Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Piráti se opět zúčastní festivalu Prague Pride

Piráti budou mít i letos na sobotním pražském gay pride svůj alegorický vůz. Pochodu se zúčastní předseda Pirátů Ivan Bartoš, pirátští poslanci i pražský primátor Zdeněk Hřib. Letošní ročník festivalu je výjimečný v tom, že se koná v době, kdy se v Poslanecké sněmovně poprvé v historii projednává návrh na uzákonění manželství pro gaye a lesby, který má podporu celého poslaneckého klubu Pirátů.

„Podařilo se nám otevřít širokou společenskou diskusi a daří se nám vysvětlovat, že návrh na uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry nikomu práva neomezuje, a naopak umožní uzavírat sňatky všem občanům bez rozdílu. Ačkoliv návrh čelí ve Sněmovně obstrukcím ze strany odpůrců, věřím, že se ho podaří posunout do další fáze,“ říká poslanec František Kopřiva. „Účast v průvodu vnímám i jako vzkaz do zahraničí. Bohužel v některých zemích čelí lidé z LGBT menšiny útokům extremistů či šikaně ze strany státu. Takto jim vyjadřujeme podporu,“ dodává.

Na Letné bude mít strana svůj stan, kde bude možné diskutovat s Michalem Pitoňákem z Národního ústavu duševního zdraví, poslancem Františkem Kopřivou o projednávání zákona ve Sněmovně anebo pirátkami Georgií Hejduk a Bárou Soukupovou o jejich zkušenostech s tranzicí. Česko totiž zůstává jednou z mála evropských zemí, které vyžadují sterilizaci transgender lidí při úřední změně pohlaví.

„Je potřeba se zasadit o to, aby měli všichni stejná práva a příležitosti. Nebýt diskriminován za svou sexuální orientaci a mít možnost uzavřít manželství se všemi právními důsledky, to je cesta, kterou bych chtěl, aby se naše společnost dále ubírala. A festival je dobrou příležitostí, jak na problematiku upozornit. Jeho přesah ale vnímám i ve vyjádření solidarity a respektu sexuálním menšinám v zemích, kde bývají jejich práva tvrdě potlačována nebo jsou přímo fyzicky likvidováni,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Titulní foto: pirati, Flickr, Creative Commons

Onload

1 názor ke článku

03. 03. 2022 v 07:59Off-line PesFilipes  (102/183/71)
Super a zustanou v te minulosti?
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload