Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Trailer k filmu „První akční hrdina“: Jiří Mádl jako hrdina hollywoodského akčňáku

Jiří Mádl se představuje jako „První akční hrdina“. „Jdu si pro vás,“ řekne postava Jiřího Mádla a vydává se na cestu plnou akce, své nepřátele na ní likviduje i za pomoci deštníku nebo tenisové rakety.

Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku?

Krátký film debutujícího Jana Haluzy skládá poctu tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby.

Všechny scény natočil Jiří Mádl sám, bez pomoci kaskadérů. „Všechno jsem dělal sám. Myslím si, že jsem fyzicky docela zdatný a mám radost, kdykoli to někdo chce ve filmu využít. Mockrát to nebývá, tady jsem se fakt vyblbnul. Občas to i bolelo, to mám rád,“ potvrzuje se smíchem Jiří Mádl.

Foto: Bontonfilm

První akční dokument

„Češi neumějí natočit akční film!“ je nejčastější výtka domácích filmových fandů, kterou se tvůrci pokusí vyvrátit v následujícím střihovém dokumentu. Tím diváky provede představitelka hlavní ženské role Lenka Haluzová a představí průřez úžasnými a překvapivými dějinami české filmové akce. Prozradí, co ovlivnilo a inspirovalo tvůrce Prvního akčního hrdiny v čele se scénáristou a režisérem Janem Haluzou. Uvidíte ukázky z těch největších hitů jako jsou Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela nebo Akumulátor 1. 

Premiéra obou filmů První akční hrdina a První akční dokument má dohromady sedmdesát minut a do českých kin dorazila 17. 10. 2019.

Titulní foto: Bontonfilm

Onload

3 názory ke článku

01. 11. 2019 v 07:23Off-line Lofwyr  (45/180/85)
A co na to bába s dědou?
01. 11. 2019 v 12:42Off-line Peta80  (43/187/-)
Dá se to jíst?
02. 11. 2019 v 10:50Off-line Sudetan54  (24/178/79)
A co chleba? Bude levnejsi?
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload