Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč se tu tolik řeší gramatika?

10. 04. 2013 v 21:38Off-line Anonym
Tohle mě zajímá už dlouho, proč se všude řeší gramatika ? Já chápu, když člověk třeba špatně píše vyjmenovaný slova, tak mě to taky sere, ale jaký má význam, někomu opravovat koncovky u přídavných jmen, nebo 'mě × mně'. Chápete, že někomu ta čeština prostě nejde? Takové opravy dělají podle mě jenom úplní ignoranti, co nemají nic jinýho na práci a mají strašně nudnej život.
Mně jde teda vždycky jen o obsah, a ne o to, jak je to napsaný. Proberte se pánové
10. 04. 2013 v 22:09Off-line husky  (26/175/67)
Jde o to, že pokud na to nebudou "sr.t" na základce, nebudou mít poté problémy.
10. 04. 2013 v 22:28Off-line drak.17  (30/181/72)
"Proč se tu tolik řeší gramatika?" nedávno se tu řešilo, proč většina buzniček jde na vejšku :D ....takže problém vyřešenej.... nejspíš to bude u části z nich nějakej komplex méněcennosti, který potlačují tím, že alespoň buzerují ostatní tím co jim samotným jde nejlépe... Když si představím klasickou profesorku češtiny - je schopná za 1 sek***u bezchybně opravit diktát na A4, ale dejte jí do ruky mapu a pošlete nejkratší cestou na druhou stranu města :D na první křižovatce zabloudí :)

Každý je génius. Ale když budete posuzovat rybu podle toho, jestli se dokáže vyškrabat na strom, stráví celý život ve víře, že je neschopná.
(Albert Einstein)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
11. 04. 2013 v 11:16Off-line Betonica  (39/191/93)
Proč se tolik řeší gramatika jazyka? To je přece jednoduché.

Jazyk je základním stavebním prvkem národa. Jazyk národ determinuje v jeho základu a bez jazyka by skupina lidí nebyla národem, ale jen skupinou lidí. Proto je třeba dbát na jazyk, na jeho správnost a konzistenci.

Jinak já osobně velmi dbám na gramatiku stejně jako na styl, u psaného projevu o to víc, že nikdy nevím, kdo bude moje slova číst. A udělat si entrée ignoranta, který omlouvá svoji vlastní neschopnost buď se česky naučit nebo si po sobě nechat text zkontrolovat, je opravdu ostudné. Zejména v době, kdy existuje řada online cest, jak si alespoň základní gramatické jevy ověřit online...

No a nakonec. Nemyslím si, že gramatika je vrchol mých hodnot, přesto pro mě člověk, který si plete standard/standart(a), I/Y, mě/mně a další, poněkud ztrácí na atraktivitě.

Jak bi se ty lýbylo, kdibi sme psaly jak debylove, kteřý namýsto toho, abi opčas otevřely slovnyk ceštyni, furt melou, že majý disleksiy nebo še jym to proztje nejde... Nepřypada ty to taki smutni a dehonestujycy?
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2013 v 13:36Off-line Betonica  (39/191/93)
@Ivq: Proč ta skepse a odevzdání se? Píšeš o házení klacků, o tendenci zhdrnout..., jak jsou tyto atributy velmi české a populární. Tak proč nezačít u sebe a nezměnit svoje myšlení?
Líbí se mi: Nothing is easy, but complaining. A ono to tak opravdu je. Lamentovat nad prohnilostí společnosti, šaškovstvím... je snadné, leč málo platné.
Pracuju ve firmě, ve které je více než 4000 lidí více než 70 národností. Myslím proto, že mám docela možnost vidět rozdíly. Můžu Tě ujistit, že většina kolegů cizinců je nadšena Českem, naší povahou, naším přístupem. Nechápou, jak je to možné, že tak malá země dala světu tolik věcí. Jsou doslova fascinováni naší kulturou, jazykem, zvyky, technologií, prostě vším. Máš pravdu, že mnoho z nich nemá rádo českou xenofobii, připosranost, předpojatost, upjatost, strach z odlišnosti.
Jak jsi napsal, všude je něco. Byl jsem nějaký čas ve Španělsku, Švýcarsku, Belgii, Rumunsku. Všechny tyhle země mají něco, co nemáme tady v Česku, ale žádná z nich nemá to, co máme tady.
Česko, jakkoli je zatížené svými "problémy", má hodně co nabídnout. Od památek, rozmanité krajiny, přes zvyky, českou dovednost a zkušenost, až po špičkové profesionály. Osobně jsem nepochopil, s jakou úctou se ke mně chovali na služebce v Curychu, když jsem předvedl svůj standardní pracovní výkon. Když třeba porovnám kolegy z jižních zemí s námi Čechy; jsme jednoznačně spolehlivější, přesnější, pracovitější, houževnatější.
Myslím, že my Češi bychom se měli naučit vážit si sami sebe. Vážit si a pamatovat na to, odkud jsme přišli, čerpat sebedůvěru z historie, která nebyla hezká.
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 04. 2013 v 14:48Off-line MICH  (28/189/71)
Očekávám že tady pán Betonica má určitě již nejakej titul :) A typuji že má něco s češtinou společneho:) Tak ano ono jako je to potřeba na to dvat ohled ale davat všude měné nebo trvé to je na prdl. Ja bych dal všude třeba tvrdé
11. 04. 2013 v 14:52Off-line MICH  (28/189/71)
A já jsem vám řekl že jste ho dostal za darmo??? Neřekl a vaš profil sem ještě neviděl ale z kontexu je my zcela jasny že s tím mate něco společneho :)
(to že sem vám to napsal nemyslel sem to špatně!!) Ba naopak:)
12. 04. 2013 v 14:24Off-line SpeedLimit  (28/173/52)
Osobně to extra neřeším, zda-li někdo tu gramatiku suprově ovládá či ne... názor si přesto trochu udělám, ač to není pro mě majo***ní rozhodnutí k useknutí hlavy :-D některé chyby jsou sice do nebe volající, jenže ten, kdo třeba špatně ovládá pravopis, tak ve skutečnosti nemusí být okamžitě usmýčen koňmi rádoby "lingvistů" (myslím chlubivých chytrolínů a domnělých intelektuálů), kteří kolikrát ani nepřemýšlí, jestli použít 'abychom' nebo 'abysme'... avšak pořád lepší, než kdyby se klábosilo v archaismech ;-) to by pak každý ronil slzy z každého... :'-D
12. 04. 2013 v 17:17Off-line Charles2300  (32/183/85)
Nj, zas samej chytrolín tady, se tady buzerujou mezi sebou :-D
Když někdo někoho opravuje na veřejnosti, tak je pro mě buzerant 2x
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
12. 04. 2013 v 19:36Off-line MICH  (28/189/71)
Charles: Jestly chceš bejt za uplnyho d***la ok piš jak chceš. To ti nikdo nebrani je demokracie bud za blbce je to tva volba :)
07. 10. 2014 v 12:27Off-line Falco  (32/185/90)
Protože je hrozný, když někdo neovládá svůj rodný jazyk! Neřeším věci jako mě x mně (ač to osobně nemám rád, ale budiž, není to taková katastrofa), ale psát špatně i / y, to mi přijde moc. Snad nejhorší je "já by jsem", to ve mně vzbouzí chuť vrátit oběd zpět na denní světlo. Zásadně tedy nikoho neopravuji (je to každého věc), ale je jasné, že si s tím člověkem nebudu mít co říct...
07. 10. 2014 v 13:49Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: Jeden z důvodů může být i ten, že spousta uživatelů na svém profilu machruje s AJ (příp. s jiným cizím jazykem), přitom právě neumí dobře ani česky ! Umět správně gramatiku svého mateřského jazyka by mělo být samozřejmostí, i proto každý chodil (chodí) do školy.
07. 10. 2014 v 15:33Off-line Titan24  (30/168/56)
Ono na neznalosti gramatiky je také dobře vidět, jestli dotyčný čte. Pokud má načteno a není dysgrafik, tak zkrátka pozná a uvědomí si, co se kde píše správně... Takže stížnosti těch, co tady brečí nad tím, že někdo řeší gramatiku ukazuje spíše na jejich lenost se gramatiku naučit ze čtení.
07. 10. 2014 v 18:35Off-line dimelo  (30/170/57)
Ať si každej píše,jak chce. Nikdo nikoho nenutí,aby to četl:D Ale nutno dodat,že psaný projev o člověku dost vypovídá, a pokud mi někdo napíše něco ve stylu ´ahojki´nebo tak něco, tak ať se nediví,že mu neodpovím :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 10. 2014 v 19:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Dimelo: Oproti tomu já neodpovídám na soukromé zprávy anonymům bez fotek, každý máme jiný filtr... ; )
12. 07. 2019 v 18:23Off-line ozvien  (73/-/-)
Buřtíku jenom nám pověz kolik lidí z této seznamky jsi dal do ignoru HA HA HA
12. 07. 2019 v 18:43Off-line Vince  (31/186/-)
Češi by měli umět česky. To není třeba nějak zdůvodňovat.
12. 07. 2019 v 18:58Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl ozviene, chapes, ze toto tema je 5 let stary? Ale situace je spise horsi :-)
13. 07. 2019 v 06:21Off-line Peta80  (43/187/-)
Chápej, ozvěna se nudí. :)
13. 07. 2019 v 11:11Off-line Bahutom  (35/173/60)
Protože jednoduše není do čeho píchnout a spousta lidí zde je přímo nadšená, když se může nějakým způsobem povýšit nad druhé. Navíc pokud jde jedinec na Vš, jak je uvedeno výše a neumí gramatiku, tak je to ideální příležitost jak si někdo s nižším vzděláním může pohonit ego. Protože třeba mnohdy ten člověk nemá co říct k tématu a přesto chce být vidět a tak útočit na cokoliv, čeho se může chytnout je pro něj výhodné.
13. 07. 2019 v 11:20Off-line werex  (31/-/-)
5 let stará ozvěna dorazila až nyní..:D
13. 07. 2019 v 14:26Off-line iglw  (48/172/77)
Tak čeština je opravdu velmi důležitá,jak pravopis ,tak písemná forma,ikdyž dnes spíše píšeme na PC,že?!Několikrát se mi stalo,že krásný,opravdu velmi krásný chlap,kluk mi napsal pár řádek,nebo aspoň napsal rukou telefonní číslo a stačilo mi to,udělal jsem si obrázek!Sice dneska už krasopis není ve školách,ale mělo to něco do sebe!Jo,holt,je jiná doba!Dnes se preferují jiné prio***y-peníze,mládí,velikost ocasu,sympatie!Tak hurá do dalšího života!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload