Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Důvěřivost, naivita, poslušnost

04. 01. 2016 v 22:12Off-line Anonym
Věřím lidem, kterým bych neměl věřit. Nechám se zmanipulovat. Stalo se mi, že se mnou byl ve vlaku jeden chlápek, přemluvil mě na spoření, ze kterého jsem pak musel pracně couvat, protože jsem mu, já b***c, podepsal smlouvy. Také jsem se nechal napálit na nevýhodný tarif mobilního operátora. V obchodě mi prodavač vnutí zboží, které nechci a které je předražené. I v práci jsem přespříliš vstřícný a ochotný a neumím říkat ne. Rodiče a učitele jsem také byl zvyklý poslouchat a neodmlouvat. Měl jsem vždy úctu k auto***ám. Ale pro dnešní dobu se to nehodí. Jak se naučit být více od rány a nenechat si vše líbit? Jak se stát tvrdším? Mám všem apriori nedůvěřovat a být skeptický? To jde? Jak rozlišit úmysly druhého?
04. 01. 2016 v 22:31Off-line Horac  (23/185/73)
Těžko věřit tomu, že by tohle všechno mohla být pravda, spíš to zní jako několik typických situací na úvod článku o asertivitě :) Pokud to myslíš vážně, přečti si nějakou populární knížku na toto téma a když to nezvládneš řešit sám, obrať se na psychoterapeuta.
04. 01. 2016 v 22:34Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Takovou povahu by každý zaměstnavatel toužil mít u svých zaměstnanců. Poslušnou, manipulativní, nechající si všechno líbit... makat a neremcat, když si tebou vytírá p***l. Colombo tě zaměstná. Checht. :-P
04. 01. 2016 v 22:35Off-line johnj  (40/186/82)
Pokud ti někdo něco nabízí nebo nutí, stačí říct "Děkuju, nemám zájem, nashle!". A to s milým a upřímným úsměvem a klidně dotyčnému skoč do řeči; tím mu dáš jasný signál hned na začátku.
Jsi svéprávný, dospělý, pokud budeš mít o některé produkty nebo služby zájem, dokážeš si je vyhledat sám a případně zavolat na zákaznickou linku a dohodnout si schůzku (objednat zboží atp.).
05. 01. 2016 v 00:42Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Levice je na hovno. To chce radikální levici. :-P
05. 01. 2016 v 00:47Off-line Hnzk  (28/197/87)
Četl z Vás někdo tenhle rozhovor? Je fajn! :-) http://www.izun.eu/…ecnosti-na-h
05. 01. 2016 v 00:51Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ale vůbec nijak nesouvisí s tématem. Jenže to je tady vlastně fuk. :-P
05. 01. 2016 v 09:07Off-line rum  (29/177/89)
S tim operatorem se mi to stalo taky :-D od te doby je vzdy odpalkuju :-D jak se psalo nahore, nejlepsi je skok do reci :-p
05. 01. 2016 v 13:36Off-line igy  (38/173/81)
Znám od sebe. Myslím, že za to mohl můj introvertismus, že jsem se nemohl rychle rozhodnout. Ale stačí si to uvědomit a nerozhodovat se tak rychle. Prostě řekni, že si všechno promyslíš, prostuduješ (ať ti dají materiály či pošlou mail), a pokud to bude dobré, tak se ozveš. Nebo ať se ozvou oni, aby neztratili provizi, ale po prostudování se ti bude odmítat lépe. Hlavně nic nepodepisuj hned, i když ti budou tvrdit, že tak ztratíš časově omezenou nabídku - to stejně většinou není pravda.

Můj nedávný zážitek byl nějakým investičním poradcem - evidentně připravený z mnoha kurzů asertivního jednání, s naučenými frázemi, vtipy, hecujícími urážkami a tak. Nedal jsem se a ukončil rozhovor s tím, ať mi to pošle do mailu a zavolá za týden. Mail pochopitelně neposlal, protože bych přišel na to, jaká je to blbost. Ale měl vytrvalost - zkoušel to ještě asi šestkrát v průběhu měsíce. Přestal, když mu došly výmluvy, proč ještě mail nedorazil. :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload