Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak používat parfém, aby se jeho vůně postupně neztrácela?

To takhle při pozdním odpoledni procházíte kolem kolegy, a ještě po třech metrech cítíte odér jeho parfému, zatímco ten váš se vytratil už před obědem. Je to sice k vzteku, ale naštěstí s tím můžete něco dělat. Jak zajistit, aby se vás vaše oblíbená vůně držela co nejdéle, ideálně po celý den?

Pravidlo č. 1: Hydratujte

Klíčem k dlouhotrvající vůni je hydratovaná pokožka. Parfém se na suché kůži nikdy neudrží příliš dlouho, protože se zkrátka nemá „čeho chytit“. Aplikujte proto parfém po sprše, když je vaše kůže ještě vlhká. Investujte také do kvalitního hydratačního krému nebo oleje, který budete vždy aplikovat ještě před nanesením parfému. Získáte tak nejen dlouhotrvající vůni, ale navíc i zdravý a zářivý vzhled vaší pokožky.

Kombinace tělového mléka a parfému může navíc vytvořit jedinečnou a dlouhotrvající vůni. Vyberte proto produkty, které se doplňují, a nebojte se vyzkoušet nové kombinace. Toto „vrstvení“ navíc pomáhá vytvořit hloubku vůně a zajišťuje, že s vámi vydrží déle. Používání parfému je uměním a vědou zároveň.

Miřte na správná místa

Ano, existují takzvané pulzní body, které jsou pro aplikaci pánského parfému ideální, protože teplo těla pomáhá šíření vůně do okolí. Jde o místa, kde můžete cítit tep vašeho srdce, a patří mezi ně samozřejmě zápěstí, krk, vnitřní strany loktů a plochy za ušima nebo za koleny. Zároveň zde platí, že méně je někdy více, takže stačí opravdu jen malá kapka. A ještě jedna rada: pulzní body o sebe určitě netřete, jak občas můžete vidět ve filmech.

Využívejte sílu oblečení

Nebojte se aplikovat parfém i na oblečení. Vlákna látek totiž mohou vůni udržet déle než vaše kůže. Dávejte si ale pozor na to, abyste parfém nestříkli přímo a zblízka na jemné tkaniny, a nezanechali tak na své košili skvrny. Místo toho stříkněte parfém do vzduchu a projděte se skrz oblak vůně.

I přes všechny triky a tipy, někdy ale potřebujete svou vůni během dne osvěžit, takže procházení voňavým oblakem si po obědě klidně zopakujte.

Správné skladování

Nejen vaše tělo, ale i vaše lahvička parfému si zaslouží VIP zacházení. Teplé a vlhké prostředí, jako je koupelna, může způsobit, že se vůně rychleji ztratí. Skladujte proto parfém na chladném a tmavém místě, třeba v šuplíku vašeho nočního stolku nebo ve skříni. A pamatujte, i pánské parfémy mají svou životnost, takže je raději neschovávejte příliš dozadu a občas je použijte.

Zároveň platí, že různé typy parfémů mají různou výdrž. Parfémy a parfemované vody mají obvykle vyšší koncentraci aromatických látek než toaletní vody, takže už jen znát správné názvosloví vám může pomoci s výdrží.

Titulní foto: Pexels.com

Onload

Názory ke článku

Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload