Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

LeoExpress nebo Regiojet?

30. 08. 2015 v 13:03Off-line Anonym
Čím jezdíte raději a proč? A které trasy?
30. 08. 2015 v 13:08Off-line colombo  (103/192/90)
Autem, dle potřeby :)
30. 08. 2015 v 13:11Off-line macin1  (58/176/95)
Jel jsem s oběma . Leošem do Prahy , Regiem do Ostravy . Leo Expres je celý otevřený od začátku vagónu až do konce , Regio Jet má normální kupéčka . Líp se mě jelo v RegioJetu , a dostaneš zde kávu a 3 dcl vody už v ceně jízdenky . Můj názor .
30. 08. 2015 v 14:25Off-line JorgeCZ  (35/187/79)
Já jel Leošem jednu zastávku z Olomouce do Přerova a přesto sem dostal malou Kofolu a navíc se dveřma dalo načumovat na stanoviště strojvedoucího... :-D
30. 08. 2015 v 14:27Off-line colombo  (103/192/90)
No dostat limču nebo kávu gratis, to je jednoznačný důvod jet právě s nimi. Jak málo stačí Čechům...
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 08. 2015 v 16:01Off-line Radek1951  (72/175/75)
Colombo : to určitě není důvod, ale taková pozornost potěší.
Jinak já si myslím, že na trase Ostrava - Praha a zpět je to úplně jedno, snad jedině otázka ceny. Pohodlí ve vagonech a rychlost jsou srovnatelné u všech třech dopravců, kteří tuto trasu jezdí.
Pokud jsem ještě jezdíval do Prahy, tak ČD SC Pendolino.
30. 08. 2015 v 17:40Off-line macin1  (58/176/95)
Colombo : Má vůbec cenu tady na něco reagovat , ať negativně nebo pozitivně ? Lidi jezdí s tím dopravcem , který je levnější , rychlejší a , který si víc váží zákazníků . A ta voda , káva nebo kofola je JEN malá pozornost od přepravce , která vyjadřuje jeho poděkování za využití jejich služeb zákazníkem .
30. 08. 2015 v 17:47Off-line colombo  (103/192/90)
Macin1: Já tím jen chtěl naznačit, že Češi nejvíc slyší na slova "zdarma", "sleva"... Češi více než kterýkoliv jiný národ. Ale prosím tě, pokud někdo chce jezdit vláčkem, ať si jezdí. Jako ty, i já jen dal svůj názor.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
30. 08. 2015 v 18:03Off-line macin1  (58/176/95)
To že Češi hodně slyší na slovo zdarma ? No ono je to dáno tím , že většině Čechů se v kapsách nepřesýpají penízky . Pokud např. v Praze dosahují lidé na průměrný plat , většina národa to štěstí nemá . Proto hodně lidí volí levnější variantu . Bohužel ani já nemám dost peněz na to jezdit všude autem , hlavně pokud jedu někam , kde to neznám , byť doprava autem je to i pro mě velmi pohodlná varianta . Od nás např. do Prahy to mám 250 km a jet po tom tankodromu a ještě za to platit mě nepřijde ani pohodlné ani ekonomické . Proto raději používám vlak , kde si můžu v pohodě dát to kafé a třeba přečíst časopis nebo knížku . On ten vlak jede sice 3 hodiny , ale nemusím mít strach , že mě po tom tankodromu , kde stejně většinou funguje jen 1 pruh v každém směru , mě někdo nezramuje . Jinak autem jezdím samozřejmě velmi rád .
30. 08. 2015 v 21:26On-line Richard33  (44/185/80)
Jsou to vlaky všech kategorií. Trojka - štenice. Dvojka bez štěnic. Jednička bez štěnic a s ramínkama.

Jsme pevně přesvědčen, že se využijete naši přepravní společnost. Jiný dopravce tady stejně ani není :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 08. 2015 v 21:38Off-line vegantronic  (38/186/77)
České dráhy
31. 08. 2015 v 10:01Off-line Radek1951  (72/175/75)
Richard33 : dost dobře jsem neporozuměl tomu, co jsi chtěl vlastně říct. Zkus to nějak srozumitelně rozvést, dík.
31. 08. 2015 v 10:08Off-line Radek1951  (72/175/75)
Vegantronic : já osobně, když už někam cestuju, tak taky s ČD. Mně se na těch soukromých dopravcích nelíbí, že si z celé sítě železnic vyzobli zrovna tu nejlukrativnější třešinku na dortu, trasu po koridoru Ostrava - Praha a že jim to vůbec někdo umožnil. Proč třeba nebyly zpočátku soutěženy místní tratě, lokálky? Aby se ukázalo, kdo má zájem provozovat železniční dopravu pro lidi a komu jde jenom o peníze a zisky.
31. 08. 2015 v 14:21Off-line tomino96  (27/172/54)
Jednoznacne ZSSK lebo je to pre nas ze zadarmo Raz som isiel Regiojetom z Trnavy do Popradu meskali sme 70 minut lebo im skapal vectron a super sa citim na OBB
31. 08. 2015 v 17:08On-line Richard33  (44/185/80)
Radek1951: Jsem jen trochu ironický, Čistě z hodnocení jiných bych třeba mohl souhlasit s tím, že LeoExpress je typicky příměstská souprava která by měla jezdi to, to jezdily panťáky. Prostě okolo města tak do těch 35 km :-). Praha - Ostrava už je moc.

Další věc je, jestli je tazatel hendikepovaný (na vozíku), tak s Jančurou raději nejezdit :-)
31. 08. 2015 v 20:57Off-line Betonica  (39/191/93)
Ted cerstva zkusenost s obema spolecnostmi na trase Olomouc - Spisska Nova Ves.

V Leo Express byla desna zima, klima byla nastavena moc agresivne. Zachody ciste, jidlo moc dobre, personal prijemny, dokonce me posadili na lepsi misto, nez ktere jsem si rezervoval. Jizda byla, az na tu zimu, velmi prijemna.

V RegioJet bylo pro zmenu strasny horko, v kupe se nedalo dychat a ze vsech teklo proudem. Personal taky mily, jidlo ale horsi. Zachody trochu spinave :(

Cenove uplne stejne. LeoExpress mel pri odjezdu z Olomouce 10 minut zpozdeni, do Spisske jsme ale prijeli vcas. Naproti tomu RegioJet prijel do Spisske nacas, ale do Olomouce jsme dorazili o 20 minut pozdeji :(

Za me Leo Express.

A Ceske drahy? Mno... Pri svem vikendovem cestovani jsem jel z Olomouce do Hulina rychlikem CD. Vlak super spinavy, kupe z roku cca 1970, sedacky notne unavene, dvere od kupe visely silou vule :( O to vetsi prekvapeni bylo, kdyz z Hulina do Kojetina jsem jel soupravou Regio Shark. Vlak cisty, teplota prijemna. V mysli jsem se presunul do dob, kdy jsem cestoval po Svycarsku nebo Belgii. V Kojetine jsem prestoupil na rychlik z Bohumina do Brna, tentokrat o neco lepsi nez ten z Olomouc-Hulin. Sice stejny typ vagonu ovsem ten do Brna byl o poznani cistsi, kupe o moc prijemnejsi. Moc jsem nepochopil, proc se na regionalni trate nasazuji moderni hezke soupravy typu Regio Shark a na dalkove trate, treba Brno-Bohumin nebo Praha-Luhacovice, soupravy stare 40 let... Asi je v tom vyssi princip, ktery jsem nepochopil.
01. 09. 2015 v 12:20Off-line nadrzeny-kluk  (35/-/-)
České dráhy :) Občas s LEx, ale žlutým cirkusem jsem nejel a asi nikdy nepojedu, nelíbí se mi přístup jejich šéfa.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload