Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

I přes zákaz jsem to udělal

14. 04. 2016 v 16:13Off-line Anonym
Ahoj, potřebuji se vypovídat a také slyšet váš názor. Žiji jen sám s dědou, kterého mám moc rád. Je mi 16 a děda mi nechce dovolit kreditku. Nevím proč. Jenže za dva týdny má narozeniny a já bych mu chtěl něco koupit. Bohužel jak jistě víte většina obchodů nepodporuje platbu dobírkou. Tak jsem se vydal si koupit blesk peněženku, kterou jsem si dobil na potřebnou částku a zaplatil. Jenže se teď citím trochu blbě, že jsem dědu neuposlechl. Je to sice už dýl co jsme se bavily o t kreditní kartě, ale i tak. Co si myslíte vy?
14. 04. 2016 v 16:18Off-line densiel  (26/171/66)
No pokud sis to je dobil a zaplatil dědovi dárek tak na tom nevidím nic špatného. Pokud tedy nezačneš utrácet za hovadiny ;)
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 04. 2016 v 16:37Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Já zase naopak vím, že většina obchodů platbu dobírkou podporuje. :-P

Až budeš chodit někam do práce, ať už jen na brigádu, tak si bankovní účet (a s ní spojenou kreditku) založit stejně budeš muset, protože výplatu na ruku už prakticky nikdo nedává.
14. 04. 2016 v 19:19Off-line igy  (38/173/81)
Kreditka, tedy kreditní karta, je karta, kterou když zaplatíš, vlastně si tím bereš půjčku, kterou pak splácíš.
Debetní karta je spojená s účtem a když zaplatíš, strhne se ti částka z toho účtu. Když peníze na účtu nemáš, nezaplatíš.
Dobíjecí karta jako blesk peněženka se musí nejdříve nabít, abys s ní musel něco zaplatit.

Pokud byl děda proti kreditce, možná to bylo kvůli té půjčce. Proti debetní kartě nikdo obvykle nic nemá. O dobíjecí kartě slyším prvně, ale taky si neumím představit, že by proti ní někdo něco měl.
Takže děda bude v pohodě, protože kreditku nemáš. Nemusíš mít špatné svědomí. ;)
15. 04. 2016 v 01:04Off-line onlip  (61/180/84)
Je skvělé, že/jak o tom přemýšlíš. Igy ti to vysvětlil přesně. Já taky vyrostl hlavně s dědou, nediv se, že má generace je ostražitější. Teď mám boj na dvou frontách - ochránit své rodiče a děti, po obou skupinách jdou šmejdi.
15. 04. 2016 v 09:54Off-line xxmarek  (34/178/74)
Kreditka je dobrý sluha ale zlý pán, takže pokud si to člověk nedokáže ohlídat, tak at si ji radsi nebere. pro me je dobra, kdyz nevyjdu platim s ni a pak to tam z vyplaty bezurocne poslu. diky tomu mam u banky i skvelej rating, protoze vi, ze sem financne inteligentni.
15. 04. 2016 v 14:54Off-line Radek1951  (72/175/75)
Naprostý souhlas s předchozími. Kreditní karta je oravdu nebezpečná, umožňuje ti nakoupit i bez peněz, ale pokud včas nepošleš peníze zpátky, začnou nabíhat penále. Děda má pravdu v tom, že ti kreditku nechce dovolit. Já osobně jsem se, po vyrovnání dluhů na nich, kreditních karet zbavil a jsem rád, že mám klid a žádné dluhy. Nakupuju tolik, na kolik mám na účtu a většinou platním debetní kartou, je to pohodlné a nenosím u sebe moc hotovosti.
Jinak s nákupy na internetu mám zkušenost, že zatím jsem vždycky platil při dodání, tedy dobírkou.
17. 04. 2016 v 13:04Off-line esthetique  (41/-/-)
Deda dobre vi co dela. mladosi vetsinou neudrzi vydaje (i jine veci ha ha ha ha) pod kontrolou a dedove to pak musi zacalovat. v 16 fakt nepotrebujes kreditku. jsou jiny moznosti platby. staci si to vykomunikovat s jejich zak. servisem. platba na ucet predem apod.
17. 04. 2016 v 14:26Off-line paul86  (103/-/-)
Blesk peněženka není kreditka. Je to předplacená platební karta, něco jako kreditová sim karta. Nic si nepůjčuješ ani neděláš dluh, utrácíš jen peníze, které jsi tam předtím vložil a které bys utratil stejně, akorát v hotovosti. Na tom nic špatného není. Je to celkem dobrá věc pro lidi, kteří nechtějí nebo nemůžou mít účet v bance. Akorát to má bez registrace na jméno docela nízké limity a oproti účtu docela vysoké poplatky.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload