Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Antidepresiva volně k dostání?

17. 07. 2016 v 08:16Off-line Anonym
Zdravím,
rád bych se zeptal, jestli tu někdo ví o nějakých antidepresivech, která jsou volně prodejná a FUNGUJÍ. Nemusí to být ani primárně antidepresiva, ale nějaké tišící léky, prášky, cokoliv, k čemu nepotřebuju předpis a dostanu to v lékárně. :)
Předem díky za odpovědi. :)
17. 07. 2016 v 08:48Off-line mirkm01  (23/-/-)
Zkus Guajacuran a Persen. Oboje by mělo být bez předpisu. Ale pokud máš pocit, že potřebuješ antidepresiva určitě navštiv odborníka on bude vědět lépe, co ti napsat.
17. 07. 2016 v 09:03Off-line Anonym
Díky díky :)
17. 07. 2016 v 09:22Off-line Anonym
Běhání jsem zkoušel, nevydržel jsem, vy*írá mě to. :D
Nechci žádnou psychologickou ani jinou pomoc, je to jen na emergency calls ;)
17. 07. 2016 v 09:28Off-line Mio6602  (103/-/-)
Účinná antidepresiva, jako např. Neurol jsou jen na předpis a jsou bohužel návyková, takže bych si s tím nezahrával. Přírodní antidepresiva jsou třeba vlašské ořechy smíchané s medem. A pokud si na tohle navykneš, tak tím nic nezkazíš. ;)
17. 07. 2016 v 09:32Off-line Anonym
No a ten předpis asi nefunguje tak, že přijdu k obvodní a řeknu "chci předpis na antidepresiva", co. :D
Já se právě chci vyhnout všemu tomu dramatu kolem, psychologickým vyšetřením a tak dále :)
Návykovost mi nevadí.
Alkohol funguje v momentě, když začnu pít a jsem v pohodě. Jakmile začnu pít už v depresi, je to jenom stonásobně horší.
17. 07. 2016 v 09:35Off-line Mio6602  (103/-/-)
Alkohol umocňuje emoce. Nepatří tudíž mezi doporučené prostředky ke zvládání stresových situací.
Neurol předepisuje obvodní lékař a tomu bys měl věřit. Pokud mu nevěříš, změň ho.
17. 07. 2016 v 09:38Off-line Anonym
No, budu muset dilema "co je horší" řádně promyslet.
Jestli být bez toho nebo mluvit s lékařkou o tom, proč chci antidepresiva.
Je mi 18.
Asi prozatím zkusím ten Guajacuran, snad to bude stačit. ;D
17. 07. 2016 v 09:50Off-line Anonym
1) Naprosto upřímně si myslím, že jakmile to začnu s někým takovým řešit, neskončím "jen" u psychologa.
2) O to už se pěkných pár let snažím...
3) Uvidíme s tím Guajacuranem no ;D
17. 07. 2016 v 09:54Off-line Bahutom  (35/173/60)
Napiš mi do chatu o co přesně go
17. 07. 2016 v 09:54Off-line Mio6602  (103/-/-)
Deprese mohou mít různý původ. Mohou pocházet nejen z nudy, ale taky z přetíženosti nebo z obtížné životní situace. Rozhodně není vhodné to zlehčovat nějakými pošklebky. Člověk, který se potýká s depresí, má dost práce sám se sebou a poslední, co potřebuje jsou lidé, kteří si z něj dělají legraci. Většinou dnes už nikoho nenapadne smát se někomu, kdo je upoutaný na vozík, ale člověk, potýkající se s duševní nerovnováhou bývá často terčem posměchu lidem, kteří nemají potuchy, o čem je řeč, ale sami nikdy neví, co je v životě čeká.
17. 07. 2016 v 09:57Off-line Anonym
Děkuji Mio6602, ale daná osoba, na kterou je toto směřováno se mnou rozhodně nijak nepohnula, tak špatně, abych si zabíral názory cizích lidí z internetu založených na jednom dotazu v poradně a možná pár mých dalších odpovědí, tak špatně na tom ještě nejsem :)
Nicméně podpora je fajn ;)
17. 07. 2016 v 11:48Off-line colombo  (103/192/90)
Také doporučuji výborný "lék" na depresi - běh nebo jen aktivní pohyb v přírodě, funguje to.
17. 07. 2016 v 12:44Off-line mirkm01  (23/-/-)
Nejlepší lék na depresi, když jsme u toho.
Cyklistika (MTB), běh, kniha, příroda. Vím o čem mluvím :)
17. 07. 2016 v 13:37Off-line dizy  (27/-/-)
Choď ven, bývej co nejvíce venku s lidmi, který máš rád. Dělej co tě baví a hlavně se tomu nepodávej. Snaž se vyhýbat pocitům oběti a trochu bojuj! ..držim palce :)
17. 07. 2016 v 13:44Off-line Nye  (31/184/70)
Ahoj :) léky, jako vážně léky a ne nějaké doplňky, bez předpisu neseženeš v lékárně. psycholog není "jen" psycholog. ten problémy pomáhá řešit. psychiatr (potažmo léky typu AD, AX) problémy neřeší, mají snahu je potlačit. utlumit. nejlepší je s problémem se poprat, ať už ten boj trvá i pět let. (vím, o čem mluvím.) AD (antidepresiva) tiší nervovou soustavu = oblbují. únava, přibírání na váze, malátnost. účinek nastupuje po cca 3 týdnech pravidelného užívání. nezbavíš se jich snadno. AX (anxiolytika) typu neurol a podobné nastupují okamžitě. prakticky tě taky oblbnou. nesou s sebou silné riziko závislosti. a to je sviňárna.

v lékárně by ti na deprese doporučili třezalku tečkovanou. je to bylinka. měli by se tě zeptat, jestli bereš další léky. protože pokud ano, tak si ji neber. třezalka tečkovaná upravuje činnost jater a pozměňuje (tzn třeba ruší) účinek některých léků!

co nám na psychárně říkali: čtyři věci jsou vitální pro coping (zvládání).
první: jídlo se sacharidy. čerstvé ovoce. hodně energie dodávají ony oříšky, jak se tady mluvilo.
druhá: pití. nejlepší je čistá voda. nepít všechno najednou, postupně. jestli to děláš dobře, si zkontroluješ, že chodíš pravidelně čůrat. měla by z tebe téct skoro průhledná barva ;)
třetí: pohyb. nejlépe chůze asi takovou rychlostí, jako když někdo běží maraton. procházet se cca 30 minut, i kousek víc. kontrola: záda se ti začnou lehce potit. (pohyb je důležitý pro "hormon štěstí". vyplavuje se endorfin.) navíc děláš něco pro své svaly a dobrou postavu :) nejlepší druh pohybu: milovat se s někým.
čtvrtá: spánek. spát cca 7,5 hodiny, plus mínus hodina a půl (jakože 6 - 9 hodin). je to silně individuální :) asi hodinu po probuzení se sám sebe zeptej, jestli se cítíš odpočatý (to je kontrola) a jak se vlastně cítíš. jak se ten den máš.

doporučuje se zapojit AT (autogenní trénink). pro člověka s depresemi ale může být těžké udržet tak dlouho pozornost, zvlášť, když relaxační cvičení dělá poprvé nebo se s ním seznamuje. proto je alternativa 5P ("všech pět pohromadě"). relaxace je o uvolňování těla. mysl se tak snadno uvolnit nedá. prakticky jediná možnost je meditace, ať už má jakoukoliv podobu.

pokud jsi byl u psychologa, se kterým se nepodařilo vytvořit vzájemný kontakt, důvěru, změň ho. třeba si všimneš, že lépe se ti seznamuje s psychologem-mužem než s psycholožkou-ženou. to je v naprostém pořádku. jen je, prosím, nezatracuj. dokáží pomoci daleko lépe než léky. stává se ale taky, že jsi vnitřně přesvědčený, že psychouše nepotřebuješ. to je také v pořádku. má-li ten čas přijít, přijde.

zkus se ale ještě kouknout na netu po frustraci. jestli něco z toho ti nebude povědomé. a když budeš chtít, můžeš se mi ozvat zprávou :)
17. 07. 2016 v 13:45Off-line Anonym
Díky všem za ochotné rady a pomoc, mile jste mě překvapili, Poradno :)
17. 07. 2016 v 14:27Off-line burlap  (54/197/98)
Nedavaj sa na chemiu ostanes na nej zavisly a este v ovela horsom stave ako si teraz,depresia je prazdnota v dusi a to nejde vyliecit chemiou (tym len oblbnes hlavu a nic viac) ,var si caj z lubovnika alebo si urob z neho tinkturu (v chladnejsich oblastiach este kvitne) ked nezozenies nikde napis mam spravenu poslem ti
17. 07. 2016 v 14:56Off-line johnj  (40/186/82)
To se krásně povídá o tom, jak má člověk sportovat, aby nemusel brát antidepresiva. Jako prevence je to opravdu dobré, ale pokulhává to ve chvíli, kdy jste z depresí tak unavení, že sotva vylezete z postele, a většinu dne prospíte. V takové chvíli se na žádný sport nezmůžete, a pokud se přemůžete (což je možné, ale nestává se), může to skončit úrazem. Dostanete se tak do ještě horší situace, než že máte "jenom" deprese.

Anonymovi přeju hodně štěstí, aby vyřešil zdárně to, co potřebuje. :)
17. 07. 2016 v 15:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Seznam antidepresiv volně bez lékařského předpisu, čtěte příbalový letáček:

dobrý kamarád - užívejte s rozvahou, předávkování způsobuje ponorkovou nemoc

dobrý film - konzumovat lze poměrně libovolně, pozor na předávkování (nadměrná konzumace může způsobit zánět spojivek)

dobrá kniha - rizika stejná jako u předchozího léku

dobré jídlo - pozor, vysoce návykové, opakované předávkování způsobuje obezitu

výlety - rizika jsou obecně známá, doporučuje se nepodnikat výlety do válečných oblastí

seks - nedoporučuje se, vysoce návykové, může způsobit smrtelnou pohlavní chorobu nebo dokonce lásku což je ještě horší
17. 07. 2016 v 17:47Off-line onlip  (61/180/84)
Anonym (.): Mně dlouhodobě pomáhá třezalka, nejlíp jako čaj. Tu si sám nasušíš, ale běžně ji i koupíš. Nelze to přehnat, to je silná bylina. Taky poznáš, jak na ni budeš reagovat, já s ní na sluníčku problém nemám, ale fotosenzitivita je nejčastěji zmiňovaná potíž.
Nejvíc mi pomáhají lidé kolem, od mých dětí po kamarády, se kterými vyrazíme ven a podnikáme dlouhé výlety. Taky to, že mám psy.
Nevím, jak empatická je tvá lékařka, obvoďáka můžeš kdykoli změnit. Je dobře, že jsi poznal, kde je problém. Mně to musel říct právě až kamarád, já bych si to nikdy nepřipustil, byl jsem zvyklý na roli tažného koně. Můj obvodní lékař je skvělý, řekl jsem mu, jak se věci mají, on navrhl vhodnou medikaci. Teď už hledáme jen dávku. Já si ji nepatrně ladím v navrženém rozmezí, snižuju.
17. 07. 2016 v 21:52Off-line Invictus  (23/182/100)
Paralen - Tlumí emoce.
Panadeine - U nás nedostupný lék ale na eBayi je 12 tablet asi za 100kč. Obsahuje kodein, který může vyvolat euforii. Jeho českým ekvivalentem je Panadol Ultra.
Stopex - Ve velkých dávkách (3x až 10x větší než doporučená dávka) způsobuje euforii..
Léky proti kašli s kodeinem - Nejspíš na recept, žádné jsem na internetu nenašel
Myslím si, že výše zmíněné léky jsou efektivnější než nějaké čajíky a výtažky z rostlin...
20. 07. 2016 v 18:58Off-line JJJ  (45/-/-)
Napiš mi zprávu. Poradím
28. 11. 2016 v 03:39Off-line ozvien  (73/-/-)
Anonyme hlavně najdi někoho komu důvěřuješ a řekni mu co tě trápí. Nejdůležitější je si uvědomit, když máš slabou chvilku, že to je jenom chvilka, že to zase přejde. Snaž se udržet kontrolu nad tím co si myslíš, máš nějakou oporu?
28. 11. 2016 v 10:41Off-line jakubkolin  (36/182/84)
Pokud chces ozvi se a proberem to ve zprávách... Beh je fajn ale ten problem to neresi!!!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload