Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Thajští LGBT+ aktivisté bojují za rovnost manželství pro gaye a lesby

Ani Thajsko nezůstává, pokud jde o manželství pro všechny, pozadu. Aktivisté za práva tamní LGBT+ komunity získali jedinečnou příležitost mluvit s thajskými politiky o problémech, které způsobuje gay a lesbickým párům absence možnosti uzavřít sňatek. Informoval o tom magazín chiangraitimes.com.

Thajská LGBT+ organizace uspořádala tiskovou konferenci na půdě tamního parlamentu a rozeslala jednotlivým výborům a komisím žádost o zřízení zvláštního panelu týkajícího se otázky zpřístupnění manželství všem párům bez ohledu na pohlaví. Během celé akce si thajští gayové a thajské lesby veřejně vyznávali lásku, a to přímo na parlamentní půdě.

Usilují pouze o jediné, a to novelizaci občanského a obchodního práva, která by změnila dosavadní definici manželství z trvalého svazku muže a ženy na trvalý svazek dvou osob bez ohledu na pohlaví, jak je tomu už v téměř 30 zemích světa. Svůj požadavek opírají o ústavou garantované právo na rovné zacházení. „Všichni si jsme před zákonem rovni,“ uvádějí.

Zčásti za pravdu jim dala i předsedkyně parlamentního výboru Mukda Pongsombatová, která slíbila, že se touto záležitostí hodlá zabývat. „Zřejmě nás čeká nová legislativní éra,“ nechala se slyšet. Pohlavní styk mezi osobami stejného pohlaví je v Thajsku legální od roku 1956. Gay a lesbické páry ale momentálně nemají žádný právní status, ať už ve formě registrovaného partnerství nebo manželství. Navzdory tomu je LGBT+ menšina v Thajsku společensky akceptovaná, zejména ve velkých městech.

Titulní foto: youtube.com

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

1 názor ke článku

19. 03. 2023 v 07:33Off-line Mikaela  (49/176/60)
pokud chci z atraktivnit turastické ruch tak musm udělat vzruch
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload