Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

HIV - testování

31. 07. 2015 v 12:45Off-line Anonym
Ahoj, zajímalo by mě, jaké je spolehlivost HIV testů v ( %) a taky, za jak dlouho se dozvím výsledky, od testování. Děkuji.
31. 07. 2015 v 14:00Off-line poklad  (29/177/69)
Záleží na tom jaký test (expresní, slinový, laboratorní....)

Např. spolehlivost testů Domu světla je skoro 100%, výsledek následující pondělí...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 07. 2015 v 14:04Off-line poklad  (29/177/69)
Nicméně pozor, testy netestují přítomnost HIV v těle, ale přítomnost protilátek... Proto můžou nastat dvě situace:
- můžeš být nakažený, ale tělo ještě nevytvořilo protilátky (3-4 týdny od nakažení)
- z nějakého důvodu můžeš v těle mít protilátky a test se ukáže jako pozitivní i když jsi zdravý... Často se to nestává, ale už takové případy byly...
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 07. 2015 v 19:59Off-line colombo  (102/192/90)
Nepište zde p**oviny a nevnášejte do hlavy autora zmatky. Výsledek krevního testu je 100% ní, je jen třeba dodržet 3 měsíční inkubační dobu.
31. 07. 2015 v 22:14Off-line igy  (38/173/81)
Akutol: dům světla to dělá anonymně a zdarma. I jiných zařízení obvykle musíš udat svoji identitu a obvykle ti je neudělají zdarma, pokud nejsi v riziku, tj. neřekneš, že jsi byl v přímém sexuálním kontaktu s HIV osobou.
Já to u obvodní zkusil jednou a ona mě vyhnala s tím, že ty testy se dělají jenom divným lidem a já jsem přece hodný hoch. Takže nikdy více, od té doby dům světla nebo přímo venerologie.
31. 07. 2015 v 23:07Off-line igy  (38/173/81)
Mě prosím nerozebírej, já chodím zcela v klidu na venerologii a jejich občas odsuzující pohledy ignoruji.
Teď se zabýváme anonymem, který může být stydlivý osmnáctiletý kluk po první zkušenosti, který má praktickou doktorku známou, která si s jeho rodiči tyká, a proto prostě jít k ní nepřichází v úvahu. Proto je pro něj i všechny podobné Dům světla řešení.
31. 07. 2015 v 23:19Off-line Betonica  (39/191/93)
Krevní test je téměř jistě 100% jistota. V krvi buď protilátky jsou nebo nejsou. Jen pozor, test může vyjít i falešně pozitivně, což se ověřuje druhým odběrem... Ostatní metody jsou obecně označovány jako orientační.
31. 07. 2015 v 23:46Off-line Anonym
Nehádejte se.. díky za info.
31. 07. 2015 v 23:47Off-line Anonym
Já jsem s klukem ještě nespal ,ale chci, ať se předtím otestujeme, aby jsme mohli be kondomu. Nevím, jaký by to mělo efekt, kdybych ho kouřil s kondomem. :D
01. 08. 2015 v 00:35Off-line Betonica  (39/191/93)
01. 08. 2015 v 10:40Off-line igy  (38/173/81)
Akutol: nevím, co pořád řešíš. Všem nám už došlo, že nemáš Dům světla rád. Ale vzhledem k intenzitě té nenávisti za to nejspíš nemůžou jen tebou uvedené důvody, ale je to i něco osobního, je nám to jasné. S tebou souhlasím maximálně v tom, že je problém, když tam dělají jen HIV, zatímco by se mělo testovat na většinu STD. Proto chodím na venerologii. Že mě tam občas odsuzují - bohužel jsem je tam jednou naštval a navíc u ženských záleží, jestli jsou zrovna ve svém období. I přesto je to ale nejlepší venerologie široko daleko s nejlepšími referencemi, tak proč bych chodil jinam.
Co se obvodní týče, s pojmenováním jsem se přepsal, faktem je, že se z původních obvodních staly praktické a málokdo to měnil a málokdo to navíc může změnit, protože jsou všichni plné a nenabírají, s výjimkou těch špatných. Ale to je úplně jiné téma. Faktem je, že pochybuji, že tato vůbec kdy slyšela o Domu světla. Naopak jen někde slyšela o HIV a že je to mezi gayi, šlapkami a feťáky, a já jsem přece ten hodný kluk, kterého má dva roky a maminku třicet, takže to já být nebudu.
Ale to už fakt zabíháme úplně jinam a tohle hádání vůbec původnímu tazateli k ničemu není.
01. 08. 2015 v 11:16Off-line poklad  (29/177/69)
Akutol: meleš tady nesmysly. I nejnovější testy testují přítomnost protilátek, nikoliv samotného viru. A podle věku a zdravotního stavu pacienta prostě trvá několik týdnů než tělo protilátky vytvoří. Tzv "oknu" se vyhnout prostě neumíme.
Negativní test tedy neznamená že je pacient zdravý, ale že byl zdravý před 3-4 týdny (ale ne 3 měsíci jak tu někdo psal, tak dlouho tělo protilátky nevytváří, tato doba se považovala za "jistotu").
Jsem Francouz a této problematice se dost věnuji, působím na několika webech spojených s LGBT a/nebo s HIV (moje informace tedy nejsou z českých zdrojů, které jsou podle tebe "sto let za opicemi") a i ve spojení s nejnovějšími "100% testy" jsme už řešili falešné pozitivní výsledky i osoby co se testovaly pár dní po nechráněném styku, výsledek měly negativní a po pár týdnech se opakovaný test ukázal pozitivní. Problematiku nechápeš a šíříš tady bludy a z nějakého nepochopitelného důvodu tu očerňuješ lidi, kteří úspěšně provozují prevenci a díky kterým je i počet nakažených menší než by jinak byl. Tvoje nenávist vůči Domu světla je nechutná....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload