Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Šéf mi sprostě nadává

22. 03. 2016 v 15:08Off-line Anonym
Ahoj, chci se zeptat, jestli vám taky šéf nadává, já už na to totiž nemám nervy :( každej den ať se snažím sebe víc tak mně vždycky sevře, ty k***te, k****ne. Hrozně vždycky řve a mně to pak mrzí a štve zároveň, je to normální, mám si to nechat líbit?
22. 03. 2016 v 15:19Off-line poklad  (29/177/69)
Neřve... Spíš furt vtipkuje :D
22. 03. 2016 v 15:32Off-line densiel  (26/171/66)
Jestli je to tak hrozný, že seš z toho špatnej, tak se na to vykašli :)
22. 03. 2016 v 15:51Off-line Bahutom  (34/173/60)
Nenech si to libit :) já na Tvém místě bych se do něj pustil taky... a pokud by nedal pokoj tak bych odešel :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2016 v 15:56Off-line colombo  (102/192/90)
Bahutom: to je od tebe opravdu hodně špatná rada. Místo toho by měl rovnou odejít, protože by to tak potom stejně dopadlo. Spíš bych autorovi připomněl, že hlavou zeď neprorazí.
P.S.: šéf by tak jednat samozřejmě neměl.
22. 03. 2016 v 16:00Off-line Zubata.s.kosou  (103/-/-)
Něco takovýho si vedoucí NESMÍ dovolit vůči podřízenýmu, tomuhle druhu šikany se taky říká bossing, tohle by mi udělal šéf jen jednou, hezky bych si to nahrál a poputovalo by to na pracovní inspektorát....
22. 03. 2016 v 16:21Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Moje rada: Nahrát, podat okamžitou výpověď a zažalovat. Z tohohle se dá přes soud vytřískat slušnej balík ;)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
22. 03. 2016 v 17:37Off-line macin1  (58/176/95)
Jestli na tebe řve , tak se zeptej cos zase provedl . Já si to s ním kdysi vyříkal , protože už jsem to nemohl vydržet a pak jsme spolu chodili v práci na kafé a na cigáro a byli jsme kámoši , byť zůstalo u vykání .
22. 03. 2016 v 17:38Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Tohle by udělal jednou a vyletím s ním oknem...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2016 v 17:53Off-line klucinek  (33/176/75)
Tož mě taky leckdy v****á, on mi nadá do č***ků já jemu do p**e a sme si qit... no ale leckdy se jim nedivim že řvou, když vidim ten materiál u nás v práci... borec s vystudovanou technickou školou a dá řemeny vo drážku vedle a dynamo namontuje šejdrem a pak řiká že to nemoh vědět že to nemá takhle bejt páč to nikdy nedělal... do pičí bych mu nadal i já takovýmto umělcům.... takže ono někdy chce taky malinko kouknout na svý výkony...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 03. 2016 v 18:11Off-line Bahutom  (34/173/60)
Colombo : co je na to přesně tak hoodně špatný?
22. 03. 2016 v 18:33Off-line pepin.o  (36/-/-)
Každej lempl by se rád soudil a vysoudil balík... tragédi :) Když ti šéf nadává, ser na to a jdi jinam, když seš k ničemu a jinde by tě nevzali, drž pusu, makej a šoupej nohama... A nebo to zkus nahrát a prudit s tím někde, určitě tě další potenciální zaměstnavatel rád přijme až si k předchozímu zavolá o reference :)
23. 03. 2016 v 19:37Off-line THX1188  (40/183/90)
Já trochu žasnu nad některými komentujícími. Nejen, že mají odvahu se pyšnit studiem "práv" v jiném tématu, ale tvrdit k tomu právní nesmysly...to už je spíše k pláči, že shiroReloded!
Žádná nahrávka není soudem uznána jako přímý důkaz, po okamžité výpovědi ze strany zaměstnance, nevím, s čím by jako chodil k soudu...? S odškodným? Ona u nás existuje nějaká "okamžitá výpověď ze strany zaměstnance"? Úsměvné. Zná výše zmíněný pán vůbec náš právní řád?

Šéf mě kdysi také ponižoval, prostě jsem odešel jinam.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 03. 2016 v 23:25Off-line jakubkolin  (36/182/84)
Ja mam taky mistra i*****la.... podle vykazu smeny co napise nemohl vychodit ani zakladku lidem nadava a kdyz si nekdo stezoval zametlo se to pod koberec a ty lidi pak stejne odesli.... blil bych z toho ale za praci co delam a za ty penize se mam furt dobre;-/
23. 03. 2016 v 23:45Off-line THX1188  (40/183/90)
@Hledam.Tebe: dovolím si upozornit, že pořád platí, že pořizovaný záznam druhé či třetí osoby bez jejího souhlasu je obecně nepřípustný.

"Pořizování zvukových nebo obrazových záznamů fyzických osob bez jejich vědomého souhlasu, ať už za jakýmkoliv účelem, se vždy dostane do kolize s právem na ochranu osobnosti a nedotknutelnosti soukromí."

"Ústavní soud vyslovil i limity přípustnosti pořízení takového důkazu: „Střet zájmu na ochraně osobnosti toho, jehož projev je bez jeho souhlasu zachycován, se zájmem na ochraně toho, kdo tento projev zachycuje (a posléze použije) nelze ovšem řešit v obecné rovině. Rozhodování o tom, do jaké míry je určitý zájem v dané konkrétní situaci převažující, je třeba ponechat na zvážení obecnému soudu, a to v každém jednotlivém případě."

http://www.epravo.cz/…h-98326.html
23. 03. 2016 v 23:55Off-line THX1188  (40/183/90)
Četl jsi to ty? Nezdá se mi....
24. 03. 2016 v 00:15Off-line THX1188  (40/183/90)
Ok. Uznávám. Shodneme se na nesmyslnosti žaloby ze strany "řvaného zaměstnance". Jinak jde o výklad situace a práva.
24. 03. 2016 v 01:31Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Vy, co tady píšete o soudech, tak spadněte nohama na zem k normálním a obyčejným lidem. Když pominu skutečnost, že ne každý má na soudy s nejistým výsledkem peníze, čas a hlavně nervy, tak i kdyby ten soud vyhrál, co se asi bude dít dál? Může si jít rovnou zažádat o dávky, protože nejenže z toho zaměstnání nakonec odejde, ale ani nikdo jiný takového "nebezpečného a neposlušného" zaměstnance nebude chtít mít ve své firmě.

S někým se soudit v podobné kauze je pro hardcore osoby. :-P
25. 03. 2016 v 09:01Off-line tropikboy  (37/178/72)
V pracovněprávních vztazích se z hlavy nevyznám, nicméně zaměstnanec se může domáhat ochrany práva na ochranu osobnosti (konkrétně práva na osobní čest ve vztahu k nadávkám a křiku). Spíše než to řešit přes soud v civilním řízení, které bude trvat přes půl roku, je jednodušší podat návrh na projednání přestupku. Vulgární nadávky naplňují skutkovou podstatu přestupku urážky na cti (§49 písm. a) zákona o přestupcích). Nadřízený bude muset jít před přestupkovou komisi a vysvětlovat, zda ti nadával, a zaplatí 1000 Kč pokutu a 1000 Kč za správní řízení.

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit, že pokud chceš pořizovat skrytou nahrávku, tak udělej i s videem, nikoli pouze zvukovou. Dále musíš respektovat osobnostní práva ostatních zaměstnanců (nemůžeš to tam nechat běžet dvě hodiny aby to nahrávalo, jak se tvoji kolegové baví o tom, jak si koupili nový hadry).

Ještě se tu objevila diskuze, zda nahrávka je přímý, nebo nepřímý důkaz. Pochopitelně jde o důkaz přímý (přímo prokazuje předmět dokazování). Nepřímý důkaz je takový, který dokazovanou skutečnost pouze podporuje (např. video bez zvuku, kde nadřízený bude vzrušeně mluvit na zaměstnance a z jeho pohybů bude vidět, že je rozčilený). Daný přispěvatel si zřejmě spletl pojmy přímý/nepřímý důkaz a věrohodnost důkazu.
25. 03. 2016 v 09:15Off-line tropikboy  (37/178/72)
Ještě pro ANONYMA:
To co jsem psal v příspěvku výše, je spíše obecný popis možností, kde ani není zmíněn způsob řešení prostředky pracovního práva (nemám u sebe příslušné předpisy a nechci si tu vymýšlet). Pro zjištění nejvhodnějšího řešení je potřeba znát veškeré okolnosti. Klidně mi napiš, jsem právník. Můžeme to probrat rychlejším způsobem než ve veřejné diskuzi.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload