Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Slza představuje nový videoklip „Hoď tam trsa“, na choreografii spolupracovali s taneční skupinou Yemiho A.D.

Zatím nejenergičtější singl s názvem „Hoď tam trsa“ a jeho tanečně laděný videoklip představují dvojici Slza v nečekaně uvolněné a odlehčené podobě. Na míru připravenou originální choreografii připravila kapela spolu s Eugenem Namem z prestižní taneční skupiny JAD Dance company.

Vysoce očekávané třetí řadové album Slzy vzniká kompletně v zahraniční produkci. Podílí se na něm berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnými nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.

„V polovině června jsme odjeli do Berlína skládat písničky na naši chystanou desku. Tuším, že to bylo třetí den, kdy se nás producent Oliver Som zeptal, jaký song máme dnes chuť složit. Petr říkal, že má náladu na něco odlehčeného, pozitivního. A asi za dvě hodiny jsme měli písničku hotovou,“ vzpomíná s úsměvem kytarista Lukáš Bundil.

Zpěvák Petr Lexa, který se podílel na hudbě i textu, stojí i za námětem videoklipu. „Už ve studiu mi bylo jasné, že stejně jako písnička musí být i text odlehčený a s nadsázkou. Napsal jsem si do poznámek slova jako bar, dav, smutná slečna, tanec, která ve mě písnička evokovala, a z nich jsem následně napsal text. Jako u každého textu i tady jsme nad ním potom sedli společně s Ondřejem Ládkem a některá slova opravili, něco doplnili a na konec zbývalo vymyslet hlavní slogan v refrénu. Padaly nápady jako naklep řízky, rozvlň faldy, osol nákyp, ale i takové, které ani nemůžeme publikovat,“ říká se smíchem. „Nakonec jsme se rozhodli pro „Hoď tam trsa“.

Hned cestou domů z berlínského studia se Lexovi v hlavě urodil námět videoklipu. „Říkal jsem si, že by bylo fajn vymyslet náš vlastní tanec, který se následně objeví v klipu a který s námi budou všichni tančit na koncertech. Sešli jsme se proto s kazašským tanečníkem s korejskými kořeny Eugenem Namem, který s námi pod supervizí Yemiho A.D. před dvěma roky vymýšlel choreografii na naše halové turné, a začali společně tvořit,“ přibližuje.

„Představoval jsem si, že u baru stojí mrzutá dívka a já ji mám svým tancem vybudit k tomu, aby zahodila špatnou náladu a šla se bavit. A tak vznikla choreografie, při které je jádrem imaginární laso, kterým si hlavní hrdina dívku jakoby přitahuje k sobě,“ osvětluje Lexa.

Vytvořením nápadité choreografie vdechl jeho myšlence život právě Eugen Nam, člen elitní taneční skupiny JAD Dance company, lektor v Dance Academy Prague a jeden z choreografů pořadu Tvoje Tvář má známý hlas. V klipu si zatančil Lukáš Nechvátal a hlavní dívčí roli ztvárnila herečka a tanečnice Julie Šurková.

Také druhý singl z připravované třetí desky Slzy dokazuje, že nové album se bude od předešlé tvorby skupiny diametrálně lišit. „Když jsme na něm začali pracovat, chtěli jsme se vymanit ze zajetých kolejí. První singl Paravany reflektoval začátek naší nové cesty, s aktuálním singlem jsme se dostali na úplně novou úroveň tvorby. Myslím, že je z něj cítit uvolněný kapelní sound a energie. Je vlastně takovým zhmotněním období, ve kterém se nacházíme a ve kterém chystáme celou desku – uvolněnost a tvůrčí nadšení,“ shrnuje Lukáš Bundil.

Titulní foto: Universal Music Czech Republic

Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload