Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Soukromé VŠ či VOŠ

23. 02. 2016 v 09:43Off-line Anonym (Honza)
Dobrý den, jak název tématu napovídá, tak by jsem si chtěl podat přihlášku na soukromou VŠ či VOŠ. Problém je, že jsem měl na MV i čtyřku, prostě jsem byl během zkoušky velmi nervózní a měl jsem jisté rodinné problémy a neukázal jsem plně svůj potenciál. Když jsem koukal na stránky těchto soukromých škol, tak se tam píše, že přijímají bez příjimacích zkoušek a stačí jim kopie MV a kopie toho, že jsem zaplatil vstupní poplatek a další věci samozřejmě. Já teď pracuji a finance mám, ale zase 2000,- zaplatit a potom být nepřijatý, to by nebylo úplně fenomenální. Funguje to třeba tak, že se tam nehlásí tolik aspirantů a berou všechny, kteří splní podmínky i když neměli přímo ukázkové známky na MV? Ví to někdo? Má s tím někdo zkušenosti? Já se poslední dobou učím další jazyky, hodně čtu, zajímám se o dění ve společnosti a myslím, že bych na to měl a bylo by mi líto kdybych nedostal šanci, protože jsem i jinak v dílčích hodnoceních během výuky na ZŠ i SŠ byl velmi dobrý, snaživý a v celkových hodnoceních jsem měl nejhůře trojku...Děkuji za případné odpovědi, děkuji opravdu moc a přeji hezký den.

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
23. 02. 2016 v 10:04Off-line michal_1807  (19/195/70)
Ono oni to berú podľa prospechu kto je pod "čiarou" je neprijaty keď niekto zruší štúdium kto je nad "čiarou" tak automaticky prvý uchádzač čo jE pod ňou sa dostáva nad ňu :D napísal soM to ako i***t ale dúfam že chápeš
23. 02. 2016 v 10:53Off-line Vlado2  (55/180/80)
Milý Honzo, chceš po nás informaci, podle jakých kritérií probíhá výběr nových studentů na školy, které se z nějakého důvodu rozhodly vypustit přijímací zkoušky.
Tento důvod totiž v drtivé většině spočívá ve faktu nedostatku uchazečů o „služby“ těchto škol, které bývají často nevalné, resp. je veřejným tajemstvím, že o jejich absolventy není na trhu práce příliš velký zájem. A protože hlavní položkou ve financování těchto „ústavů“ je státní dotace na počet studentů (spíše chovanců) a nikoli úroveň nabytého vzdělání, je nutné přijmout doslova vše, co má v ruce maturitní vysvědčení.
Ona „čára“, o které píše Michal, je tedy značně variabilní, pokud vůbec existuje. Takováto selekce je pochopitelně krajně nespravedlivá, neboť pouhé porovnávání známek absolventů středních škol velice rozdílných kvalit neříká o schopnostech uchazečů vůbec nic.
Jediné, co je možné ti poradit, je zajít si na studijní oddělení příslušné školy a na místě zjistit, jaký byl v minulých letech poměr mezi přihlášenými a přijatými. Ty nejserioznější školy údaj „úspěšnost přijetí“ zveřejňují i na internetu - viz např. http://www.vysokeskoly.com/…-na-prijeti/
23. 02. 2016 v 11:46On-line colombo  (96/192/90)
Anonym: je to jak píše Vlado. A jinak jsi mě docela rozesmál svým prohlášením, žes nemohl (nedokázal) ukázat "plně svůj potenciál"... :-) :-) Ta hláška je natolik zábavná, že si jí musím zapamatovat.
23. 02. 2016 v 12:28Off-line UI8  (21/172/61)
Možná to bude mimo mísu, ale pokud se ti nepovedl maturitní zkoušky, tak existují i jiné možnosti jak se dostat na vysoké školy bez přijímacích zkoušek. Mluvím teď o SCIO zkouškách a některé dokonce berou i podle IQ z menza. Nemluvím teď ale o soukromých VŠ, neboť valná většina těchto škol jede podle systému - zaplatíš - dostaneš.
23. 02. 2016 v 17:57Off-line Hledam.Tebe  (96/-/-)
Ahoj Honzo. Nějak jsem jen nepochopil, proč kvůli maturitnímu vysvědčení )maturitu tedy máš) vzdáváš příjimací zkoušky?
23. 02. 2016 v 19:04Off-line Elias  (27/192/80)
Bez ohledu na to, jaké jsi měl známky na maturitním vysvědčení rozhodně doporučuji zkusit spíše státní VŠ. V naší zemi je situace taková, že je dle mého názoru lepší mít jen maturitu než se prezentovat diplomem ze soukromé VŠ, které mají punc ústavů pro ty, kteří chtějí titul, ale nechtějí pro to nic udělat (ano, v zahraničí je situace jiná). Taktéž jsem měl na maturitním vysvědčení i horší známky a momentálně je ze mě dvojnásobný magistr... Pokud, jak říkáš, čteš, zajímáš se o dění kolem sebe a máš zájem se dále vzdělávat, tak se na to, co máš na maturitním vysvědčení, vykašli. Na státních VŠ nikoho tvoje známky z maturity zajímat nebudou (nevím jak je to dnes ale před pár lety maturitní vysvědčení žádnou váhu při přijetí nemělo).
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload