Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Tomio Okamura se zastal gayů, jsme sexuální země

K mediálním potyčkám ohledně konání Prague Pridu 2011 se vyjádřil také Tomio Okamura, známý investor ze Dne D a viceprezident Asociace cestovních kanceláří. Pro Parlamentní listy řekl, že jsme „sexuální země“ a jezdí se k nám za sexem.

Celý spor vyvolal předminulý čtvrtek Petr Hájek, který se k Pridu vyjádřil v tom duchu, že by se celá akce v žádném případě neměla konat pod záštitou primátora ODS. Homosexuály označil deviantními spoluobčany a zdůraznil hodnoty rodiny – které přitom gayové ctí, akorát možná s trochu jiným životním stylem.

Tomio Okamura je povětšinou oblíbený pro své názory. Někdy působí vyhraněně, ale pro svůj postoj k odlišnosti a menšinám (ne za každých okolností) se dalo očekávat, že se zastane i nás – gayů.

Česko? „Sexuální země“

Ke konání Pridu pro Parlamentní Listy řekl: „Stejný přístup k podobným akcím mají v Německu, ve Velké Británii, ve Španělsku... Je podle mého zbytečné potlačovat určité chování a nálady relativně velké skupiny lidí. Může to přinést či jen zvýšit sociální napětí... Já jsem tolerantní k menšinám i lidem s odlišnostmi, pokud všichni plní daná pravidla a neparazitují ostatních. To, že se tedy v Praze bude podobná akce, mě nepřekvapuje a neodsuzuji ji. Vadí mně však to, že se festival neposuzuje i z pohledu jiných problémů, které v naší zemi jsou a zdá se, že nikomu nevadí“.

Česko dle Tomia patří mezi deset destinací, které jsou celosvětově nejvyhledávanější za účelem sexuální turistiky, především Britů a Němců. Podle výzkumů je z více než 6 milionů turistů přibližně 400 tisíc homosexuálů, tedy každý patnáctý.

Gay podniky, restaurace a sauny

Dále dodává, že v Praze jsou desítky gay podniků, které mají z 5-10 % zahraniční turisty. Připomínáme, že u nás najdete kompletní mapu podniků pro gaye.

„Jestli se teď hovoří o něčem, co je dávno popsané a zaznamenané a najednou se volá na poplach, tak opravdu nechápu, proč je kolem toho taková diskuse a pohoršení. Kdyby se naši politici občas prošli po místních chodnících – což by mohli – tak vidí homosexuální dvojice, jak se běžně drží za ruku... Rozdíl je v tom, že se jich v sobotu bude zřejmě držet víc najednou. Bohužel, už dávno platíme za sexuální destinaci“, dodává Okamura.

Vždyť v Česku se rodina vůbec nepodporuje

Tomio pokračuje: „…najednou konzervativní strany prohlašují a ohánějí se tím, že je rodina základem. Vždyť v Česku se rodina vůbec nepodporuje! Je u nás jedna z nejvyšších rozvodovostí na světě. A kde je jakákoli podpora úplných rodin s dětmi, tak aby bylo na ty důchody? Tam totiž měla začít důchodová reforma. Pokud budou podpořeny rodiny s dětmi, budou se vychovávat kvalitní lidé, kteří budou mít vštípeno od dětství, že mají být slušní a postarat se o své rodiče.“

My se ptáme: Proč se pohoršovat nad homosexuály?

Každý den se českými ulicemi prohání spousta dívek nabízející nevázaný sex, jejichž počet narůstá zvláště v době konání nejrůznějších akcí. Například pověstná Velká cena Brna je tak rájem nejen pro dívky, které se sjíždí „za prací“ z blízkého okolí, ale i pro samotné turisty.

I my se ptáme, proč se páni Hájkové, Klausové a Bátorové negativně nevyjadřují k „veřejným domům“, ale proč jim vadí skupina homosexuálů, která chodí do práce, platí daně a hýbe s ekonomikou? Gayové ve světě patří mezi lukrativní skupinu obyvatel, kterou si firmy pochvalují. Navíc, gayové nikomu neškodí, neubližují ani nikoho neomezují.

Úzkoprsý pohled na Prague Pride

Prague Pride 2011 přece není o jedné nebo dvou akcích, kterých se politici chytili. Program je daleko více členitý, nabízí nejen karnevalové pojetí, zábavu, ale i výstavy, diskuze, porozumění, toleranci, filmová a divadelní představení.

Foto: tomio.cz

Onload

27 názorů ke článku

13. 08. 2011 v 09:37Off-line krystof16  (66/170/76)
Tohoto člověka si vážím,je chytrej a přímej..
Takové představitele bychom měli mít a ne bandu těch hovad co nám vládne
Souhlasím - 49   •  Nesouhlasím - 15  Nahlásit
19. 08. 2011 v 20:20Off-line faaabka  (73/-/-)
Pan Okamura je inteligentní člověk, naši politici mu nesahají ani po kotníky! Hlavně ten Kalousek ...
Souhlasím - 33   •  Nesouhlasím - 14  Nahlásit
23. 08. 2011 v 20:59Off-line Lamka  (33/182/-)
Narozdíl od Bátory a Hájka je pan Okomura kapacita, která si může dovolit vyslovet své názory nahlas. Ti dva pánové jsou narozdil od něj řadoví a hlavně nezvolení státní uředníci, kteří na své projevy nemají mandát politiků, kteří je dosadili!
Souhlasím - 28   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
23. 08. 2011 v 23:14Off-line delaney  (45/-/-)
Vřelé díky panu Okamurovi. Jeho inteligence, všestranný pohled na nás, gay kluky a velká otevřenost jsou důkazy, že jsou stále individuální složky společnosti, které za určitých okolností dovedou bojovat proti úzkoprsosti, nadutosti a konzumní ohraničenosti a omezenosti. Ještě jednou díky. Naše sedlácká garnitura se vzmůže akorát na prosazení standardu a to ještě buranskými metodami. Tom
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
21. 02. 2012 v 08:40Off-line Mitch645  (44/189/98)
Možná by nás dokázal reprezentovat v prezidentské funkci lépe než jeho předchůdci. Každopádně jde o člověka s vysokým potenciálem. Delaney - trefný komentář.
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
22. 04. 2012 v 10:50Off-line igni  (34/192/130)
I kdyz je to od nej hezke, je dost nepodstatne. Okamura je populista, co rekne cokoliv, aby upoutal pozornost. A hlavne nemame si na co stezovat, stejne je u nas v cechach spolecnost dost liberalni, zvlast kdyz to porovname se zememi vychodniho bloku.
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
22. 04. 2012 v 22:21Off-line igni  (34/192/130)
To mas pravdu, muj pohled je skreslenej Prahou, ktera je fakt liberalni. Ale momentalne sem v zahranici a rikam, pohled na gaye je u nas jeste zlatej ;)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 04. 2012 v 11:34Off-line delaney  (45/-/-)
Vážení přátelé... máme se mnohem lépe, než si vůbec umíme připustit. Jako umělecký poradce jsem měl možnost navštívit Libanon. I přesto, že jde o velmi pokrokovou a skvělou zemi, kde jsem potkal super lidi, je zde stále homosexualita nezákonná a dokonce...i když se o tom nemluví...tvrdě trestaná. Můj názor je takový, že je to především kvůli střetávání se dvou naprosto odlišných náboženství, ale také proto, že krajiny blízkého a dálného "východního bloku" jsou již po dlouhá léta sužovány válkami a nepokoji, jež vyžadují od mužské složky obyvatelstva náležitou tvrdost a militární nasazení. Pan Okamura je minimálně člověk s citem pro duchovno, a narozdíl od většiny obyvatelstva, které je odchovanci socializmu v českých zemích je schopný něčeho tak složitého jako pochopení jinakosti naší "akademie" :-D
Já osobně jsem měl z C-O velký strach, ale později se ukázalo, že byl zbytečný. Je to totiž skvělý filtr na opravdové kamarády. A krom toho je zbytečné, aby to řada lidí věděla. Je to výlučně záležitost nejbližších přátel. Přeji Vám všem hodně štěstí v životě a buďte šťastní... váš Tom
19. 08. 2012 v 12:06Off-line gay70  (80/-/-)
Uvědomte si, že skutečný politik, který i pro nás něco dělá je Jiří Paroubek. Nepřebírejte pravicovou zlobu a nezapomeňte na jeho lví podíl při řešení zákona o registraci, který tak rozladil pravici včetně Kalouska, Bendy i Klause
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
29. 01. 2013 v 17:13Off-line BreakingDawn  (33/170/71)
Pan Okamura měl jít na Hrad....je to super chlap a skvělý člověk...pro jeho názory si hovážím...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
24. 02. 2013 v 08:47Off-line Addam  (26/-/-)
Já si hlavně myslím, že Vašek je zakomplexovaná stará bukva a nemůže se smířit stím, že za jeho časů do tak nebylo.
05. 04. 2013 v 21:10Off-line patric  (24/-/-)
jaka skoda ze neni prezident
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 11  Nahlásit
15. 06. 2013 v 22:46Off-line Erumatto  (26/-/-)
p.Okamura je super člověk, bere život takovej jakej je .... nedělá rozdíly a ví co by bylo pro stát dobrý ae néééé my musíme mít za prezidenta takýho k***ta jako je Miloš !
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
14. 10. 2013 v 16:33Off-line coburg  (52/182/-)
Okamura...a Vy mu veríte, ach naivnosť komunity......
Souhlasím - 12   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 10. 2013 v 10:39Off-line lee7  (23/-/-)
Okamurova rétorika silně připomíná rétoriku Hitlera v jeho začátcích,je to nestydatý populista a největší nebezpečí spočívá v jeho někdy smysluplné argumentaci,kterou se snaží přesvědčit voliče a má dobře spočítáno,že právě významnou skupinou voličů jsou právě menšiny
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 11. 2013 v 05:46Off-line Dex  (34/175/74)
Okamura neni špatnej, ale to co předváděl v předvolební kampani bylo strašný. viz ty adopce.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 02. 2014 v 08:15Off-line xmatysv  (25/-/-)
okamura je d***l
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
04. 03. 2014 v 07:29Off-line Antiochos  (49/179/85)
Pana Okamuru sice neznám ale myslím že jeho vyjadřování je takové že v každém znás vidí potenciálního voliče.Samozdřejmě to ale nevylučuje že mu naše komunita nevadí.Co se týká tolerance lidí v této zemi vůči naší komunitě tak jsme na tom nejlépe ze zemí východního bloku ale nejhůře ve srovnání se zeměmi západní Evropy.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 03. 2014 v 10:57Off-line fogacer  (54/172/66)
osobně T.O nemusím, podle mne je dost pravdy ,že v období voleb či předvolební agitace mnozí se snaží buď lidi nalévat guláškem apod. a nebo se snaží oslovit ty tzv. nerozhodnuté voliče. A gay komunita často vybírá své oblíbence právě díky jejich chování k nám. Takže tam je notná dávka populismu. Ovšem ne všechny jeho názory jsou k zahození. Ovšem poté jakmile usednou do svých poslaneckých lavic jaksi utlumí. A to by pro nás mělo být směrodatné. Ne to jak se dotyčný chová před volbami ale po nich a příp.zda v minulosti nebyl proti homosexualitě nějak vyhraněn. Jinak politika je o mnoha jiných věcech jež se nás týkají ať chceme či nikoli. Ale populismus politiků mnohdy je velmi zavádějící.
18. 04. 2014 v 18:06Off-line Dex  (34/175/74)
před tou jeho politikou byl v pohodě ale ted jak dělá do politiky se z něho stal takovej (s prominutím) k****n..a to sem byl jeho horlivý zastánce.
19. 04. 2014 v 21:47Off-line gay70  (80/-/-)
Taková dvě přísloví: Od Nikoho Nic neočekávej a nebudeš zklamán a Nikdy Nikomu Nevěř. Hezké Velikonoce
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
10. 07. 2016 v 18:49Off-line Garisen  (27/183/60)
Ten okamura, který má proruské názory... Pěkně to hraje na obě strany. :-D
18. 03. 2018 v 15:10Off-line r.k.legacy  (31/170/57)
Pan Ikamura je jen obycejnej populista.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 03. 2018 v 15:10Off-line r.k.legacy  (31/170/57)
*Okamura
09. 03. 2021 v 08:04Off-line iglw  (52/172/77)
Starý článek!Akorát,že Okamura neuznává v rodině svého bráchu,gayje!Nevěřím mu dnes,jen si staví rodinné sídlo i za peníze daňových poplatníků!!Už to není ten Okamura,co provázel své lidi po Praze i Evropě,populista!!
14. 02. 2022 v 13:22Off-line rrolerr  (43/130/150)
Tomio Okamura je loutkovy d***l Martina Konvicky a Tomáše Vandase. Dávat takovýmto elementum jakýkoliv feat prostřednictvím buznastramek je hodně slušná demence!!!
15. 02. 2022 v 08:55Off-line Mira77  (100/182/70)
Okamura je ubrečenej panák,nevěřím mu ani slovo! Když jsem si s ním dopisoval na téma gay tak jenom brečel jak ho každý soudí a že neříkají o něm pravdu.Úplně vybočoval z mích přímých otázek a hájil pouze sebe! Je to pro mě pokrytec.
Přihlas se a okomentuj článek. Ještě nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
Onload
OnloadOnload
Copyright 2011–2022 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload