Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Víra a homosexualita

26. 10. 2015 v 19:56Off-line Ivosak  (23/179/61)
Čau,věřím v boha a zjistil jsem že jsem gay.V bibli se píše že je hřích mit sex s chlapem.Podival jsem se jak tu něktěří radili u starších příspěvků na film "motlitby za barryho" tam se akorat vysvětluje ta stara čast bible a o novem zakoně nic.Já fakt nevím v co mam věřit.Někdo říka že to neni hřích,a že kdyby bůh nechtěl abych byl gay tak bych se tak nenarodil ale v bibli je něco jineho.Poradte mi prosím co mám dělat :/
PS:komentáře typu bůh neexistuje mě nezajimají.Díky,
26. 10. 2015 v 20:13Off-line hipster  (25/-/-)
Preboha chlapec máš 15 rokov, nie 50, ži, užívaj si život, maj v p**i čo si boh myslí, to rieš potom keď prídeš do toho vášho zasľubeneho neba a bude sa ťa boh na niečo pýtať.. a nie teraz keď máš žiť a nie riešiť sračky čo sa píšu v 2000 rokov starej knihe.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
26. 10. 2015 v 20:20Off-line ent  (50/183/100)
Hipster: tvá rada spadá pod obsah jeho PS takže naprosto zbytečná.

Ivosak : k tvé otázce. V samotném křestanství je několik celkem rozdílných pohledů na homosexualitu. Hodně bude záležet na tom z jaké církve jsi , jestli jsi z věřící rodiny,jestli věříš protože to je tvé vnitřní přesvědčení a nebo si jen tak byl vychován.
Obávám se, ale že tady dostaneš povětšině jen reakce podobné té hipsterově či další nadávající na víru .
26. 10. 2015 v 20:24Off-line Freki  (30/180/75)
Možno to nechceš počuť, ale biblia je len zbierka príbehov a myšlienok starovekých národov a nie je to božia vôľa. Zmienka o homosexuáloch v novom zákone sa dostane na vratké nohy, keď sa lepšie prizrieme pravdepodobnému autorovi - Pavlovi z Tarsu. Veď to bol pôvodne ortodoxný žid, ktorý prenasledoval kresťanov a potom pravdepodobne dostal niečo ako úpal a konvertoval na kresťanstvo. Ale pravdou zostáva, že Ježiša nikdy v živote nestretol a celé jeho videnie sveta bolo ovplyvnené zrovna tým starým zákonom, ktorý je v podstate vyvrátiteľný. Ale ak by si sa začal venovať mytológií Blízkeho východu zistil by si, že biblia vznikla odpočutím a prekrútením cudzích mýtov...
26. 10. 2015 v 20:26Off-line taktiktak123  (24/175/90)
Moj osobny nazor? Som polyteista, verim v Boha, avsak neverim v pravdivost Biblie. Ano, citam si ju a su tam zaujimave moralne hodnoty, ktore sa daju naozaj aplikovat. Ked si vezmes, tak cirkev porusuje strasne vela "pravidiel", napriklad: Matus 6:5-7. Okrem toho, ako moze byt nieco hriech, ked sa s tym clovek narodi a je to sposobene zmiesanim genmi rodicov, co sa da odstranit operaciou mozgu? Plus, zvierata si ani neuvedomuju, ze je to hriech, tvoria homosexualne pary a mavaju homosexualny sex.... oni v podstate su podla Biblie priamo podriadene Bohu, nemaju viac-menej slobodnu volu ako ludia, cize by im to nikdy nedovolil.
Ale je to vsetko na tebe ako sa k tomu postavis, toto bol len moj uhol pohladu a moj postreh.
26. 10. 2015 v 20:26Off-line hipster  (25/-/-)
Ja mám skôr pocit že tento chlapec spadá mimo realitu, takže je vlastne uplne zbytočný pre spoločnosť, ďalší čo sa bude celý život trápiť tým že je buzerant a že pánbožkovi ktorý ho raz bude súdiť (nebude) to vadí, bude sa snažiť, trtkať ženy, nepôjde mu to a skončí ako mních niekde v pejči, poprípade bude rozdávať letáčiky o utrpení ježiša. Amen
26. 10. 2015 v 20:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Bůh mohl stvořit člověka gayem proto, že ho chce podrobit zkoušce odříkání, kdo neuspěje půjde do pekla, kdo uspěje půjde do ráje a dostane tam diplom a funkci nástěnkáře
26. 10. 2015 v 20:33Off-line hipster  (25/-/-)
Vyhrá p**u s makom a nie diplom
26. 10. 2015 v 20:41Off-line BussterX  (103/130/150)
No určitě není Bůh takovej jak ho líčí akciová společnost církev římskokatolická, ale to neznamená že někde něco není, co by se dalo nazvat vyšší mocí či vyšším vědomím potažmo Bohem či bohy, o to tu nejde, jde o to že ten kluk řeší co s tím, že je věřící výkladu Boha dle jeho církve a má problém páč je gay a to se nelíbí panu faráři kterej v zakristii sám š**á s ministrantem...
26. 10. 2015 v 20:41Off-line Ivosak  (23/179/61)
Freki:Je to na 100% že to psal jen ten Pavel nebo o tom psal i někdo jiný (v novem zakoně) ?
26. 10. 2015 v 20:53Off-line Haru  (26/-/-)
„Homosexualita je hřích, půjdeš do pekla!"
- „A kdo bude v pekle?"
„Lidi, jako jseš ty!“
- „A kdo bude v nebi?“
„Lidi, jako jsem já!“
- „V tom případě do nebe nechci...“

Takovém můj jeden oblíbenej :-) A teď k otázce

Myslím, že víra v boha a homosexualita spolu můžou fungovat. Věřím, že pokud chceš být dobrým člověkem, tak stačí žít podle desatera. To, jestli se k bohu modlíš, to, jestli chodíš do kostela, ani to, jestli se řídíš vším, co se v Bibli píše, podle mě nerozhoduje o tom, jestli jsi dobrým člověkem a jestli se po smrti dostaneš do nebe (polemizovat o bohu a nebi nebudu, to je na jinou, delší a složitější debatu, a ani ty o to asi nestojíš).
26. 10. 2015 v 20:54Off-line Freki  (30/180/75)
V podstate je máloktorý z autorov biblie stopercentný. A keď k tomu pripočítaš doslova stovky prepisovačov a prekladateľov, rukami ktorých biblia prešla, je nemožné určiť nejakého konkrétneho autora, pretože každý z týchto ľudí mohol niečo upraviť či pozmeniť, často podľa vlastného názoru či vnímania sveta. Je to podobné hre na telefón - jeden niečo povie a správa koluje až nakoniec dostane úplne iný význam. A čo si spomínam tak v novom zákone sa tejto téme venuje najmä hypotetický Pavol - možno existujú menšie odkazy aj v iných pasážach, ale v podstate na každého z tých autorov nazerať rovnako. Ale, čo sa týka Ježiša - tak ten sa o homosexuáloch ani raz nevyjadril - teda nie podľa uznaných evanjelií - a teda všetci čo v novom zákone o homosexualite hovoria, nenasledujú Ježišovo učenie, ale vytvárajú vlastné a keď už si kresťan, mal by si študovať najmä Ježišove slová, zbavené bájok a výmyslov určených na zlepšenie imidžu kresťanstva...
26. 10. 2015 v 20:54Off-line Ivosak  (23/179/61)
Asi je to pravda,bibli psali jen lidé v netolerantní době,navíc ježíš nic o homosexualitě neříkal.A ještě k tomu knězové šukaji s malíma klukama takže myslim že to neni hřich :D Díky za odpovědi.
26. 10. 2015 v 20:57Off-line Amazing2852  (27/180/63)
Osobní zkušenost? :D :D
26. 10. 2015 v 20:59Off-line burlap  (54/197/98)
Riad sa svojim svedomim to je tvoj najvyzsi zakon!:)
26. 10. 2015 v 21:02Off-line Petrus123  (24/-/-)
Pred časom som fanaticky veril v Boha, v Cirkev, vo všetky tie ich zákony atď.. Avšak časom mi došlo, že viera v Boha nie je to, že by som mal chodiť do kostola, počúvať tam farárov, modliť sa a neviem čo... Z môjho pohľadu je viera to, že ako žijem, ako sa správam ( k sebe, k ostatným). Niektorí "katolíci" - ako sami seba nazývajú - chodia do kostolov, modlia sa, tvária sa na pobožných... tvária... Robia zo seba dôležitých a nenahraditeľných. Často idú do kostola, sadajú si do prvých lavíc a p***om sa hnevajú s polovicou ľudí v kostole ( evenjelium, kde Kristus hovorí o pokrytcoch, ktorí obľubujú popredné miesta v synagógach, zväčšujú si strapce na rúchách a znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia... ). Preto už veľmi nechcem chodiť do kostola, pretože viera nie je to tam, medzi tými stenami. Viera je aj to, že keď sa mi sused alebo hocikto pozdraví, že mu odzdravím, ak treba tak pomôžem, porozprávam sa, pozriem sa mu do očí bez pocitu závisti a pod.
26. 10. 2015 v 21:08Off-line Haru  (26/-/-)
Petrus123 - přesně, pokud je bůh všudypřítomný, proč bych měla teda chodit do kostela?
26. 10. 2015 v 21:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Haru: aby ti mohl pan farář vysvětli co deláš blbě a vybrat drobný peníz do svaté kasičky neboť zázraky se nekonají a novou střechu na kostel někdo zaplatit musí, přece to nebude platit papež :*
26. 10. 2015 v 21:13Off-line Petrus123  (24/-/-)
Haru - Vieš, ono to tak bolo aj na úplnom začiatku kresťanstva (teda, že ľudia pomáhali sebe navzájom, rozumeli a žili ozaj tie Kristove slová). Lenže s pokrokom a vývojom istí ľudia zistili, že sa tým by vedeli aj uživiť, tak začali zo seba robiť, že sú mocnejší, ako oni, že sú pobožnejší... A takto krásne na tom začali bohatnúť a nabaľovať sa. A ďalej... ďalej už snáď nemusím pokračovať. Všetci dobre vieme, že kam to až dospelo...
26. 10. 2015 v 21:14Off-line Haru  (26/-/-)
BussterX - Jo to je asi pravda :-D Ale popravdě, přemýšlela jsem i o tom, že aniž věřím v boha, tak že bych jednou šla ke zpovědi a poslechla si, co mi o mně kněz řekne, myslím že by to byla určitě nějaká rada "k nezaplacení" :-D
26. 10. 2015 v 21:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Haru: vyžranej pohodlnej kněz odtrženej od reality normálního světa kterej nemusí nic dělat, netvoří žádné hodnoty, nic po něm na světě nezůstane a jen papouškuje co mu z říma nadiktujou papaláši církve a co do něj nalili v semináři podobní darmožrouti jako je sám nemá právo kecat lidem do života, Boha si musí najít každej sám a ne se k němu obracet přes mocenskou politickou organizaci církve
26. 10. 2015 v 21:24Off-line Haru  (26/-/-)
BoG - „Tož vašu p**u jsem taky neviděl, a přesto věřím, že ju máte“ :-D

- Bohumil Stejskal
26. 10. 2015 v 21:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak hlavně že není fantazie posmrtný život mumie po mumifikaci mrtvé tělesné schránky ze které se při balzamování nosníma dírkama spešl háčkama vytahá mozek po kouskách : ))
26. 10. 2015 v 21:50Off-line BussterX  (103/130/150)
Bible má tu vzácnou vlastnost, že je v ní VŠECHNO, a každej si z ní vybere ten verš kterej se mu zrovna líbí..

Otázka: Co říká Bible o homosexualitě? Je homosexualita hřích?

Odpověď: Bible nám jednoznačně říká, že homosexualita je hřích (Genesis 19:1-13; Leviticus 18:22; Římanům 1:26-27; 1. Korintským 6:9). Římanům 1:26-27 konkrétně učí, že homosexualita je výsledkem neposlušnosti a zapření Boha. Když člověk setrvává v hříchu a nevěře, Bible nás učí, že Bůh ho nechá „propadnout“ ještě horším a ohavnějším hříchům, aby bylo vidět nesmyslnost a beznadějnost života bez Boha. 1. Korintským 6:9 říká, že homosexuální hříšníci nezdědí Boží království.

Bůh nestvořil člověka s homosexuálními tužbami. Bible říká, že člověk se stává homosexuálem v důsledku hříchu (Římanům 1:24-27), a v konečném důsledku z vlastní vůle. Člověk se může narodit se sklony k homosexualitě tak, jako se může narodit s násilnickými sklony a náchylností k jiným hříchům. To však neomlouvá člověka, když se rozhodne pro hřích tím, že se poddá svým hříšným tužbám. Narodí-li se člověk se sklony k hněvu, zuřivosti, dává mu to právo poddat se těmto sklonům? Jistěže ne! To platí i v případě homosexuality.

Bible však nepopisuje homosexualitu jako „větší“ hřích než jiné hříchy. Všechny hříchy urážejí Boha. Homosexualita je jednou z mnoha věcí vyjmenovaných v 1. Korintským 6:9-10, které brání člověku vstoupit do Božího království. Podle Bible je Boží odpuštění dostupné stejně tak homosexuálovi jako cizoložníku, modláři, vrahovi, zloději atd. Bůh také zaslíbil sílu zvítězit nad hříchem včetně homosexuality všem, kteří uvěří v Ježíše Krista a chtějí být spaseni (1. Korintským 6:11; 2. Korintským 5:17).

http://www.gotquestions.org/…a-hrich.html
26. 10. 2015 v 22:32Off-line paink  (49/-/-)
Ivosak: povedz to fararovi pri spovedi, ten je tam od toho. A nech sa deje vola bozia.
26. 10. 2015 v 22:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Nééééé dyť ho ten farář o***á O_o
26. 10. 2015 v 22:45Off-line ozvien  (73/-/-)
Ivosaku tady se moc teoretizuje. Rozum v této věci moc nepomůže. Ponoř se do hlubiny své intuice a opusť rozum. Jsou věci, které víme i bez rozumu.Co tam najdeš tím se řiď. Stokrát ti rozum bude něco namlouvat a je to marné= intuice je také cesta poznání. Aspoň u mne to tak funguje.
26. 10. 2015 v 22:49Off-line onlip  (61/180/84)
Kdyby mě tu ten nahoře nechtěl, měl nespočet příležitostí mě sejmout. Z toho, že mě tu drží, dovozuji, že je rád, když klukovi dávám nejlepší ze sebe.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 10. 2015 v 22:52Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Hlavně je důležité se tím netrápit, dá se to skloubit úplně bez problémů. Přítel je praktikující římský katolík a rozhodně s tím nemá žádný vnitřní problém. Oficiální výklad římskokatolické církve sice je takový jak uvádíš, ale ne každý její člen (a to dokonce ani kněží) to tak vidí viz například Tomáš Halík, podle kterého v Bibli nenajdete odsouzení homosexuality ani homosexuálního sexu jako takového, zkrátka záleží na výkladu http://ceskapozice.lidovky.cz/…x-/tema.aspx?…

Také doporučuji si pročíst web sdružení Logos: http://www.logoscr.cz/
26. 10. 2015 v 23:09Off-line johnj  (40/186/82)
Ono je to s tím bohem, církví a Biblí všechno poměrně promyšlené. Pokud se v Bibli píše, že sex dvou mužů je hřích, tak je to tam napsané za nějakým účelem. Co s takovým věřícím chlapem, kterého nepřitahují ženy a nemůže mít sex s muži? Ideální adept na kněze. Život svázaný přísnými pravidly v celibátu zasvěcený šíření víry a pomoci lidem. Věčné potlačování své homosexuality je součástí "zkoušky", a pokud obstojíš, boží království je ti otevřené. :)
Pokud věříš v Boha, buď ve své víře k***ický, pochybuj, pátrej, ptej se a hledej odpovědi. Víra bez pochyb a otázek je fanatismus.
Hodně štěstí!
27. 10. 2015 v 00:41Off-line esthetique  (41/-/-)
Busster: ano, ale v tom pekle by zazil podstatne vice toho HNUSNEHO, HRISNEHO HOMO SEXU, po kterem tolik touzi a soucasne si ho musi odrikat... osobne si peklo predstavuju jako obrovskou gay saunu, kde se poradne topi a je tam jak sucha sauna, tak para a oboji ve dvou teplotnich urovnich, aby si moh vybrat kazdej... proste neco jako Vauxhall Chariots v Londyne, ha ha ha ha ha ha ha
27. 10. 2015 v 02:18Off-line ozvien  (73/-/-)
Estetique zapomněl jsi přidat mráz, to je také pekelná věc, ještě vodní hrůzu topení a vichřici která smýká se vším a máme to celé.
27. 10. 2015 v 03:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Esthetique : peklíčko podle Danta z Božské Komedie napsané před 700 lety, homosexuální orgie v pekle nejsou popsány :P

První kruh (Limbus): Zde jsou duše těch, kdo žili ctnostně, ale byli bez pravé víry - tedy bez křtu (např. Ovidius, Lukianos, Homér i Vergilius).
Druhý kruh: Střeží ho Mínos. Vichřice unáší ty, kteří zhřešili smyslností (např. Kleopatra, Lancelot, Tristan, Helena spartská, Semiramis, Francesca a Paolo).
Třetí kruh: Střeží ho Kerberos. Ti, kdo hřešili obžerstvím. Prší na ně špinavý déšť.
Čtvrtý kruh: Střeží ho Pluto. Lakomci a marnotratníci valí proti sobě těžké balvany.
Pátý kruh: V močálu Styx trpí prchlivci.
Šestý kruh (Město Dis): V hrobech plných plamenů hoří kacíři.
Sedmý kruh: Násilníci, sodomité.
První okruží: Násilníci proti bližním. Topí se v krvavé řece střeženi kentaury v čele s Chirónem (např. Attila, Pyrrhus).
Druhé okruží: Násilníci proti sobě (sebevrazi). Jsou proměněni ve stromy a keře, jejichž listí ožírají Harpyje.
Třetí okruží: Násilníci proti Bohu, práci a přírodě. Jsou vystaveni horkému písku, na který prší oheň (např. zmiňovaný Dantův učitel Brunetto Latini).
Osmý kruh (zvaný Zlé žleby): Poutníky sem přenese obluda Geryon (symbol přetvářky). Jsou zde lstiví lidé.
První okruží: Podvodníci a svůdci žen (např. Jáson).
Druhé okruží: Pochlebovači a kuplíři. V 1. a 2.okruží rohatí ďáblové bičují lidi po zádech.
Třetí okruží: Svatokupci vězí hlavou v dírách a nohy jim olizuje plamen.
Čtvré okruží: Věštci, kouzelníci, astrologové, kteří chtěli vidět příliš daleko, nyní kráčejí pozpátku s hlavou otočenou dozadu (např. zakladatelka Mantovy, rodiště Vergiliova, věštkyně Mantó, Eurypyl)
Páté okruží: Ve vařící smole se koupou ti, co kupčili s veřejnými úřady. Hlídají je ďáblové.
Šesté okruží: Pokrytci. Jdou v těžkých pozlacených kutnách.
Sedmé okruží: Mezi jedovatými hady pobíhají zloději.
Osmé okruží: Hoří zde ti, kteří lstivě škodili jiným (např. Odysseus).
Deváté okruží Ďábel mečem mrzačí rozsévače rozkolů (např. Mohamed).
Desáté okruží: Falšovatelé. Jsou trýzněni svrabem.
Devátý kruh: Zrádci jsou zamrzlí v jezeře vytvořené řekou Kokyt. Na okraji 9.kruhu (studně) stojí ve spárách giganti.
První okruží (Kaina): Zrádci na pokrevních příbuzných.
Druhé okruží (Antenora): Političtí zrádcové.
Třetí okruží (Ptolomea): Zrádci prohřešivší se na těch, jimž byli povinni pohostinstvím.
Čtvré okruží (Giudecca): Ti, kdo zradili dobrodince. Ve středu stojí po pás v ledu zamrzlý Lucifer, padlý anděl, a z jeho tří tlam trčí Jidáš, Brutus a C***ius.
17. 12. 2016 v 00:27Off-line Kaci  (103/-/-)
Řekl bych to jednoduše, buď budeš správný věřící a vykašleš se na sex s muži (protože hřích je homosexuální chování, ale né být homosexuálem), bůh je asi vtipálek pokud je, že nasadil na svět homosexualitu a zakázal homosexuální styk :D ale věřící by to odůvodnili asi tím, že za to může ďábel a nebo se vykašleš na víru, (což je rozumnější), protože přece co nějaký maník, kterého jsi nikdy neviděl ti má co říkat co smíš či ne
21. 04. 2018 v 20:31Off-line Milan007  (33/-/-)
Ahoj, jsem rád, že čteš, co píšu. Popravdě účet jsem si založil, abych mohl přidat svůj názor. Jsem věřící a mám Boha rád, i když to někdy svým hloupým chováním kazím. Každopádně, Bůh tě miluje a stojí o tebe. Pokud chceš vztah s Bohem, jdi za ním. On ti řekne nebo ti dá nějak najevo, jak pro něho žít. Modli se k němu a poznáš ve všech oblastech skvělou změnu. A teď se zastav, protože pokud to jen přečteš nic se nestane. Modli se k němu ještě teď. Bůh ti může dát za celý život jen jednu šanci a může to být tahle. Jdi za ním.
21. 04. 2018 v 20:55Off-line PavelKalvoda  (56/186/80)
Bůh Tě stvořil teplýho a teplý sexujou s chlapama. Homosexuální láska teda není v rozporu s tím, jak Tě Bůh stvořil.
21. 04. 2018 v 21:00Off-line PavelKalvoda  (56/186/80)
Jinak jen nepodstatný detail... Film se jmenuje "Motlitby za Bobbyho", nikoli za Barryho (Prayers for Bobby, 2009).
22. 04. 2018 v 08:53Off-line gin  (63/184/120)
@zakladatel

Podíval jsem se na tvůj profil, jsi namočený v okultu a tak není vůbec žádného divu, že tě postihlo to, co tě postihlo. Nejdřív se musíš zbavit toho okultu.
22. 04. 2018 v 18:13Off-line MxP  (22/185/80)
Buď se vyser na sexualitu nebo na viru :D nebo se prostě smiř že skončíš v pekle :D
11. 05. 2018 v 02:00Off-line andy029  (36/-/-)
Obrý den jsem 30let sportovní týpek hříšník, hledám někoho kdo mě pochopí kněze nebo faráře dědu nad 50L jsem,, mám dívku kterou miluji,, ale měl jsem v minulosti poměr z mnohem starším mužem. bylo mi moc přijemně když jsem mu působil uspokojení. nejsem gay ale potřebuju pochopeni staršího muže, co ví že nejde o lásku jako takovou, ale o vzájemné mužské souznění a porozuměni vedoucí k uspokojení , to že mladší muž pomuže ke spokojenosti staršího muže nevidim nic špatného,, proto potřebuji staršího muže nad 50l abych pasivně byl mu po vůli,, sexuálně, potřebuji zralé semeno,, ,,, ale pootřebuji muže co bude dominantní na mne, cítit ho v sobě prostě, moc rád někoho kdo to pochopí a zároveň mi dá co potřebuji, i pervers ulety od svazovani vyprasky mazleni atd vydrzim tvrdy deepthoart mrdani atd mazleni , tresty , pochválit za poslušnost mám holku, hledám tajného chápajícího dědu perverzáka, jsem sub i dom proto hledám tak stejně založeného muže , nebo kohokoliv nad 50let se vzajemným pochopením, potřebuji staršího dědu alke zároveň se mi moc líbí mladí kloučci :) aji dívky :)
11. 05. 2018 v 02:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Omfg zabte toho spamera
11. 05. 2018 v 20:39Off-line pear  (103/-/-)
Neodsuzujte hned všichni bibli. I když nejsem věřící, přesto pocházím z věřící rodiny a v bibli se nic takového nepíše. Bible konkrétně poukazuje na sex chlapce s mužem, takže na pedofílii, nikoliv na homosexualitu. Tam jde jen o špatný výklad Bible, kterou si církev vyložila špatně. Navíc komentáře typu, že v době, kdy se psala bible byla společnost netolerantní je taky blbost, protože v té době se brala homosexualita úplně normálně dokud nepřišla církev i s tím svým "špatným výkladem bible", jak jsem již psal. Takže logicky ani ten, kdo psal bibli neměl pravděpodobně nemysli homosexualitu, protože za to by ho ostatní lidi v té době "ukamenovali". "Zákaz" homosexuality, jak vy popisujete byl uveden do praxe až, když církev se dostala k moci. Nemám vám to za zlé, ale měli byste si ověřovat své informace než něco začnete soudit. Děkuji
11. 05. 2018 v 21:24Off-line gin  (63/184/120)
Je vidět, že bibli vůbec neznáš. Církev to pouze převzala ze židovství, tedy ze semitského kulturního okruhu, kde byl vztah nejen k homosexualitě ale i nahotě totálně odmítavý. V tehdejším soudobém řecko-římském kulturním okruhu byl ale vztah jak homosexualitě ale i nahotě kladný. Ne vše ale církev ze semitského kulturního okruhu přejala. Například obřízku, pro semitský kulturní okruh typickou, církev zavrhla.
12. 05. 2018 v 07:00Off-line gin  (63/184/120)
A jedenáct z dvanácti těch chlapů bylo ženatých. Proč Petr nakonec zapřel Ježíše? Protože Ježíš Petrovi uzdravil tchyni.
12. 05. 2018 v 09:36Off-line MaWe  (32/182/87)
Odplata za hřích je smrt, žádné peklo! A Bůh dal člověku tento příkaz:,, Smíš jíst ze všech stromů v zahradě, ale že stromů poznání dobra a zla nebudeš jist, neboť v den, kdy z něho pojíš, propadneš smrti,, Gn 2-17
12. 05. 2018 v 11:08Off-line MaWe  (32/182/87)
Možná vypadám jako blázen, ale věřím! :)
12. 05. 2018 v 12:49Off-line gin  (63/184/120)
@Post:

Takže už téměř na ´100% vím, kdo jsi. Dle slovních obratů jsi Hvězdoun. Ale jestli je Próza a Hvězdoun jedna osoba, popřípadě je Próza + Hvězdoun + Zkoumal jedna a táž osoba, nebo to jsou to dvě popřípadě tři různé osoby, to v současnosti nedovedu rozlišit.
12. 05. 2018 v 13:30Off-line gin  (63/184/120)
Já myslím toho Hvězdouna, kterému jsem loni z Německa telefonoval.

Mimoto byl z východu republiky. Bylo to vidět z jeho chacharštiny a ke všemu mi to sám říkal.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload