Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Lidi v Praze?

22. 04. 2016 v 20:03Off-line Anonym
Zajímal by mě život v Praze. Bydlim na karlovarsku v jedné vesničce(městečku), ale v Praze jsou prý lidé s tolika zájmy, koníčky atd...

Jak to vidíte vy a pražáci?.-)
22. 04. 2016 v 22:01Off-line nnik  (30/180/90)
Já jsem byl v Praze 4 roky, z toho poslední dva už celkem s nechutí. Život v Praze se mi zprvu líbil, ale pak mi začlo vadit, jak je vše uspěchané a všude jsou davy lidí. Moc velké město na můj vkus. Lidi jako všude - všude najdeš pohodáře i i***ty. Ale každému pochopitelně vyhovuje něco jiného, takže reakce tady budeš mít asi všelijaké. Já prchnul do Brna, kde mi to nakonec moc vyhovuje a do Prahy bych se už nevrátil.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 04. 2016 v 11:54Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Jako Moravák se v Praze necítím moc dobře, ale snažím se pohybovat spíše na periferiích, třeba krásně je v Modřanech. Jinak je to pro mně spíše pracovní město. Moc rád se vždycky vracím na Vysočinu za kamarády :-)
23. 04. 2016 v 15:56Off-line da_ve  (44/167/-)
Tam, tam, tam za tou duhou, za modrou horou a snad ještě dál...
Pro mě Praha = Na výlet dobrý, na život ne. Jinak podle mých poznatků se lidé v Praze dělí na Pražáky japonsky mluvící, Pražáky německy mluvící, klubové povaleče a ty kteří spěchají tak moc, že si ani nestihneš všimnout jací jsou...
23. 04. 2016 v 17:34Off-line BussterX  (103/130/150)
23. 04. 2016 v 17:51Off-line Anonym
Ale na vesnici zase není kam jít a když nemáš auto, tak si holt musíš zajít do hospody nebo do jednoho krámku. Nevim v Praze, Plzni, Brně si máš kam zajít a najdeš tam spoustu lidí, se kterýma se tam můžeš seznámit atd...
23. 04. 2016 v 18:23Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Nikdy do Prahy. Nemám rád Prahu ani Pražáky. Raději být vidlák, protože vesnice má mnoooooho výhod, které jsou nezpochybnitelné a důležité pro spokojený život, což je v první řadě ticho a klid. Praha je o konzumu, tedy o tom, čím maximálně opovrhuji. :-P
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2016 v 19:29Off-line BussterX  (103/130/150)
No já žil celej život v brně, teď su druhej rok na horách a říkám si, že jsem sem měl jít dávno.. ale asi když je člověk mladej tak ho velkoměsto táhne...

Marcel z malého mesta je tu,
veľkomesto otvor náruč.
Marcel z malého mesta je tu,
odišiel od sladkých záruk.
V kufríku si nesie, celý svoj domov,
smiať sa mu však nesmieš,
že vnútri má poskladané čisté krídla,
ešte trocha blúdi, má však oči čo vidia.


Marcel z malého mesta je tu,
už mláďa sa drží na nohách.
Marcel z malého mesta je tu,
v očiach veľké ÁNO má.
V maličkom podnájme na smutnej posteli.
Kým ho láska nájde,
držte mu palce, na Vianoce bude sám,
však ujde ľuďom s malým srdcom a ich závistiam.

Marcel z malého mesta je tu,
už vychádza von zo seba.
Marcel z malého mesta je tu,
naučil sa zlých nebáť.
Na slnku je miesta len koľko ukradneš,
už to všetko vie sám,
a stále má rozložené čisté krídla,
ešte trocha blúdi, má však oči čo vidia.

(Peter Nagy)
23. 04. 2016 v 20:06Off-line Anonym
Tak obojí má své pro a proti, ale když žijete od jakživa na vesnici, tak po městském ruchu prostě toužíte, chcete se hlasitě projevovat, což na vesnici nejde, protože tam si musíte dávat pozor, aby to hned nevěděla celá vesnice, ale ve městě je to na denním pořádku, a také když chci například zajít do posilky, do kavárny, restaurace nebo na nějakou zábavu, tak prostě není kde. Věk v tom podle mě nehraje roli, někdo se holt spíš naklání k introvertzaci, takže mu vyhovuje ticho a k životu mu stačí jeden pokoj a nanejvíš malá hospůdka :D. ve městě bude pořád rušno, s tím se musí počítat, tak jako tak.
A kamarádi se lépe hledají právě ve městech, na vesnici váš zná každý a každý vám třeba není sympatický.
23. 04. 2016 v 20:11Off-line BussterX  (103/130/150)
Anonyme já docela dobře VÍM jak je ve městě (ve velkoměstě) doopravdy a ne jen ze snů a představ :D hodně lidí si za mlada užívá výhod velkoměsta - bohatý kulturní a společenský vyžití, kluby, bary, sauny, bazény, možnosti seznámení, multikina a ble ble ble všechno další... a v 50ti letech hodně lidí kteří žili celej život ve městě odejde někam kde je klid... je to i o věku, to mi věř... nechceš být doufám moudřejší pokud jde o tuto životní zkušenost než 50ti letá horská náplava z velkoměsta? :D
23. 04. 2016 v 20:13Off-line Anonym
Není mi sice padesát, ale netvrď mi že každý je takový,. Pokuď vím, tak v padesáti člověk není starý, jsou i 70ti letý, sice to jde na nich poznat, ale pořád jsou aktivní a není to krize středního věku. Záleží jakou má člověk povahu, když to někdo po čtyřicítce vzdá, tak holt jo no.
23. 04. 2016 v 20:16Off-line BussterX  (103/130/150)
Mě prostě město začalo otravovat a to velmi 8) ale ty klidně šup do města a užij si to do sytosti :)
23. 04. 2016 v 20:19Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Neni tu tolik komunistu a zavistivych lidi..Na druhou stranu sou tu zastupci jine levicove svoloce jako napr. Matej Stropnicky, klinika, squaty..apod..
23. 04. 2016 v 20:25Off-line Anonym
Já když ho vidím v televizi, tak se mi udělá hned husina a u Bohouška to samé. Ale na tyhle osoby asi jen tak někde na ulici nenarazíte ne?

A ještě bych k tomu dodal, že stejně nejlepší místo pro život v ČR je Brno.
23. 04. 2016 v 20:26Off-line Titan24  (30/168/56)
Já jsem pražskej patriot, takže nikde jinde bych žít těžko chtěl....
Ale přitom nevyhledávám bary, skoro nikam nechodím a žiju na okraji města obklopený ze tří stran lesem. Ale lidi v Praze jsou hrozně povrchní. Mám raději Moraváky, s těmi se dá dobře povídat a jsou fakt přátelštější :)
23. 04. 2016 v 20:29Off-line BussterX  (103/130/150)
Nejlepší místo pro život je to, kde se cítíš dobře, jestli je to v praze, buenos aires nebo v horních perdelovičkách je asi fuk a u každýho jiný 8)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2016 v 20:42Off-line Sonicboom  (61/173/-)
BussterX to vystihl..
23. 04. 2016 v 21:13Off-line Jan1993  (31/-/-)
Přestěhoval jsem se z dvoutisícové vesnice do tří sta tisícového města a jsem velmi spokojen. Ta Ostrava mi opravdu sedí, ti lidé zde a tak vůbec. Samozřejmě jsem tu našel lásku, což je také velké plus. Stěhování do jiného města v ČR pokládám za utopii. Našel jsem si tu kvalitní firmu, kde jsou výdělky relativně vysoké i v celorepublikovém měřítku. Praha je krásné město, lidí jsou tam sympatičtí v převážné většině tedy, neměl jsem s nimi problém zatím.
23. 04. 2016 v 21:19Off-line Tom.KK  (30/175/59)
Praha je super xP živá ve dne i v noci, přitom klidná (mnoho parků a lesů)..
Co se pražáků týče, rodilí jsou většinou v poho... Ti problematičtí bývají z "náplavy" (ne všichni samozřejmě)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 04. 2016 v 21:47Off-line arthas  (73/-/-)
Praha je fajn. A když nevyhovuje tak zkusit něco jiného. Panta rei..
24. 04. 2016 v 00:10Off-line tropikboy  (37/178/72)
Nejsou povrchní spíše ti, kteří porovnávají "lidi z Prahy" s "lidmi odjinud"? Copak se to dá takhle generalizovat? Na jakém vzorku?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload