Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Crush, pohľady a jedna láska

15. 04. 2016 v 16:50Off-line Anonym
Zdravím Vás všetkých...
Dlho už v sebe bojujem s pocitom, ktorý sa ľudia naučili nazývať láska...a s takou láskou, ktorá je v anglickom slovníku pod termínom "crush" a s takou láskou, ktorá ma vnútri rozožiera ako rakovina. Po dlho rozmýšľaní som sa rozhodol napísať sem, medzi ľudí, ktorí si takú lásku v mladosti prežili a možno aj niečo pre ňu spravili. Mám 18, som študentom strednej školy. Potom je tu on,volajme ho M., má 17 a je o ročník nižšie na tej istej škole. Nie som out kvôli našej homofóbnej spoločnosti slovenskej. Všetko sa to začalo hádam už minulý rok, kedy som od neho zaregistroval isté pohľady, ale nebral som to vážne, lebo moje srdce patrilo inej slepej láske. Avšak tento školský rok som zaregistroval jeho pohľady opäť a bohužiaľ začali sa vo mne metastázovať tie prvé krásne pocity, ktoré tak všetci dobre poznáme. Spočiatku som nechcel nič robiť, len si to užívať. Avšak po čase to vo mne začalo tak prerastať, že sa z dobrého stalo zlé a začína ma to ničiť...Spoločné pohľady, to je to jediné čo nás (zatiaľ) spája. Ja viem o ňom veľa vecí, ale neviem či on vie vôbec ako sa volám. Jediné miesta kedy sa vidíme sú prestávky na chodbe, kde moja a aj jeho trieda čaká na nejakú vyučovaciu hodinu. A tak sa to odohráva...Mám z neho pocit, že je plachý introvert, so spolužiakmi sa síce baví, ale veľakrát ho vídavam ísť z hodiny aj samého, bez toho aby sa s niekym rozprával v skupinke jeho triedy. Pozerá sa na mňa hlavne z diaľky, ako keby potreboval nejakú "safe zone". Dokonca keď sa oproti nemu niekto postaví alebo prisadne si tak, že mu znemožní výhľad na mňa, nakloní sa viackrát za sebou, len aby sa na mňa mohol pozrieť. Ale avšak ako náhle ide priamo okolo mňa - maximálne sa jedným očkom pozrie na chvíľku keď ešte nie je tak blízko, ale keď je najbližšie odo mňa, nepozrie sa na mňa ani sa len neotočí. Keď idem ja okolo neho, nepozerá sa, jedine využije mikro-chvíľu keď zachádzam za nejaký roh, tak vtedy sa narýchlo pozrie. Už sa na mňa pozeral aj z autobusu, keď som stál na zastávke a keď raz išiel okolo mňa jeho autobus, otočil sa dozadu len na mňa. Už som si myslel, že mám chronické halucinácie z osamotenia, ale pohľady mi potvrdil aj môj spolužiak, ktorý vie kto som. Skúšal som ho aj pozdraviť, ale len raz, keď išiel okolo mňa, ale žiaľ až tak blízko, že sa na mňa nepozeral, takže neviem či vôbec vedel, že to patrilo jemu. Na facebooku ho nemám v priateľoch, bojím sa mu poslať žiadosť, lebo neviem čo by som mu napísať, čo by nevyznelo divne...Má na fb polajkovaných aj zopár stránok typu "Slovenky sú sexi" ale tak, už som aj na tomto fóre čítal príbehy chalanov, ktorý si svoju homosexuálnu orientáciu začali uvedomovať až na konci puberty až potom, čo už mali sex s babou a žili dovtedy ako čistí hetero. Ak sa mám hrať na psychológa, myslím, že sám si ešte nie je istý či je gay alebo nie, možno som prvý chalan, ktorý sa mu páči a nevie čo s tým robiť, možno to aj popiera v sebe (je z dediny->väčší vplyv homofóbie), netuším, nechcem tvoriť závery, keď ho nepoznám a nemám nikoho kto by mi o ňom zistil niečo osobné. Nechcem čerpať z predsudkov a podobne, ale čo je na ňom už teraz zvláštne, je to že neustále sa hrá s vlasmi a prehrabuje si ofinu. Či už som tam alebo nie...a preháňa to.
Otázkou zostáva...čo mám robiť? Nabrať odvahu a napísať mu, čo k nemu cítim s tým, že ak nie je gay mám peklo zo života na nasledujúci školský rok alebo s tým, že spanikári, že ho "niekto odhalil" (ak je predsalen gay) a už v živote sa na mňa nepozrie? Aj tak neviem kde by som takú odvahu nabral... Skúsiť ho ešte zdraviť? Poslať mu anonyma (viem adresu) s tým, čo k nemu cítim? Ako sa dostať k takému človeku, keď sám nie som moc spoločenský? Existuje bisexualita? Ako konečne vyhrať nad takouto láskou? Nad crush-om, ktorý doslova rozdrvuje moju psychiku? Prosím o pomoc...
Velká vďaka!
A.
15. 04. 2016 v 18:45Off-line onlip  (60/180/84)
Budu se opakovat. Vždy jsem do toho šel. Nikdy z toho nebyl skandál, protože to byli skvělí kluci. Většinou nakonec hetero, ale vzešlo z toho skvělé akontaktní přátelství, kterého si velmi cením. Jistě, zdrav ho, to pro začátek stačí. Dívej se mu do očí, on je v jednu chvíli neodkloní. Právě tak jsem poznal svého nejlepšího kamaráda.
15. 04. 2016 v 18:55Off-line Anonym
A ako ho osloviť ? Alebo čakať, že on osloví mňa ? (to pochybujem, kedže vyzerá tak trošičku utiahnutý do seba) A vlastne ako spraviť prvý krok ? Už som prežil veľa crushov, ale nikdy som nič pre to nespravil...teraz už chcem, lebo sa bojím toho, že by som si to neskôr vyčítal do konca života...
15. 04. 2016 v 20:38Off-line onlip  (60/180/84)
Zatím ho jen zdrav, buď v reakcích vstřícný. Pak mu můžeš říct, že je ... to slovo už si najdi. Jen to nepřepal. Stačí, že je zajímavý, sympatický, příjemný. Hledej, co mu chceš říct sám. A neboj se. Sbližování s klukem je nejhezčí, co můžeš zažít.
Můj skvělý kamarád vše pochopil jen podle toho, že jsem si pamatoval jeho jméno, někdy se neubránil ohlédnutí se po něm - a že jsem často písemně reagoval krátce po náhodném setkání. Můžu mít poblíž někoho tak dobrého, že mě v noci vytáhne po lešení na věž? Že mě pozve na noční lov ryb? Jen zkrátka respektuju, že je to je bezdotykový vztah.
16. 04. 2016 v 01:05Off-line Anonym
A lepsie bude ked mu napisem na facebook alebo keď mu to poviem osobne ? Lenze to neviem kedy...sameho som ho stretol na chodbe iba raz a doteraz lutujem ze som ho niekde nepozval na kavu napriklad...neviem ci mam tolko stastia, vzdy ked som v jeho blizkosti su na blizku jeho spoluziaci a moji, nemam moc stastia na spravne okamziky
16. 04. 2016 v 01:23Off-line onlip  (60/180/84)
No, začal bych jen tím vstřícným zdravením. Vlídné reakce poznáš, ačkoli nemusejí znamenat jeho gayství.
Dál se rozhodni podle toho, co zvládneš. Říct klukovi, že je sympatický, to snad není ani za přítomnosti jiných neúnosné. Prostřednictvím FB mu dáš víc času na promyšlení odpovědi. Bojuj, je to tvůj možný vztah.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2016 v 10:27Off-line da_ve  (44/167/-)
Ne nadarmo se tomu říká v angličtině crush... U mě fungoval sem tam úsměv, poté milý pozdrav a postupně se snažit dostat blíže k němu. Na nějaké přímé oslovení jsem byl moc velký srab.
16. 04. 2016 v 18:52Off-line Anonym
Vdaka za nazory, budem o tom rozmyslat...a aspom podla toho čo som o nom napisal...aka je realna sanca ze je gay ?
16. 04. 2016 v 21:20Off-line onlip  (60/180/84)
To neřeš. Můžeš získat celoživotního hetero kamaráda. To by bylo málo?
17. 04. 2016 v 20:35Off-line Anonym
Asi ano...ked by som ho nemohol chytit ani za ruku...a on by ku mne citil nieco uplne ineho......proste mne to neda....myslite ze hentak sa sprava introvert gay ? Stale nemozem pochopit preco sa z dialky pozera, zo svojej bezpecnej zony ale ked sme blizsie ani ho nepohne.....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload