Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Indie možná zavede homosexuální manželství. Rozhodne soud

Počet lidí na světě, kteří žijí v zemi umožňující uzavírat manželství všem párům bez ohledu na pohlaví, by se díky událostem posledních dní mohl rozrůst o více než miliardu. Indický nejvyšší soud totiž zahájil sérii slyšení na téma uzákonění homosexuálních sňatků. Konzervativní vláda je proti. Informoval o tom server Pinknews.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu Indie zabývat se otázkou rovností manželství je zlomové, neboť indický premiér Naréndra Módí další právní diskuze na toto téma odmítá. Dle jeho názoru nejsou vztahy dvou mužů nebo žen srovnatelné s heterosexuálními.

Po zrušení zákonů proti sodomii v roce 2018 podalo několik indických gay a lesbických párů podnět k tamním soudům se žádostí o možnost uzavřít sňatek. Dosud mohou žít pouze v neregistrovaném soužití. To jim ale negarantuje rovná práva a povinnosti, pokud jde například o majetek nebo adopce dětí.

Dle právních expertů jsou indické soudy ve vztahu ke kulturním otázkám více otevřené, jelikož už v minulosti několikrát přispěly rozvoji LGBT+ lidských práv. V případě úspěchu by se Indie stala po Tcha-jwanu druhou asijskou zemí, která legalizovala stejnopohlavní manželství. Navzdory pozitivnímu právnímu vývoji, zůstává indická společnost stále sociálně konzervativní a předsudky vůči sexuálním menšinám v zemi stále přetrvávají.

Pro ilustraci výrok předsedy Nejvyššího soudu Indie ke zrušení postkoloniálních zákonů trestajících tzv. akty hrubé obscénnosti (Gross Indency Act) ze dne 6. září 2018: „Kriminalizace tělesného kontaktu je neracionální, svévolná a doslova neústavní“.

Titulní foto: © Depositphotos.com/scornejor

Autor článku je gay aktivista, jenž se věnuje zkoumání právního a politického postavení LGBT komunity nejen u nás, ale i v celém světě.
Onload

2 názory ke článku

25. 04. 2023 v 16:46Off-line mikaela  (48/176/60)
Mnozí vý z reportáži že jde takzvaně o třetí pohlaví .Jenže mnozí si spíš přividělavají prostituci ,aby se uživili a nebo tam je taková pověst že jde o čarodějníce která poblíž někoho zatleská a on nepřispěje tak je prokletý či dokonce uhranutý což by se dalo přorovna ke středověkým báchorkám. I když pan Fiala ještě nemá zmapovanou středí a jižní ameriku kde to spíš připomína charytu kterou si tahle komunyta vybudovala sama hold kdo je spíš přes medialní informatiku tak i jejich televizní společnost pro střední a jižni Ameriku existuje hold je na satelitu takže není špatné si doplnit znalosti
26. 04. 2023 v 22:12Off-line MAXO7904  (44/190/100)
Indovia su super,ked to preziu
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2023 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload