Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Evoluční biolog Jaroslav Flegr: „Kdyby HIV přišlo o sto let dříve, tak by lidstvo vymřelo“

HIV je zatraceně rafinovaný virus. Kdyby se začal šířit o sto let dříve, tak si myslím, že by celé lidstvo, nebo jeho naprostá většina, mohla vyhynout,“ říká evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Může za to dlouhá inkubační doba viru HIV a jeho špatná rozpoznatelnost, protože lidé neumírají na virus jako takový, ale na škody, které v těle napáchá.

„Jako lidská rasa jsme už jednou utekli hrobníkovi z lopaty. To nám hrozilo velikánské nebezpeční. Měli jsme štěstí, že už v té době byly vynalezeny monoklonální protilátky a další molekulární techniky, takže jsme velmi brzo získali možnost diagnostikovat pacienty,“ vysvětluje Flegr.

Vyhynutí by ale nebylo nic výjimečného. Dle jeho slov průměrná doba existence savčího druhu je pět milionů let a dodává: „Také vymřeme. Většina druhů nevymřela kvůli dopadu meteoritu na Zemi, ale vyhubily je s největší pravděpodobností virové epidemie.“

V novém videu na DVTV mírní obavy z aktuálního koronaviru. Lidstvu sice hrozí vyhynutí na nějaký nový virus, ale na aktuální pandemii onemocnění COVID-19 vyvolané virem SARS-CoV-2 prý nevymřeme. „Koronavirus je legrace proti tomu, co ještě přijde,“ říká.

SARS-CoV-2 není jediný virus, který se přenesl ze zvířete na člověka. HIV byl původně opičí virus, říká virolog Jiří Černý

Zemřel profesor Antonín Holý. Usnadnil lidem život s HIV/AIDS

7 způsobů, kterými se HIV opravdu nepřenáší!

Bezpečný sex: 8 rad, jak se nenakazit HIV

Titulní foto: video.aktualne.cz

Onload

1 názor ke článku

28. 04. 2020 v 22:26Off-line Ajk  (43/180/75)
Před sto lety nešlo léčit ani syfilis nebo kapavku a taky lidstvo přežilo. V podstatě do objevu antibiotik byly všechny nemoce smrtelné a nevyhynuli jsme.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload