Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Manželství pro gaye a lesby bylo hlavním tématem Seznam Zpráv

Manželství pro všechny páry bylo hlavním a velkým tématem včerejších Seznam Zpráv. Podívejte se na úvodní reportáž, kde vystupuje také rodina Zory a Lucie z Brna. Tvoří milující pár již 10 let a jsou maminkami jejich tříletého syna. Moc by si přály mít možnost uzavřít manželství. Nechtějí být občankami druhé kategorie, a hlavně chtějí být obě zákonnými maminkami jejich syna.

Všimněte si prosím výroku poslance Marka Výborného KDU-ČSL, který v reportáži říká, že se ve Sněmovně pracuje na návrhu, jenž má napravit nerovnosti a práva párů žijících v registrovaném partnerství. Co pan poslanec ale již neříká je velmi důležité. Toto „narovnání“ totiž neobsahuje to nejdůležitější. Tím jsou rodičovská práva gay a lesbických párů. V červnu v rozhovoru pro Echo.cz například prohlásil: „Registrovaným partnerům narovnáme práva. Až na adopci.“ To znamená, že by se pro Zoru a Lucii nic nezměnilo. Jedna z nich by byla zákonnou maminkou a druhá z páru by pro náš stát byla cizím člověkem. Náš stát by tak tisíce gay a lesbických rodin a jejich dětí nadále neuznával.

Proto když slyšíte naše zákonodárce a zákonodárkyně mluvit o narovnání práv, vždy se jich ptejte, zdali tím myslí také rodičovská práva. Budete často překvapeni, jak to s tím „narovnáním“ vlastně myslí.

Handl o rovné podmínky pro život statisíců lidí má ale velmi jednoduché řešení – přijmout rovné sňatky. Kolem české 65 % populace je pro, není na co čekat.

Celou epizodu můžete zhlédnout na webu Seznam Zprávy

Titulní foto: seznamzpravy.cz, zdroj: facebook.com

Autorem článku je iniciativa Jsme fér, která od roku 2017 usiluje o to, aby v České republice mohli dva muži nebo dvě ženy vstoupit do manželství se všemi právy i povinnostmi a mít skutečnou svatbu.
Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload