Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jaké brýle?

29. 05. 2016 v 20:40Off-line Anonym
Ahoj chci se s Vámi poradit. Byl jsem minulý týden na oční prohlídce a doktorka mi opět předepsala nové brýle. Mám už 1,5 dioptrie, to je strašný. Vzhledem k tomu že brýle, co jsem měl už jsou v dezolátním stavu, bych si chtěl pořídit nový. Má někdo nějaký tip, co se teď tak nosí a abych nevypadal jak pako? Málokterý mi sednou. Čočky bohužel nesnesu, mám po nich podrážděný oči. Díky
29. 05. 2016 v 21:57Off-line Coozle  (28/178/66)
To záleží na tvaru obličeje. Ve správné optice by ti měla paní poradit co se k tobě hodí. Dioptrie jsou vedlejší, všechna skla se dají pořídit tenčená a nepoznáš rozdíl mezi 1 a 5 dioptrií. Pokud se k brýlím neumíš chovat vybírej plastové a částečně pružné. Pokud se k nim chovat umíš, hledej kovové a třeba jen s částečnou obrubou, ideálně titanové. Vypadají dospěleji než ty "moderní masařky" co se teď nosí. A určitě najdeš i na netu návod jak vybrat brýle podle tvaru obličeje.
29. 05. 2016 v 22:01Off-line Haru  (26/-/-)
Jak říká Coozle, v dobré optice ti sami poradí, co se k tobě hodí ;)
30. 05. 2016 v 01:25Off-line Titan24  (30/168/56)
1,5 a strašný? Co já bych dal za 1,5 dioptrie :D Já jich mám tolik, že mi ani neumí vyrobit brýle jen s horní obroučkou
30. 05. 2016 v 06:01Off-line Mio6602  (103/-/-)
Já si musel vybrat první brýle v životě před třemi lety, jelikož jsem zjistil, že mám trochu problém se čtením malých písmen. Jelikož jsem do té doby žádné nepotřeboval, tak bylo obtížné vybírat nějaké obroučky, které by mi trochu slušely. Ať jsem si dal na sebe cokoli, připadal jsem si v zrcadle jako pako. Nakonec jsem se obrátil na ochotnou prodavačku, které jsem sdělil tyto pocity a ona mi pomohla vybrat takové obroučky, které mi slušely. Zkrátka - člověk, který tě nezná a není zvyklý na tvůj dosavadní vzhled, ti s výběrem pomůže nejsnáz.
30. 05. 2016 v 08:08Off-line Blackio  (32/189/84)
Prej strašný :D až budeš mít 3,5 tak pak breč :d
30. 05. 2016 v 16:14Off-line Haru  (26/-/-)
Prej 3,5 :D Já mám 5 a taky nebrečím, co má říkat kamarádka, co má 8,5 :D
31. 05. 2016 v 16:38Off-line Titan24  (30/168/56)
Já mám 10 :D
02. 06. 2016 v 10:29Off-line Anonym
No ono jde o to že mi každý radí úplně jinak.
Někdo mi řekne, že si mám koupit takové ty plastové, protože to je moderní. V takových brýlích bych vypadal asi jako puberťák. Druhý mi řekne, že si mám koupit obyčejné kovové (ať už celoobroučkové, nebo poloobroučky), protože jsou decentnější a vhodnější. Další mi zase řekne že si mám pořídit čočky (mám po nich podrážděné oči).
Ale vím jak to je, deset lidí, deset názorů :/
02. 06. 2016 v 12:15Off-line Vlado2  (61/180/80)
Na základě toho mála, co jsi o sobě napsal (1,5 dioptrie + alergie na kontaktní čočky), se ti radit nedá. Nikdo z nás neví, jaký máš tvar obličeje a k čemu budou brýle určeny. Křišťálovou kouli tady fakt nikdo asi nemá. Asi víš, že to, co potřebuješ na fotbal, nebude úplně nejlepší např. při práci s mikroskopem.
Pokud je pro tebe nejdůležitější, abys nevypadal JAKO pako, tak budeš JAKO pako vypadat až o vánocích, kdy už bude určitě v módě něco docela jiného. Ale jestli nejsi blb, tak zajdeš do první větší optiky a necháš si poradit od odborníků.
02. 06. 2016 v 14:53Off-line Titan24  (30/168/56)
Tak pokud ti čočky vadí, tak si prostě vem brýle. Pokud nemáš na laserovou operaci, tak si pořid brýle podle svého vkusu.
02. 06. 2016 v 20:24Off-line tropikboy  (37/178/72)
Už dva roky se snažím sehnat nové obroučky, které jsem koupil před deseti roky. Tenké a nevýrazné kovové obroučky v tmavé barvě. Jsem rád, že ty brýle na mne nejsou moc vidět. Prošel jsem asi deset optik a nesehnal.
03. 06. 2016 v 15:10Off-line Betonica  (39/191/93)
Neres, co se nosi nebo nenosi! Vyber si takovy, ktery ti budou dobre sedet na nose a za usima. Bryle by mely byt dost siroke, aby byly v zakrytu s konturou spankovych kosti, sirsi jsou v poradku, uzsi nikoli. Osobne preferuji plastove obroucky bez nosniku, ktery tlaci do nosu. Mam rad umirnene barvy, bez vzoru. Ted mam bryle tmave modre, ktere mi dobre sedi na nose a netlaci me za usima. Skla jsem si nechal dat s vrstvou do auta a na pocitac a mohu doporucit, v aute vidim opravdu dobre i pri zapadajicim slunci nebo v noci, z pocitace ani po hodinach prace me nepali oci.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload