Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Meditácia

16. 12. 2015 v 18:14Off-line Anonym
Ahojte!
Praktizuje tu niekto meditáciu? Ako často? Pomohlo vám to pri niečom? Dostali ste sa už niekedy do takzvanej "hlbokej" meditácie (vypnú sa vám zmysly a nič vôkol, ani čas, nevnímate)?
Ja meditujem, teraz už pomenej, ale zhruba pred rokom som aj celý deň dokázal len meditovať. Vtedy som sa prvýkrát, a aj posledný, zatiaľ, dostal do hlbokej meditácie. Dokázal som sa viac sústrediť v reálnom živote a mal som "čistú" a bystrú myseľ.
(15 rokov)
16. 12. 2015 v 18:19Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
"Dostali ste sa už niekedy do takzvanej "hlbokej" meditácie (vypnú sa vám zmysly a nič vôkol, ani čas, nevnímate)?"

Jednou jsem to s hulením přehnal natolik, že jsem chytil tropa a asi na 5 minut jsem se rozsypal na zem jak pytel sraček(Naprostá tma před očima a byl jsem tak někde mezi Jupiterem a Saturnem). Počítá se to?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
16. 12. 2015 v 19:12Off-line burlap  (54/197/98)
Napis a jeb na blbe komentare...
16. 12. 2015 v 21:38Off-line Haru  (26/-/-)
Já se o to dřív pokoušela, ale nejde mi to.. Pořád na něco musím myslet a neumím navodit stav, kdy bych, jak říkáš, vypnula mozek... :)
16. 12. 2015 v 21:47Off-line filip.2580  (54/174/73)
Vypnout mozek totálně až tak těžké není, spíše je komplexní vypnutí dost blbě použitelné v reálném životě, jelikož aspoň něco je potřeba nechat v činnosti pro možnost návratu...Takže ono umění spočívá ve schopnosti selekce co se vypnout má a co ne....když cestou autem vypnu nepříjemné vzpomínky tak je to super...ale když vypnu vše, tak je to spíše mazec...nezodpovědný mazec...
17. 12. 2015 v 07:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Hard mord: jo, já bych to počítal... existuje mrtvolka vysušené mumie z doby bronzové z hrobu na hranici ruska a číny, žena ve věku cca 26 let, podle toho jak byla pohřbena je to zřejmě šamanka a vědecky se dokázalo, že za života užívala konopí... zřejmě při obřadech a asi i pro zmírnění bolestí páč měla rakovinu a zranení pádem z koně... nicméně je potvrzeno jak vidno, že marjánu užívali už šamani před 20ti tisíci lety : ))
17. 12. 2015 v 11:32Off-line Cozera11  (42/174/68)
Rád medituji a rozjímám Písmo svaté / Bibli / je to nejúspěšnější a nejistější cesta k Bohu a do vlastního nitra, k poznání sebe sama. Všem doporučuji... Není to snadné ale stoji to za to.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 12. 2015 v 12:20Off-line paink  (49/-/-)
Z biblie ma najviac brali casti o sodome, gomore a pod.Zvysok nuda
17. 12. 2015 v 12:26Off-line paink  (49/-/-)
Ja som bol vychovavany jak decko prisne katolicky. Vzdy pred spanim som riesil, ci sa mam najprv pomodlit a az potom sa oddat zvrhlym chutkam, alebo naopak. Aby sa nejak Jezisko neurazil.
17. 12. 2015 v 12:42Off-line onlip  (61/180/84)
Anonym (meditation): Meditace má řadu podob, podle osobnostního nastavení každého z nás. Ty jdeš cestou samathovou, já vip***ánovou - ta mozek nevypíná, vede k sebepoznání a sebepřijetí, je tudíž dost drsná. Frekvence: využívám pravidelných delších cest vlakem (snažím se počkat, až projde průvodčí a nesedat do blízkosti potenciálních telefonistů). Kromě toho jiná pravidelná setkání s mým guru, který mi otvírá sféry, o kterých jsem dosud nevěděl. V začátcích jsem myslel, že to půjde při ulehnutí ke spánku a probouzení se, ale vip***ána tak nefunguje. Přesto, pokud nemůžu usnout nebo se v noci probudím, používám naučených technik, kterými člověk vstupuje do alfa až théta mozkových vln - a to je už samathový režim, vytěsňuju myšlenky, co všechno ještě musím udělat... Kromě vnímání proměn těla (dech, poloha, tíže rukou) k tomu může přistoupit princi mantry, mně dnes stačily půlky slov, aby mi nic nepřipomínaly. Výsledkem není spánek, spíš vědomé snění. Vím, že nespím, vím, že nebdím, motivy polosnů si pamatuju.
A jestli pomáhá? Pomohla mi překročit úskalí emočního rázu, která jsem vytěsňoval. V jiných ulpívám. Takže program na doživotí.
19. 12. 2015 v 14:10Off-line hipster  (25/-/-)
Preboha kto má na také sračky čas? :D lopatou po čele a vypne ťa hneď
19. 12. 2015 v 14:22Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Pokud po tom tak toužíš, já Tě lopatou po držce vezmu hned
19. 12. 2015 v 14:25Off-line hipster  (25/-/-)
Lákavá ponuka ale nie dík.
19. 12. 2015 v 15:21Off-line Bready  (26/183/74)
Ja sel kdysi zhulenej mezi nejakyma dvema budovama JZD, byvalyma kravinama a myslel jsem si, ze jsem v koncentraku a ze zaviraji branu. :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 12. 2015 v 00:36Off-line Betonica  (39/191/93)
Medituju tak casto, jak to jde. Naucil jsem se zvladnout svoje myslenky oddelit od vnejsiho ruchu i v MHD. Staci mi 20 minut cesty a vystupuju s cistou hlavou. Trvalo mi to ale roky a ne vzdy se mi podari dosahnout plne koncentrace. Doma je to bez problemu, udelam si na to cas a klid. V praci na meditace nemam moc cas.

Ve stavu, kteremu rikam klidna mysl, mi prestanou vi*** myslenky, vidim veci shora. Obcas se mi stane, ze sam sebe vidim shora. Vetsinou pak byvam unaveny, idealne si dat sloficka.

Meditace mi prinasi svobodu mysleni, tridi balast od dulezitych veci. Uklidni mi hlavu, prohloubene vedome dychani dokrvuje dnem stresovane casti tela.

Za me sama pozitiva a socialni jistoty :)
27. 02. 2016 v 15:42Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Určitě, meditace pomáhá v řadě věcí, jsou na to dělané i výzkumy :-). Hodně důležité je najít způsob, který dotyčnému vyhovuje - protože jich je opravdu hodně a rady typu "na nic nemysli" většinou fungují asi jako "nemysli na růžového slona" (co si všichni vybavíme, že? :-) ). Já momentálně medituji méně, protože se připravuji na matu***u atd., ale aspoň jednou týdně si ten čas třeba na 15 min před spaním udělám a i to pomáhá se zklidnit, lépe se soustředit, být v kontaktu se sebou, podívat se na svůj život objektivněji a lépe se rozhodovat. Myslím si ale, že meditací nemusí být jenom přímo ta technika, ale pro někoho může být stejně tak meditací např. sport či procházka apod. :-)
27. 02. 2016 v 15:43Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Jinak v meditaci se dá i cíleně dostat do úplného tranzu, např. spánkové paralýzy apod., využívá se to i např. pro autosugesci atd. Osobně si ale myslím, že to vůbec není nutné.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload