusí bát vyjít na světlo a být tím, kým se cítí, protože ví, že jiní takové štěstí neměli.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 05. 2019 v 22:04Off-line FreudToldYou  (26/179/67)
Jak jsem na to přišel? Vidím to ;)
Nezajímá mne co se říká v táborech o počtech koho a čeho. To jsme braly na základní škole. Pokud není učitel dějepisu nekompetentní ignorant tak se o tom zmíní.
Ano, byl sem v Osvětimi. Byl jsem i v Auschwitz, v Terezíně a ještě na památníku Vojna a to jako součást výuky. Do Terezína jsem se podíval později ještě jednou.. a to pořádně.
A nakonec mi stejně to co říkám vlastně potvrzujete. Všichni si hledí těch svých. Teda všichni až na pár sečtělých duší které se pozastaví nad všemi oběťmi 2. světové války, na místo toho aby se tehdejší zvěrstva snažily srovnávat s dnešním už docela klidným a přívětivým světem.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
09. 05. 2019 v 00:09Off-line Steve.D  (48/185/129)
No, už běžím demonstrovat. :)
09. 05. 2019 v 07:47Off-line Betonica  (38/191/93)
Hloupa agitka. Nejednalo se o potrestani, stejne jako nebyli trestani Zide. Slo jen a pouze o tzv. cistou rasu a jeji nastoleni. Pravdou zustava, ze to bylo nehumanni a krute. Presto bych nerekl, ze bychom meli gay obeti glorifikovat a ucitvat vice nez jakekoli jine obeti. To si zas jen dalsi aktivista spletl pojmy a dojmy a vyrvava do sveta svoji pravdu, ktera je zcestna.

Mily pane, pokud vam tolik lezi na srdci zmarene zivoty, zajedte si do Lidic nebo Lezaku. Tam teprve uvidite, co je to nasili a teror. Proti tomu je LGBT agitka jen roztomilym rannim extempore.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 05. 2019 v 21:13Off-line Lofwyr  (101/-/-)
Co to je za nukleární hovado?
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload