Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Zvuk televize x sluchátka

11. 08. 2015 v 16:10Off-line Radek1951  (72/175/75)
V mnoha diskuzích jsem si všiml, že je tady spousta kluků, kteří rozumí elektronice. Zkuste mi poradit.
Vzhledem k tomu, že jsem mám sluchové omezení L/P ucho -45%/-40% a potřebuju tedy pouštět si televizi nebo rozhlas dost hlasitě, vadí to ostatním členům domácnosti. Na vánoce mi tedy syn koupil bezdrátová sluchátka SONY, výborná věc, dosah po celém bytě i mimo, bezva zvuk. Je tu ale jeden problém - když se jack vysílače sluchátek zasune do zdířky pro sluchátka v televizoru, vypne se zvuk na televizi a jde jenom do sluchátek. Takže situace je taková, že buď se dívá na televizi rodina se svým nastavením hlasitosti (pak z toho nemám nic já, kdo by se díval na "němé" filmy) nebo nastavím hlasitost tak, abych zvuk v televizi slyšel což vadí ostatním a nebo si pustím zvuk do sluchátek a pak mají "němé" filmy ostatní.
Šla by udělat nějaká úprava tak aby zasunutí jacku do zdířky v televizoru nevypínalo zvuk v televizi? Pak by si ostatní mohli upravit hlasitost ovládačem televizoru a já bych si hlasitost upravil přímo na sluchátkách.
Díky za případné rady.
11. 08. 2015 v 16:58Off-line Vlado2  (61/180/80)
Úprava přímo v bedně by určitě udělat šla, ale raději bych do toho nevrtal. Již před lety jsme tento problém řešili zakoupením audio redukce scart - jack.
11. 08. 2015 v 18:38Off-line Radek1951  (72/175/75)
Dík za odpověď. Do televize bych nerad zatím "vrtal", je ještě v záruce. Ta audio redukce scart - jack je nějaké zařízení, které se dá koupit a připojuje se mimo tv, mezi jack sluchátek a televizi? Nezlobte se, ale jsem v tomto laik.
11. 08. 2015 v 18:58Off-line Radek1951  (72/175/75)
Vlado2 : díval jsem se na internet a to zařízení jsem tam našel, není to ani tak drahé. Jen je tu problém, že televize má jen jeden scart, na který je připojen DVD přehrávač, ale ten nepoužívám zas tak často, jako sluchátka. Myslíš, že existuje i nějaký "rozbočovač" pro scart? Pak by to mohlo být úplně bez potíží, jinak ani tak to nebude moc problém, prostě když budu chtít DVD, tak ho připojím, jinak budou připojeny sluchátka. Dík za radu.
11. 08. 2015 v 19:05Off-line Vlado2  (61/180/80)
Určitě existuje, těch možností propojení je víc. Ti, co to prodávají, tě nasměrují.
11. 08. 2015 v 19:29Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A nebude snadnější koupit novou TV? Dneska se dá koupit za pár kaček a nová tv má v sobě většinou dvě zvukové karty, jednu pro sluchátka a jednu pro repráky, čili zvuk půjde současně, když budete chtít.

Nebo si kup naslouchátko a budeš se moci dívat bez sluchátek. :-P
11. 08. 2015 v 19:35Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Nebo teoreticky by mohlo fungovat, že kdyby sis zakoupil stolní repráky s výstupem na sluchátka a zapojil je k TV, tak zvuk půjde jen z těch stolních repráků (ty na tv se vypnou) a posléze bys k těm stolním reprákům zapojil i sluchátka. Teď ale otázka, jestli by vám zvuk šel současně. Myslím si, že by to fungovalo jako u té televize, že v momentě, kdybys do těch stolních repráků připojil sluchátka, tak zvuk půjde jen z těch sluchátek. Chce to vyzkoušet. :-P
11. 08. 2015 v 21:16Off-line Dominic  (27/-/-)
Pokiaľ menu TV nedisponuje použitie interných reproduktorov s výstupom na sluchátka tak je tam Jack ktorý odpaja cestu k internemu zosilňovaču po vsunutí jacku, spojiť by to šlo ale ak je to vstup s úrovňou 300mv tak by to spolu nešlo dobre.
11. 08. 2015 v 21:20Off-line comrade  (39/195/102)
Vy máte jenom jednu televizi?
11. 08. 2015 v 21:53Off-line prezdivkuneznam  (34/-/-)
Stejnej problém u nás doma, koupil jsem otcovi sluchátka sony... Do televize jsem zasunul rozbočku na jack a do ní sluchátka a další externí repráky. Televizi máme danou na cca 50 a pak si otec ladi hlasitost primo na sluchátkách.. a do mistnosti jde jen po tichu normálně zvuk z tech repráčků... nejlevnější varianta. https://www.alza.cz/…m-d65965.htm
12. 08. 2015 v 08:24Off-line Radek1951  (72/175/75)
Díky všem za poskytnuté rady. Lukino Luk : televize je rok stará, ještě v záruce zn. Samsung, 102 cm uhlopříčka, takže kupovat novou nemíním. Naslouchátka jsem vyzkoušel, problém je v tom, že zesilují veškerý zvuk i z okolí, takže to není ono. Comrade : opravdu máme jenom jednu televizi, možná je to zvláštní, ale je to tak. Prezdivkuneznam : dík za radu, zatím jsem v Alza.cz objednal audio redukci scart - jack a uvidím, jestli a jak to bude fungovat ( www.alza.cz/…d2143512.htm. ).
V každém případě děkuji všem za rady a zájem.
12. 08. 2015 v 15:20Off-line Radek1951  (72/175/75)
Tak mohu říct, že audio redukce scart - jack, jak mi ji poradil Vlado2, funguje bezvadně, hlasitost tv se reguluje ovládačem tv a hlasitost na sluchátkách si reguluji ovládačem na sluchátkách, vůbec na sebe nemají vliv. Já tušil, že tady jsou chytří a ochotní kluci a jsem rád, že se mi to potvrdilo. Dík.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload