Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč se neruší podvodné profily?

01. 11. 2015 v 12:53Off-line tropikboy  (37/178/72)
Každý den je na téhle seznamce založeno několik podvodných profilů s fotkami staženými z jiných stránek, často zahraničních. Admini na základě nahlášení sice mažou fotky, ale profil nechají dál. A pokud na takový profil někdo upozorní ostatní uživatele v diskuzi a přiloží i důkazy, ihned je téma zrušeno.

Mazání fotek nic neřeší. Za měsíc si podvodník nahraje jiné fotky nějakého zajíčka a bude tu dál oblbovat půlku seznamky. Myslím si, že profily již od počátku založené jako podvodné by bylo vhodné úplně smazat. Založení profilu zabere nějaký čas a vyžaduje email, a když je dotyčnému strýcovi smazán již druhý profil, tak si to většinou rozmyslí. Anebo by se na profilu mohlo zobrazovat upozornění "Tento uživatel nahrál cizí fotky, které byly administrátorem smazány."

Uživatelé na téhle seznamce sem již chodí s vědomím, že každý druhý profil je podvodný. To asi seznamce příliš neprospívá. Administrátoři si budou muset položit otázku, jestli budou mít větší návštěvnost, když tu bude pětina falešných profilů a uživatelé nebudou seznamce moc důvěřovat, nebo jestli tu pětinu (resp. z ní zjištěnou část) smažou a budou doufat, že s vyšší důvěryhodností sem bude chodit více uživatelů.
01. 11. 2015 v 13:28Off-line johnj  (40/186/82)
Bezpochyby by důvěryhodnost každého webu pozvedlo, kdyby byla registrace podmíněná přihlašováním přes datovou schránku, validované mojeID a systémy, kde se ověření účtu provádí vůči osobním dokladům. Obávám se ale, že by tu pak byla naprosto mizerná uživatelská základna.

Kdysi už tu padlo, že je problém skutečně ověřit, jestli je nějaký účet pravý, nebo fake. A jedna fotka stažená někde z internetu tím hlavním důkazem rozhodně není. Stejně tak nahlášení falešného účtu pomocí určitého množství uživatelů, u kterých se dá vyhledat nějaká spojitost, by nemělo být hlavním důvodem odstranění profilu. Skupina lidí se může klidně z legrace dohodnout, že někoho označí za fake a nahlásí ho, aniž by to byla ve skutečnosti pravda.
Pokud začne provozovatel výrazně promazávat profily a zvýší se mu číslo omylem smazaných nefalešných účtů, jeho důvěryhodnost se hned snižuje.

Celá problematika je klasickým případem vah, kdy je třeba udržet nějakou rozumnou míru prověřování a následného mazání účtů. To je pohled subjektivní ze strany provozovatele. A používáním tohoto webu s ním souhlasíme.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 11. 2015 v 13:40Off-line DjLuko1996  (27/175/-)
Ja som im to uz pisal vobec sa tomu nevenuju poznam aj ine stranky kde si vas ale poriadne overia a pri podozreni na falosny profil vam ho proste zrusia
01. 11. 2015 v 14:10Off-line YoungPatasek  (16/165/50)
Je třeba takové profily nahlašovat stále a stále dokola:)
01. 11. 2015 v 14:39Off-line Vlado2  (61/180/80)
Připadá mi, že někteří z vás až dneska objevili internet. A nechcete se smířit s faktem, že spousta údajů (nejen na tomto webu) je vkládána anonymně a tudíž jejich pravdivost může být nulová.
To opravdu chcete, aby admin kontroloval úplně všechny údaje a myslel za vás? Pokud na profilu najdu informace, které se navzájem vylučují, je asi něco špatně. Najde-li Google stejnou fotku na webu druhého konce Zeměkoule, také vám snad docvakne, že proti vám určitě nesedí zrovna Mirek Dušín z Rychlých šípů, ale pologramotný blb, neschopný upravit v grafickém editoru ani ukradenou fotku.
„Jistotu“ budeš mít pouze při osobním setkání; na internetu nikdy! I těm nejdůvěřivějším by už konečně mělo dojít, že seznamka není ověřená encyklopedie.
Jen pro zajímavost: Jistý internetový deník svého času vyžadoval k zaregistrování do diskusí naskenovanou občanku – než mu to bylo zakázáno. Dodatečná analýza prokázala, že třetina doručených skenů byly padělky.
01. 11. 2015 v 14:44Off-line tropikboy  (37/178/72)
Jistotu budeš mít například tehdy, když ti dotyčný pošle na tvoji žádost vyfocenou fotku dle pokynu (např. dát si ukazovák na vlasy a do druhý ruky vzít otvírák). Nebo pokud dotyčný je ochotný na jednu minutu zapnout webku na skype. Anebo tak, že ti někdo, koho znáš, potvrdí že se s uživatelem viděl.
01. 11. 2015 v 14:51Off-line Stiflerr  (31/178/75)
Jen nechápu,že Vás pořád dokola baví řešit to samé :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 11. 2015 v 19:41Off-line tropikboy  (37/178/72)
Nově založený uživatel SebiJxnvskx si na profil nahrál dvě fotky kluka z Polska ze stránky http://ask.fm/Klaudusia_15
Na základě reakcí uživatelů mu admini fotky smazali.
Uživatel si znovu nahrál na profil jinou fotku stejného kluka.
Napsal jsem to do komentářů na jeho profilu. Uživatel komentář smazal, zablokoval mě a napsal mi do profilu nadávku.
Znovu jsem adminy upozornil na falešnou identitu uživatele.

Otázka - jak budou reagovat admini?
a) jen smažou fotku
b) neudělají nic
c) zruší profil
d) zruší tuto diskuzi, neboť bude chápána jako útok na chudáška úchyláčka, který mimochodem porušuje pravidla tohoto serveru
e) uloží jeho IP adresu, vše zadokumentují a zašlou nejbližšímu oddělení policie pro podezření ze spáchání pokusu trestného činu poškození cizích práv či z přestupku proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) přestupkového zákona
f) publikují další článek Zelenky
06. 11. 2015 v 19:47On-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tropik: My uživatelé bez fotky ale nejsme o nic pravdivější. Alespoň dle místního mínění. :-P
06. 11. 2015 v 19:49Off-line tropikboy  (37/178/72)
Lukino luk - když mám zájem si s někým psát, pošlu mu fotku soukromě a můžu mu ukázat i tlamu na webce, aby měl jistotu, že fotka je má : )
07. 11. 2015 v 00:02Off-line Pasivjirka  (60/179/63)
A admini k tomuto tématu mlčí.
07. 11. 2015 v 00:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Pasive jirko, jaká je pravdivost tvýho údaje v profilu, že je ti 78 let? jestli je ti 78 tak máš už dávno mít vytažený umělý zuby ve sklenici a spinkat... jestli je to výmysl ten věk, tak jsi taky fake
opakovaně tu upozorňuju na uživatele s niken naly umelec který si opakovaně dává do profilu fotky ze zahraniřních serverů, opakovaně mu to admini mažou, profil existuje dál samozřejmě, ale jeho zrušení není řešením problému... za problém považuju to, že se tu najde dost hlupáků, kteří nejenže si s ním píšou a posílají fejkovi svý p**a ale ještě se ho zastávají, že fake není... toto už je vrchol k****nismu a je problém hlupáků že si píšou s kdekým
07. 11. 2015 v 00:56Off-line Vlado2  (61/180/80)
Busstere, dovoluji si navázat na poslední část tvého vstupu: "... toto už je vrchol k****nismu a je problém hlupáků, že si píšou s kdekým".
Souhlasím a tvrdím, že je to opravdu jen a jen jejich problém - ne náš. Ten profil je krajně nedůvěryhodný i bez fotky! Ale pokud kdokoli přemýšlí pouze partiemi od pasu dolů a naběhne si na takto nastražené vidle - dobře mu tak.
07. 11. 2015 v 01:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Možná omylem maříme policejní práci a demaskujeme nechtěně profil nastrčeného agenta číhajícího na pedouše : ))
07. 11. 2015 v 01:24Off-line Vlado2  (61/180/80)
V tom případě se policejnímu orgánu omlouvám, ale musím jej upozornit, že to dělá úplně blbě. Protože toho, kdo se nechá ulovit na tento profil, psychiatr nikdy nemůže označit za svéprávného.
07. 11. 2015 v 01:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Možná je to profil vědeckého týmu který zkoumá míru uživatelské internetové gramotnosti či inteligence české populace : )) nicméně už se tu našel jeden týpeq (uživatel Stiflerr ), který jen proto, aby vyvrátil moje tvrzení prohlásil v jedné debatě, že se sobně schází v reálu (teda on napsal že s ním š**á) s tím uživatelem maly_umelec který používá ze zahraničních serverů ukradené fotky 13ti letého indiána či co to je za rasu a že je to vopravdu on na těch fotkách a ukradli mu je ti cizinci zlí....
07. 11. 2015 v 01:43Off-line Vlado2  (61/180/80)
Také jsem to četl a docela jsem se zasmál. Jen mi v té chvíli bylo dost líto toho dementa, protože mít virtuální sex s fyzicky neexistující osobou asi není pro většinu z nás "to pravé ořechové".
07. 11. 2015 v 01:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak on ví, že my víme, ale má orgáč z toho jak nám to nandal...
07. 11. 2015 v 08:02Off-line tropikboy  (37/178/72)
Včera jsem zde umístil soutěžní otázku, jak se zachovají admini. Správná odpověď byla a), tedy že smažou fotku a nic víc.

Uživatel SebiJxnvskx opět nahrál další fotku. Tuhle mi už google nenašel. Nicméně podle barvy a rámu dveří nevypadá, že by byla focená v ČR, ale ani v Polsku.
07. 11. 2015 v 09:44Off-line BussterX  (103/130/150)
No vidíš, teď už jen zbývá zakončení této taškařice... někdo kdo tě nemá rád sem napíše, že s tím fejkem v reálu š**á jen proto aby z tebe tím alibi fejkovi udělal blba a máš po ftákách : ))
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload