Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

„Mistrovství světa neodvrátí pozornost od porušování lidských práv,“ vzkazuje první gay v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022, které se momentálně odehrává v Kataru, vyvolává velké vášně ve vztahu k lidským právům, která jsou v této arabské zemi dlouhodobě systematicky porušována. Je známo, že tento blízkovýchodní stát porušuje nejen práva žen, ale i sexuálních menšin. Homosexualita je zde trestná. Na tento negativní trend upozorňuje Dr. Nas Mohamed, známý též jako „Gay Qatari Man“.

Samotný Mohamed se dostal do centra pozornosti v květnu, kdy uskutečnil svůj coming out, díky čemuž se stal prvním otevřeně LGBTIQ+ Katařanem. Jak už bylo zmíněno, homosexualita a stejnopohlavní svazky jsou v Kataru nezákonné pod hrozbou pokuty, vězení a v krajním případě dle islámského práva šaría i smrti.

Z tohoto důvodu se Mohamed snaží co nejvíce vytěžit ze svého coming outu a prostřednictvím sociálních sítí mobilizuje celebrity k boji za LGBTIQ+ lidská práva na pozadí momentálně probíhajícího mistrovství světa ve fotbale. Ve spolupráci s Human Rights Watch (HRW) dokonce vydal podrobný report o pronásledování, sexuálním násilí a nucených konverzních terapií, a to jen v roce 2022. Vše probíhalo v plném souladu s platnými katarskými zákony.

Dle Mohameda tkví příčina anti-LGBTIQ+ tendencí zejména v nedostatečné informovanosti a viditelnosti, a proto chce konání světového šampionátu co nejvíce k zviditelnění sexuálních menšin žijících v arabských zemích. Netají se ani ambicemi založit první nevládní organizaci hájící lidská práva LGBTIQ+ skupin v zemích Perského zálivu.

Titulní foto: © Depositphotos.com/ivga, zdroj: pinknews.co.uk

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

1 názor ke článku

03. 12. 2022 v 19:01Off-line mikaela  (47/176/60)
No přeju at´ mu to vyjde ale jak známo muslimské zákony a tradice jsou jak neřízení střela takže je dobré aktivovat obranný štit
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload