Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Chováte někdo želvy?

14. 06. 2016 v 10:15Off-line Anonym
Chová tady někdo želvy?
14. 06. 2016 v 12:03Off-line Radek1951  (72/175/75)
Chovám 2 želvy nádherné, krásné vodní masožravé želvičky. Mám je doma už asi 26 roků.
14. 06. 2016 v 12:11Off-line Radas97  (26/180/78)
To jsou ty krásné želvy s tou skvrnkou na hlave? Ty se mi strašně moc líbí, v jednom obchodním centru v Ostravě je mají a vždycky u nich stravim několik desítek minut. Chtěl jsem si vždycky nějakou pořídit ale s moji nespolehlivostí a s malými prostory by to zvíře trpelo, a to nechci, tak musím zůstat jen u sledování. Je náročné starat se o ty želvy ?
14. 06. 2016 v 13:05Off-line Anonym
Tyto želvy do ČR byly dovážené po tisících , lidem tak nějak přerostli přes hlavu a jelikož byly za pár kaček začali je házet do rybníků, kde v pohodě přežívají, pouze se nerozmnoží dík kratšímu létu a nižší teplotě potřebné k inkubaci vajec. Bohužel si vysloužili značku invazní druh, ale je hezké je někde na řece nebo rybníku pozorovat
14. 06. 2016 v 16:27Off-line Radek1951  (72/175/75)
Starat se o ně moc náročné není, záleží na tom, co kdo považuje za náročné. Chce to pravidelně (2 - 3x týdně) měnit část vody - já měním 20 litrů, na tolik mám kanystry s odstátou vodou. Asi 3x do roka čistím celou nádrž. Vytáhnu všechny kameny a důkladně je očistím, vyměním písek a doplním komplet čistou vodou. Je jasné, že želvy vrátím do nádrže až druhý den. Krmení je přes léto 2x týdně, v zime 1x týdně, kupuji jim hlavně mražené malé rybičky (grundle), mají taky rády mražené filé a běžně přes týden listový salát. Je pochopitelné, že mražené rybky nebo filé se musí před krmením důkladně rozmrazit, větší kusy nakrájet na menší.
Čili náročné to zas až tak není.
14. 06. 2016 v 18:28Off-line Anonym
Přesně tak, pro to je chovam, chov člověka tak nesvazuje , jako jiné druhy zvířat
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload