Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Podnikání, maloobchod - platební terminály

16. 02. 2016 v 12:41Off-line Anonym
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda a případně jaké zkušenosti máte s platebním terminálem ve svém podnikání. Podniká z vás někdo jako fyzická osoba a má platební terminál? Děkuji předem za vaše příspěvky.

Jde mi o to zjistit, jestli to někomu funguje v praxi a jestli se dá od něčeho "odpíchnout". Komunikaci s bankama už vzdávám, jsou velmi obecní a dávají si pozor, aby nebyli konkrétní, nedokáží dát slušnou férovou nabídku, konkrétně za jakých podmínek to lze - vždy rozhovor přetočí v zjišťovací pohovor (= zjistíme jak jsi bohatý a podle toho zaplatíš), takové jednání mi nepříjde rozhodně správné a jestli nabízí službu či produkt, měli by být férovía jednoznační. Také si v obchodě nedovolím prodat čokoládu nebo rohlík dráž, jen proto, že má někdo novou audinu a nebo nosí zlaté prstýnky, ale mám povinnost zákazníka pravdivě informovat o ceně nabízeného zboží.

A ještě se mi u některých nelíbí, že si nechají zaplatit instalaci, pronájem, (sazbu podle obratu) a ještě procenta z transakcí. Je to zlodějské (ale snad né u všech). Příjde mi to absurdní, je to jako bych si nechal zaplatit 2,50 Kč za rohlík, 0,20 Kč za to že ho dají do tašky a 0,30 Kč za to, že ho budou kousat.

Budu rád především za vaše zkušenosti, děkuji
16. 02. 2016 v 13:28Off-line awenIII  (30/182/81)
Chápeš to trošku špatně... Resp. hooodne zjednodušeně, ale pokusím se to trošku nastínit na tvém příkladů s rohlíky... Jeden rohlík bude stát 3 Kč, problém je, že ty ani banka nevíte, kolik rohlíku vlastně budeš potřebovat, když se tě banka zeptá na to, jaký máš hlad, ty se nastves, protože do toho jim nic není, a chceš vědět, za kolik ti prodají právě tolik rohlíků, kolik budeš potřebovat, to ale banka neví, jeden rohlík by byl za 3,ale kdybys jich chtěl tisíc, dostal bys slevu a byl by jen za 2, na druhou stranu by je bylo potřeba objednat předem jako zásilku a dovést, takže bys platil ještě 500 za dopravu... A pak by taky šlo, že by ti každý den někdo donesl 20 rohlíku, a pak by rohlík stal jen 2,5 a roznos by byl zdarma, a teď si vem, že pro každý množství by byla trochu jiná jednotková cena... Banka potřebuje vědět, co zhruba děláš, jaký počet a objem plateb očekávat, atp. ne proto, aby ti dala vyšší cenu, když budeš bohatší, ale proto, aby ti nabídla to, co ti nejvíc sedi(a ano, pro podnikatele tohle banka dělá, i když tomu někteří nechtějí věřit) , ale i tak z toho banka něco mít chce, protože zprostředkování platebního styku pro ni není zdarma, navíc tobě tím ušetří čas, a náklady na práci s hotovostí ( Terminál nevrátí omylem víc nebo min, navíc je vše okamžitě, nestane se, že nemáš jak vrátit, protože nemáš drobné, atp...)..

Řekni bance informace které potřebuje, vyslechli si nabídku, a pak trvej na tom, že zatím nic nechceš, že se musíš zeptat i jinde, abys to mohl porovnat a zvážit...
16. 02. 2016 v 13:37Off-line johnj  (40/186/82)
Osobní zkušenosti nemám žádné, ale jako zvědavý zákazník mám prakticky stejné informace jako ty.
Přístup bank je individuální z toho důvodu, že si od každého vezmou jiné procento podle toho, jak je bohatý. (S velkou slávou nám v práci banka oznámila, že vzhledem k využívání terminálů a online plateb v minulém roce nám snižuje o procento poplatek z každé transakce.)
Na druhou stranu máš možnost jako obchodník (a myslím, že už to judikatura potvrdila) promítnout náklady na platbu kartou do ceny - klasicky při platbě v hotovosti sleva 2,5 %, nebo opačně (méně příjemně) přirážka 2,5 % k ceně při platbě kartou.
Každá taková transakce provedená kartou něco stojí. A je jasné, že z toho banka chce něco mít, když už musí provozovat nějaké komunikační rozhraní, aby mohla takové transakce vyřizovat.
16. 02. 2016 v 13:47Off-line awenIII  (30/182/81)
Johnj , nebylo to náhodou potom, co EU plošně povinně snížila interchange fee na zlomek původní hodnoty, tzn banka musela ten poplatek o procento snížit, protože ho už neměla jak oduvodnit? :-D:-D:-D resp. ne přímo EU, ale příslušný orgán po domluvě s karetnimi asociacemi?
16. 02. 2016 v 13:51Off-line johnj  (40/186/82)
AwenIII: Částečně ano. Ale zvyšovali jsme počet terminálů a měli jsme nárůst online plateb. Takže se to pěkně sešlo. :)
16. 02. 2016 v 14:07Off-line 18xxx20  (35/177/69)
Banka si o tobě zjišťuje informace z toho důvodu, že nabídku ti dá podle toho, jak to pro ní bude výhodné... Když budeš mít obrat v desetitisících tak zaplatíš za transakci více, než když bude obrat v milionech...
16. 02. 2016 v 17:59Off-line 18xxx20  (35/177/69)
To ti gratuluju capslocku... Na tom obchodník prodělává....
16. 02. 2016 v 19:17Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Velmi obecně, pokud přídeš do banky, že chceš nějaký produkt tak je samozřejmé, že se snaží zjistit jaký máš obchod, kolik toho prodáváš atd. Tvůj postoj by se dal přirovnat k zákazníkovi, který přijde ke krejčímu, že chce ušít sako na míru, ale změřit už se nenechá, protože "co je komu do toho, jak široký mám ramena."
16. 02. 2016 v 23:20Off-line Anonym
Děkuji za komentáře, doufal jsem, že tu bude někdo kdo s tím má osobně zkušenost ve svém obchodě.

awenIII samozřejmě, že jsem s bankami spolupracoval a informace jim poskytl, zatím mi přišla nejvhodnější nabídka od KB, ale trochu mám obavy, abych se pak nedivil na výpisu :) zavedou k tomu účet "zdarma", ale nevím do jaké míry bude zdarma :/
16. 02. 2016 v 23:49Off-line NaKluky.cz
Anonym: Vyzkoušet můžeš i Fio banku. Před pár týdny představila platební terminály, a chlubí se, že má nejvýhodnější podmínky. Zapůjčení terminálu i bankovní účet zdarma, platíš jen za transakci (%).
17. 02. 2016 v 12:35Off-line Anonym
NaKluky.cz: Výborně děkuji mnohokrát, oslovoval jsem je několikrát, měli to mít zavedeno nejdřív v pololetí, pak ve 3. čtvrtletí a pak tvrdili do konce roku a stále nic. Tak to mi uniklo, že se to konečně podařilo zavést.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload